Stranica: 1/3.
Muffini
Postano: 16 ožu 2006, 17:34
Postao/la ziza01
Bas sam prije nekog vremena naletila na Collinarici na ovaj recept. Stavljam ga tu jer je jako fino .<
><
>Muffini od sira i spinata<
><
>Sastojci za 4 osobe<
><
>2 zlice maslinova ulja<
>1 zlicica soli<
>˝ vrecice Praska za pecivo Dolcela<
>60 g Psenicnog ostrog
asna tip 400 Podravka<
>1 zlica narezanog vlasca<
>50 g naribanog parmezana<
>3 jaja<
>300 g svjezeg sira<
>150 g svjezeg spinata<
>40 g pinjola<
>1 žlicica Vegete<
><
>Postupak: <
>Listove spinata operite, narezite na rezance, posolite i ostavite neka stoje desetak minuta. <
>Zumanca i maslinovo ulje do
o izmijesajte elektricnom mijesalicom, dodajte nasjeckane pinjole, naribani parmezan, Vegetu, vlasac, do
o ocijedeni svjezi kravlji sir i ocijedeni spinat <
>Sve do
o izmijesajte, pa dodajte
asno pomijesano s praskom za pecivo i cvrsti snijeg od bjelanaca. <
>Dvije-tri zlice mase stavite u namasceni kalup za muffine i pecite u pecnici zagrijanoj na 180°C oko 25 minuta.<
>Pecene muffine izvadite iz kalupa i posluzite tople uz salatu po zelji. <
><
><
>edit: slova s kvacicama <
><
> <i>Edited by: ziza01 at: 16/3/06 16:38<
></i>
Re: Muffini
Postano: 16 ožu 2006, 21:36
Postao/la Tinchi25
Ziza hvala ti puno na receptu, bit ce isproban <i></i>
Re: Muffini
Postano: 17 ožu 2006, 11:01
Postao/la supermama
ja sam zadnjih mjesec dana opsjednuta muffinima i coko cookiesima...pa sam za pocetak skidala sa starih topica recepte od forumasica pa nisam bas bila jako zadovoljna kolicinom recepata pa sam mahnito skidala s interneta, prevodila pekla i slicno...ako netko hoce cijelu tu knjigicu nek mi javi pa saljem meilom (ja to ne znam staviti kao link) a najdraze stavljam tu...<
><
>Čokoladni muffinsi: <
>1 šalica
asna <
>1/4 šalice šećerea<
>1 prašak za pecivo<
>1/2 žličice soli <
>1/4 žličice sode bikarbone <
>3/4 šalice zobenih pahuljica <
>1 jaje <
>3 zlice ulja <
>1/2 šalice mlijeka (možeš dodati i jogurt ili kiselo mlijeko.) <
>1/2-3/4 salice cokoladnih kapljica (nasjeckane čokolade)<
>Pomješaj sve suhe sastojke (
ašno, šećer, pzp, sol, soda bikarbona) u vecoj zdjeli. Umjesaj zob. <
>U posebnoj zdjeli pomjesaj sve mokre sastojke. <
>Ulij u suhu smjesu, dodaj nasjeckanu čokoladu i promjesaj sa žlicom tek toliko da je dobiješ kompaktnu smjesu. <
>Napuni do
o namascene kalupe za muffine tri-cetvrt do vrha. <
>Peci na 180C-200C 18-20 min.<
><
>All-Dressed Pizza Muffins<
>SASTOJCI::<
>170 g nasjeckane kobasice <
>55 g nasjeckane šunke <
>1 zelena paprika nasjeckana <
>280 g nasjeckanih šampinjona <
>110 g nasjeckanog luka <
>135 g sir <
>120 ml paradajza umaka <
>10 g istisnutog češnjaka <
>2 g origana <
>0.4 g basilika <
>2 g čilija <
>2 jaja <
>120 ml mlijeka <
>60 ml ulja <
>250 g
ašna <
>10 g pzp <
><
