Sada je: 21 svi 2024, 13:53.

twins coming soon

Pratite generaciju svojih mališana, družite se, razmjenjujte iskustva, mišljenja i dijelite sve ono lijepo i manje lijepo što donosi život s djecom!

Moderatori/ce: latica, snowwhite

twins coming soon

PostPostao/la kimora23 » 26 stu 2014, 13:14

Lijep pozdrav drage majcice. Vidim da je ova tema malo utihnula pa chu zamoliti za pokoji savjet.Imam sina starog 18 mj,a U ozujku nam stizu jos dva decka. Brinem se kako cu uspjeti hendlati s troje.. moje srce trenutno pripada samo njemu,ali valjda ce se to promjeniti kada decki stignu.
Zanima me svee.. od opreme za twinse do najmanjeg detalja. Htjela bi ih dojiti,pa je jedno od pitanja dojiti istovremeno ili posebno? Jedan krevitic u pocetku ili dva? Koliko ljudi vam je pomagalo oko kupanja,hranjenja tih prvih dana? Dobivaju li se neki popusti pri kupnji duple opreme? Sve me zanima. Oprostite na zbrkanom postu,tako mi je i u glavi
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30

Re: twins coming soon

PostPostao/la mrs. eastwood » 26 stu 2014, 13:56

samo da čestitam :buket
sigurna sam da će se sve promijeniti ne samo kad stignu, nego i puno prije :luv :luv
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: twins coming soon

PostPostao/la Kris2 » 26 stu 2014, 14:10

Prvo čestitke :). moji twinsi su već veliki (12), pa najnovije informacije nemam, ali dojila sam ih dugo (uz dohranu kad nisam više mogla, ali dojili su do 2,5 godine ako se dobro sjećam :)). U početku ih nisam mogla dojiti zajedno, ali ima cura koje jesu i vjerujem da je to izvrsno za malo se odmoriti :). Ako nemaš nije loše nabaviti jastuk za dojenje, pa ih lakše namjestiš.
U početku su spavali u jednom kindaću (svako s jedne strane, dirkali su se nogama :)), a a kasnije su i tako bili uglavnom kod nas u krevetu (uvijek bi zaspali u svom i po noći bi se kad bi dojili preselili). I izdajala sam se kad bi stigla, pa bi im to MM u nekom trenu pred jutro dao. Uglavnom razne kombinacije što se hranjenja tiče - sve im je bilo dobro :). S negdje mjesec dana njihovih kad je valjda njima bio skok veliki u rastu sam bila u velikoj krizi s dojenjem i umorom, pala sam na vrlo malo dojenja, ali smo se vratili.
Ja sam bila sama nakon nekih mjesec dana njihovih (bili sam 10 dana u bolnici zbog žutice), prije mi je bila mama tjedan i MM. Nekako smo se snašli :mrgreen , pomoć bi mi bila da mi je netko mogao dostaviti hranu, oprati suđe možda. Kod nas je problem bio i to sto se mali budio prije 6, a curka ne, pa sam stalno imala s nekim posla tako da se nisam stigla ni odmoriti ni napraviti skoro ništa.
Ali izdržali smo :), sjećam se da sam im stalno pjevala da ih zabavim (nisam ih mogla oboje nosati :)).
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11421
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: twins coming soon

PostPostao/la TwinGirls » 17 pro 2014, 14:26

Cestitam, bude vam veselo! Ja imam cure od 20 mjeseci, dojila sam na pocetku obje istovremeno, puno je lakse, treba malo prakse ali isplati se a i osjecaj je nevjerojatan...nazalost brzo sam uvela i AD pa je bila kombinacija dojenje i AD. Spavale su prvih mjesec dana zajedno u krevetu, nakon mjesec dana svaka u svom kreveticu, nakon 4 mjeseca svaka u jednoj sobi jer su se budile medjusobno. Nisam vidjela da ima kakav popust na opremu, mi smo od grada dobili Bebimil cijelu prvu godinu i od 8.mjeseca cokolino i od Hippa paket za blizance :-)
TwinGirls
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 14 pro 2014, 23:30

Re: twins coming soon

PostPostao/la JiA » 17 pro 2014, 14:51

pozdrav i od mene ;) !
I moji decki su vec veliki (13), pa sam dio i zaboravila, ali mozes naci nasa iskustva u starim postovima.
nisam dojila, koristili smo od pocetka dva krevetica, a osim supruga, nitko mi nije pomagao oko kupanja/hranjenja i sl.
tesko je, ali prezivi se... za cas ce narasti!
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: twins coming soon

