Stranica: 1/2.

marokansko ulje - ulje argana

PostPostano: 01 vel 2011, 14:04
Postao/la An
sto znate o njemu i gdje se moze nabaviti?

Dobila sam preporuku za ublazavanje seb. dermatitisa. Ali i inace za njegu koze

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 14:09
Postao/la Rimaithor
Misliš na Arganovo ulje? Imaš ga za oko 100 kuna u apoteci, zovu ga i ulje za pomlađivanje :mrgreen
Ja koristim za kosu, specijalno moroccainoil ulje i preoduševljena sam i mirisom i učinkom na kosu :klanja

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 14:16
Postao/la An
Je to, Arganovo.

Hvala!

Vele da marokanke zato nemaju bora jer se mazu jedino time.
a navodno ne masti nego se brzo upije.

zivi bili pa vidjeli

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 14:23
Postao/la ivana7997
aha, rima, skuzili smo tajnu tvog podnicka!

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 15:12
Postao/la Rimaithor
:lol
Nije uopće masno, nevjerojatno kako se dobro upija!

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 15:23
Postao/la pomikaki
Rimaithor je napisao/la:Misliš na Arganovo ulje? Imaš ga za oko 100 kuna u apoteci, zovu ga i ulje za pomlađivanje :mrgreen

koliko ulja se dobije za 100 kn?
I koje inače kupujete, od kojeg proizvođača bi bilo čisto arganovo ulje?

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 15:31
Postao/la Rimaithor
Ja sad trenutno imam morocainoil s e-baya, baš za kosu ali u ljekarnama imaš Lelbolario (vidi link) već gotove kreme ili yves rocher mješavinu ulja za tijelo.

online recimo herbarom, 100ml za 110kn... samo kapneš na dnevnu kremu, masna koža podnosi i čisto ulje (navlaži se koža prije nanošenja)

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 15:41
Postao/la pomikaki
Hvala Rima.
Može li se umjesto da se kapne na kremu pomješati s drugim uljima? Ja najčešće koristim bademovo za kožu i avokadovo ili orahovo za kosu.

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 15:53
Postao/la skorpionka
Rimaithor je napisao/la:Misliš na Arganovo ulje? Imaš ga za oko 100 kuna u apoteci, zovu ga i ulje za pomlađivanje :mrgreen
Ja koristim za kosu, specijalno moroccainoil ulje i preoduševljena sam i mirisom i učinkom na kosu :klanja

:dada
To me ulje spašava od petljanja tanke kosice moje kćeri. Nisam probala za dermatitis a imam ga, aktivira mi se svake zime, a baš mi mogla i probati.

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 15:56
Postao/la Rimaithor
škorpi, mislim da je ovo slika samo za kosu :dunno

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 16:00
Postao/la skorpionka
Nisam mislila ovo njeno za kosu stavljati na lice :lol

Kad kazem "imam ga" mislila sam na seboroični dermatitis a ne na ulje za lice :lol

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 16:10
Postao/la mama courage
skorpi, kako za dječju kosu? jel ne bude kosica masna? jel to da se lakše češlja nakon pranja?

mi imamo taj problem, bora nemam. :plavusa

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 16:13
Postao/la Rimaithor
ja sam ga luki stavljala na kosu prije šišanja, ja ga već mjesecima koristim, nije ni malo masno na kosi! Stavlja se na mokru kosu, prije sušenja. Sad u svakom trenutku mogu provući prste kroz cijelu dužinu kose, prije bi mi ruka zapela na sredini :lol
Savršeno za kosu :klanja

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 16:49
Postao/la skorpionka
Ništa se ne masti, treba par kapi doslovno. Meni je frizer rekao da može i na mokru i na suhu, probali i jedno i drugo i djeluje.

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 16:56
Postao/la tanjabb
ja imam doma to ulje ali sam ga dosad stavljala samo u salatu :mrgreen
donjeli mi starci iz Maroka
probat cu i na kosu, imam isti problem kao Rima

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 17:13
Postao/la palunkica
Ulja ima i kod naše kurtizane

http://www.terra-organica.hr/ulje-argana.html

Zainteresirale ste me, meni se jako petlja kosa a jako je tanka i ispada i beživotna je pa ću probati.

A i učinak na bore nije na odmet :p

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 17:37
Postao/la Rimaithor
za kosu ide baš to plavo pakiranje (prodaje se po frizerskim salonima), drugačije je obrađeno i ima sasvim drugi miris od ovog za njegu kože!

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 17:41
Postao/la titirlica
ja sam za dermatitis koristila maslac od argana i to nas je spasilo :dada nisam ulje probala , ali ovo mi je savršeno !
Više nemamo problema sa dermatitisom ali se svejedno mažemo s njim poslije kupanja , a ja ga stavljam umjesto okoloočne kremice ;)

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 17:44
Postao/la palunkica
rima, ima toga kod nas ili samo na ebayu? Tog tvog za kosu?

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 18:05
Postao/la skorpionka
Ovo za kosu koje imaju Rim ai moja kćer ima za kupiti na više mjesta, od specijaliziranih dućana, frizeraja, nekih boljih apoteka, itd...

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 18:43
Postao/la mama courage
hvala vam cure za info. ovo mi je baš trebalo za njenu kosu.

a za bore ću otići do mekija torabija. drito u maroko. :mrgreen

Re: marokansko ulje

PostPostano: 01 vel 2011, 19:22
Postao/la palunkica
škorpi, RIma, može na pp mjesta gdje se kupuje to, konkretno?

Re: marokansko ulje

PostPostano: 02 vel 2011, 09:28
Postao/la An
trazila sam u nekoliko apoteka - nemaju, vec dugo nemaju.

Re: marokansko ulje

PostPostano: 02 vel 2011, 09:31
Postao/la Rimaithor
kurtizana, to je tvoje područje, đe siiiiiii?

Re: marokansko ulje

PostPostano: 02 vel 2011, 12:00
Postao/la direktorica svemira
Ne smijem se samoreklamirat :kisichagic

Re: marokansko ulje

PostPostano: 02 vel 2011, 12:07
Postao/la palunkica
Pa nisam li te ja gore reklamirala :basnecu

Re: marokansko ulje

PostPostano: 02 vel 2011, 12:08
Postao/la direktorica svemira
Ja odgovaram Rimi na pitanje đe sam. Drugi me naravno smiju reklamirati, ali ja ne smijem :mrgreen

Re: marokansko ulje

PostPostano: 02 vel 2011, 12:30
Postao/la direktorica svemira
An je napisao/la:Dobila sam preporuku za ublazavanje seb. dermatitisa. Ali i inace za njegu koze


Za seboreju ima nekih drugih ulja, korisnijih od argana.

Btw, argan se dobiva na dva načina: jedan je da se skupi sa poda nakon što ga koze probave pa tiješti (i to ulje užasno smrdi), drugi je da se ubere sa drveta i tiješti - ova druga verzija je puno, puno rjeđa i puno, puno skuplja, i zapravo gotovo nitko ne deklarira na koji način je dobiveno. Također, ulja argana koja nemaju miris ili lijepo mirišu su ili rafinirana ili obrađena na svakojake načine.

Re: marokansko ulje

PostPostano: 02 vel 2011, 13:46
Postao/la An
jooooj,. drugim rijecima to je ulje od govanca :roll

Re: marokansko ulje

PostPostano: 02 vel 2011, 13:57
Postao/la direktorica svemira
Upravo tako. To je tradicionalni način dobivanja, al svi o tome šute :hahaha