Stranica: 1/1.

izbijanje zubića

PostPostano: 27 tra 2003, 18:17
Postao/la maajaa
Mislim da mojoj djevojčici, uskoro će 6 mjeseci počeo izbijati zubić, dole jedinica. Osjećam pod prstom tvrđe meso i kao da joj je na tom mjestu bijelije zbno meso. Cijeli dan je poprilično nervozna, kenjkava...inače je super. Imate kakav savjet kako da joj pomognem i ublažim te tekobe. Hvala na savjetu.<
>maja <i></i>

Re: izbijanje zubića

PostPostano: 27 tra 2003, 22:58
Postao/la mama 30
Stavi ovaj post na djeca 0-1, mislim da ce ti prije odgovoriti jer su tamo stalno mame do prve godine.<
><
>Sretno!<
><
>Matea,11.01.03. <i></i>

Re: izbijanje zubića

PostPostano: 28 tra 2003, 23:13
Postao/la swenova mama
mi smo imali neki gel kupljen u ljekarni, al pojma vise nemam kako se zove, mozes sama pitati u ljekarni<
>al ga nismo bas koristili, tek onda kad po noci nije htio zaspati <i></i>

Re: izbijanje zubića

PostPostano: 30 tra 2003, 11:25
Postao/la Jasena
Gel je Calgel, ima i kapi Dentinox .. ista im je baza - lokalni anestetik i zato se koriste vrlo malo kolicinski i sto rjedje (kad je frka).<
>Mi smo si pomagali homeopatskom Chamomillom - s njom bi zaspala.<
><
>I da dodam.. ajmeee!! tek me ovaj topic podsjetio kako sa svakim zubicem nismo spavali 2 noci (dok bi se sjetili dati Chamomillu ) <i></i>

Re: izbijanje zubića

PostPostano: 06 lis 2010, 12:22
Postao/la bubi11o3
moja curka ima već dva zubića i koristimo svakakve trikove ali najbolje ju smiri kad joj utrljamo malo crnog vina--
to su mi preporučile druge mame i sve su zadovoljne tim otkričem-- :proljece :proljece

Re: izbijanje zubića

PostPostano: 06 lis 2010, 12:36
Postao/la † Volvo
Calgel, makar smo na "kućnoj apoteci", vino ne (hej radi se o bebi od par mjeseci) :roll

Re: izbijanje zubića

PostPostano: 06 lis 2010, 12:41
Postao/la MMI
tema dignuta nakon 7 god.-ajoj
ma koje crno vino,brate i ja bi se umirila od njega.
nemoj to mazati

Re: izbijanje zubića

PostPostano: 06 lis 2010, 16:37
Postao/la ivana7997
bubi11o3 je napisao/la:moja curka ima već dva zubića i koristimo svakakve trikove ali najbolje ju smiri kad joj utrljamo malo crnog vina--
to su mi preporučile druge mame i sve su zadovoljne tim otkričem-- :proljece :proljece


malo crnog vina tako malu bebu moze smiriti zauvijek, razumijes li to?

Re: izbijanje zubića

PostPostano: 09 lis 2010, 02:07
Postao/la Željana
ivana7997 je napisao/la:
bubi11o3 je napisao/la:moja curka ima već dva zubića i koristimo svakakve trikove ali najbolje ju smiri kad joj utrljamo malo crnog vina--
to su mi preporučile druge mame i sve su zadovoljne tim otkričem-- :proljece :proljece


malo crnog vina tako malu bebu moze smiriti zauvijek, razumijes li to?



Par kapi, ne čaša vina. Čula sam već da pomaže i definitivno ćemo pokušat s tim.

Re: izbijanje zubića

PostPostano: 09 lis 2010, 10:55
Postao/la mrcinela
bubi11o3 je napisao/la:moja curka ima već dva zubića i koristimo svakakve trikove ali najbolje ju smiri kad joj utrljamo malo crnog vina--
to su mi preporučile druge mame i sve su zadovoljne tim otkričem-- :proljece :proljece


molim???????

ne vjerujem...

Re: izbijanje zubića

PostPostano: 22 ruj 2011, 07:55
Postao/la booboo
vjerovali ili ne, meni je pedijatrica preporučila kap bijelog vina utrljati na desni, zubarica vinsku kvasinu. tako su radili prije Calgela i, koliko znam, sve su tadašnje bebe žive i zdrave. među njima i moji mama i tata :) dajte ljudi, pa ne priča se o slijevanju čaše vina niz grlo.