Sada je: 14 svi 2024, 08:50.

temper tantrums ili kad vam dijete podivlja? [spojene teme]

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la saptacica » 02 kol 2012, 17:00

Mi smo prakticirali zatvorena vrata onoliko minuta koliko ima godina. Inače, otvorena vrata su kod nas bila uzaludna, odmah bi se vratio, pa ni odgojno obrazovna lekcija ne bi bila provedena :lol .
Ovako ipak, mic po mic, shvati se da nema zahebancije s našom dosljednošću i odlukom da ne želimo slušat histeriju.
Avatar
saptacica
Skoro doula
 
Postovi: 4316
Pridružen/a: 22 stu 2005, 17:24

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la švrćili » 02 kol 2012, 17:24

Mi bi kmoristili sljedeće:ako me udara ili bi išla sjest na kauč(ja bi joj rekla da se ne smije dignit dok se ne smiri,ali ona bi se odmah digla i rekla Smirila sam se) ili ako bi bas prešlo u ludil legla ju na kauč i stisnila ruke i rekla joj da može biti ljuta i da može vikati ali da ne smije tući. Kod izbora nekih stvari bi se uvijek zeznila-nekad kada je dobre volje joj mogu dati na izbor dvije stvari ali ako nije toga nema, jer ona hoće četvrtu,petu. Tipa pitam ju hoćeš pasa za spavanje, ona odgovori Ne a onda nakon 2sec urla Vrati mi ga. Kada su napadi bijesa trudim se ne podizati glas i tiho pričati(ne uspijem svaki put)i polako s njom pričam( zna ona i udariti i bacati se po podu i bacati stvari). Eto, jučer mi je rekla u tom napadu Zagrli me. Valjda ih treba malo pustiti pa ih utješiti. Mi ne toleriramo agresiju, ali viči koliko god hoćeš. I kada kažemo idemo spavati, onda idemo spavati. Ako bude ja bih malo ovo, malo ono to nikad ne završi dobro, uvijek se posvađamo. Mi još tražimo recepte za borbu s tim izljevima bijesa.iA sada kada je ovako vruće podsjećam samu sebe: I njoj je vruće, nemoj ispaliti. Treba im dati slobodu, ali treba ju imati i neka pravila, i iznimke od pravila
Avatar
švrćili
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 srp 2010, 08:42

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la ivanak2602 » 02 kol 2012, 21:15

Kod Lori nema trenutno nema te sredine kad bi palio kauc ili zlocesta stolica. Kad je dobra, onda je i relativno razumna i ne tuce nikoga ni kad je ljuta i skoro da se uopce vise ne desava da mora u sobu na time-out. Ali kad je uhvati ludilo, onda nema price, niti razuma, pa bi isto tako izlazila iz sobe. Strah me je pustit ju da dize ruku na mene (i sve ostalo sto dolazi u paketu) zbog jedne scene u hitnoj prije ca godinu dana, kad je imala upalu uha. Tada je valjda imala takve bolove i bila premorena, da ju je uhvatilo ludilo za koje je doktorica rekla da jos nikad nije vidjela. Kao bijesan pas koji nasumce grize sve oko sebe. Nakon tog dana, sljedeca 3 do 4 dana sam primjetila da zapada na kratko u taj isti obrazac ponasanja kad je ljuta, dakle pokusa udariti, ogrebsti ili ugristi. A sada, ako ju pustim da se okomi na mene i to svaki dan, kakve ce tek onda biti posljedice... Bojim se jednostavno da joj takvo ponasanje ne predje u naviku, jer vidi da prolazi i ne povlaci nikakve posljedice za sobom.
Osim toga, ako i udjem u sobu dok ona sizi, tjera me van. Kad izadjem van, zove me unutra i tako u krug. Moze otvoriti vrata i izaci, ali to ne radi ili vrlo rijetko. Zato mislim da nije bas velika katastrofa ostavit vrata zatvorenima.
ivanak2602
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 20 lis 2010, 04:07

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la Forest » 02 kol 2012, 22:15

Ivanak...slušaj sebe i ako misliš da vam zatvorena vrata pomažu, zatvori. Ti ćeš najbolje sama procijeniti situaciju.
Pokušaj primjeniti naše savjete, ali svaka mama najbolje osjeća što treba.
Mučno ti je, to je potpuno razumljivo.
Očito tvoja curka jače proživljava te tantrume.
Samo budi dosljedna, ne popuštaj, jedino je problem da se ne ozlijedi iza zatvorenih vrata, nadam se da si toga svjesna.