>Zagrijte pećnicu na 205 0 C. Namastite kalupe za mafinse.<
>Pomiješati suhe sastojke posebno, pa u njih dodati mokre. Puniti kalupe s 2/3 smjese <
>Peći 20 - 25 min dok sredina mafinsa nije pečena. <
><
>SAM SVOJ MAJSTOR Muffins<
><
>SASTOJCI::<
>250 g
ašno<
>100 g šećer <
>3 g sol <
>10 g pzp <
>15 ml jaja <
>235 ml mlijeka <
>60 ml ulaj <
>Izborni sastojci*<
><
>Zagrijte pećnicu na 205 0 C. Namastite kalupe za mafinse.<
>Pomiješati suhe sastojke posebno, pa u njih dodati mokre. Puniti kalupe s 2/3 smjese i na površinu ili u mafinse prije pečenja staviti pola žlice pekmeza i osuti orasima ili sl. <
>Peći 18 – 22 min dok sredina mafinsa nije pečena. <
><
>Izborni sastojci*:<
>1. slani – izbaciti šećer, dodati i šalicu šunke, slanine , sira <
>2. Berry -1/2 šalice jagoda, borovnica, malina…<
>3. Voćni - 1/2 grožđica, marelica, jabuka i sl.<
>4. Nut Muffin - 1/2 šalice lješnjaka, orasa….<
>5. Čokoladni - 1/2 šalice nasjeckane čokolade<
>6. Cimetni - 1 žlica cimeta u tijesto, a posuti cimetom i smeđim šećerom<
><
>Mafinsi s kukuruznim
ašnom I višnjama<
>Sastojci:<
>155 g
ašna <
>60 g kukuruznog
ašna <
>70 g smeđeg šećera <
>3 g soli <
>10 g soda bikarbone <
>235 ml mlijeka <
>115 g otopljeni margarin <
>1 jaje <
>155 g smrznute višnje <
><
>Zagrijte pećnicu na 190 0 C. Namastite kalupe za mafinse.<
>Pomiješati suhe sastojke posebno, pa u njih dodati mokre. Puniti kalupe s 2/3 smjese <
>Peći 18 – 22 min dok sredina mafinsa nije pečena.<
><
>Kukuruzni s jagodama Muffins<
>125 g
ašna <
>105 g kukuruzno
ašno <
>100 g šećer <
>10 g pzp <
>2 g sol <
>330 g nasjeckanih jagoda <
>224 g jogurt od jagoda<
>55 g otopljeni margarin <
>1 jaje <
>Zagrijte pećnicu na 175 0 C. Namastite kalupe za mafinse.<
>Pomiješati suhe sastojke posebno, pa u njih dodati mokre. Puniti kalupe s 2/3 smjese <
>Peći 25 min dok sredina mafinsa nije pečena <
><
><
><
>Zobeni čokoladni Cookies<
>225 g otopljenog margarina <
>275 g smeđi šećer <
>100 g šećer<
>2 jaja <
>30 ml mlijeka <
>5 ml vanilij ekstrakta <
>220 g
ašna <
>5 g soda bikarbona <
>3 g soli <
>200 g zobene pahuljice <
>335 g sjeckana čokolada <
>120 g sjeckani orasi<
>Zagrijati pećnicu na 190 C. Do
o izraditi margarin, smeđi šećer i bijeli šećer. Pomiješati jaja, kiselo mlijeko i vanilij. Zajedno pomiješati
ašno, soda bikarbonu, sol i dodati u margarin. Na kraju odati zobene pahuljice, čokoladu i orase. Peći 9 do 10 min.<
><
><
>Bijela čokolada, čokoladni Cookies<
><
>Sastojci:<
>225 g margarin <
>200 g šećer <
>165 g smeđi šećer <
>2 jaja <
>110 g kakao u prahu <
>220 g
ašno <
>10 g pzp <
>360 g nasjeckana bijela čokolada <
><
>Upute:<
>Zagrijati pećnicu na 175 0 C. U zdjeli pomiješati margarin, šećer i smeđi šećer dok se do
o ne umješa. Dodati jaja i u to umješati spremljno
ašno, kakao i pzp. Na kraju dodati nasjeckanu čokoladu. Peći 8 do 10 minuta.<
