Stranica: 1/2.

GER-reflux zeluca

PostPostano: 24 lis 2007, 20:10
Postao/la IvaV
Eto, veeelike su sanse da moja kcer ima bas to. Ne znam je li samo GER ili i GERD, ali stanje nam je prilicno tesko iz dana u dan. Mame cije bebe imaju reflux ili su ga imale, znat ce o cemu pricam...

No, neka je to najvece zlo u njenom zivotu (to stalno ponavljam), ali iak se nadam da ovdje ima mama koje su kroz to prosle, jer pitanja imam pregrst. Sve sam ih vec postavila doktorima, ali zanima me kako ste se sa time nosile, kako ste im olaksavale i ono njabitnije-kada je i je li proslo? :mrgreen:

Unaprijed sam zahvalna na svakom odgovoru, jer oko ove teme mi se trenutno vrti cijeli zivot.

PostPostano: 25 lis 2007, 21:56
Postao/la cry3
Draga, čitala sam o tome, i mislim da se negdje do godine dana samo zatvori. U svakom slučaju, nadam se da nema, a ako ima da se brzo riješi!!!! :3srca :mah

PostPostano: 26 lis 2007, 10:49
Postao/la romi
Roku je dijagnosticiran ger sa 2,5 mjeseca. Aspirirao je mlijeko, ostao bez zraka, završili u bolnici- aspiraciona pneumonija. Život mi se skratio za barem 10 godina u tih 7 dana dok su rađene sve pretrage. Nakon toga smo radili sve što nam je savjetovano: povišen položaj, puno manjih obroka sa vođenjem računa o podrigivanju, zgrušnjavanje mlijeka. Iako je Roko bio na dojci, ali sam mlijeka od šoka imala sve manje i manje. Najprije smo počeli s pregominom i rižinim pahuljicama , ali bebač od toga nije mogao kakiti. Nakon toga smo otkrili Aptamil AR (probali i Novolac- nije išlo) i dan danas smo na njemu. R.ima skoro 3 godine. Inače ne voli jesti, tako da nam nije ni malo lako i zato mu još dajem taj aptamil jer njega voli. U toku dana imamo 4 obroka, plus 2 boce mlijeka. Kao da imam dojenče. Ali šta ču, kažu što se mora nije teško. Rekli su nam da u principu to prolazi do navršene godine dana, ali kod nas se situacija poboljšala do 2. godine. Sada napokon po noći mirnije spava. Točno se vidilo da ga to muči, kao da ima uvijek žgaravicu,a isada dog ga hranim, u toku obroka on podrigne 4-5 puta. Inače dijete je veselo i lijepo napreduje iako je gracilne građe, ima jedva 12 kila.

PostPostano: 29 lis 2007, 15:42
Postao/la mirnic
Uh, napisah cijeli post i nema ga, pa idem ispocetka.
IvaV, moja curka nema dijagnosticirani Ger jer se na pretrage salje ako beba ne napreduje ili ako se ne daj Boze desi ovo sto se desilo Roku.
No simptomi su tu( moja curka nije htjela sisati pa ju hranim mojim izdojenim na bocicu) bljuckanje, podrigivanje, stucanje, vozanje hrane gore dolje cijelu noc...
Pomogao je aptamil ar, sad moja mrvica dobije 60ml aptamila ar i 100ml moga mlijeka skupa u bocicu i popije koliko od toga hoce i moze. ak ti beba ne sisa onda je ar spas. bljuckanje se smanjilo, spava cijelu noc bez vrtenja i mucenja, no i dalje jako podriguje(zaboli me dusa na svaki podrig) i stuca.
Isto kao i Roko ne voli jesti, sada sa 3,5 mj dugacka je sada 63cm a ima 5700g.
Romi kako vi sa vodom, sokovima, i svime tekucim. mene je strah kad pocne nadohrana i kad bude trebala uzimati vise tekucine kako ce to izgledati. koliku kolicu ar-a ti roko sad pije? kako je bilo kad ste poceli kasice? jesi probala aptamil2, neznam koliko je gust? i sto kazes na bezobrazno podizanje cijene ar-a.
I jos nesto, bez obzira na to da dohranu treba poceti s 6mj. neznam kako bi bilo nakon 4mj. uvesti jedan obrok rizine pahuljice s mlijekom i to da ih papa zlicicom(naravski ak bude htjela) da ju malo zdebljamo i olaksamo joj papanje.

