Stranica: 1/1.

Breza - ljekovitost "vode" iz breze

PostPostano: 06 tra 2009, 15:31
Postao/la jale
Za viknd smo rezali izrasle grane na vrhu nase breze ispred kuce i ogromna kolicina tecnosti je curila iz odsjecenih dijelova (na drvetu) pa smo stavili kese i skupljali tecnost. jutros sam potrazila za sta je dobra ta tecnost (ili katran kako se strucno zove) jer ako kora i list imaju neko ljekovito svojstvo pretpostavila sam da ima i ta tecnost. I nasla sam da je dobro za mazanje osipa po kozi.
ljekovito bilje - breza
da li ju je neko vec koristio?

:mah

Re: Breza - ljekovitost "vode" iz breze

PostPostano: 22 svi 2009, 13:04
Postao/la ancica
Ne znam za sok breze, ali znam da je lisce dobro piti kao caj, jer je blagi diuretik. Ja sam taj caj i caj od koprive pila u trudnoci zbog jakog oticanja.