><
><
>Making Chocolate Chip Cookies <
><
>226 grama margarina <
>200 grama šećera <
>215 grama smeđeg šećera <
>2 jaja <
>2 žlice vanilij ekstrakta ili vanili šećera <
>350 grama
ašna<
>3/4 žlice pzp <
>1/4 žličice soli <
>180 - 270 grama sjeckane čokolade <
>Opaska: može se dodati šalica nasjeckanih oraha, lješnjaka, kikirikija i sl..<
><
>Zagrijati pećnicu na 177 0C. Pomiješati šećer i margarin pjenasto , dodati jaja i vanilij. Dodati u to
ašno, pzp i sol, nakon toga dodati čokoladu i ostale sastojke Peći 12 do 14 minuta<
><
> <i>Edited by: supermama at: 17/3/06 10:14<
></i>
Re: Muffini
Postano: 17 ožu 2006, 12:28
Postao/la ziza01
Super mama a ja sam mislila da sam ja zagrijana . <
><
> <i></i>
Re: Muffini
Postano: 17 ožu 2006, 13:24
Postao/la Pati
Super, vec sam isprintala!<
>Ja sam isto muffin-manijak!<
>Btw-u Metrou su kalupi opet po 25kn IDEMO NA MORE!!!!!<
><
><
><i></i>
Re: Muffini
Postano: 17 ožu 2006, 17:01
Postao/la danijela 54
Supermama recepti su super, svidjaju mi se ovi cookies! Stalno ih pecem...<
><
>Evo za sad jedan od mojih a poslije editiram pa dodam jos...<
><
>Muffini sa borovnicama i limunom<
><
>2 salice
asna<
>1/2 salice secera<
>1 velika zlica praska za pecivo<
>1/2 male zlice soli<
>naribana korica 1 limuna<
>1 jaje<
>1 salica mlijeka<
>1/2 salice rastopljenog maslaca<
>1 salica svjezih ili smrznutih borovnica<
><
>Topping<
><
>1/4 salice rastopljenog maslaca<
>2 velike zlice soka od limuna<
>1/2 salice secera<
><
>Priprema:<
><
>Izmijesajte
asno, secer, prasak za pecivo, sol i limunovu koricu u veliku zdjelu.<
>Istrajbajte jaje posebno i tu dodajte maslac i mlijeko. <
>Tad sve zajedno do
o izmijesajte i dodajte borovnice...<
>Pecite na 190, 20 minuta<
><
>Topping<
><
>Kombinirajte rastopljeni maslac i sok od limuna, a secer stavite u posebni tanjur. Kad su se muffini malo ohladili umocite im vrh u limun i maslac pa u secer... (ja stavim smedji ili uopce ne, nego kad se ohlade posipam sa secerom u prahu)<
><
><
>Muffini od banana<
><
>1/2 salice maslaca<
>1 salica secera<
>2 jaja<
>1 salica pirea od banana (samo ih izgnjecite)<
>1 i pol salice
asna<
>1 manja zlica sode za kuhanje<
>2 manje zlice vruce vode<
>1 manja zlica vanilin extrakta<
><
>Izmijesajte maslac i secer. <
>Dodajte istrajbana jaja i banane i umijesajte
asno.<
>Otopite sodu u vrucoj vodi i dodajte zajedno sa vanilin e. <
>Pecite na 180, otprilike 20 minuta ili dok ne postanu zlatno smedji. <i>Edited by: danijela 54 at: 17/3/06 16:09<
></i>
Re: Muffini
Postano: 17 ožu 2006, 23:57
Postao/la Melody Os
MUFFINI S VIŠNJAMA I ČOKOLADOM<
><
>- jedna i pol šalica
ašna ( ja stavim oštro )<
>- pola šalice šećera<
>- dvije i pol žličice praška za pecivo<
>- pola žličice soli<
>- dva jaja<
>- jedna trećina šalice ulja<