PostPostano: 29 lis 2007, 21:17
Postao/la IvaV
Evo me, bas vam hvala na odgovorima :3srca

Ovako, prije svega, nase bebe se razlikuju u jednom-vase ne vole jesti. a svatko tko pozna Paulu kaze da nije vidio vecu prozdrjivicu od nje :mrgreen: Mirnic, ni mi nemamo dijagnozu, ali ni ne zelim ju,jasno je sto je na stvari..

Nasa prica sa refluxom se iskristalizirala tek prije mjesec dana, do tada je bilo 3 mjeseca agonije za mene, jer sam jasno vidjela da nesto ne stima, ali kao neiskusna mama nisam uspjela nikako odgonetnuti sto. Ona je sisala, prvih mjesec dana je doslovno stalno bila na sisi i natukla 1 kg i dobila 7 cm. NIje klasican primjer djeteta sa refluxom jer je duuuuga i i dobro dobija na tezini. ALi cim bi ju maknila sa sise nastala bi vriska, budila bi se iz dubokog sna i trazila utjehu-pogadjate, u sisi. Ja bila sa upitnikom na celu pola vremena. Kako sam se i izdajala neko vrijeme znala sam koliko otprilike imam u kojo sisi i bilo mi je nevjerojatno da beba od mjesec dana na bocicu pojede 120 :drink A tocno se to dodgodilo kad asmo isli na 1. kontrolu. No, dojenje je bila muka i za nju i za mene, nikako mi nije bilo jasno kako sva druga djeca kada su sita puste sisu, jedino moja kcer ne. I kako posisa sve sto imam i onda nakon sat-dva vristi i ne mozes ju nikako miriti osim sisom. Joj, zaboli me zeludac samo kada se sjetim. I pitaj, i zovi i trazi ali nitko mi nije znao objasniti sto se dogadja. onda sam se izdajala i davala joj na bocicu , jer nisam vise mogla ne znati koliko je pojela, nisam moglaimati luksuz onog-kad je gladna, trazit ce. Ona je stalno trazila sisu, ali ne zato sto je gladna, vec zato sto joj se mlijeko vracalo i izazivalo joj zgaravicu. O povracanju, bljuckanju i podrigivanju da ne govorim. A prejedanje i grcevi zbog istog su prica za sebe. I tocno znam trenutak kada je sisala, zaspala, probudila se vristeci, trazila sisu, a mlijeka vise nije bilo...

Pa smo bili na prehippu, ali kao i sa mojim mlijekom, ona kao da nikada nije bila sita, a osim toga, iz nje je sve samo izlazilo van. I sat i dvai tri nakon obroka. Ja sam vec ludila, svi su govorili da su grcevi, ali kako mogu biti grcevi nakon bas svakog obroka, pa nemam radioaktivno mlijeko, pobogu! onda je mojoj pedi sinilo sto bi moglo biti, ali...Ona je prdlagala da krenemo sa dohranom sa 4 mjeseca, kao, olaksat cu joj. Pa kako cu joj olaksati ako joj dam dvije-tri zlicice kasice kao drugi obrok? Kad sam ju ocajna nazvala negdje prije, ladno mi je zena rekla da uvedem (pazi sad) i veceru :shock: A Paula ima 4 mjeseca :roll: Onda sam se konzultirala sa jednom pedijatricom u Dubrovniku i ona nam je savjetovala rizine pahuljice u mlijeko, jer bi joj trebale olaksati sanje znatno. Kako one zgusnu mlijeko, ono se vise ne moze toliko izljevati van. I upalilo je, ali od njih nije mogla kakati. U medjuvremenu smo presli na Hipp1 sa probiotikom, i moje mlijeko po noci (kada spava i niceg nije svijesna, tako ni reluxa...), a kako je Paula sad cetiri i pol mjeseca, probali smo ponovo rizine pahuljice i sad je sve ok. Stolica uredna.

