Sada je: 24 lip 2026, 13:49.

Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la sunce » 01 svi 2008, 00:08

Teo-prekrasan mali borac :3srca
MATIJA 99
VIKTOR 04
Avatar
sunce
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 725
Pridružen/a: 28 kol 2006, 21:51
Lokacija: Zagreb grad

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 01 svi 2008, 06:33

mmm3m, vidla sam i taj, znači i sti uspijevaš sve povuči?

a dudu mu nisu davali do sada zbog puno sekreta (takvo sam ja objašnjenje dobila) :dunno

Zira, sunce hvala :kiss
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la mmm3m » 01 svi 2008, 16:23

Tonka.M je napisao/la:mmm3m, vidla sam i taj, znači i sti uspijevaš sve povuči?


Dok je bila majušna ja bi joj dosta fizioloske usula u nosic,da se malo sline natope i onda sve to lijepo izvukla.Sad kad je veca,ja napravim vodu sa dodatkom soli i onda joj to ulijem u jednu nosnicu da ta voda istece na drugu i poslje samo sa tom pumpicom posisam tj. kao osusim nosic i ukapam par kapi kapi za nosic.Poslje toga je par sati mirna i dise na nosic.
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 01 svi 2008, 18:08

puno ti hvala mmm3m :kiss
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la lea.marijela » 01 svi 2008, 23:05

mmm3m nemogu vjerovat da je tolika razlika u tretmanu djece kao da smo sto država udaljeni.Naime kod nas prakticiraju dude davati djeci tek neposredno pred odlazak iz bolnice kada se radi na prilagođavanju prehrani tj. dojenju. Bar je tako bilo kod nas na sv. Duhu a ovo za refleks nitko ni da bi spominjao. Nama su samo rekli da je Lea rođena bez refleksa sisanja i da če trebat uložit truda da bi ona jela! :(
LEA 0,870 - 2006 / DOMINIK 2003 / NIKA 2001 /
Avatar
lea.marijela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 11:23
Lokacija: Zaprešić

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la mmm3m » 02 svi 2008, 19:55

lea.marijela je napisao/la:mmm3m nemogu vjerovat da je tolika razlika u tretmanu djece kao da smo sto država udaljeni.Naime kod nas prakticiraju dude davati djeci tek neposredno pred odlazak iz bolnice kada se radi na prilagođavanju prehrani tj. dojenju. Bar je tako bilo kod nas na sv. Duhu a ovo za refleks nitko ni da bi spominjao. Nama su samo rekli da je Lea rođena bez refleksa sisanja i da če trebat uložit truda da bi ona jela! :(

Svakako da su rodjeni bez refleksa ali ga trebaju dobiti i to prije cini mi se 32 tjednaOvdje Mia ima oko 28-29 tjedana i ima njihovu dudu dok je tata drzi na grudima(klokan metoda)
slika
Ovdje ima oko 31 tjedan i je u Beby termu i je vec pocela polako da jede na flasicu
slika
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Megan » 02 svi 2008, 21:46

:3srca
Megan
ježim se par puta dnevno
 
Postovi: 4299
Pridružen/a: 10 sij 2003, 10:26

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 02 svi 2008, 21:50

mmm3m, mi stvarno živimo u tunguziji, da nisam ja pitala za dudu varalicu... ma nema veze :(

a ja imam dobre vijesti, danas je Teo po prvi put (u maminom naručju :mrgreen: ) pojeo punu bočicu mlijekeca :zivili Jutros mu je sestra bila davala, al je pojeo samo dio, ostalo na sondu, a meni je pojeo do zadnje kapi! Tako sam bila hepi :1
no varalicu još uvijek ne šljivi, bit će da mali lukavac kuži da nema zašto vuči :mrgreen:

p.s. još ništa od pokazivanja baby handlinga, a vrijeme polaska doma se opako bliži :(
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la sunce » 02 svi 2008, 22:19

Tonka.M pa to su prekrasne vijesti, cijelu bocicu-vau :3srca , cuj onda on i ne treba dudu za razvijanje refleksa sisanja, vidis kak to frajeru super ide ;) . Vibramo da Teo sto prije dodje kuci i da uzivate zajedno...
MATIJA 99
VIKTOR 04
Avatar
sunce
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 725
Pridružen/a: 28 kol 2006, 21:51
Lokacija: Zagreb grad