Pokušaj ju zagrliti, ti se smiri, a ako ne da, pusti koji čaš da se izdivlja pa ju uhvati u zagrljaj. Što si ti mirnija bit će i ona.
Postani sunce i svi će te ugledati

slika
Avatar
Forest
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 vel 2011, 09:31
Lokacija: Zagreb

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la ivanak2602 » 02 kol 2012, 22:34

Iskreno, trenutno imam potrebu probati biti s njom u sobi, pa cu to istestirati. S balkona se moze gledati u njenu sobu, pa ju skicam. Ali obicno sizi na jednom mjestu.
Par minuta? Pa koliko to traje kod vas ljudi?? Lori divlja po 15 minuta.
ivanak2602
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 20 lis 2010, 04:07

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la Forest » 02 kol 2012, 23:05

Napisah da možda tvoja curka jače to sve proživljava.

Kod nas nije često (dođe na mahove, uglavnom kad nešto ne može napraviti, npr. obući sama cipele ili je umorna) i jako kratko traje, minuta dvije histerije i prestane. Tada se uspije i lupati par puta po glavi, s obje ruke. Meni to izgleda kao da histeriju tjera van ;)
Očito imamo sreće :znoj i uvijek kažem za sada, tko zna šta nas čeka
Postani sunce i svi će te ugledati

slika
Avatar
Forest
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 vel 2011, 09:31
Lokacija: Zagreb

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la mrvica19 » 03 kol 2012, 11:08

Ja sam što se toga teče isto tako premorena...No nisam znala za taj tantrum kako vi to zovete što je to?Kako je meni promaklo da proučim... :ajme Uglavnom zadnjih tjedan,dva Fran je strašno zločest..Inače se sam zna igrati ali ovih dana... :strah Još renoviramo kuću pa sam ja dodatno pod stresom,majstori ovo ono..stalno sam sama s njim..Tuče mene,baku didu tatu koga god stigne pa i sam sebe kad nije po njegovom..Baca igračke već ih je par polupao..Ako viknem krene se još jače derati..Kuham ručak on me vuče za nogavicu van,ostavim sve izađem van,sjeti se traktora u kući,vratimo se nazad hoće gledat crtani,upalim mu hoće drugi,stavim drugi,hoće soka,dam mu soka,hoće mlijeka,dam mu mlijeka neće..Pa treba piškit stavljaj ga...Ama ništa ne stignem,kuću nisam taknula tjedan dana još mi se i pijesak unosi od majstora,mrvica,muha...pa ne podnosim to :strah Evo sad je zaspao,vani se radi..ja kuham ručak i jadam se vama ;) ;) Ima li kraja?Kako da se postavim?Hoće sve što ne bi smio,a kad se ne da urla baca se tuče...Jučer je sestričnu udario sitom po glavi od sile jer ne želi da mu dira igračke...Ako vičem tuče i mene grize,grebe.....Ne moram pričati da sam premorena od 6-10 sam na nogama,sama s njim i svim kućanskim obavezama koje se samo gomilaju...
Avatar
mrvica19
Ulizica sa slatkišima
 
Postovi: 413
Pridružen/a: 07 pro 2010, 21:32
Lokacija: Nova Gradiška

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la Forest » 03 kol 2012, 11:29

http://www.klinfo.hr/detaljnije/hr/nast ... 17/8419/1/

ovo gore ti je odličan tekst, sve ti je objašnjeno

googlaj malo, ima jako puno o tome...meni je puno lakše razumjeti dijete od kad sam proučila o čemu se radi.