Ali mora podrignuti barem 5 puta dok jede, pa kad zavrsi, naredna dva sata podrguje i bljucka, tocno vidis kako se muci i da joj je zelucic pun zraka, misic moj mali. I tako stalno u krug-nasi dani se svode na to kada ce jesti i koliko (to moram strogo kontrolirati jer ona jos uvijek nema mjeru), pa kad se najede krece...podrigivanje, do (ne pretjerujem) 10-15 puta, mi smo svi pobljuckani, tepisi, podovi... :mrgreen: Al unatoc svoj toj muci, ona je vesela, nasmijana, samo ju nekad uhvati sizika kada ne uspje odspavati koliko joj treba...

Eto, oduzi ga ja...

mirnic-ti slobodno probaj dati svojo curici rizie pahuljice, ali tek kada napuni 4 mjeseca i to jedva cijelu mjericu po obroku. Biti ce joj lakse, barem bi trebalo, Pauli je i to jako. Ali prati stolicu, pa kombiniraj nekada bez, a nekada sa, da joj olaksas. Nema potrebe da joj dajes na zlicu, mislim mozes, ali kod Paule nema sanse, ona mora strusiti sve brzo inace bude zifcana :mrgreen: Pazi samo da imas dovljno veliku rupicu da moze povuci, P sada jede na Aventovu dvojku, moje mlijeko na jedinicu. Preporucam ti Milupine rizine pahuljice. Sto se tice tekucine sada i kada krene dohrana- mi pijemo samo vodu i tako planiram i dalje. Ne ljubi je bas, ali ja joj nakon svakog obroka ponudim i popije barem 10. ljuti se, ali popije. :drink I ta voda mi dobro dodje jer joj procisti zdrijelo i uz nu izbaci i visak ako ga ima.
Nemoj se zamarati sa time sto kreces sa dohranom ranije- nisu to kasice i "prava" hrana, vec sredstvo sa kojim ces znatno olaksati stanje svom djetetu. Sto da ti kazem, ja dane brojim do nasih 6 mjeseci kada cemo krenuti sa papicom, u nadi da ce nam to olaksati muke. I unatoc tome ne planiram krenuti ranije. izdrzat cemo jos to malo.

romi-velika pusa Roku, malom hrabrici, uh, sve me steglo kada sam citala za aspiraciju :hug ne mogu ni zamisliti kako ti je bilo. ali hB, to je iza vas...pisi nam kako je bilo kada je pocela dohrana...

:mah

PostPostano: 30 lis 2007, 13:07
Postao/la mirnic
IvaV, koliko cesto ti Paula jede i koliku kolicinu? i ja zivim za pocetak dohrane i da pocne sjediti, kazu da kod vecine problem prestaje kad pocnu sjediti sto i i ima logike jer ce moci podrigniti bez da ih dizemo i stiscemo ih kad ih drzimo, a i nece toliko lezat pa se nece moci hrana setat gore dole.
Mene njeno stanje sad poprilicno zabrinjava jer je prva dva mjeseca dobila po 1150g oba mjeseca, u trecem je vise nisam sopala nego je jela koliko je htjela i dobila je 650g, sto je doc prokomentirala kao donju granicu. frka me sta sad ako do slijedece kontrole ne dobije koliko treba, sta cemo onda?

