Stranica: 1/1.

maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 09 srp 2008, 16:27
Postao/la mamashnita od noje
bit cu konkretna:
1. kupila sam medexovu maticnu mlijec u ampulama - je li ta dobra, s obzirom da na trzistu ima svega?
2. smijem li to dati djetetu od 3. godine (muku mucimo s alergijskim rinitisom + htjela bih ga malo ojacati prije vrtica u rujnu)?
hvala

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 23 srp 2008, 15:53
Postao/la TmamaKiN2
bio je pred neko vrijeme topic o reviti (to je kao cedevita samo kaj je to maticna mlijec u prahu), nju mozes dati djetetu, ovo ne znam, javit ce se valjda netko tko zna :mah

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 30 srp 2008, 20:04
Postao/la Dobri andjeo
pazi na sto ti je alergican mali , da ti jos ne pogorsa.

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 11 ruj 2008, 14:32
Postao/la Sandra028
može malo više o matičnoj mliječi? :mah

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 11 ruj 2008, 14:53
Postao/la mirnela
Sandra028 je napisao/la:može malo više o matičnoj mliječi? :mah


evo... prouči ovdje http://www.bio-terra.net/content/view/26/42/lang,hr/
ili pak samo uguglaj "matična mliječ"
:bye

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 11 ruj 2008, 17:17
Postao/la breg
Pijem tjedan dana matičnu mlijeć i mogu samo zaključiti da mi je bolje, nije placebo.
Spavam po noći i ne brišem nos što mi je jako bitno.
Nju treba početi piti ranije . Zapravo treba je uzimati duži period.
Ja ću nastaviti piti , nadam se da će me onda alergija na korove napustiti zauvijek.
Treba probati, meni očito paše.

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 13 ruj 2008, 11:34
Postao/la mamashnita od noje
maticnu mlijec moras piti duze vrijeme da bi imala ucinke, mjesec, dva i vise. i nije svaka maticna mlijec jednako dobre kvalitete.
ja sam prezadovoljna. mozda je cista podudarnost, ali dijete mi nema alergijske reakcije i normalno dise ovu jesen (kuc, kuc, kuc). a maticnu je mlijec poceo piti pocetkom srpnja. prosle godine tegobe s disanjem pocele su vec krajem kolovoza. ove godine nista.
nemam dokaz da je mticna mlijec jedini razlog tome, ali sam sigurna da mu ni ne steti. osim toga, sigurna sam da mu podize imunitet opcenito, a to mi je vazno tim vise sto je od ove jeseni postao vrticanac.

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 13 ruj 2008, 23:31
Postao/la podocnjaci forever
...prvi put sam sinku dala matičnu mliječ kad je imao godinu i osam mjeseci... to je Bee Power matična mliječ, od Calivite... na preporuku naše pedijatrice...
...prepreka uzimanju (bilo koje) matične mliječi jesu peludne alergije, budući da sama mliječ nastane iz cvjetnog peluda, meda i izlučevina pčelnjih žlijezda slinovnica (nema šanse da bih ovo zapamtila da sad upravo ne čitam Calivitin katalog :lol)... a s druge strane, mliječ je idealna za djecu, za sve moguće tegobe... ja sam se vodila mišlju kako kod nas u obiteljima nigdje ni traga nikakvim alergijama, pa valjda nije ni mališa, inače, kako znati boluje li od peludne alergije ili ne :dunno
... u svakom slučaju, čini se da se nama mliječ pokazala punim pogotkom... izludjeli smo prvih 6 mjeseci u vrtiću, bilo je ukupno 13 puta bolestan... pa smo pauzirali to prvo ljeto i od jeseni mu počeli davati mliječ.. pije se po jedna kapsula (koja se istrese u hranu, najbojlje sa žlicom meda i malo limuna) 50 dana... dovoljna je pauza od dva mjeseca, čini mi se, i može se davati druga tura...

...drugu cijelu godinu bio je bolestan samo 6 puta... dali smo mu jednu dozu u proljeće...

...sada je zdrav punih 13 mjeseci... ali potpuno zdrav... zadnji put je uzimalo mliječ prošlu jesen...

...e sad, je li tome pomogla matična mliječ ili je organizam takav otporan, zaista ne znam, ja sam sklona vjerovati da je mješavina oboje...i skroz podržavam upotrebu mliječi :)

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 13 ruj 2008, 23:38
Postao/la podocnjaci forever
...zaboravila sam nadodati da je razlika između kapsula/ampula mliječi i ovih Revitinih napitaka jedino u koncentraciji matične mliječi...
...jedna kapsula od 50 g odgovara dozi od 150 mg svježe matične mliječi...
...Revitinog soka se preporučuje jedna do tri čaše dnevno, odn. dvije do šest žličica praška - ovisn oo uzrastu... jedna takva žličica sadrži oko 6 g matične mliječi, znači 6 žličica jednako 36 g mliječi - ali ne znam kojem ekvivalentu svježe matične mliječi to odgovara...

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 14 ruj 2008, 07:40
Postao/la mamashnita od noje
moj pije medex-ovu maticnu mlijec u ampulama, pola ampule dnevno, ujutro, nataste.
ne znam koliko dugo da mu je nastavim davati, odnosno kada je dobro napraviti pauzu?

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 14 ruj 2008, 10:00
Postao/la podocnjaci forever
...hm, pa zaista ne znam, čini se da bi trebala ipak pitati pedijatricu o tome... ili u apoteci.. ti omjeri matične mliječi variraju, kao što vidiš, od pripravka do pripravka, tako da ne bi trebalo spekulirati ovako napamet...:dunno

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 22 ruj 2008, 21:57
Postao/la mamashnita od noje
lijepo sve pise, samo treba citati :roll:
nakon 90 dana pauza od nekoliko tjedana.

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 14 sij 2009, 17:11
Postao/la fiumanka
čula sam da je ova najbolje http://www.maticnamlijec.hr

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 15 sij 2009, 10:54
Postao/la Rimaithor
Ja sam kupila kapi. :dunno teta iz apoteke mi je rekla da je to jednostavnije davati djeci jer se nakapa direkt u usta, samo se pola sata nakon uzimanja ne smije piti tekucina.

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 14 ožu 2010, 00:08
Postao/la snowwhite
da ne otvaram novi 456979. put nastavila bi ovdje.
Razmišljam da mališi počnem davati matičnu mliječ jer evo prva jaslička godina, iako neki kažu klasično, više je doma nego u jaslicama. od nove godine mislim da je bio u jaslicama sve skupa 10 dana. što upala grla, pa viroza, pa crijevan viroza, pa bronhitis opet viroza....i tako u nedogled.
s obzirom da maks ima 17 mjeseci ne znam jeli prerano. znam da ću tu dobiti info iz prve (iskusne) ruke jer sam nailazila na svakakve info. i vječno pitanje koje su najnajbolje ili možda najprimjerenije za dijete te dobi? ampule, kapi, napitak????

zahvaljujem unaprijed :kiss

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 13 srp 2010, 12:58
Postao/la † Sanika
Rima koje kapi daješ? Jesi možda pitala našu doktoricu za preporuku? :mah

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 23 ruj 2010, 13:42
Postao/la supermama
Rima koje kapi daješ?

samo bi se nadovezala

Re: maticna mlijec - 456978. put

PostPostano: 23 ruj 2010, 14:43
Postao/la † Sanika
Mi smo na kraju kupili MEDEX-ovu. Dajem Pauli pola kapsule ujutro s malo soka. Valjda je to ok :dunno
Inače ima i neobrađene u Bio Bio, oko 100 kn 6 grama. Ali meni je to prekomplicirano ...