PostPostao/la barboza2 » 20 pro 2014, 07:13

Moji imaju 6 godina a kad su se rodili imala sam 4godisnje dijete. Prvih mj dana mi je bila mama a onda sam ostala sama jer je mm stalno bio na poslu. Bilo mi užasno teško jer je curka išla u vrtić i nisam mogla jos i njih dvojicu potezati (3 kat). Tu su mi uskakali susjedi.
Najvažnije: forsirala sam da jedu i spavaju u isto vrijeme. Teško je dojiti jednog a drugi urla a ja sama.brzo sam počela koristiti jastuk i tandemsko dojenje. Tako sam uspjela dobiti i koju minutu za sebe npr da na miru pojede m. Imali smo one kakosetozove vipere (ili rockere, zaboravila sam) pa mi nisu bili po rukama. Štogod sam radila njih sam montirala tu negdje da me gledaju. Nije ni loše biti sam,nitko ti se ne petlja,ja sam diktirala tempo, dečki su bili super, jeli su sve, spavali relativno dobro osim prvih mjeseci kad sam noću u bunilu od umora i ne spavanja znala dojiti jednog te istog... Ma svašta je bilo. Dojila sam ih godinu dana. Bili su savršeni, veseli,sretni (i SAD su takvi,kuća nam je puna njihovog smijeha i igre, jako živahni radoznali) i sto je najvažnije zdravi.
Uglavnom jako teško ali jako lijepo.
Nothing is perfect. I am nothing.
slika
slika
Avatar
barboza2
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 736
Pridružen/a: 03 lis 2006, 22:21
Lokacija: sjever i jug

Re: twins coming soon

PostPostao/la kimora23 » 16 sij 2015, 21:30

Hvala na cestitkama i iskustvimA:)
Eto nas u 30.tt i sve je ok za sada, jedinu sto su oba na zadak pa idemo na carski. Toga me uzasno strah, em anestezije,em oporavka i utjecaja na dojenje.. prva dva poroda su mi bila prirodna pa mi je ovo novo. Uglavnom kupili smo 2 krevetica, kolica Buogaboo Donkey twin, autosjedalice, trebamo jos jedan viper. Robica je pri kraju, imam za svakog po 15ak komplet presvlaka ( bodic,hlacice i jednodjedjelna) valjda ce biti dovoljno za prvu ruku? I da pokusat cu dojiti, ali moram imati i plan B, ne znam koje adaptirano uzeti. Malac pije Aptamil i najradije bi i twhinsima uzela ali 109 kn *2 hmm ne zvuci dobro za novcanik. Prve pelene, dal postoji neki nulti broj,lposto ce to biti manje bebice? Opet sam svasta nadrobila
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30

Re: twins coming soon

PostPostao/la Kris2 » 16 sij 2015, 23:44

Ne moraju biti mali, moji su bili 3 kile :) i rasli su munjevito. Ja mislim da smo mi koristili te najmanje pampersice ....
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11421
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: twins coming soon

PostPostao/la barboza2 » 17 sij 2015, 09:38

Moji su bili svaki po 3,5 kg. Moje iskustvo s dojenjem je super, uvijek pri ruci, toplo, spremno..haha i zato ne razmišljaj o adaptiranom dok ne bude trebalo. Kod mene je jedan bio na zadak al srećom ovaj sto je bio prvi bio je glavom pa sam rodila prirodno i u terminu 7 kila i metar djece (zezali me kolege kasnije) triput lakše nego prvo dijete, a bila su 2, tako veliki i još jedan na zadak. :dunno eto, nema pravila...
Nothing is perfect. I am nothing.
slika
slika
Avatar
barboza2
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 736
Pridružen/a: 03 lis 2006, 22:21
Lokacija: sjever i jug

Re: twins coming soon

PostPostao/la mrs. eastwood » 17 sij 2015, 09:39

postoje ti pampersice vel. 0. ostale pelene počinu sa vel. 1.
U rodilištu su mojoj mrvi stavljali 1. mi smo doma potrošili jedan paket 0 i prebacili se na jedinicu. rođena je 2700g/48cm.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: twins coming soon

PostPostao/la kimora23 » 17 sij 2015, 23:16

Ja mislim da u mene ne stanu 2 bebe od 3 kg:D
Najveca mi je zelja dojiti ih, malca sam uspjela samo 3 mjeseca dojiti i tanan se navikli kad on poceo odbijati dojku,vristati i tako mjesec dana borbe dok nisam zaradila 2 mastitisa od njegovog brljanja i mog izdajanja..pedica rekla da se po krvi vidi da je dijete gladno..joj kad se sjetim. Long story short..tada sam si obecala da cu iduce dijete dojiti ivne slusati nikoga vise.. e onda su se desili twinsi i opet me je strah da ja to necu moci:(
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30