PostPostano: 15 stu 2007, 13:10
Postao/la romi
...ja sam do danas bila malo nedostupna, riknuo mi computer.
Evo da odgovorim Mirnic, roko je od kad je počela dohrana pa sve do negdje 2. godine jako malo pio, sve se svodilo na gutljaj vode svaki put kad bih mu ponudila čašu. Uopće nije htio piti, jedino tekuće mu je išla boca mlijeka. Kad bih mu u toku obroka ponudila piti točno se je vidilo kako mu teško liježe sve dok je ne podrigne.
Roko mi je drugo dijete, prvo nije imalo nikakvih većih zdravstvenih problema, najveći problem mi je bio jer nije voljela jesti, svaki obrok je bila muka, pa sam kad sam Roka rodila mislila da će me Bog ovaj put uslišiti, a kad ono Roko jede, tj. ne jede, još manje.
Ali mi smo problem sa ger-om stavili u drugi plan kad je uskrsnuo novi problem sa immunodeficijencijom. dans R. ima 3 godine, još uvijek ne jede (jede samo pomfri, pohane šnicle, tjesteninu sa šugom, hrenovke, i to sve u malim količinama), još uvijek puno puta podriguje u toku njegovog malog obroka, iako to sada lakše i sam regulira, za razliku kad je bio bebač i kad smo ga nosali po pola sata. Još uvijek popodne i navečer pije po 250 ml. Aptamila AR. Aptamil 2 nisam probala ali sam mu ponudila obično mlijeko sa keksom (koje stavim i inače u aptamil) i nije htio ni pod razno.
Rižine pahuljice sam mu ja prvi put dala sa 3 mjeseca po preporuci dr. tako da mislim da možeš i ti da joj se samo mlijeko ne vraća.

Uglavnom, Roko je sada po pitanju svega ok, ali je mama posijedila, ostarala, pukla na živce,...
Cure ako imate još pitanja recite.

PostPostano: 11 pro 2007, 16:27
Postao/la mirnic
IvaV, kakva je situacija s refl. jel se sta popravilo? nama ne pomazu rizine pahuljice u bocicu, neg smo i dalje na aptamilu ar i sad na aptamilu2, jer nemam vise mlijeka. no vidjela si na drugom topicu da imamo problema s malim prirastom. sad joj iza obroka dam koju zlicicu rizinih, naravno to hoce pojest, a mlijeko tesko i cini mi se da manje bljucka. kuc,kuc da neureknem nije bljucnila vec 4 dana. imas li iskustva s tim hoce mi li se malko zdebljati od pahuljica. hvata me panika da je mali prirast rezultat refluksa.
Hm. ispravka nakon par sati, opet je pocela bljuckat

PostPostano: 29 sij 2008, 21:42
Postao/la Ljoreta
Evo čitam ove vaše postove i sva sam zbunjena. Nekako mi se čini da i moja mala muku muči s nečim sličnim. Ona ne bljucka gotovo uopće, vrlo rijetko dapače, no to onda bude i sat iza obroka kaj nije dobro. Ali zato štuca gotovo svaki dan i podrigne svaki put nakon bočice (mi smo kombinirano na sisi i bočici). I dosta je nervozna, zna stenjati-režati i izvijati se pri tome. Kašlje također svaki dan, grlo i pluća su ok (idemo svaki mjesec na kontrolu). Je l to može biti od vraćanja hrane možda?

Ono kaj me plaši je to što u zadnje vrijeme (sad imamo 3 mjeseca i 25 dana, problemi su se intenzivirali prije dva tjedna) u sred bočice počinje cirkus, to izvijanje i plakanje i onda pomaže jedino da se ustanem, nunam ju i hranim. Tak je i dojim, osim kad je pospana. I defintivno uzima manje nadohrane nego prije, baš odbija dudu. Ne znam procijeniti da li mog mlijeka ima više. Spava ok, po 7 sati u komadu.

Za nadohranu uzima Aptamil 1, razmišljam da joj kupim taj AR. Kod pedijatra idemo u ponedjeljak, sve me strah kaj bu na vagi (dosad je bila ok).

PostPostano: 29 sij 2008, 23:22
Postao/la IvaV
Evo mene, i meni komp bio u out-u duze vrijeme, iznapadali me virusi i srusili mi sistem totalno :roll: Al sad sam tu.

