Stranica: 1/3.
besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 09:23
Postao/la grozni
Zna li netko za to ? Koristi li netko ?
Sinoć u Davniku Nove TV kandidat za premijera i frontmen stranke Bandić Milan stranka rada i kako se već zove - izjavio je kako u Zagrebu školarci i studenti imaju besplatan prijevoz.
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/mila ... 12225.html (4:55)
"Je li vi znate da Grad Zagreb, reći ću vam samo 4 stvari, da Grad Zagreb jedini u Hrvatskoj ima besplatne udžbenike za osnovne školei srednju,
je li vi znate da je Grad Zagreb jedini u Hrvatskoj koji ima pozitivnu demografsku sliku rasta, da jedini u Hrvatskoj ima
besplatan prijevoz za učenike i studente, da jedini u Hrvatskoj...."
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 09:25
Postao/la beammama
Nemaju besplatan prijevoz! Osim ak se ne švercaju :P
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 10:08
Postao/la Sreca najveca
Neki imaju, ovisno o socijalnom statusu obitelji.
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 10:12
Postao/la marsovka
Imaju neki. Nama je rekla uciteljica na roditeljskom: djeca u nizim razredima koja zive 3km daleko od skole mogu dobiti besplatan pokaz.
Za vise razrede i srednje skole mislim da je 5km, ali to treba provjeriti negdje, to nisam sigurna.
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 10:14
Postao/la Barbi
Da, ovako je kako je mars napisala.
Moja kćer po tome ima pravo na besplatan prijevoz jer smo cca 3 km od škole, sin nema jer nismo više od 5.

Njoj još ne treba a on se ionako šverca. :o
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 10:23
Postao/la Adorabla
čekajte dajte mi to malo objasnite
Znači da je meni ZET naplatio nešto što mi nije trebao naplatitit? Tko ima pravo na besplatan prijevoz?
Ja sam ludara njima kupila pokaze a mogle su besplatno putovati?

Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 10:38
Postao/la marsovka
Adorabla, pojma nemam

to je ocito neka siva zona ove godine.
Jedina info koju imam o tome je sa roditeljskog, a nigdje na natu ne mogu naci bilo kakvu obavijest. Najbolje je pitati u skoli, oni valjda neso znaju.
Mi nemamo uvjete pa se nisam ni raspitivala dalje.
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 10:47
Postao/la medo14
ovdje piše o besplatnom prijevozu za školarce ali u ovisnosti o mjesečnim primanjima kućanstva
http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=30627
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 10:52
Postao/la Barbi
Medo, to je nešto drugo, nema veze s ovim kilometrima udaljenosti.
Pisali smo već o tome negdje, potražit ću kad stignem.
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 10:54
Postao/la nadicab
Pratim napeto

Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 11:38
Postao/la medo14
prvi put čujem da se gledaju kilometri, ne kažem da nije to točno,
ali stvarno je šteta da se to nigdje ne vidi na netu, jer srednjoškolci su putnici i puno njih bi zadovoljilo uvjet te kilometraže
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 11:51
Postao/la Barbi
edit: krivi link
Nisam našla još pravi.
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 12:35
Postao/la Potica
Ovo za kilometre vrijedi samo za osnovnu školu jer je ona obavezna, ali i to je upitno, nisam čula da je itko to uspio ostvariti.

Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 12:55
Postao/la ivana7997
je, moja sogi, kad je necak bio u nizim razredima, ne znam koristi li to jos uvijek. ima nekoliko stanica busom do skole.
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 13:03
Postao/la Barbi
Poti, ove godine je to očito dobro riješeno. Na vijeću roditelja su nam u školi rekli da su za svako dijete računali udaljenost od škole da vide tko ima pravo na besplatan pokaz, te informacije su elektronski spuštene u ZET i kad dođeš tamo samo napuniš pokaz, oni već imaju podatak trebaš li platiti ili ne. Potrebno je prethodno predati onaj formular za produženje, ništa drugo.
Ja to još nisam napravila jer za mlađu nije trebalo (ali ću joj napraviti pokaz, zašto ne, u drugom polugodištu će ići sama doma pa nek ima), a stariji nema pravo jer je za više razrede veća kilometraža.
I da, navodno vrijedi i za srednju.
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 13:03
Postao/la marsovka
Za nize razrede sam sigurna da moze, za ostalo nisam.
Treba pitati u skoli, to je najbolje.
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 14 lis 2015, 13:24
Postao/la Cathy
Vrijedi i za srednju. Ni nemamo pravo.

Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 15 lis 2015, 09:07
Postao/la Adorabla
Od kud ti to Cathy da vrijedi? Ne kuzim kako vrijedi za srednju; automatizmom ovako kako Barbi opisuje ili uz neki poseban zahtjev? Kako je moguće da sam jučer kupila u Zetu, na šalteru, pokaz za stariju i da mi to nitko nije rekao niti prokomentirao? Ona putuje više od 10 km do škole, znači zračna linija nije ispod 8 sigurno.
Vidim da ću morati direktno u Zet na šalter jer neću plaćati porez na budale.
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 15 lis 2015, 10:09
Postao/la Cathy
Adorabla je napisao/la:Od kud ti to Cathy da vrijedi? Ne kuzim kako vrijedi za srednju; automatizmom ovako kako Barbi opisuje ili uz neki poseban zahtjev? Kako je moguće da sam jučer kupila u Zetu, na šalteru, pokaz za stariju i da mi to nitko nije rekao niti prokomentirao? Ona putuje više od 10 km do škole, znači zračna linija nije ispod 8 sigurno.
Vidim da ću morati direktno u Zet na šalter jer neću plaćati porez na budale.
Razrednik je na prvom roditeljskom rekao da su sve učenike, njihove adrese ubacili u taj neki program i one koje je program odobrio da su dobili papire za badava prijevoz. Program je totalno ne-nešto jer znam da su se dva učenika bunili. trebali bi imati pravo a nemaju.
I profesorov komentar je bio da ima glupo postavljene parametre.
I da, mislim da to prvenstveno treba početi škola, i onda zet.
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 15 lis 2015, 10:36
Postao/la Adorabla
aaaa poludit cu i sve ih potamaniti u skoli

Hvala na info

Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 15 lis 2015, 11:10
Postao/la nadicab
i ja napunila pokaz s godišnjom kartom svom studentu, ubit ću nekoga ako nisam trebala

Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 15 lis 2015, 12:34
Postao/la Nana1971
ja još nisam pa čekam obavijest

Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 15 lis 2015, 13:22
Postao/la beammama
Nana1971 je napisao/la:ja još nisam pa čekam obavijest

x
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 15 lis 2015, 13:50
Postao/la Barbi
Da, inicijativa kreće od škole. Škola traži od grada, kad se odobri školi pravo onda oni ubacuju učenike u program koji računa tko ima pravo a tko nema pa onda prema ZET-u.
Zašto bi išta bilo skroz jednostavno i jednako za sve, jel.

Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 15 lis 2015, 13:53
Postao/la Adorabla
znači super

izgubila sam 2400 kuna jer to škole nisu napravile na vrijeme
Poslala sam i pismo Zetu, a sad idem zvati školu.
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 15 lis 2015, 14:48
Postao/la VIPmama
Znači da je meni ZET naplatio nešto što mi nije trebao naplatitit? Tko ima pravo na besplatan prijevoz?
Ja sam ludara njima kupila pokaze a mogle su besplatno putovati
i ja
pa kaj sad?? Budu nam refundirali??
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 15 lis 2015, 15:07
Postao/la Ina66
ovo je link na prošlogodišnju odluku, spominje se udaljenost veća od 5 km
http://public.mzos.hr/Default.aspx?art=13553
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 15 lis 2015, 15:24
Postao/la Mirci
Ovo je na link na državnoj razini. A Bandić je rekao da se Zg razlikuje od ostalih

Cathy, o kojoj skoli je riječ?
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 15 lis 2015, 15:37
Postao/la Nanoibeba
To vrijedi samo za one koji nemaju OŠ u blizini, ali i za one koji samoinicijativno djecu upisuju u nepripadajuću školu?
Re: besplatni prijevoz za učenike i studente (ZG)
Postano: 15 lis 2015, 15:53
Postao/la Adorabla
ovo je što sam dobila od Zeta
http://www.zet.hr/default.aspx?id=5752Ko je tu lud i ko koga mulja?
Zvala sam obje srednje škole oni tvrde da nikakvog sufinanciranja prijevoza unutar grada Zagreba nije bilo i isto se pozivaju na ovo.
Cathy - molim te možeš li mi u PM reći iz kojeg si ti dijela grada, odnosno kako ste vi dobili besplatan prijevoz