Moj (4. razred) dosta čita i voli čitati.
Prošao je Nikice, TOmice, Grge, Gregove... Narnyu kompletnu (skidam mu kapu, meni su Narnye priznajem dosadne, čitala sam uz njega i odustala nakon drugog nastavka, on je svih sedam pročitao), Pet prijatelja je počeo negdje u drugom razredu, dugo je trajalo jer je redom sve čitao a ima ih mislim 23 ili 24 komada...
Konkretno čega se sad mogu sjetiti za preporuku, je
Michael Ende - prevedeni su Momo, Jim Gumb i strojovođa Lukas, Beskrajna priča, jako lijepo, zatim
E.B.White - Šarlotina mreža, Pustolovine Stewarta Malog (oba su ekranizirana), Labudova truba,
uvijek rado preporučujem sve od Ane Đokić Pongrašić, ima za manje pričice i male romane, a ima i konkretnije romane za djecu - Zoe, djevojčica s vrha nebodera i Zoe, siđi dolje!, to je jako volio čitati.
Zatim -
Jeremy Strong: Lik, to je varijanta predtineđerskih gluposti također.
Trenutno je na Warriors Cats, prvu (U divljini) je progutao u dva dana, sad čita drugu, to izlazi na Tisku, al nikako da izađe treći dio.
Zatim Angie Sage - ciklus o Septimusu Heapu, pročitao je Magiku, prevedena su još dva nastavka, za one koji vole čarobnjake je zgodno, mada meni osobno nije ni blizu Harry Pottera (al tu nisam objektivna valjda, njega ja jako volim

)
Dalje - Obitelj Penderwick, Brojko vragolko, Klorofila iz vedra neba, Obitelj Quigley... ima zaista krasnih romana za taj uzrastnižih razreda osnovne škole, sad sam nabrojala iz glave onog što se sjećam da je bio baš oduševljen, kako će dalje ne znam