Mi smo, evo, punih 7.5 mjeseci :3srca Danas smo bilina kontroli i imamo 9700g i 75 cm :mrgreen: Reflux nas nije uspio usporiti u razvoju. Evo mu jedan :belji

Kod nas je situacija malo bolja, ali i dalje nema govora o prestanku refluxa. Poceli smo sa dohranom, ali polako i tako smo sada jos uvijek na jednom obroku. Sada sam planirala uvesti 2., ali idu nam zubici pa odbija i ovaj prvi, tako da ce se drugi malo morati strpiti. Obozavana bocica sa Hippom i rizinim pahuljicama ju izgleda isto vrijedja, pa na moje cudjenje ne pojede svoju mjericu od 250 ml (rekoh da je prozdrljivica :mrgreen: ), ali ostane negdje zmedju 30 i 70 ml. Nije strasno. Podriguje i dalje konstantno, jeino se bljuckanje nekako smanjilo. Puno je manje nego inace. POceli smo ju posjedati iako se sama jos ne zna posjesti, ali ne dugo i cesto, cisto da se ima priliku ispodrigivati i tako joj je puuuuno lakse. Cvrsta je i dobro sjedi, ne pada niti na jednu stranu, tako da se nadam da joj ne stetim u tom pogledu previse.

mirnic- kako je sada kod vas? Mislim da bi od rizinih trebala dobiti malo vise na kilazi, a to o prirastu i panici...Nemoj se brinuti, neka djeca jesdnostavn neke mjesece dobiju manj nego druga, dok neka rastu kao gljive. Ako ti dobro papa, kaka, piski i spava, mislim d nemas pretjeranog razlga za brigu.Smanjen prirast jest indikacija refluxa, ali kod djece koja bas povracaju hranu i tako isprazne sadrzaj zelucica, pa slabo napreduju. Bljuckanje je ipak manje kolicinski. Pa pogledj moju curku :p
Prpazi na velicinu dude kada joj u mlijeko stavljas rizine pahuljice, one ga dosta zgusne pa jednostavno nemogu povuci, pa odustanu. Mi koristimo aventove varijabilne dude, one koje na jednoj dudi imaju mogucnost jedne, dvije ili tri rupice. Iako, to nisu rupice vec kao neki zarez, pa onda gusce mlijeko bez problema tece. Probajte s tim, mislim da nema razloga da odbija mlijeko sa rizinim pahuljicama jer one mlijeku ne mijenjaju ukus, samo ga zgusnu. Drzim fige da uspjete.

Ljoreta- hm, ako ti bebica ne bljucka i ne povraca, onda mislim da nije stvar u reflux-u. :dunno Najbolje da se konzultiras se pedijatrom, pa nam javi sto je rekao, mozda joj nesto smeta dok papa? Opet se vracam na velicinu dude, jer se P tako bacala kada joj mlijeko nije teklo onako kako si je ona to zamislila :mrgreen:

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 05 lis 2009, 20:07
Postao/la laky
pitanje za mame koje su imale problem s refluksom kod bebica i koristile Zantac(jel se tako zove).Gdje ste ga nabavile jel ima u RH

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 14 lis 2009, 08:28
Postao/la Crvena
Googlaš, ha? Zantac je generičkim imenom ranitidin, dakle kao takvog ga treba potražiti. Pada mi na pamet Peptoran, Ranibos, Ranital, Ranix,....sve je to ranitidin samo drugih proizvođača.

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 29 tra 2010, 11:42
Postao/la Imge
nastavljam na svoj jucerasnji upit...

pitala sam ima li netko preporuku za lijecnika (nekog koga treba izbjegavati ili netko tko je svakako dobar, u bolnici, privatno, svejedno, sve mi je bilo bitno, svaka informacija) djecjeg gastroenterologa (u Zagrebu).
informacija je trebala mojoj seki, njezin maleni vjerojatno ima reflux.
(inace beba, 5 mjeseci, iskljucivo doji).

i bas nitko nitko nitko nije odgovorio i bas sam zalosna :( :(

pa onda evo kad bas nitko ne zna :/ , napisat cu sto smo sinoc dobili kao preporuku :dunno
prof. dr. Sanja Kolacek
http://www.kdb.hlz.hr/index.php?option= ... &Itemid=20
info prosljedjujem, mozda ce dalje nekom trebati (a mozda netko ima jos neku info o njoj, zahvaljujem unaprijed)


u svakom slucaju, nadam se da ce malenom biti bolje i da ce probleme uspjeti rijesiti u Klaicevoj i da nece biti daljnjeg lutanja.