>- tričetvrt šalice mlijeka<
>- šalica višanja bez koštica iz kompota ( do
o ocijeđene! )<
>- 100 grama mliječne čokolade izrezane na kockice<
><
>Prvo umiješati sve suho, a onda dodati jaja, mlijeko i ulje.<
>Na kraju čokoladu i višnje!<
>Ne treba mikser, samo kuhača!<
>Peče se na 200 stupnjeva malo više od dvadeset minuta! <
><
>Ja ovaj recept obooooooožavaaaaam! <
><i></i>
Re: Muffini
Postano: 19 ožu 2006, 12:11
Postao/la Tinchi25
Curke a jel ima koja recepis za muffine od maka i limuna? Probala sam Klarine i njami su mi.<
>Nasla sam par recepata na internetu ali bi htjela ako ima neki isprobani... <i></i>
Re: Muffini
Postano: 20 ožu 2006, 12:15
Postao/la supermama
z je ko munja sto nebom lunja....<
>Muffini s limunom i makom<
>Sastojci<
>250 g
ašna <
>150 g šećer <
>35 g mak<
>1 pzp <
>5 g soda bikarbone <
>3 g soli <
>2 jaja <
>245 g jogurt ako moze od limuna <
>60 ml ulja <
>5 g limunske kiseline <
>80 ml limunovog soka <
>40 g šećera <
><
>Upute:<
>Zagrijati pećnicu na 205 C.Namastiti kalupe. <
>Pomiješati
ašno, šećer, mak, pzp, sodu bikarbonu i sol. U drugoj zdjeli pomiješati jaja, jogurt, ulje i lim.kis. Puniti kalupe i peći 20 min.<
>Umiješati sok od limuna s ostalim šećerom i miješati dok se šećer ne otopi.<
>Kada su mufini pečeni na više mjesta ih bocnuti čačkalicom, te preliti svaki s jednom žlicom pripremljenog sirupa. Ostaviti u kalupu da se ohlade još 10 tak minuta . <
><
> <i></i>
Re: Muffini
Postano: 20 ožu 2006, 13:21
Postao/la Tinchi25
Supermama thx <i></i>
Re: Muffini
Postano: 20 ožu 2006, 14:10
Postao/la Tinchi25
Upravo klopamo muffine od tune po receptu Supermame i fenomenalni su!!! <
><
>Supermama <i>Edited by: Tinchi25 at: 20/3/06 13:12<
></i>
Re: Muffini
Postano: 20 ožu 2006, 14:25
Postao/la supermama
joj, joj...hvala, hvala, kako je meni drago oko srca kad se prica o mafinima, a tek kad ih se jede, njam, njam <i>Edited by: supermama at: 20/3/06 18:02<
></i>
Re: Muffini
Postano: 20 ožu 2006, 19:17
Postao/la MAJA Skopje
ma sta su vam ovo muffini?<
>Mislim stvarno ne kuzim. Dajte neku slicicu?<
> <i></i>
Re: Muffini
Postano: 20 ožu 2006, 19:25
Postao/la gold dust
Maja, evo ti ovdje gomila slika: muffins<
> <
>peku se najcesce u posebnim kalupima s okruglim udubinama u koje se umetnu specijalne papirnate casice, pa u njih tijesto, ali moze i bez casica. <i></i>
Re: Muffini
Postano: 20 ožu 2006, 21:25
Postao/la supermama
veliki + za Melody Os probani ovi s visnjomi cokoladom...stavila isto ostro
asno, stavila i cijeli pzp jer nekako mi se cini da je 2 i 1/2 zlicice blizu 12 g koliko ima u jednoj vrecici pzp (sto bi covjek rekao od viska glava ne boli...i tako se oni trebaju skroz dignuti i biti u onoj gljivi...no sad prelazimo vec u znanstvene vode) sve skupa super su jako dobar rec <i>Edited by: supermama at: 20/3/06 20:27<