E sad gdje je granica između faze tantruma i zločestoće :dunno

Možda će se javiti netko i o tome
Postani sunce i svi će te ugledati

slika
Avatar
Forest
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 592
Pridružen/a: 01 vel 2011, 09:31
Lokacija: Zagreb

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la rucho » 03 kol 2012, 13:56

Forest je napisao/la:E sad gdje je granica između faze tantruma i zločestoće :dunno

Možda će se javiti netko i o tome



to ti je ono hocu-necu... tantrum je nekontrolirano bjesno ponasanje... to ste sve napisale da dijete radi... a zloca je malo ocem malo necem.... moja girica je svojeglava i iznimno ziva ribica..... nema tantruma bas tako cesto... najcesce su kad je frustriran kad se ne vidimo dugo a nema mora il dide il slicnog..... kao ono "sta me saljes od sebe bezveze".... :mrgreen ... a ostale vristece trenutke dozivljavamo kad nije kako on zeli.... evo primjera.... kazes das joj dva para cipela da bira a ona nece... e tu ja onda ne dam da bira... uzmem prve i unatoc negodovanju obucem ih... ako nece van iz inata sjednem na stolac i cekam sta ce bit... najcesce pruzi ruku za van.... naravno ako moram negdje izac zbog obveze ignoriram vristanje plakanje i slozim ga u kolica i izadjem van... tek kad se smiri onda komuniciramo...
radovi u kuci... posjeti... rodbina... kad pocinje sa svojim performansom nema kompromisa.... nedavno je na plazi vristao i plakao ne znam zbog cega... i ugrizao je tatu... rekoh mm da ga ne kaznjava rukom jer ce i dalje grist i urlat vec lipo se skupimo i doma... to mu je najveca kazna....

a glede grizenja jednom sam napisala kako sam ja rjesila to... totalno nepedagoski al vrlo ucinkovito... nakon visenekoliko bolnih modrica od ugriza po rukama bedru i licu vratila sam mu istom mjerom..... za prst doduse... vise nije ponavljao..... mozete me razapet za to ali tek kad shvati koliko boli udarac il ugriz onda ce prestat... daklem niposto joj ne daj da te udara..... ne kazem da uzvratis udarac vec joj nekako grimasom il glasom il nekom mimikom pokazi koliko boli to sto radi..... kad je girica bio u fazi udaranja jednostavno sam se udaljila od njega i dok god je zamahivao ja sam bjezala... naravno kad je skuzio vise nije udarao jer je ipak htio mamu blizu sebe.....

narafski ovo je sve bilo u pred-tantrum pa do njega nije ni doslo..... a ako bi i doslo vec sam rekla... nema ocem-necem sad ce bit po mom a ti urlaj kolko ti drago..... :mrgreen
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la švrćili » 03 kol 2012, 14:42

rucho je napisao/la:
to ti je ono hocu-necu... tantrum je nekontrolirano bjesno ponasanje... to ste sve napisale da dijete radi... a zloca je malo ocem malo necem.... moja girica je svojeglava i iznimno ziva ribica..... nema tantruma bas tako cesto... najcesce su kad je frustriran kad se ne vidimo dugo a nema mora il dide il slicnog..... kao ono "sta me saljes od sebe bezveze".... ... a ostale vristece trenutke dozivljavamo kad nije kako on zeli.... evo primjera.... kazes das joj dva para cipela da bira a ona nece... e tu ja onda ne dam da bira... uzmem prve i unatoc negodovanju obucem ih... ako nece van iz inata sjednem na stolac i cekam sta ce bit... najcesce pruzi ruku za van.... naravno ako moram negdje izac zbog obveze ignoriram vristanje plakanje i slozim ga u kolica i izadjem van... tek kad se smiri onda komuniciramo...
radovi u kuci... posjeti... rodbina... kad pocinje sa svojim performansom nema kompromisa.... nedavno je na plazi vristao i plakao ne znam zbog cega... i ugrizao je tatu... rekoh mm da ga ne kaznjava rukom jer ce i dalje grist i urlat vec lipo se skupimo i doma... to mu je najveca kazna..