:mah

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 29 tra 2010, 13:21
Postao/la palunkica
Imge, ja ne znam za djecu a s druge strane za odrasle znam za sve gastroenterologe u zagrebu. Mi smo u Klaićevoj bili kod dr. Jadrešina, tada sam imala preporuku, ali nije mi se pretjerano dopao njegov pristup, nalijepio je Tinu dijagnozu celijakiju bez ikakve prethodne provjere, temeljem njegove dugotrajne iscrpljenosti od gripe i drugih bolesti

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 29 tra 2010, 16:34
Postao/la Imge
palunkice hvala

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 08 srp 2010, 13:12
Postao/la Imge
evo, mali update...
mojem malenom necaku bas nikako nije bolje :/ , stalno bljucka, povraca i sister mi je vec pomalo luda...

bili su na pregledu tad kad sam pisala zadnji post, krenuli na dijetu i u tretman (seka je morala isto izbaciti nekakve namirnice jer doji), no, nista. nula, zero. i dalje isto...
i jucer su na kraju morali ostati u bolnici (klaiceva) :( do daljnjeg. na pretragama i promatranju...

seka mi kaze da joj je grozno tamo (maleni je taman u fazi propuzavanja, a ona nema kud s njim - moze samo setati po bolnici i nosati ga..., daleko je to od onog kako ti je doma :/ ), zatim - stalno ga mora presvlaciti jer on sve izbacuje iz sebe - po njoj, krevetu, sebi, podu... aaaaaaaaa... i koma je kad nemas komociju koju imas kad si kod kuce :/ , tamo je ipak sve drugacije...
s druge strane presretna je jer je uopce mogla ostati u bolnici, bez ikakvih problema. kaze da bi do kraja poludila da se jos oko smjestaja morala natezati...

i tak, strpljivo cekamo rezultate pretraga :dunno

maleni inace jos uvijek doji, a zapoceo je s dohranom i namirnicama prema naputcima lijecnice koja ga prati...

i jos za kraj - po stoti put se pokazalo da uvijek, uvijek treba slusati majsinski instinkt. moja seka ima dva starija sina i stalno je govorila da ovo kako maleni bljucka nije identicno bljuckanju na koje je navikla... i etotigana...

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 08 srp 2010, 13:36
Postao/la Rachica
Imge - stvarno mi je žao, znam kako joj je i kroz šta prolazi. meni je sjećanje na to sve skupa najgora noćna mora. i još uvijek nije idealno ali daleko smo miljama od problema koje smo prolazili.
u ovom slučaju - vrijeme i strpljenje su najbolji prijatelji.
ljubi malog miša.

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 08 srp 2010, 15:47
Postao/la franvergot
ja sam nova i imamo problem GER-a. bili smo dva tjedna u bolnici u karlovcu i naon toga smo samovoljno otisli u rijeku kod profesora Mladena Persica,divan covjek i lijecnik.

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 09 srp 2010, 10:07
Postao/la Imge
hvala, Rac :kiss
gledajuc seku i malenog, cesto se sjetim tebe i vase situacije :hug
i tek sad polako kontam kakva je to muka. ne zna to covjek dok sam ne iskusi ili vidi :(

a ono sto je i seka shvatila (i pomirila se s tim) je spoznaja kako je vrijeme i stpljenje najvazniji faktor u cijeloj prici... :/

napisem opet kroz mjesec-dva-tri-cetiri... kako maleni napreduje.
mozda nekom pomogne i ovo iskustvo iz druge ruke :mah
ako nista drugo, barem da se stekne dojam o tome kako ta prica sporo, ali nadam se u pozitivnom smjeru :srca napreduje...

