Sada je: 24 lip 2026, 11:37.

ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la AA » 17 lis 2010, 18:11

super je torta, olja :5

olja je napisao/la:priznajem da su mi oni muffini baš natjerali vodu na usta :)

:srca
kod nas uvijek mafina k'o u prici, to mi najlakse i najbrze napraviti :oops: samo mijenjam sastojke ... a "tacna" mi bila prevelika, pa sam popunjavala "rupe" ;)
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 29 lis 2010, 07:46

slika

znate li šta je ovo plavo?
obojana želatina, preljev za torte ili nešto za šta nikad nisam čula.
zna li netko kako se želatina ponaša na tičinu?
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la † nina i nika » 29 lis 2010, 08:28

E, bas sam mislila da si ti ovo napravila, a onda vidim pitanja :). Ovo je obojani piping gel.

http://www.cake-stuff.com/index.php?zenid=7ac800c86cee6e3254a02c920ac8d2c0&main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&zenid=7ac800c86cee6e3254a02c920ac8d2c0&keyword=piping+gel

Boja se obicnom bojom koju inace se koristi za bojanje ticina. Zelatina bi se vjerojatno dobro ponasala na ticinu jer je i u ticinu jedan od sastojaka zelatina, ali ne znam bas kako bi se moglo postici ovo sto je na ovoj torti jer se zelatina stvrdne i postane bjelkasta i grudicasta. Piping gel je stvarno zakon za takve vrste ukrasavanja, a i jednostavan za koristenje.
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 29 lis 2010, 08:48

hvala ti.
a ima li toga kod nas za nabaviti?
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la † nina i nika » 29 lis 2010, 08:52

Nemam pojma. Moj je ovaj s linka. :dunno
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la MalaSirena » 29 lis 2010, 09:50

Dobar je i običan preljev za torte, koristila sam ga za Gormiti tortu. Umiješala sam plavu boju u prahu (ima u Kauflandu) i to u dvije nijanse - tamnija za dubinu, svjetlija za plićak. Ispod sam stavila šlag pa kad sam nalijevala preljevom dobila sam efekt valova.

Edit:
dodajem sliku na kojoj se more dobro vidi:
slika
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 29 lis 2010, 10:49

MalaSirena- :kiss
bravo, bravo.
jel ovo ispod tičino?
kažeš u Kauflandu?jel to onaj ''obični'' preljev za torte, njega ima u svakoj trgovini.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 29 lis 2010, 10:50

eh, sad vidim da misliš na boju, ne za preljev
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la MalaSirena » 29 lis 2010, 11:16

Preljev je onaj običan, bijeli. BOja je u prahu, u nekakvoj okrugloj kutijici (tamo gdje drže sve za ukrašavanje kolača).
Ispod nisam stavljala ticino, nekak ga baš ne volim, samo šlag. Možda da na onom dijelu gdje planiraš staviti vodu ne staviš ticino? Ne znam, stvarno se u ticino ne razumijem.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 29 lis 2010, 13:25

Bojala sam želatinu i preljev, dobro je ispalo ( još prije )
ma ne znam, smislit ću nešto, zapravo bi brod trebao stajat u moru, a brod je ( bit će ) od tičina.
Hvala ti.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 29 lis 2010, 13:56

slika
torta za srecu.
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la olja » 29 lis 2010, 14:17

bas je divna, mrdji :srca
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la AA » 29 lis 2010, 16:05

mrdji, bas je lijepa :srca

madir, ja bih tortu prekrila ticinom i kistom ofarbala jezero
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mrava » 31 lis 2010, 09:56

Evo moje reform torte za 2. rođendan mog sina: slika
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 31 lis 2010, 13:19

imala sam problem, kupila plavu boju u prahu kad sam smocila kist u vodu boja postala zelena. ni p od plave. razocarana sam max.
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la beammama » 02 stu 2010, 12:04

Ja imam vrlo neugodno iskustvo s tim bojama u prahu iz Kauflanda. Htjeli smo Benediktu napraviti tortu Spiderman i pofarbali šlag u plavo, bio je neopisivo gorak :puke . Sva sreća pa je mm probao šlag i sastrugao ga skroz prije nego smo tortu završili i završio ukrašavanje torte ispočetka. Naravno, bez Spiderman plave.
Bio bi totalni fijasko da smo takvu tortu poslužili.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 02 stu 2010, 13:17

Užas.
mrđi ti si mi bliže, di si ih kupila?
Meni treba plava, poslužit će i u ampulicama.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 02 stu 2010, 14:16

plava u prahu u ribole.
crvena je super, ali plava :roll
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 02 stu 2010, 14:55

aha,možda su ih krivo zapakirali. :/
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 03 stu 2010, 00:06

ti kupi zelenu pa vidi oce li zaplavit :p
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la cakorka » 03 stu 2010, 00:26

Torte su vam :klanja

ja nisam uspjela naci ticino a sama praviti se ne usudim pa sam radila sa marcipanom,katastrofa :/

sad bi probala sa slagom,nesto ovako kao kod Mrave,ali me zanima kako farbate slag?