Tako i mi. Čini mi se da to bolje pali od bilo kakvog udarca po guzi. Sada im je neka faza da ni sami ne znaju šta će pa stvarno treba odlučiti nekada umjesto njih. Ako ne zna ni sam hoćeš li ući u sobu ili ne, uđi i snažno zagrli( zamisli sebe da si grozno živčana), pa neka se baca, smiriti će se. Probaj smireno govoriti, šuškati,reći da će sve biti u redu. Imala sam jednu knjigu sa primjerima takvog ponašanja, napisala jedna psih. iz vrtica, malo mi je razjasnila stvari. moram baš viditi kako se zove
Avatar
švrćili
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 srp 2010, 08:42

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la švrćili » 03 kol 2012, 14:46

Avatar
švrćili
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 srp 2010, 08:42

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la olja2208 » 04 kol 2012, 00:31

mrs. eastwood je napisao/la:ona je u tim trenutcima zbunjena i sigurno ne zna sto bi s većinom osjecaja koji joj naviru - a onda na to dodano još i odvajanje od mame iza zatvorenih vrata - bojim se da može samo produbiti frustraciju.
X
ivanak, ne treba se kaciti za tantrume, u trenucima kad tako bjesni ne moze se puno uciniti osim pustiti je da se ispuse (naravno ne da nekog udara) i pokusati joj preusmjeriti paznju na nesto drugo, obicno taj bijes brzo prođe a već nakon toga se moze razgovarati o onome sto se dogodilo.
o tome treba razgovarati i u drugim momentima, udaljenijm od toga, kroz primjere i pricice pokazivati kako to nije lijepo ponasanje.
ja sam ipak za razgovor, razgovor i razgovor.
mislim da su mali za kazne, nece ih ni prihvatiti ni razumjeti.
ali treba biti dosljedan, ne pricati u prazno pa onda to ne uciniti, zato treba paziti sta pricamo i cim prijetimo.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la rucho » 04 kol 2012, 17:40

aman taman jucer girica imao jedan ljuti... sa svim asesoarom i plakanje i bacanje i vristanje... zato jer se islo kuci prat i spat.... naravno ja mrtva ladna hodam iza njega i cekam da ga prodje... al mm nenavikao.... pa me umalo autom skupio.... :mrgreen .....

a iskreno nisam za razgovor u takvim trenucima... a niti poslije... mozda u nekoj drugoj situaciji kad moze shvatiti... jer su jos mali za mamin monolog..... barem moja girica...... ovo s "cekam da prodje" zasad pali... kad progovori onda cemo i popricat o nepozeljnom ponasanju......
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la ivanak2602 » 09 kol 2012, 22:34

Veceras je bilo grozno. Pocela sma i sama plakati gledajuci ju. Pitam se vec polako kakav to tamtrum spada pod normalno ponasanje i da li postoji neka "granica normalnog ludila", koja ako se predje, onda to moze imati stetne posljedice za dijete. Ja mislim da ludje nego sto je kod nas ne moze biti. Ridanje, vristanje, kocenje tijela, nekontrolirano se trese i pritom takav izbezumljeni izraz lica...Bavim se idejom da ju snimim i odem k djecjem psihologu...
ivanak2602
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 20 lis 2010, 04:07

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la rucho » 14 kol 2012, 17:20

ne moras psihologu..... mislim da ti ova definicija sve govori (iz vikipedije) "A tantrum (or temper tantrum or tirade or hissy fit) is an emotional outburst, usually associated with children or those in emotional distress, that is typically characterized by stubbornness, crying, screaming, yelling, shrieking, defiance, angry ranting, a resistance to attempts at pacification and, in some cases, violence. Physical control may be lost, the person may be unable to remain still, and even if the "goal" of the person is met he or she may not be calmed"......

kod odraslih nema toga jer se mi mozemo svadit..... :mrgreen .... znas ono kad nekome sve po spisku pa on tebi pa ti njemu pa on tebi....... i tako to..... a kikici jadni to jos ne mogu jer ne znaju pa eto tako nas izlude.... a stos je sto roditelj tesko to podnosi gledat paaaa..... reko bi ti moj girica "a ebi ga..."...... samo ne popustaj i procitaj tekstove sto su cure stavile ovdje a i uguglaj... neko rjesenje za lakse izgurat ces pronac.....

