Sada je: 14 svi 2024, 18:53.

Koji sampon!

“U zdravom tijelu - zdrav duh!” - kako biti, postati ili ostati fit; mjesto za pitanja i razmišljanja o zdravlju, njezi i raznoraznim sportskim aktivnostima.

Moderatori/ce: nevenera, ivana7997

Koji sampon!

PostPostao/la babalu » 12 sij 2009, 10:36

Cure imate neku preporuku!
Svasta sam probala i bas sam nezadovoljna,imam osjecaj da to opce dobro ne opete plus kaj je kosa vec drugi dan koma :dunno
pazim da kupim sampon koji odgovara bas za moju farbanu kosu,vili uzmem neki normalni,mm ima suhu ali kaj got smo probali uvijek mi je isto!!
Uzimala sam i neke skuplje ali ne vidim nikakav napredak!
Kaj vi preporucujete,sa cim ste ono bas super zadovoljne?
babalu
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 3078
Pridružen/a: 12 sij 2003, 15:03

Re: Koji sampon!

PostPostao/la Rimaithor » 12 sij 2009, 11:15

Meni je super Pantene-gold linija za plavuse (imas je jedino u Mulleru), Schwartzkopf Bonacure-salonski proizvod koji kupujes u frizerajima ili najobicniji Loreal-crveni za pofarbanu kosu i kosu s pramenovima. Regenerator uvijek iz iste linije kao i sampon.
Masku stavljam jednom tjedno, John Frieda Frizz ease.
Vanity is my favourite sin.
slika
Avatar
Rimaithor
Ljupka Heidi
 
Postovi: 14734
Pridružen/a: 03 sij 2004, 10:18
Lokacija: Dragons' Den

Re: Koji sampon!

PostPostao/la dunja » 12 sij 2009, 11:28

meni se pokazao izvrsnim Alverde od DM-a, žuti - kosa se prekrasno sjaji, baš mi je ok
plus isti regenerator
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Koji sampon!

PostPostao/la frrr » 12 sij 2009, 11:40

dunja je napisao/la:meni se pokazao izvrsnim Alverde od DM-a, žuti - kosa se prekrasno sjaji, baš mi je ok
plus isti regenerator



baš sam htjela pitati jesi probala šampon bez silikona? svi ovi uobičajeni šamponi su krcati silikonima koji oblažu kosu, teški su i za oni sklonu mašćenju su koma.
ja isti preporučam alverde, oni nemaju silikona, blagi su i učinkoviti.
even i as sick as i am
i would never be you
Avatar
frrr
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2825
Pridružen/a: 06 kol 2007, 13:40

Re: Koji sampon!

PostPostao/la dunja » 22 vel 2009, 13:16

moram samu sebe demantirati
nakon kaj sam počela trošiti alverde šampon, kosa mi je već 4. dan bila masna, teška, ljepljiva, užas, tanka ko da imam dvije dlake na glavi, morala sam je prati češće nego ikada
međutim, ja to uopće nisam povezala sa šamponom, nego sam mislila da mi nešto s organizmon nije kako treba
tražila, guglala, itd.
i onda ostanem bez šampona a zaboravila kupiti drugi, i upotrijebim dječji, i jedan regenerator od prije koji sam imala, a alverde izostavim
i cure moje, čudo
evo me frizerka točno prije tjedan dana isfenirala, i meni je danas kosa znači 7. dan još prilično svježa i čista

u svakom slučaju, meni očito alverde nije odgovarao nikako, i hvala bogu da sam to shvatila, jer sam već bila u sto čuda kaj mi je s kosom
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Koji sampon!

PostPostao/la eli » 22 vel 2009, 14:19

ja baš ne kužim koji je problem sa tvojom kosom, tj. što ti je točno koma.
ako je stvar u mašćenju, tu mi je najnaj lush za masnu kosu.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Koji sampon!

PostPostao/la dunja » 22 vel 2009, 18:15

eli nemam problem zapravo :lol
gle, ja sam promijenila šampon tak, bezveze, kupila alverde jedan dan
ispočetka mi se činio super, kosa sjajna, nema konzervansa i silikona, mrak
al mi se kosa zamastila nakon 3-4 dana užas, a nikad prije - a ja to uopće nisam povezivala sa šamponom
i sad kad sam slučajno oprala dječjim a ne s alverde, kosa divna ko i prije

i onda sam shvatila da meni taj šampon ne valja - a kako sam a preporučila ovdje - reko idem se demantirat :mrgreen:
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Koji sampon!

