Tema je zaključana

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

09 lip 2010, 10:27

hvala, Arki. :kiss

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

09 lip 2010, 15:35

Jaao, bolje da više ovdje ne zalazim.
Solea svakako napravi reprizu i zapiši mjere. :klanja

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

16 lip 2010, 15:11

Ovo sam ja danas napravila i oduševila se, a skroz je jednostavno:

slika

Keksići punjeni brusnicom i narandžom

250 g putera
1 šolja šećera
2 ½ šolje brašna
1 šolja sušenih brusnica
1 šolja ovsenih pahuljica
2 cijela jajeta
½ kašičice soli
1 kašičica ekstrakta vanilije
rendana kora od jedne pomorandže

Priprema
Suve brusnice potopiti u vrelu vodu 15 minuta, ocijediti ih i sitno isjeckati (ja nisam sjeckala).
U posudi izmiksati smekšali puter, so i polovinu šećera. Kada puter postane pjenast, uz stalno miješanje umiješati jaja jedno po jedno. Tada dodati brusnice, ovsene pahuljice, ekstrakt vanilije, rendanu koru pomorandže i brašno.
Dobro izmijesiti tijesto (malo je mekše i ljepljivo). Staviti malo u frižider da se maslac malo opet stegne a ovsene pahuljice upiju malo vlage, da bi bilo lakše raditi. Praviti loptice veličine oraha, koje treba uvaljati u preostali šećer i pritisnuti između dlanova da dobijemo pločice od tijesta. Složiti na papirom za pečenje obloženi pleh sa razmakom između, da se ne bi lijepili kod pečenja. Peći u zagrijanoj rerni na 180°C 12-15 minuta.

*Šolja za mjerenje je 2 dl

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

16 lip 2010, 16:22

šolja ovsenih pahuljica

= zob?

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

16 lip 2010, 16:30

LiKmama je napisao/la:
šolja ovsenih pahuljica

= zob?

:dada

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

16 lip 2010, 19:17

:salut

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

17 lip 2010, 08:30

uuuuuuuuu ovo moram probati
izgleda mljac

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

20 lip 2010, 10:49

kolač od bazge i jagoda

slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

20 lip 2010, 10:55

nabujak od trešanja

slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

20 lip 2010, 10:58

sve od bazge...

pohana, fritule i sok

slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

20 lip 2010, 11:36

Anajob - ovo s bazgom izgleda fantastično, ponajprije katalog like fotke. :up To se zove iskorištenost namirnice. :dada
Solea - čista petica za izvedbe, recepte i fotke. :5 Nisi ti bez vraga meštar ovoga pdf. Moram isprobati svakako onu pannacottu.
LTL - tvoje slastice su prva liga. Predivno. :1
I sve ostalo, uf, baš kako Beppa kaže - zamaman festival hrane! :dada

Moj prilog nadolazećim vrućinama:
Mediteranski složenac - od palente, rajčica, tikvica, mozarelle i, da ne bi bilo baš preslabo (reče ona iz srca Slavonije :lol) - od pilećeg bijelgo mesa.

Imam sliku samo prije pečenja:
slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

20 lip 2010, 14:53

mmar, :rolf tebi slićno

anajob,ja sam radila sok od bazge,recept sam dobila od mmar :srca i preeeeeeeeeeefini je,drugu godinu ću ga smrzavat u plastićnim bocama

super izgledaju tvoje delicije,pa ti si ženo rodila prije dva mjeseca pa kad stižeš :bis

PF,hvala ti puno,ovo tvoje izgleda njam :dada

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

20 lip 2010, 20:56

Savijača od višanja s grizom
(slikana ovako "krnja" jer se na nju još fajn toplu navalilo pa nisam stigla narezati i posuti štaubom)
slika


Za fotke na topicu ne znam šta bih rekla osim da ste umjetnice i da je sve: wow! :klanja

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

22 lip 2010, 00:52

Anjob :klanja receptice na sunce...Dugo isto!