vjerujem da ce ti i psiholog to rec..... a ako hoces mos i na jubito potrazit snimke temper tantruma..... pa ces vidjet da je svugdje ekstremno i ocajno.....
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la rucho » 14 kol 2012, 17:23

slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la ivanak2602 » 15 kol 2012, 00:23

Pogledala sam nekoliko videa na utube. Ma oni su "male mace" u usporedbi sa Lori! :lol
Pogledat cu ih malo vise drugi puta, za slucaj da sam naletila na blage primjerke. U medjuvremenu sam skuzila da je bolje ostaviti ju da drami tamo gdje pocne, a ne slati ju u sobu. Ne gledam ju, ignoriram, ako mi nesto kaze (zaurla), onda odgovorim i dalje ignoriram. Nekad se zezne sama jer se prejako ugrize za prst, pa onda moram poljubiti prst, tako da iskoristim priliku da ju zagrlim :) .

Cudno mi je nesto...Od kad ima tantrume, vise spava po danu (kad ne ide u vrtic). Prije joj je prosijek bio 2- 2,5 sata, a sada odguli skoro 4. Kad je normalne volje, manje je aktivna nego ranije i cesce trazi da slikamo. Kao da trazi terapiju. Mozda ju taj njen baby-stres umara? Pitam se sta je u njihovim glavama izmedju tamtruma...
ivanak2602
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 20 lis 2010, 04:07

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la rucho » 16 kol 2012, 18:34

ivanak2602 je napisao/la: Pitam se sta je u njihovim glavama izmedju tamtruma...


infinity and beyond......
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la gabrielagabi » 08 ruj 2012, 00:04

Dobra večer prije svega svima.Ja sam mama troje djece cura ima 8,5 godina i ide u treći razred,Sin ima 7,5 godina i ide u 1 razred to su anđeli nikada ali nikada nisam ni znala da ih imam tako je i sada.E sad dolazimo do problema najmanji sin ima 2 godine i 3 mjeseca od kad se rodio nejdemo spavat prije ponoći a budi se u 5 pol 6 ujutro ,on hoda više po zraku nego po podu ,ne sluša ama baš nikoga ali nikoga ne želi pričat a zna inati se kako god stigne i umije.Crtići i igračke ga uopče ne zanimaju,viče baca se po podu ako idemo u grad s njim obavezno mora bit u kolicima jer inače trči ko muha bez glave nemoguče ga je držat za ruku jer ju neda.Stvarno sam očajna :gaah
gabrielagabi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 07 ruj 2012, 23:26

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la švrćili » 08 ruj 2012, 14:03

Dobro došla u klub očajnih majki ;) .
Imam ti isto kćer koja me počasti bacanje po podu, po gradu. Moja mijauče nekada odkad otvori oči. Zeznuto je kad si imala dvoje djece koje nisi ni osjetila pa je ovo šok. I meni je bio, jer sam uvijek čuvala ,kako bi naša okolina rekla, dobru djecu. Jesi pročitala gore postove?
Avatar
švrćili
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 srp 2010, 08:42

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la olja2208 » 08 ruj 2012, 18:58

gabrielagabi je napisao/la:Crtići i igračke ga uopče ne zanimaju,
za crtice je svakako prerano.
spava li po danu, to je bas malo sati nocnog spavanja. :/
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la švrćili » 08 ruj 2012, 23:01

za crtice je svakako prerano

Hvala Bogu da netko kaže da je prerano za crtiće. Muka mi je kad drže bebe od mjesec dana ispred crtića.
Pogledaj na ovoj stranici neke ideje kako zabaviti dijete, meni pomogne- Teaching 2 and 3 Year Olds-
spava li po danu, to je bas malo sati nocnog spavanja.