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 11 ožu 2014, 14:55
Postao/la mama njonji
Podižem :)
Stariji sin (9 god.) je dobio uputnicu za gastroentrologa, dr. opće prakse i ORL na Rebru sumnjaju na GER - refluks želuca.
Dobili smo termin u svibnju, kod dr. Kolaček u Klaićevoj.
Ima li tko iskustva sa GER-om kod malo veće djece, kakve se pretrage rade, što u medjuvremenu može jesti/izbjegavati? Za sad mu je jedino otorinac preporučio Acipan protiv kiseline (u večernjim satima ga je izluđivao kašalj cijelu zimu). Sad se kašalj smirio (nakon jedne terapije Acipanom) ali i dalje ga smeta mučnina u želucu skoro svaku večer...

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 11 ožu 2014, 15:07
Postao/la Krumpirić
Na netu možeš pronaći dosta menija za GERB (googlaj gerd), http://heartburn.about.com/od/weeklymenuchartscolor/

Važno je ne jesti 3h prije spavanja i da večera bude lagana, podigni mu madrac na krevetu za par cm, kao bebi koju muči šlajm.

Radi se ph-metrija i gastroskopija. Možda ovo drugo ne ako je prvo pokazalo rezultate.

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 11 ožu 2014, 15:30
Postao/la mama njonji
hvala! a kako izgleda pretraga PH-metrija?

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 11 ožu 2014, 15:38
Postao/la Krumpirić
tanka cjevčica se provede kroz nosić do iznad želuca i mjeri povrat i kiselost sadržaja kroz 24h

možda vam uopće to neće ni raditi, možda gastro odmah vidi u čemu je stvar

ali ako ti pretraga zvuči "strašno"- uopće nije.

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 12 ožu 2014, 09:44
Postao/la mama njonji
hvala :mah

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 13 ožu 2014, 09:32
Postao/la zara01
Moj je radio ph metriju na Srebrnjaku sa 11 godina.Malo je neugodno dok stavljaju kaze,ali proslo je o.k.Tih 24 sata sam ja bila s njim u apartmanu....
Ima gerb,prvo je pio controloc 6 mjeseci,pa pauza,sad je vec duze neko zatisje.
Jesti manje obroke,cesce,ne pohano,przeno,gazirano....spavati na povisenom .

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 14 ožu 2014, 10:41
Postao/la mama njonji
zara01 je napisao/la:Moj je radio ph metriju na Srebrnjaku sa 11 godina.Malo je neugodno dok stavljaju kaze,ali proslo je o.k.Tih 24 sata sam ja bila s njim u apartmanu....
Ima gerb,prvo je pio controloc 6 mjeseci,pa pauza,sad je vec duze neko zatisje.
Jesti manje obroke,cesce,ne pohano,przeno,gazirano....spavati na povisenom .

koje su vam najčešće varijante večere?

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 14 ožu 2014, 11:27
Postao/la palunkica
Ja sam bila svojedobno napisala dugi post pa nije prošao, pa ću sad ukratko.

Mom je doktorica u Klaićevoj s vrata dijagnosticirala GERB i rekla da se to liječi samo promjenom prehrane kod male djece. Na PH metriju smo bili naručeni, ali se razbolio pa nismo otišli.

Onda su nam isto dijagnosticirali i otorinac i pulmologica i dobio je terapiju - dugo je pio jedno 4 mjeseca ujutro i navečer Nexium i stvar se jako poporavila.

Otorinac nam je rekao - ne agrume, ne sokove, ne gazirano, navečer recimo čaj i koji čajni kolutić, smanjiti mlijeko i mliječno, ne jako masno.

Moj sad opet jede manje više sve, jedino više ne cijedimo puno soka od naranče što sam prije često radila.

Ima 11 godina.

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 14 ožu 2014, 12:03
Postao/la mama njonji
a žitarice, kruh, jogurti?

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 14 ožu 2014, 12:11
Postao/la palunkica
Kruh da, jogurti može, ali koliko se sjećam rekao je sve mliječno prije podne, navečer čaj. Imam doma listu preporučenih namirnica, prepisat ću ti preko vikenda

Re: GER-reflux zeluca

PostPostano: 14 ožu 2014, 12:12
Postao/la mama njonji
a s koliko god. su mu dijagnosticirali?