Evo i mog doprinosa:
Sitni kolaci
slika slika
Baklava s makom: postupak
slika slika
Baklava od visanja trokut stil: postupak
slika slikaslika
Baklava, savijaca od visanja i jabuka
slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

22 lip 2010, 09:09

daj napiši recept za baklavu s makom, pliz :)

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

22 lip 2010, 19:10

i ja bi recepte baklava,super izgledaju :dada

ja sam danas radila brzinsku tortu,sacher,mm -u sutra za rođendan
slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

22 lip 2010, 19:44

...receptice na sunce...Dugo isto!

Evo kačim link s receptom po kojem sam radila,
http://www.coolinarika.com/recept/griz- ... od-visanja

Razlog zašto sam ga tražila leži u ovom linku gdje sandram objašnjava kako ju "mota", a moram priznati da ni ja ništa nisam skužila dok sam čitala :lol
viewtopic.php?f=63&t=43798

I opet se sramim kad vidim ove vaše najnovije delicije :klanja
brzinska torta :proljece

JCPM, šta ti je ono lijevo u pozadini, na tanjuriću, na zadnjoj fotki?
Zadnja izmjena: Duga; 22 lip 2010, 19:50; ukupno mijenjano 1 put/a.

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

22 lip 2010, 19:48

duga,pa ja nisam skomentirala tvoju poslasticu :oops: ,pa ovo izgleda tako fino ,njaaaam,svaka čast :kiss
moram probati

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

22 lip 2010, 19:52

:oops:
možda da se kod tebe prijavim kao šegrt jer ovo je otprilike moj vrhunac.
Neki dan sam pravila krempitu pa ju je muž prozvao kremKITA :lol

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

22 lip 2010, 19:59

duga,reci mužu nek on proba :lol pa kaj se desilo?
krempita je kremšnita?

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

22 lip 2010, 20:01

Stize:) za Dunju:

Radim ga u 2 varijante: posnu (bez jaja) i mrsnu:)))

Baklava s makom

Fil:
5 cijelih jaja
1/2 kg tankih kora
1 kiselo mlijeko
2 case secera
2 v. secera
1 casa ulja (to smanjim jako)
1 pp

250-350 gr mljevenog maka

Namazati tepsiju, staviti koru (tu prvu stavim malo siru da ide okolo, tj. iskombiniram 2 poprecke) i na koru mak, onda druga kora fil od jaja, pa opet kora i sam mak i tako dok ne bude kraj korama. (Posto su neke kore vece malo od tepsije, onda ih rezem pa krojim par za jedan sloj, nist da se ne baci :) ) Kad je sve poslagano, izrezati na kocke i staviti da se pece 40 min na 180 C.
Ohladjeno preliti vrucim sirupom od 2.5 case secera i 2.5 case vode (stavim i limuna i vise vode).

Posna ide bez fila, tj. jako malo ulja, cisto dolje na dno i mozda svaki 3-4 red, i furam mak, pa prazno 2 kore, ali pospem vodom da bude vlazno, i opet mak, prazno voda itd....isto kad je hladno zalijem vrucim sirupom, ili moze vruce zaliti hladnim sirupom, ako je napravljen tijekom pecenja baklave.

:mah

Edit: a ste se raspisale dok nadjoh i napisah recept.
Hvala Duga! U pozadini je proja sa spinatom: stavim 50 dkg palente, 2 dcl vode, 2-3 dcl jogurta, soli, blansiranog spinata, pzp.
Zadnja izmjena: JednomCuPostatiMama; 22 lip 2010, 20:16; ukupno mijenjano 2 put/a.

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

22 lip 2010, 20:06

Da, kremšnita, ali mi to zovemo krempita :mrgreen. Pravila sam po receptu za koji su se kleli da je original slastičarski. E, ja sam dobila smjesu za ljepit pločice :lol , ali pojelo se. Moram pronaći svoj stari recept, negdje sam ga zametnula :/ .

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

22 lip 2010, 20:50

hvala za recept za baklavu
skoro isto radim s orasima, ali s makom nisam nikada iako sam ju jela i prefina je

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

22 lip 2010, 21:32

odlicne su ove baklave, mljac.
*
i savijaca isto, spremila sam recept.
*
LTL odlicno, nek uziva tm u tortu.

