Stranica: 1/3.

Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 19 ruj 2009, 16:47
Postao/la iris
Dakle, kakve stvari mene more :lol - vidi se da još nemamo pravih problema.

Elem, kako pišete ono što imate poručiti učiteljici - jel naslovljavate (Štovana, Poštovana, Draga, Vakanaka), jel pišete nadugo ili samo telegramski, jer na kraju pozdravljate - meni je tupavo da mi poruka nema glavu i rep a opet mi je i smiješno kad se zareda to persiranje pa kistihand, bilježim se sa štovanjem itakoto.

Može malo iskustava? :mrgreen:

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 19 ruj 2009, 16:51
Postao/la Ciara
a zašto komunicirate preko informativke?
nemate otvoreni sat?

ili pitati prije i poslije nastave

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 19 ruj 2009, 16:58
Postao/la Potica
Obično počnem sa "cijenjena ta i ta" i završavam samo sa potpisom.
Kako nisam literalni tip jako sam štura u pisanju dakle samo tko, gdje, kada, kako i zašto.
Ako je poruka od učiteljice dogovor je da roditelj potvrdi da je pročitao pa ja napišem "vidjela" i potpišem se.

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 19 ruj 2009, 17:00
Postao/la Nana1971
dok smo to imali (kad smo bili mali :) pisala sam "postovana" na pocetku i "srdacan pozdrav" na kraju. U sredini - jasna poruka u sto manje rijeci .

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 19 ruj 2009, 17:00
Postao/la Luantaro
na početku sam pisala "poštovana učiteljice"
kad smo se upoznale počela sam pisati "draga učiteljice"

na kraju "lijepi pozdrav"

kad ona meni piše napišem "hvala" i potpis

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 19 ruj 2009, 17:16
Postao/la iris
Hvala, i ja sam tako slično iako je prvu čitabu pisao MM pa ona nema ovih pozdravljanja nego samo - ta i ta će to i to. potpis. :faca

Ciara je napisao/la:a zašto komunicirate preko informativke?
nemate otvoreni sat?

ili pitati prije i poslije nastave


Poslije nastave mi je druga učiteljica, prije ne mogu jer ih ostavljamo na ulaznim vratima od škole.
Informacije su jednom u dva tjedna.

Najviše od svega upućeni smo da nam to bude sredstvo komunikacije. :dunno

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 19 ruj 2009, 17:27
Postao/la ivanaibruno
pa ja napišem "vidjela" i potpišem se.


e potica, ja bih umrla od smijeha da pročitam u učenikovoj bilježnici "vidjela", hahahahaha
nekako mi se podrazumijeva da je, ako se roditelj potpisao pod obavijest, i pročitao istu. hahahahaha

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 19 ruj 2009, 18:58
Postao/la filipovamama
Meni malo fali ono "uz drugarski pozdrav!"

Počinjem sa : Poštovana gospođo profesor (ili prije učiteljice), a završavam s "unaprijed hvala na razumijevanju" ili "srdačan pozdrav" (ajme kako to sad meni tu sve čudno zvuči :oops: ). Mislim da joj više neću ništa pisati :oops:

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 19 ruj 2009, 19:40
Postao/la eli
potpisivanje od strane roditelja?

moja je u petak došla sa porukom u informativki, ali kako ih je pustila sa sami pišu, nije mi se činilo dovoljno važnim da bi potpisivala.
a ništa... hvala vam, i ja ću napisati "vidjela" i potpisati. :mrgreen:

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 19 ruj 2009, 20:34
Postao/la Potica
ivanaibruno je napisao/la:
pa ja napišem "vidjela" i potpišem se.


e potica, ja bih umrla od smijeha da pročitam u učenikovoj bilježnici "vidjela", hahahahaha
nekako mi se podrazumijeva da je, ako se roditelj potpisao pod obavijest, i pročitao istu. hahahahaha

Možda je kod nekih tako ali ako MM potpiše to uopće ne znači da je on to pročitao a još manje da je shvatio kaj je potpisao :lol

Edit: Meni čudno izgleda ako na neku obavijest koju je učiteljica ili dijete napisalo u informativku nakeljim samo potpis nekak mi djeluje nepristojno ženi to vratiti bez i jedne riječi :dunno

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 19 ruj 2009, 22:33
Postao/la lastavica
ajme, a ja napisala telegrafsku poruku :oops:
morat ću slijedeći put dodati malo mesa :mrgreen:

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 19 ruj 2009, 22:41
Postao/la babalu
postovana uciteljice trla baba lan :D i srdacan pozdrav jer isto tak i uciteljica meni pise :D

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 19 ruj 2009, 22:51
Postao/la Novamama
a kad učiteljica nešto napiše, treba se potpisati? ajme.
nama je napisala da izrežemo slova (ja već jesam) i da nema škole 9.10. - ok nećemo doći. kaj i za to treba odgovarati?
uffff..