Re: twins coming soon

PostPostao/la Kris2 » 18 sij 2015, 01:42

kimora23 je napisao/la:Ja mislim da u mene ne stanu 2 bebe od 3 kg:D
Najveca mi je zelja dojiti ih, malca sam uspjela samo 3 mjeseca dojiti i tanan se navikli kad on poceo odbijati dojku,vristati i tako mjesec dana borbe dok nisam zaradila 2 mastitisa od njegovog brljanja i mog izdajanja..pedica rekla da se po krvi vidi da je dijete gladno..joj kad se sjetim. Long story short..tada sam si obecala da cu iduce dijete dojiti ivne slusati nikoga vise.. e onda su se desili twinsi i opet me je strah da ja to necu moci:(

Ma moći češ :) )ili ne u krajnjoj liniji, nemoj se opterečivati unaprijed). :hug
Napisala sam ti da smo se mi bili sveli na jedan dva podoja s mjesec dana jer su imali ogroman skok u rastu, ja bila premorena i jednostavnije mi je bilo dati bočicu u jednom trenu, svi troje smo imali krizu, ali kad sam se smirila i kad smo svi našli neki ritam sve je profunkcioniralo, povećali broj podoja, smanjili bočicu.
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11421
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: twins coming soon

PostPostao/la JiA » 18 sij 2015, 08:56

Rodila sam dvije bebe od 1700 i 1750 g i nisam dojila ni dana.
Da mi je ova pamet, pokusala bih bilo kako, iako su bili odvojeni od mene prvih mjesec i pol.
Ne razmisljaj previse unaprijed. Bit ce kako bude. Najbitnije je da izneses trudnocu sto duze mozes i da bebe dodju zdrave na svijet.
Podrzavam tvoju zelju za dojenjem, dat ces sve od sebe, ali nije smak svijeta ni ako ne uspijes.
Drzim ti palceve!
Carskog se ne boj. Vjeruj svom doktoru i njegovoj procjeni.
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: twins coming soon

PostPostao/la Nane23 » 18 sij 2015, 12:28

Ako zelis javi se na mail debeliibuhtlica@gmail.com pa cu ti sve objasniti. Ja sam rodila blizance prije 6,5mj :) Mogu ti dat neke friske savjete
Nane23
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 1
Pridružen/a: 18 sij 2015, 12:10

Re: twins coming soon

PostPostao/la kimora23 » 18 sij 2015, 20:32

Imate pravo, bit ce kako bude,moram se opustiti.. ja sam inace control freak i sve bi htjela organizirati i prije nego sto dodu malci:)
Dajte neki savjet kako ste ih najlakse "natjerali u red" u smislu da skupa papaju, spavaju
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30

Re: twins coming soon

PostPostao/la kimora23 » 18 sij 2015, 20:32

Nane javim se:)
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30

Re: twins coming soon

PostPostao/la Kris2 » 18 sij 2015, 20:42

kimora23 je napisao/la:Imate pravo, bit ce kako bude,moram se opustiti.. ja sam inace control freak i sve bi htjela organizirati i prije nego sto dodu malci:)
Dajte neki savjet kako ste ih najlakse "natjerali u red" u smislu da skupa papaju, spavaju

Moji su dva različita karaktera, oduvijek, dečko se budio na crkvena zvona ujutro, a ona bi spavala (i ja :)).
U prvih mjesec ne možeš bas puno, snalazim se kako znaš i onda zapravo to sve pomalo počne poprimiti neki obrazac koji možda možeš prepoznati, do negdje trećeg mjeseca. Ti ipak imaš iskustvo sa starijim, pa ce ti biti i lakše sigurno s te strane. Mi smo ih kupali u isto vrijeme, stavljali spavati navečer u isto vrijeme, hranili u isto vrijeme, tu mislim na bočicu. Dojmili su na zahtjev u principu. Kad bi se probudili noću oboje bi ih premotali istovremeno, i dali im pripremljeno izdvojeno (to je mm samo ugrijalo malo), pa bi još dojmili ako bi bili gladnimjos. Oni su strasno puno jeli, mislim da su dobivali oko kilu i pol mjesečno :). Doktorica mi je govorila da smanjiim nešto, a oni su stalno htjeli jesti i to doista bilo sto. Jedino dušu nisu htjeli ni pogledati :lol .
Ma naći ćete svoj ritam samo treba izdržati taj početak, meni je pisalo da mm odradi onaj ranojutarnji termin, on bi išao ranije leći, pa bi ja još odspavaja ujutro dok se oni ne probude.
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11421
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: twins coming soon