PostPostao/la zvečka » 22 vel 2009, 19:03

Imala sam neki Aromafito, Fito...nešto. Ima za kupiti u biljnoj apoteci u Draškovićevoj. Inače mi se kosa grozno masti, ma, prvi dan je super-drugi dan rezanci. Fuj. Ovaj šampon mi je pomogao, ima u sebi cedra, limuna i još svašta, divno miriše i kosa mi je dobrih 5 dana u dobrom stanju. Ambalaža je plava.
Avatar
zvečka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 88
Pridružen/a: 02 sij 2009, 16:39

Re: Koji sampon!

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 22 vel 2009, 21:38

babalu, :5

vec danima hocu da otvorim identicnu temu...

Kod je mene problem, imam 20. najbolje reklamiranih sampona i nikako ne znam koji je "bas taj" ili najbolji.

Vichy dugo koristim i nije los, ali cini mi se da nakon njega kosa nije sjajna, niti je postojan za boje...uh...vraticu se na temu. :mrgreen:
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: Koji sampon!

PostPostao/la Dudley » 22 vel 2009, 22:20

Ja nikako da nađem neki koji bi mi odgovarao a to u mom slučaju znači mi kosa bude čista duže od jednog i pol dana :roll:

Svojevremeno sam probavala neke ko vrag skupe profi linije za masnu kosu, u kompletu s maskama, ampulama...jedan od njih mi je bio nešto najgore što sam stavila na kosu.
Vichy, Lush, L'Occitane, ništa kod mene ne pali, od nijednoga mi kosa ne uspijeva duže ostati čista, valjda se moram pomiriti da mi je takva koža i gotovo :(
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: Koji sampon!

PostPostao/la eli » 22 vel 2009, 22:31

dudley, ako ti je kosa tanka i masti se, imam trik. često takva kosa izgleda masno iako je u biti samo sljepljena od vlage. tome možeš doskočiti tako da ne kuhaš, tj. kuhaš što manje, koristiš ekspres lonac i najvažnije - tuširaš se sa onom jeftinom kapom za bazene. to sam nekad radila i stvarno ima učinka. prestala sam jer je i onako moram stalno prati jer sam pušač pa upije smel od dima.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Koji sampon!

PostPostao/la tanjabb » 22 vel 2009, 22:43

Dudley, ja imam isti problem, a od prije cca 6 mjeseci unazad jos se pogorsalo. Kosa mi jeeedva izdrzi 24h nakon pranja a da se potpuno ne zamasti, ocaj zivi. Time da ja imam dugu kosu do skoro sredine ledja, masno vlasiste a suhu po duzini.
Prije mjesec dana pocela sam koristiti Kerastase Bain Divalent sampon (u kombinaciji s Kerastasovim Cimet Anti-usure regeneratorom) i bolje je. Nije to jos to, kosa mi sad "nekako" izdrzi dva dana, ali mi je zena u salonu i rekla da cu trebat neko vrijeme prati s tim samponom pa da bude bolje.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Koji sampon!

PostPostao/la Dudley » 22 vel 2009, 22:45

Eli hvala ti ali sumnjam da ima veze s kuhanjem jer do prije par godina nisam bila niti blizu kuhinje a kosa vječito masna.
Ako navečer operem kosu, drugi dan je dobra do negdje popodne, onda već visi u trakama i masna je kod vlasišta za poludit. Drugi dan je već skroz u k.

Dok sam radila najčešće sam ju prala svaki dan ujutro prije posla. Pa sam mislila da sam pogoršala stanje prečestim pranjem.
I onda sam završila na ležanju u bolnici u trudnoći, nisam kosu prala po tjedan i više dana, pa onda produženi porodiljni...uglavnom sada puno rijeđe perem kosu (kamufliram kapama i trakama) i stanje se ništa ne popravlja. I užasno me svrbi vlasište, ne odmah nego drugi dan nakon što operem kosu :dunno
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: Koji sampon!

PostPostao/la Dudley » 22 vel 2009, 22:52

Tanja, mogla bi to probati, već dugo nisam ništa pokušavala...to ima samo po frizerajima ili?
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: Koji sampon!

PostPostao/la tanjabb » 22 vel 2009, 22:56

Ja sam kupila u frizeraju, u Ruzi.
Otisla tamo vikat upomoc koliko sam bila ocajna. Ne mogu se sjetit sad koliko me kostalo to dvoje skupa (a uzela sam jos serum za vrhove) ali nije najjeftinije, mislim da je bilo oko 400kn svo troje skupa.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Koji sampon!