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 02 svi 2008, 22:25

hvala ti sunce :kiss mi se iskreno nadamo da bi već sljedeći tjedan mogao biti u svom kimbaču koji ga čeka spreman!!! :proljece
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la lea.marijela » 03 svi 2008, 10:36

mmm3m kao što sam prije rekla živit jako daleko od nas. Kakav klokan sistem ovdje nedaju ni blizu inkubatora a kamoli blizu djeteta, mi smo imali sreču u nesreći što je Lea išla u Graz na operaciju i tamo se mm skoro onesvjestio kad su mu rekli da će ju dobiti na tjelo. Plakal se čitavu veće od sreće jer je držao svoje djete.A što se tiće dude Lea je izašla iz bolnice bez refleksa cicanja , a da su joj možda davali dudu nebi bilo tako no možda bi naše trebalo educirati - tko zna!

Za malog tea i njegovo papanje :5

A mami :kiss
LEA 0,870 - 2006 / DOMINIK 2003 / NIKA 2001 /
Avatar
lea.marijela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 11:23
Lokacija: Zaprešić

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la dupinka » 04 svi 2008, 00:55

tonka kad čitam tvoju i teovu priču sjetim se svih onih uplašenih mama. naime ja ti inače radim na tom odjelu gdje je tvoj anđelak sad.
a ona snimka.. :3srca
koliko sam samo takve dječice nahranila, presvukla, okupala, ali i neke manje lijepe stvari (nećemo o tome). vidim da teić lijepo napreduje pa jedino što mi preostaje je držati fige da tako i ostane i da sto prije dođete doma.

a što se tiče vježbica, fizio će ti to pokazati 2-3 dana prije neg budete išli doma. ona mora prvo dobiti zeleno svjetlo od dr. ne sikiraj se, sve stigneš naučiti pa makar ti morali pokazati 5x, 5x će ti pokazati.

sretno i pusa.. teu posebno.
slika

slika
dupinka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 11:36
Lokacija: zagreb

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 04 svi 2008, 09:27

dupinka :kiss ja stvarno nemam nikakvog prigovora na sestre, na žalost organizacija im je loša (ne sestrinjska nego onih s vrha) tako da ih je uvijek premalo, pogotovo na postu. Sad imaju svaka po šestero djece i taman ih stignu nahranit, presvuč, okupat, napravit koktele i opet mogu ispočetka. Al opet stignu i popričat i ohrabrit i pokazat (ja nisam znala ni kako bi ga nahranila - znam sramota je, al prvo mi je pa se svega bojim :oops: )
i hvala ti za ohrabrenje po pitanju baby-handlinga, mene je malo sram stalno lovat fizio po hodniku, bitno je da oni vode računa o tome :proljece

i ako te mogu odmah malo zagnjaviti: znam da je hranjenje svaka 3 sata preko dana, jel tako i po noći? Jer po tablicama na Pre Nanu piše da bi ga se trebalo hraniti svakih 4 sata (6x dnevno) po 60 ml, a on na Rebru dobija 60-65 svaka 3 sata pa me to zbunjuje :dunno

lea marijela, mislim da je stanje na Rebru ipak puno bolje nego na SD, nas su od prvog dana ohrabrivali da se mazimo (i u inkubatoru, i dok je imao tonu cjevčica po sebi), jedino onih par dana dok je imao kisik u inkubatoru morali smo malo smanjiti otvaranje vratašca, al opet nismo bili bez kontakta. Nikad neću zaboraviti jednu doktoričinu rečenicu :"mama, samo se vi mazite, sada mu samo to treba". A sad na postu mi daju da sudjelujem u svemu dok sam tamo, i u mijenjaju pelenica i u hranjenju (pa i prije sam mu ja na špricu davala), ma baš u svemu. Očito su prevelike razlike i između naših bolnica, ne znam jel to do osoblja ili do pravila kuće :dunno
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la dupinka » 06 svi 2008, 12:16

tonka tako mali limači hrane se i po noći svaka 3h što ne znači da ako spava u ponoć da će ga ići buditi ali dok sestra nahrani ostalu djecu probudi se i ono koje je spavalo. samo veća, donesena djeca jedu 3x u noćnoj (svaka 4h), ali i to ovisi o doktorovoj odluci, uglavnom na sestrinu preporuku. neće teo biti gladan gore, ne brini. :kiss tebi i teu. navijam za skori odlazak kući.
slika

slika
dupinka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 11:36
Lokacija: zagreb