PostPostao/la kimora23 » 14 ožu 2015, 18:04

Eto drage moje da i ovdje javim. Na dan zena sam postala ponosna majkA dva prekerasna djecaka od 2325/46 i 2385/45 cm . Jos smo u bolnici i u ponedjeljak cemo doma. Dojimo se uz malu pomoc nadohrane. Zanima me kako kombinirati dojanje i formulu? Ovdje prvo posisaju i onda im ponude ad pa koliko pojedu. Dali da tako radim i doma ili da uvedem jedan cijeli ibrok ad po tablici za njihovu dob, recimo u noci?
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30

Re: twins coming soon

PostPostao/la Kris2 » 14 ožu 2015, 18:14

Čestitam :srca
Meni osobno je bilo lakše jedan obrok u jednom trenutku jer mi je bilo teško više računati tko je koliko pojeo i kada :). Prvo sam isto ovako dojenje plus bočica, moji su stvarno jeli sve i to puno.
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11421
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: twins coming soon

PostPostao/la Crazy Daisy » 15 ožu 2015, 08:56

cestitke :srca

sto se dojenja tice ja sam danju nudila samo siku, a eventualno prije spavanja adaptirano. kroz mjesec dana su skroz izbacile adaptirano.
za provjeru primaju dovoljno najbolje je vagati ih. sretno
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: twins coming soon

PostPostao/la mrs. eastwood » 15 ožu 2015, 09:53

čestitke :buket
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: twins coming soon

PostPostao/la kimora23 » 15 ožu 2015, 18:31

Hvala na cestitkama:))
Oni su bili na neonatogiji 4 daba gdje su papali ad i sada kad su samnom dojimo ali im fali ad, ne smije se ni samo tako ukinuti. Definutivno planiram pokusati bez, ali mislim da cu si morati pomoci u prvo vrijeme s bocicom.
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30

Re: twins coming soon

PostPostao/la kimora23 » 15 ožu 2015, 18:32

E da htjela sam pitati gdje ima za kupiti vaga?
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30

Re: twins coming soon

PostPostao/la Kris2 » 15 ožu 2015, 19:19

Ja nisam kupovala vagu tako da ti nemam info, misliš da ti je neophodna ? I ovako ces svaki mjesec na kontrolu. Koliko sam shvatila, dobro jedu :) .
Sad sam išla gledati, vidim da su tvoji dečki malo lakši, moji su bili oko 3 kile oboje, pa u možda bili "jači", ali ako ti oni sisaju i jedu bočicu normalno, vjerujem da nećeš imati problema, osim onih uobičajenih kod skoka u rastu, meni je bilo koma tijekom prvog mjeseca, oni su doslovno narasli 10 cm i dobili skoro dvije kile mislim, samo su jeli i ja sM bila na kraju snaga ;) .
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11421
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: twins coming soon

PostPostao/la mrs. eastwood » 15 ožu 2015, 20:27

a i patronažna ti može donjeti vagu kad bude obilazila. a vage imaš možda čak i u ljekarnama.
Avatar
mrs. eastwood
Sveta krava
 
Postovi: 9852
Pridružen/a: 15 ruj 2010, 10:49
Lokacija: Zagreb!

Re: twins coming soon

PostPostao/la Crazy Daisy » 15 ožu 2015, 21:03

nema potrebe kupovati vagu, moze ih patronazna izvagati. ja sam posudila vagu, preskupo je kupovati novu. to sam spomenula kao ideju :gace

moje cure su dva tjedna odlezale, no ja sam ih povremeno mogla dojiti. i bile su vece, samim time i snaznije.
ako ide ide, ako ne opet dobro. vec cete naci svoj ritam :dada
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: twins coming soon

PostPostao/la Dobri andjeo » 18 ožu 2015, 23:19

Mijenjaj jedan obrok bocu drugi sisu. Ja sam ovak ko kris al ondavise nisu htjele ni sisu ni bocu vec su zavrsile na zlicici tak da smo jedva docekali 3 mj dakrenemo s dohranom i spasili se. Taj period kad su jele na zlicu je bio koma .ni danas nis ne jedu sa 12 i pol.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39145
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: twins coming soon

PostPostao/la Kris2 » 18 ožu 2015, 23:39

Ma to ti je do djece, moji su sisali do 3. godine :mrgreen , a i danas jedu ko veliki ;)
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11421
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: twins coming soon

PostPostao/la kimora23 » 29 ožu 2015, 12:14

Da se pohvalimo:) u 7 dana jedan je dobio 150 gr a drugi 200 gr.
Iskljucivo dojeni:)))
slika
slika
Avatar
kimora23
Mama malog mistera Balkana
 
Postovi: 525
Pridružen/a: 09 ožu 2012, 17:30


Natrag na Od prvih koraka do prvog razreda

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.