PostPostao/la Luantaro » 22 vel 2009, 22:59

i meni se kosa jako masti, danas operem, sutra masna

počela sam ovaj kerastaseov šampon koji Tanja spominje koristiti prije dva tjedna i mrvicu mi je bolja situacija

nadam se da će vremenom postati još bolje

košta 130 kn
Avatar
Luantaro
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2378
Pridružen/a: 03 ruj 2005, 22:46

Re: Koji sampon!

PostPostao/la lilly » 22 vel 2009, 23:02

Dudley je napisao/la:Pa sam mislila da sam pogoršala stanje prečestim pranjem.


Ovo je istina.. Cestim pranjem kose nadrazuju se zlijezde lojnice pa vise izlucuju loj.. Kosu treba "nauciti" da se ne masti brzo.. I meni se brze masti kad cesce perem.,a imam strasno suhu kosu, znaci masti mi se vlasiste..Sad mi se i vise masti zbog sesira, a u proljece ju "naucim" na tjedan dana i mirna sam s frizurom..

Trenutno perem s Glis kurom, on mi je nekak najbolji.
Avatar
lilly
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1213
Pridružen/a: 16 sij 2007, 21:44
Lokacija: u 777 2' 22''

Re: Koji sampon!

PostPostao/la Dudley » 22 vel 2009, 23:02

Hvala Tanja (samo ne bi se više nikad išla tamo šišati, jel bed samo otići po to?)
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: Koji sampon!

PostPostao/la dunja » 22 vel 2009, 23:03

e to bi i ja - neki serum za vrhove, neku masku kupovnu - od domaćih mi pali maslinovo i njega namažem na moru i grijem na suncu neko vrijeme prije pranja i bude mi super - al ne da mi se s tim doma petljat
tanja taj serum jel ti pomaže kaj?
meni su vrhovi suhi, farbana je kosa, treba je nahraniti
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Koji sampon!

PostPostao/la Dudley » 22 vel 2009, 23:04

Lilly, to sam se i ja nadala, da ću "odmoriti" kosu i da će se manje mastiti. Ali kod mene nema baš nikakvih rezultata.
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: Koji sampon!

PostPostao/la lilly » 22 vel 2009, 23:09

Dudley je napisao/la:Lilly, to sam se i ja nadala, da ću "odmoriti" kosu i da će se manje mastiti. Ali kod mene nema baš nikakvih rezultata.


A jel si probala povecavat razliku postepeno?? Jel dobro isperes regenerator?? Dobro je isprat s hladnijom vodom i stavit zlicu octa unutra(ne osjeti se)..Ako peres s prevrucom vodom(sto ja radim po zimi) isusi ti se tjeme pa zlijezde pojacano rade.. Tjeme se isusuje i od suhog radijatorskog zraka...
Avatar
lilly
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1213
Pridružen/a: 16 sij 2007, 21:44
Lokacija: u 777 2' 22''

Re: Koji sampon!

PostPostao/la Dudley » 22 vel 2009, 23:14

Probavala sam svašta, a nekad ni ne stavim regenerator...uvijek, baš uvijek je isto, šta god ja radila za 24 sata kosa mi je masna kod vlasišta skroz naskroz...
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Re: Koji sampon!

PostPostao/la tanjabb » 22 vel 2009, 23:56

Dudley, ja se nisam tamo sisala (niti necu, idem godinama istom frizeru na sisanje vrhova i bojanje), nego sam dosla na "pranje" kose, zapravo je to jedan tretman njihov gdje ti operu kosu, stave masku pa masiraju vlasiste jedno pola sata (za to te vrijeme masira te i masazna stolica, o boze, nisam ni znala do tada da postoji takav luksuz :mrgreen: ), feniranje, frizura... 200kn.

Dunja, tesko mi reci za ovaj serum, nije mi jos sjeo. Imaju ih oni prekonekoliko u svojoj ponudi, pa i maski.
skoča umni 10.12.2003
kung-fu panda 16.10.2009
Avatar
tanjabb
next princess
 
Postovi: 26100
Pridružen/a: 11 sij 2003, 11:28
Lokacija: emigrirala iz dezele

Re: Koji sampon!

PostPostao/la LiKmama » 23 vel 2009, 00:11

Masku stavljam jednom tjedno, John Frieda Frizz ease.

a mene si svojedobno odgovorila od Friede. :sumo

tretman njihov gdje ti operu kosu, stave masku pa masiraju vlasiste jedno pola sata (za to te vrijeme masira te i masazna stolica, o boze, nisam ni znala do tada da postoji takav luksuz ), feniranje, frizura... 200kn.

ovo zvuci izvrsno i nije ni tako skupo. idem ja. :mrgreen:

ja sam isprobala valjda 60% sampona na ovom i hr trzistu i ni za jednog ne mogu reci da mi je nesto presuper. ima ih koji mi fino mirise i cini mi se da mi je svilenkasta kosa od njih, ali ubrzo to vise nije tako. da li se zasiti(m) ili tek prodje inicijalno odusevljenje, ne znam.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: Koji sampon!