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 19 ruj 2009, 23:24
Postao/la ivanaibruno
moram priznati da jedino što sam pisano od svojih roditelja očekivala bio je potpis ispod moje poruke u informativki i uredno odrezan list papira naslova Ispričnica s kratkim tekstom. nikakve čitabe na koje se gubi vrijeme. a ako ima štogod više od toga, roditelj izvoli doći u školu.

ali zato potpis je bio obavezan. pa i na obavijest tipa: petak je neradni dan. bez potpisa u informativki u četvrtak pretpostavit ću da će dijete sutra doći u školu.

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 20 ruj 2009, 10:15
Postao/la Dobri andjeo
hm meni nije palo na pamet potpisAt uopce , podrazumijevam da svaki roditelj pregleda sve knjige i informativku svaki dan, osim tog kad nekaj pise dijete mi i prije neg ju taknem kaze da nekaj pise. :roll: a uciteljica ionak ne pregleda nakon svoje poruke tu istu inf. pa nemre ni vidit da sam potpisala.

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 20 ruj 2009, 21:53
Postao/la ivanaCH
Ja sam samo jednom pisala, i tad sam napisala Draga uciteljice...nismo se jos zblizile al budemo... :mrgreen:

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 20 ruj 2009, 22:30
Postao/la silki
Nana1971 je napisao/la:dok smo to imali (kad smo bili mali :) pisala sam "postovana" na pocetku i "srdacan pozdrav" na kraju. U sredini - jasna poruka u sto manje rijeci .


evo ovako.

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 20 ruj 2009, 22:37
Postao/la Mirci
Nama ispod svake poruke, bez obzira da li ju je pisala uciteljica ili dijete, pise u kutku desno - Potpis roditelja. Tako da svatko zna sta se od njega ocekuje :D. Isto tako se i ona potpise ispod poruka koje mi njoj upucujemo :D

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 20 ruj 2009, 22:40
Postao/la mamuška
ja imam broj mobitela od naše učiteljice svima nam ga je dala na 1, roditeljskom uz napomenu da ju možemo zvati SAMO do 10 sati navečer....
a ako nešto i nije tako prevažno poručim joj po klincima...uvijek sve vjerno prenesu..ponekad i više nego bi trebali :dada
....koje informativke... :conf :conf

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 21 ruj 2009, 08:52
Postao/la viki
silki je napisao/la:
Nana1971 je napisao/la:dok smo to imali (kad smo bili mali :) pisala sam "postovana" na pocetku i "srdacan pozdrav" na kraju. U sredini - jasna poruka u sto manje rijeci .


evo ovako.

- samo ja pišem na kraju Lijep pozdrav
- na sve obavijesti se samo potpišem, isto tako i na testove

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 21 ruj 2009, 09:02
Postao/la Kris2
Vidiš, vidiš - mi smo dobili dvije poruke (nešto što smo trebali obaviti, donijeti) ja sam odmah drugi dan to spakirala, pa nisam ništa pisala (a bilomi je malo čudno da ništa ne "odgovorim" :mrgreen: )

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 21 ruj 2009, 09:12
Postao/la IINA
Bez uvodnog puzdrava, na kraju okačim srdačan pozdrav.
Na njeno samo paraf. I obavezno stavim datum, jer ga i ona stavi. :dunno

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 21 ruj 2009, 09:16
Postao/la Krumpirić
sad upadam malo padobranski, jesam za to da se učiteljice ne gnjavi previše
al di je nestala dobra stara ljudska-normalna komunikacija??
dodješ-pitaš?predaš dijete-pitaš?...ne znam, to mi je sve postalo-neprirodno


(to pita netko s 10000 postova :oops: )


sorry na upadu :oops:

