Stranica: 1/1.

PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 21 stu 2009, 18:10
Postao/la Duga
Najprije, smije li 4-godišnje dijete uzimati propolis (onaj koji se kupi kod domaćih proizvođača meda, ne znam kolika je koncentracija)?
Kako se dozira djeci tog uzrasta?
Kako se dozira odraslima?
hvala!

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 23 stu 2009, 09:28
Postao/la IINA
Bratić moje mame je licencirani medar.
Propolis od treče godine. Dozaža je prema godinama, koliko godina toliko kapi,
znači za vas četiri kapi, tako sve do jedanaest.
Za djecu od 11 nadalje i odrasle 11 kapi.
Još nešto, propolis je najaktivniji u prirodno krutom stanju u
kakvom je u košnici. Zato je najbolje nakapati ga na kockicu šećera ili
pol kockice i pustiti tri dana na zraku da se osuši,a tako i ishlapi alkohol u kojem je
otopljjen.

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 23 stu 2009, 09:32
Postao/la Ina66
IINA je napisao/la:Za djecu od 11 nadalje i odrasle 11 kapi.
Još nešto, propolis je najaktivniji u prirodno krutom stanju u
kakvom je u košnici. Zato je najbolje nakapati ga na kockicu šećera ili
pol kockice i pustiti tri dana na zraku da se osuši,a tako i ishlapi alkohol u kojem je
otopljjen.

IINA - ovo je vrlo korisna informacija
hvala :)

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 23 stu 2009, 09:49
Postao/la IINA
:mah

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 23 stu 2009, 13:46
Postao/la VIPmama
Baš! :dada
Ovo se ne da nigdje pročitati...

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 23 stu 2009, 14:42
Postao/la Duga
IINA, :kiss
:buket

a guglala na sve strane i ništa korisno o korištenju tinkture kod djece

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 24 stu 2009, 12:04
Postao/la beammama
Mi koristimo onaj u spreju bez alkohola i špricnemo 2 x direktno u grlo, ali smo neredoviti.

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 24 stu 2009, 13:52
Postao/la Duga
Beammama, taj smo mi znali koristiti nekad prije kod viroze, ali ovaj propolis za koji me zanimalo doziranje bih davala zbog održavanja imuniteta.

Poznata su antiflogistična, antibakterijska, antifungalna, antivirusna i biostimulativna svojstva propolisa.

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 21 pro 2009, 01:52
Postao/la rusulica
Ja kupila domaći kod neke žene. Rekla mi da se djeci ispod 12 god ne smije uopće davati zato što je na bazi alkohola :dunno

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 21 pro 2009, 08:54
Postao/la IINA
rusulica, to ti uopće nije istina. I od kud ova brojka od 12 godina?

1.Imaš za kupiti propolis bez alkohola, ako ne želiš poslušati svajete koji su malo iznad navedeni. :dunno
2.Dentinox tekućina kojom se bebama mažu desni
kad im rastu zubići sadrži alkohol, kao i puno drugih preparata koji se koriste za djecu.
U propolisu ga možeš eliminirati tako da ga nakapaš na kockice šećera i
ostaviš nekoliko dana da se suši na zraku. :mah

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 21 pro 2009, 09:21
Postao/la moj(a) djeca(k)
mi korsitimo mix:
maticna mlijec, propolis i polen

svako jutro jedna mala kasika

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 21 pro 2009, 10:28
Postao/la rusulica
IINA je napisao/la:I od kud ova brojka od 12 godina?


A čuj, otkud, pa valjda gospođa koja ga proizvodi zna o tome više nego ja. Ona valjda zna što je stavljala unutra. Zašto se andol npr ne preporučuje dati djeci mlađoj od eto isto 12.
MIslim ne znam, pretpostavljam da nije to bzvz izmislila.

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 11 ožu 2010, 23:15
Postao/la Liv Tyler
gdje ga je može nabaviti, da je provjeren, i jeli bolje m mlječ?

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 23 ožu 2010, 22:16
Postao/la Jullishka
IINA, bas sam se iznenadila na ovim podacima...
Naime, ja prdi dajem propolis, za decu, i na kutijici je pisao 7 kapi za decu od 3 godine, a ovaj drugi koji sam uzela, nije isti proizvodjac, je neki uljani i pise 10 kapi...
Ja mu ga shibnem u kasicici i on ga proguta, pa srkne malo soka nakon toga.
Jel predoziram ja svoje dete? :shock

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 23 ožu 2010, 22:19
Postao/la Jullishka
Vratila sam se sa opet procitanom uputstvu :/ ja sam pogresno razumela...pise identicno sa brojem godina...
E sada, ovog sam mu dala dva puta, pa kontam..nista mu nisam uradila (bar se nadam), i jos pise da je ovaj uljani rastvor posebno pogodan za ljude koji su osetljivi na alkohol..sta bi to znacilo?

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 24 ožu 2010, 09:01
Postao/la IINA
Znači da propolis nije otopljen u alkoholu, nego u nekom
drugom otapalu na uljnoj bazi.
I propolis nije kemija, ne možeš ga predozirat baš.
Kao što ga ne možeš predozirat sa medom.
Ali je dosta jak i ne treba pit velike količine da bi se
postigao povoljan utjecaj na organizam.
Sve je OK, ne brini i daj mu dalje kako treba. :mah

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 24 ožu 2010, 15:21
Postao/la Jullishka
:kiss hvala ti!

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 28 ožu 2010, 18:49
Postao/la mamaDEA
moj djecak je napisao/la:mi korsitimo mix:
maticna mlijec, propolis i polen

svako jutro jedna mala kasika


i mi , svi troje.
to se kod nas zove-kraljevski nektar

Re: PROPOLIS - DOZIRANJE

Postano: 19 svi 2010, 19:41
Postao/la † Sanika
Koristi li tko nativni propolis od HEDERE? http://hedera.hr/katalog/nativni-propolis-junior/

Mi ga koristimo, navodno je najbolji na trzistu, ovaj je u prahu.