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la lea.marijela » 06 svi 2008, 22:31

Zaista nemogu vjerovat da je tak super na Rebru. Ja bih sve dala da sam to mogla iskusit.
Dobro hočete li vi već jednom doma - mislim da mu je vrijeme.
Pusa
LEA 0,870 - 2006 / DOMINIK 2003 / NIKA 2001 /
Avatar
lea.marijela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 11:23
Lokacija: Zaprešić

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la nadicab » 06 svi 2008, 22:39

je i pred 8 godina je bilo tak dobro na Rebru :up
DRago mi je da se nisu pokvarili
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 07 svi 2008, 06:30

samo brzinsko javljanje, letim dalje s poslom:

Danas idem kod fizio na edukaciju za vježbice, sutra Teo odradi MR i polako ide domeka (nadam se u petak) :trio :trio :trio
Bez problema papa na bočicu svaki obrok, sve je uredno, jedino ćemo još vidjeti što nam magnet kaže, a onda u nove ratne pohode!

nadica, nisu se pokvarili, ja imam baš dobra iskustva gore :3srca

lea.marijela, dupinka :kiss
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la sunce » 07 svi 2008, 09:21

joj tonka, to su prekrasne vijesti :proljece , da teo u petak dodje kuci vibramo jako....., i da se svi skupa lijepo slozite i poslozite i da pocnete uzivati kao family zelimo vam mi :3srca
MATIJA 99
VIKTOR 04
Avatar
sunce
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 725
Pridružen/a: 28 kol 2006, 21:51
Lokacija: Zagreb grad

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 07 svi 2008, 20:15

hvala ti sunčeko :kiss

btw. ne idemo u petak doma: IDEMO SUTRA :1 :1
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Zira » 07 svi 2008, 20:16

bravo, kakve lijepe vijesti :proljece
Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli...
H.Dž.
Avatar
Zira
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 572
Pridružen/a: 17 pro 2006, 23:34
Lokacija: ... kad ga očima zagrlim nek me čuva kao mati...

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la mmm3m » 07 svi 2008, 21:14

Tonka.M je napisao/la:hvala ti sunčeko :kiss

btw. ne idemo u petak doma: IDEMO SUTRA :1 :1

o jeeeeeeeeeeeee :party :party :party uzivajte :3srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la dupinka » 07 svi 2008, 21:16

tonka zbilj lijepe vijesti. :nana :nana :nana

nemoj nas sad zapostaviti kad dobiješ svoje sunašce. i dalje nas zanima teov napredak.
ne moraš jako žuriti, prvo se nauživaj. :)

tebi i teu pusa
slika

slika
dupinka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 11:36
Lokacija: zagreb

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Mrđi » 07 svi 2008, 22:25

:nana
sad ga samo grli i mazi i pazi...
mi ovdje vibramoda bude sve ok. Pa nam s ekoji put javi i pohvali da je sve kako treba.
:hug i puno snage i hrabrosti ti zelim
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la sunce » 07 svi 2008, 23:09

tonka prekrasne vijesti :3srca

teu, sto bolji napredak zelim, ne sumnjam da ce vam ici odlicno, ipak je doma najljepse :3srca
:kiss
MATIJA 99
VIKTOR 04
Avatar
sunce
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 725
Pridružen/a: 28 kol 2006, 21:51
Lokacija: Zagreb grad

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la zauvijekmama » 08 svi 2008, 09:03

Super, odlicne vijesti..uzivaj sada sa svojim zlatom!
:proljece
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la IINA » 08 svi 2008, 09:25

:hop :hop :hop :rublje :pegla
Uživaj u svemu i javi se!
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6923
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Nana1971 » 08 svi 2008, 11:56

super, super :3srca
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la MaMi » 12 svi 2008, 22:42

Braaaavo!!! :proljece
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la lea.marijela » 13 svi 2008, 10:00

Velika pusa za dolazak doma i nadam se da uživate :3srca
LEA 0,870 - 2006 / DOMINIK 2003 / NIKA 2001 /
Avatar
lea.marijela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 11:23
Lokacija: Zaprešić

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Miki » 14 svi 2008, 09:37

Vjerujem da uživate :3srca :3srca
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2176
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.