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

22 lip 2010, 22:00

Cure jako lijepe kolače pečete, i slikice su mrak :D Evo mog skormnog doprinosa topiscu sa sličicama ;)

Čokoladne kuglice (od neki dan)
Recept mi je dala prije par godina moja susjeda Izabela. Kuglice su energetska bomba jer u njih osim cornflakesa, kokosa i margarina ide jaaaako puno čokolade. Po izvornom receptu čak 1 kg mliječne čokolade! Ja sam ovaj put radila sa pola mase jer bi mi sve bilo malo previše za sutrašnju feštu. Znam da ste odmah pomislili: 'ma koje kuglice, to je preskupo kad ide toliko čokolade.' Ali doista nije. U ove kuglice možete staviti bilo koju mliječnu čokoladu, ne mora biti najkvalitetnija, te kombinirati sa jednim dijelim čokolade za kuhanje. Danas se po dućanima može naći mliječnih čokolada već od 4 kn za 100g. Ja obično u ovom receptu iskoristim sve ostatke čokolada (uključujući i one šećerne table) koje klinci ne žele pojesti, uskršnje zekane i jaja iz staniola (da, da još uvijek se nisu pojeli), božićne djeda mrazeve i Nikole iz omota.. i sl. Sve su to čokolade koje klinci samo otvore zagrizu i ostave. Ja te ostatke onda sakupim u vrećicu, dobro zatvorim i pospremim u hladnjak. Uvijek dobro dođu za neki kolač, kao što je ovaj npr. ;) Kuglice su zbog cornflakesa neobično hruskave i užasno su dobrog okusa.

Potrebno: (za cca. 100 kuglica)

- 1 kg mliječne čokolade
- 10 dag kokosa
- 25 dag cornflakesa (kukuruznog)
- 20 dag margarina

Priprema:
- Cornflakes valjkom za tijesto zdrobiti na manje komadiće.
- U većoj posudi natrgati čokoladu na manje komadiće a maslac izrezati na šnitice i uz miješanje na pari otopiti.
- Dodati izmrvljeni cornflakes i kokos i dobro izmiješati, prvo kuhačom a potom rukom. Masa se dosta teško miješa i čini se prilično suha i rasipna ali bez brige, to tako mora biti.
- Odmah raditi manje kuglice i uvaljavati ih po želji u kokos ili šarene ukrasne kuglice. Kuglice su dosta, onako, rasipne, pa ih je potrebno više rukama gnječiti nego rolati između dlanova da bi se dobila kuglica.
- Osušiti na zraku.
- Kuglice možete poslužiti u malim papirnim košaricama pa će izgledati ljepše i dekorativnije.


slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

22 lip 2010, 22:41

sandravu,ovo izgleda prefino,hvala puno za recept,jedva čekam probati,mmmmmmmmmmmmm

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

23 lip 2010, 09:07

mmar je napisao/la:
Solea molim te recept za tartre tatin, ili sam krivo napisala. Izgleda mi kao nešto odvratno slatko, da ti srce stane od šećera. Ako jest tako slatko daj molim te napiši, pa da se bacim na rad.


:lol :lol da, slatko jest al mozes ti zasladitii vise, ne moras se drzati mojih preporuka :lol
dodala sam recept tamo uz sliku ;)

PF, tnx :)

ne stignem vas sve iskomentirati al ima odlicnih novih uradaka, bravo!

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

23 lip 2010, 12:00

svasta fino tu ima,sve bi probala :zivili
evo moj novi uradak,jednostavno i prefino

slika

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

23 lip 2010, 12:11

babalujka, mrak izgleda!
sandra, ove tvoje kuglice isto.

Re: FOTKE - "slane" i "slatke"

23 lip 2010, 12:28

Aj pratim ovo od pocetka,cak sam i slikala neki dan kukuruzni kruh,moram staviti slikicu
Babalu ovo je nesto prefino,stavi mi receptic ako moze
slika
Ipak nemam slikicu od kruha,obrisala sam je ali evo onda jedne moje tortice
slika
Tema je zaključana