Vidim da ima puno djece šta jako malo spavaju, ne znam je li to normalno ili ne. Meni je bilo nenormalno da beba od mjesec dana ne spava po danu, ali sam imala takvu pa sam se mučila cijeli dan da ju uspavam i bila frustrirana jer tako mala beba MORA spavati. Ne znam šta je više normalno.
Ali treba neku djecu stalno upošljavati. Mi se bavimo slanim tjestom , vodom, spužvama. I opet ispaljuje. a najdraže mi je kad mi kaže da joj je dosadno. Igračkama se uopće ne igra, treba joj stalno nešto smišljati. Pokušava bježati po gradu, pa joj kažem hoće li ići doma ako neće normalno šetati pa prestane. S tim da smo prije išle doma kada bi pobjegla. Istrgne se iz ruke i kidne u gužvu, pa se ti mama misli. A istina, gledam ju odvesti tamo gdje može trčati do mile volje.
Avatar
švrćili
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 srp 2010, 08:42

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la gabrielagabi » 10 ruj 2012, 00:30

olja2208 je napisao/la:
gabrielagabi je napisao/la:Crtići i igračke ga uopče ne zanimaju,
za crtice je svakako prerano.
spava li po danu, to je bas malo sati nocnog spavanja. :/


Ne nažalost ne spava po danu . :(
gabrielagabi
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 2
Pridružen/a: 07 ruj 2012, 23:26

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la mrs. eastwood » 10 ruj 2012, 08:40

gabrielagabi - o spavanju ti preporucam knjigu elizabeth pantley - Kako uspavati dijete bez plakanja. ne samo da pokusate promijeniti naviku spavanja - da biste imali dulji i kvalitetniji san. nego i da ti sama shvatis faze i kako djeca spavaju u cilju da im se pomogne bolje spavati.
sve gore nabrojano se možda ne može riješiti, ali sigurno može ublažiti dobrom navikom spavanja, koju vi sada po ovome napisanom, na zalost nemate.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la olja2208 » 10 ruj 2012, 12:19

gabrielag, iako je ovo sad donekle off topic ali moze biti i u posrednoj vezi sa vasom situacijom,
5 ili 6 sati sna je pre premalo za tu dob.
dijete od 2 godine treba od 10-13 sati spavanja nocu a tokom dana mu treba bar jednosatni ili dvosatni drijemež.
naravno, djeca imaju individualne i različite potrebe tako da je moguće da te sate drugačije raspodijele u toku 24 sata.
ovo zavisi i od rutine na koju su navikli.
bilo bi idealno da ide spavati najkasnije do 10 uvecer.
vazna je rutina, kupanje, prica za laku noc i spavanje.
dobro je napravit plan i za dnevni raspored, kad se igra, kupa, jede, spava,
dijete bi se trebalo vremenom naviknuti.

san je bebama i djeci veoma bitan kako bi se neurološki pravilno razvijali.
ako dijete spava premalo treba se obavezno posavjetovati sa pedijatrom jer bi to moglo biti indikacija nekog problema, ne plasim te vec preporucujem da eliminišete takvu mogućnost, ukoliko se takav ritam nastavi.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la švrćili » 24 ruj 2012, 22:21