ili koristite slag kreme?

jel treba prvo nacrtati ?nekako?
sreca moja 2008
slika
Avatar
cakorka
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1166
Pridružen/a: 29 tra 2008, 14:20

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mrava » 03 stu 2010, 08:34

cakorka, ja sam radila sa tučenim slatkim vrhnjem a ovo smeđe je krema koja mi je ostala ali jako često ja napravim i ganache kremu pa s njom ukrašavam torte. Nisam ni ja tip za ticino
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la beammama » 03 stu 2010, 11:07

cakorka, za ukrašavanje torti ti je bolje biljno vrhnje za šlag jer se ne izlomi kad ga namažeš na tortu. Ako ne trebaš neke tamne boje dobre su ti one boje u tubicama - 4 pakirane u kutijicu.
http://www.dora-usluge.hr
ovdje možeš naručiti poštom i jeftinije je nego u Zvonimirovoj u Zgbu, gdje sam ja kupovala.
Meni je kolegica poslala taj link. Ja još nisam naručivala, ali ih je ona nahvalila. Možda cure imaju još linkova za narudžbu preko neta.
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la beammama » 03 stu 2010, 11:09

Evo još jedan link za pribor i svašta za ukrašavanje torti:
http://www.sveisvasta.hr/
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 31 pro 2010, 15:34

pozdrav svim iskusnim kuharicama :mah
kupila sam sve sastojke za izradu ticino mase i ovih dana se bacam u izradu figurica....smisla i iskustva nemam :ajme , ali volje imam
nadam se da će na nešto ličiti....mala prasica ima za 3 tjedna 1. rođendan i pokušat ći napraviti nekakvu tortu sa ticinom
imam par početničkih pitanja:

1. gdje moram držat glicerin (frižider ili sobna temp.)
2. jel ok napravit figurice 2 tjedna unaprijed (jel budu i dalje jestive) i mogu li se održat toliko dugo?
3. eh sad možda malo glupo pitanje :oops: vidjela sam na ebay-u alat za izradu figurica od ticina. pokušala sam pronać kako se to korisit ali nisam našla ništa konkretno. Koliko je neophodan taj alat? ako ga i naručim sad neće mi stić do rođendana, ali ako skužim kako se korisit i čemu služi naručila bi ga si za ubuduće.

BTW. torte su vam mraaak :mah
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Crazy Daisy » 31 pro 2010, 15:51

1. možeš gdje želiš nije pokvarljiv, a točka ledišta mu je daleko ispod temp. kućnog hladnjaka/zamrzivača. gdje god ga stavila dođe ti na isto
2. jednom napravljene figurice uredno čuvam i prenosim s torte na tortu. dobro se drže i to ionako nitko ne jede. nije pokvarljivo
3. alat dobro dođe, nije nužan i puno košta. ja sa za potrebe toga klincima otela pribor za oblikovanje plastelina :mrgreen
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 31 pro 2010, 18:59

hvala :kiss
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 03 sij 2011, 23:31

kako dobiti crvenu boju?...imam boje u prahu i koliko god dodala crvene ticino uvijek bude roz i sve tamnije roz
help :/
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la † nina i nika » 04 sij 2011, 12:41

kupi boju od drugog proizvodjaca. :dunno

jednom kad otkrijes koje su ti dobre boje, onda ih se drzis k'o pijan plota ;) . U svakom slucaju, ocito da pigmentacija boje koju imas nije dobra i moras naci neku koja ima dobru pigmentaciju. Nekoliko puta sam stavljala link na jednu englesku stranicu otkud ja kupujem boje i presavrsene su mi. Izgleda kao da ih reklamiram pa mi je glupo ponavljati. Oni imaju recimo sugarflair boje koje su odlicne. Ne rade niti one tockice po ticinu koje su tako ceste kod losih boja. A imaju i extra strong red, green i black koje su se meni pokazale jako ucinkovitima. Cak je tesko dobiti rozu ili sivu jer treba paziti da se stavi jaaaako malo.
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la giami » 04 sij 2011, 12:57

nina i nika je napisao/la:kupi boju od drugog proizvodjaca. :dunno

jednom kad otkrijes koje su ti dobre boje, onda ih se drzis k'o pijan plota ;) . U svakom slucaju, ocito da pigmentacija boje koju imas nije dobra i moras naci neku koja ima dobru pigmentaciju. Nekoliko puta sam stavljala link na jednu englesku stranicu otkud ja kupujem boje i presavrsene su mi. Izgleda kao da ih reklamiram pa mi je glupo ponavljati. Oni imaju recimo sugarflair boje koje su odlicne. Ne rade niti one tockice po ticinu koje su tako ceste kod losih boja. A imaju i extra strong red, green i black koje su se meni pokazale jako ucinkovitima. Cak je tesko dobiti rozu ili sivu jer treba paziti da se stavi jaaaako malo.

ajde stavi link za nas koje nismo vidjele.
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.