PostPostao/la Mak » 23 vel 2009, 04:36

dunja je napisao/la:moram samu sebe demantirati
nakon kaj sam počela trošiti alverde šampon, kosa mi je već 4. dan bila masna, teška, ljepljiva, užas

Pa to i nije tako "vec"!
Ja koristim john frieda i perem svaki drugi-treci dan, i zadovoljna sam.
Prati kosu jedan put tjedno je za mene nezamslivo.
Avatar
Mak
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 583
Pridružen/a: 03 vel 2007, 12:11

Re: Koji sampon!

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 23 vel 2009, 08:43

Klas(ov) silikon plus vitamin E- koncentrat, odlican je za vrhove i lijepu kosu, nakon pranja. Koristim ga godinama i prezadovoljna sam. :5
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: Koji sampon!

PostPostao/la Krumpirić » 23 vel 2009, 09:00

4.dan!?pa 4 dana su doooosta. Meni je, kad se mastila, masna bila drugi dan, ne 4.
Ja bi probala prvo čekirat hormone i malo promijenit prehranu :dunno

A šampon, meni je za masnu isto najbolji lush koji je eli spomenila.
Avatar
Krumpirić
Cobra 11
 
Postovi: 11607
Pridružen/a: 17 sij 2005, 22:46

Re: Koji sampon!

PostPostao/la dunja » 23 vel 2009, 09:39

krumpi - i ja sam mislila da mi je problem s kosom koja se odjednom počela mastiti dolazi iznutra, jer prije toga nisam s tim imala problema
i evo - čim sam oprala kosu s drugim šamponom - ponovo je sve ok - tako da zaista mislim da je bio problem u neodgovarajućem šamponu a ne s hormonima i s nečim drugim, nemam razloga misliti drukčije

a što se tiče ovog s brojem dana - kažem, meni kosa po 7 dana izgleda ok, tako da sam sad bila u šoku s ovim mašćenjem 4. dan

tanja - 200 kuna - zbilja ne zvuči puno
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29549
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Koji sampon!

PostPostao/la Imge » 23 vel 2009, 10:48

kombiniram skupi i jeftini sampon. perem kosu svaki dan. ne zbog toga kaj se masti ili nesto drugo - nego ne podnosim leci u krevet s kosom koja je taj dan upila smog, dim od pusenja, etc, etc... brrrrrrr
- od skupih sampona koristim - neki rozi sampon (za sjaj) iz Ruze Kerastase i sad sam kupila nekakav zeleni (za suhu, debelu dlaku/debele dlaka karakteristicna je za crvenokose). plus pripadajuci regenerator
- od jeftinih - neki iz dm-a. ubi me ak znam kak se zove. naravno plus pripadajuci regenerator.

ne farbam se, sisam samo vrhove, kosa mi je malo ispod ramena, frizura blago receno - pusti me da vristim :lol - kosa slobodno pada i lagano mi se frcka, no, meni za posao ne treba neka uredna frizurica i pundjica a i ja se volim tako leprsavo nositi.
a kvaliteta - kaj ja znam? postane suha nakon jedno mjesec dana od sisanja pa cesto znam otici u Ruzu samo na nekakvu dubinsku njegu cisto da joj vratim sjaj i zivost (volim tamo sjest ko kraljica, jedan ciko me masira, uzivam, a mislim da nikad masku doma nemrem tak dobro upotrijebiti ko kad mi je tamo stave jer bit maske je u toplom rucniku, stajanju na glavi neko vrijeme plus masaza - to si nis nemem doma napraviti sama). doma dakle nis drugo ne radim. nikakve maske, pakunzi. ma, dobro i izgleda koliko se brinem o njoj :whew
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: Koji sampon!

PostPostao/la Dudley » 23 vel 2009, 15:27

Imge je napisao/la:perem kosu svaki dan. ne zbog toga kaj se masti ili nesto drugo - nego ne podnosim leci u krevet s kosom koja je taj dan upila smog, dim od pusenja, etc, etc... brrrrrrr


Uf, meni se to ne bi nikako dalo da mi nije prijeka potreba (kad radim i ne mogu doći ko da mi je netko izlio kantu masti na glavu...). Svaka čast na volji.
Vrtiguz
Avatar
Dudley
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2173
Pridružen/a: 28 lip 2007, 17:01
Lokacija: Zg

Sljedeća

Natrag na Fit i zdrava

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.