opet imamo veliki upitnik!!!!!
Zadnja dva mjeseca je ajme! Ispaljuje svaki dan, ili ispaljuju ili je nenormalno grintava. Na momente samo govori ne mogu, neću i to mijauče( to je moj naziv ). Pokušala sam joj ići na ruku jer niti meni ni njoj ne odgovara da smo nervozne, ali tome nema kraja. Kao da gleda koliko daleko može ići, kao da izaziva. Večeras sam pukla jer se skoro ozljedila kada se bacila sa wc školjke na pod i skoro opalila glavom u štok od vrata. A razlog je bio jer je kakila i imala je knjigu sa sobom i bacila ju je jednom na pod( Ali nije, ona kaže da joj je pala), ja joj dohvatila a ona bacila opet. Onda sam ju ja spremila i rekla da sada idemo leći a da se knjige ne bacaju po podu. Onda se bacila, pa počela tući, vrištati, nije se dala obići pa sam joj rekla da se ne mora obući, pa je vrištala da se hoće obući. I sve to majka mirno podnese a onda baci slona iz kreveta i viče da je pao i da ga dohvatim.
Čudna je u zadnje vrijeme, pokušavam dokučiti i mijenjam taktike a ona je stalno ista, ispaljuje , grintava. Istina je da anemična, tj. ima željeza ali druge vrijednosti su niske pa nas je poslalo na dalje pretrage pa se pitam je li to razlog. Nemam pojma više, znam samo da sam luda i na rubu živaca. Grozno ali kad počne mijaukati meni je loše. A ona kao da je stalno ljuta na mene. <Pokušavam ju zagrliti, ne da. Pokušam ju zagrliti kada je grintava, viče nemoj, kada je ljuta, viče nemoj, kada je dobre volje, viče nemoj. Još kao beba nije voljela da ju se pretjerano dira. MM kaže da je po tome na mene, ja nisam tip koji voli masaže i sl. Ja se stvarno nadam da je uzrok tome anemija jer se ja sve gore i gore osjeća kao majka. Trudim se i trudim se a sve sam nervoznija od ovoga. Meni prija kaže da kada njezina počne izvoditi takvo što, da ona nju namlati i da je onda sve super. Ja nisam za tu metodu. Ali ne znam više kako dalje, nismo sretne i ona ni ja. Od trudnoće me samo strah da me neće voljeti, i sada imam osjećaj kao da se to i dogodilo.
Avatar
švrćili
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 srp 2010, 08:42

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la švrćili » 25 ruj 2012, 13:46

i onda se danas dogodi čudo! Nakon sta se izvikala sinoć danas je drugo dijete! Ni traga grintanju i mijaukanju!
:conf :conf
Avatar
švrćili
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 srp 2010, 08:42

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la rucho » 27 ruj 2012, 15:36

svrcili... pa mi to imamo svaki drugi dan.... a jos k tome dodaj i ovo krasno vrijeme..... pa i djeca da prostite popizde kad tlak idje iz minusa u plus.... a kad nije do prognoze onda fakat gledaju doklen mogu... moja je girica vec naucila sta znaci recenica "mama ljuta nece tolerirati glumatanje"..... naravno ostatak obitelji jos uvijek nasjeda.... ja cekam da izvice svoje... okej ima dana kad i meni pukne film..... onda se lipo izvicemo jedno na drugo mestar isplace krokodilske suze pa je pola dana ima slike nema tona i onda dodje kaze "nino nece ljutit mamu daj pusu".....
slika
Avatar
rucho
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 742
Pridružen/a: 11 srp 2010, 20:55

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la ivanak2602 » 28 ruj 2012, 22:06

Daklem...hm...MM je slucajno otkrio kako da kod Lori sprijecimo vecinu tamtruma. Ugl. je dovoljno jednom ili dva puta viknuti HEJ! cim pocne ono prvo cmizdravo neeee i prvo bijesno kocenje tijela (trenutak kasnije je vec prekasno). Time se nekim cudom prekine taj bijes i pretvori u tuzno plakanje jer je povrijedjena mojim uzvikom. I onda je mogu zagrilit, pomazimo se, kazem joj da ju volim i kad smo gotove, onda (vecinom) bez problema npr. obuce cipele koje treba obuci. E sad, nije bas da je nesto sto pedagozi preporucaju, ali s obzirom da je to spasava od nabijanja glavom u plocice, ostaje u upotrebi. I tako vec ca 3 tjedna nismo imali niti jedan tantrum, osim nocnih.
Za one nocne na zalost nema pomoci.
ivanak2602
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 157
Pridružen/a: 20 lis 2010, 04:07

Re: Kad te iznervira dijete

PostPostao/la švrćili » 28 ruj 2012, 23:00

Hvala bogu nisam sama :joy . grozna sam šta se veselim . Ali mi čekamo još nalaze krvi pa se nadam da je anemija kriva za sve :lebdi . Stalno se nadam da to nije njezin karakter ali MM je imao ovakav karakter kada je bio mali. I to je i potrajalo kod njega. Pa mene strah jesam li prestroga pa se stalno preispitujem
Avatar
švrćili
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 125
Pridružen/a: 22 srp 2010, 08:42

PrethodnaSljedeća

Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.