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 21 ruj 2009, 09:19
Postao/la Imge
nikad u zivotu nisam potpisala nikakvu poruku :dunno . sad ste mi dali misliti... nadjem, procitam, napravim. i to je to.

jednom sam samo napisala uciteljici da maleni nema nekakvu knjigu jer ju je netko zabunom u razredu uzeo, pa nismo napravili zadacu. i to je zaista sve. i da, bila sam vrlo pristojna kad sam to pisala :lol , to se sjecam, ali detalja bas i ne.

i da. nasla sam par puta poruku uciteljice da se nacrtam ujutro u skoli. siiiiiiiigurno me nije zvala da popricamo uz kavicu, naravno :lol . ticalo se medjuucenickih razmirica u kojima je moj sinak vrlo aktivno sudjelovao. no, kaj bum to potpisivala kad sam joj takitak dosla na razgovor.

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 21 ruj 2009, 09:21
Postao/la eli
krumpi, gdje bi učiteljica završila da tako komunicira sa roditeljima?
ako je nešto hitno i bitno, popričat će tih par minuta sa tobom, no ona ima posao, svoje radno vrijeme u koje spadaju informacije dva puta mjesečno.

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 21 ruj 2009, 09:24
Postao/la Krumpirić
eli je napisao/la:krumpi, gdje bi učiteljica završila da tako komunicira sa roditeljima?
ako je nešto hitno i bitno, popričat će tih par minuta sa tobom, no ona ima posao, svoje radno vrijeme u koje spadaju informacije dva puta mjesečno.

imaš pravo, valjda jer sam još sva u vrtiću di svaki dan pitam tetu situaciju :/ naučit ćemo do škole

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 21 ruj 2009, 09:31
Postao/la lastavica
Krumpirić je napisao/la:sad upadam malo padobranski, jesam za to da se učiteljice ne gnjavi previše
al di je nestala dobra stara ljudska-normalna komunikacija??
dodješ-pitaš?predaš dijete-pitaš?...ne znam, to mi je sve postalo-neprirodno


(to pita netko s 10000 postova :oops: )


sorry na upadu :oops:


krumpi, više ne predaješ dijete učiteljici, roditelji smiju do ulaznih vrata :mrgreen:
a u informativki se dobije hrpa informacija, tipa izrežite slova za slovaricu, 8. i 9. 10. nema škole, utorkom imaju dodatni tjelesni pa pošaljite dvije majice ako vam se dijete jako znoji, ....
jedino dolazim popodne po nju u dežurstvo, a tamo je dežurna jedna od učiteljica svih boravkaša (prvi i drugi razred)

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 21 ruj 2009, 09:35
Postao/la medo14
to je ono sto je meni i bio najveci sok i promjena iz vrtica u skolu. Iz jednog potpuno opusteno-informiranog svijeta ubacuju te u svijet pun nekih nepoznanica i minimalnih informacija i kontakata. Svodi se na hladnu prepisku preko informativke. Imam osjecaj kao da ostavljam dijete u nekoj crnoj rupi ovih 8 sati dok sam na poslu (tako je kod mene, ne mora biti kod svakog).

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 21 ruj 2009, 09:38
Postao/la palunkica
Nama u informativki niš ne piše, osim mog i MMovog broja telefona. Slova sam izrezala i šaljem ih svaki dan u školu.

Da li je u redu da preko informativke pitam učiteljicu da li da nosi npr. opremu za tjelesni, kad im nije niti jednom trebala, ili da li treba nositi tri knjige iz matematike, a rade samo po radnoj bilježnici, i da li trebam slati knjige za likovni i glazbeni kada ih niti ne izvade iz torbe???

Mi od danas ujutro više ne smijemo u školu, osim ako je neka hića :roll:

Re: Komuniciranje preko informativke

PostPostano: 21 ruj 2009, 09:41
Postao/la medo14
palunkica je napisao/la:Da li je u redu da preko informativke pitam učiteljicu da li da nosi npr. opremu za tjelesni, kad im nije niti jednom trebala, ili da li treba nositi tri knjige iz matematike, a rade samo po radnoj bilježnici, i da li trebam slati knjige za likovni i glazbeni kada ih niti ne izvade iz torbe???


ja takve stvari ne rjesavam informativkom, sama odlucim ili pitam okolo roditelje.