></i>
Re: Muffini
Postano: 21 ožu 2006, 00:07
Postao/la Melody Os
Fala, Supermama, nadam se skoroj razmjeni novih recepata na kavici! <
> <
><i></i>
Re: Muffini
Postano: 21 ožu 2006, 01:06
Postao/la Pati
dajte jos koji recept i mi smo muffinoljubci!! Nikako da se odvazim na neke smjelije kombinacije... drzim se čokoladnih. IDEMO NA MORE!!!!!<
><
><
><i></i>
Re: Muffini
Postano: 21 ožu 2006, 09:58
Postao/la supermama
ima negdje prije cijeli topic o ovoj carskoj piti pa ja cisto da svima osvjezim pamcenje<
><
>CARSKA PITA (muffini)<
><
>4 jaja <
>1 čaša jogurta (ja znam stavit i vrhnje i acidofil)<
>1 čaša ulja (od jogurta)<
>2 1/2 čaše
ašna <
>prašak za pecivo <
>so <
>150 g seckanog trapista <
>150 g seckanog bilo kojeg suhomesnatog proizvoda (šunka i slicno) <
>150 g sjeckanih kiselih krastavaca<
><
>Priprema<
>Umutiti jaja (ne moraju se razdvajati žumanca od belanaca), pa dodati čašu jogurta i čašu ulja pa malo mutititi. Zatim dodati
ašno, prašak za pecivo, posoliti i mutiti dok se masa ne izjednači. Zatim dodati ostale sjeckane sastojke i žlicom staviti u kalupe. možete posuti sa malo susama ili kad je skoro gotova malo narendati sira.<
><
><
>Tuna Salad Muffins<
>SASTOJCI::<
>190 g
ašna<
>10 g šećer<
>5 g pzp<
>3 g sol<
>255.6 g tunjevine u vodi<
>120 ml nemasni jogurt<
>50 g nasjeckani luk<
>35 g nasjeckane masline<
>10 g nasjeckani češnjak<
>1 jaje<
>180 ml mlijeka<
>80 ml ulja<
><
>Zagrijte pećnicu na 190 0 C. Namastite kalupe za mafinse.<
>Pomiješati suhe sastojke posebno, pa u njih dodati tunu, jogurt,masline, luk i češnjak, a zatim povezati s mlijekom, jajima i uljem <
>Peći 20 - 25 min dok sredina mafinsa nije pečena. <
> <
><
>Sirom i slaninim mafinsi <
>6 režnjeva slanine<
>250 g
ašna<
>20 g šećera<
>1 pzp<
>2 g soli<
>4 g praha bijelog luka<
>0.3 g paprike<
>35 g parmezana<
>140 g naribanog tvrdog sira<
>1 jaje<
>120 ml mlijeka<
>120 ml ulja<
>120 ml koncentrata juhe od gljiva <
><
>Upute:<
>Popržiti slaninu narezanu na komadiće i ostaviti da se ohladi .Zagrijati pećnicu na 200 C. Namastiti kalupe za mafine. U poudi pomiješati
ašno, šećer, pzp, bijeli luk, papriku, parmezan, tvrdi sir i komadiće slanine. U drugoj posudi umutiti jaja, mlijeko juhu od gliva i ulje. Sve zajedno umiješati i puniti kalupe. Peći 20 min.<
><
> <i>Edited by: supermama at: 21/3/06 9:01<
></i>
Re: Muffini
Postano: 31 ožu 2006, 12:58
Postao/la † nina i nika
jel' moze meni knjigica na mail<
><
>
ninainika@mameibebe.net <i></i>
Re: Muffini
Postano: 02 tra 2006, 22:06
Postao/la supermama
ima li neko ideju ...sigurno se moze gdje i kako da stavim sve te recepte s mufinima, pa da ovdje bude link na to...ja to imam u wordu??? <i></i>
Re: Muffini
Postano: 03 tra 2006, 00:21
Postao/la Hajdi
supermama pitaj moderatorice. Poslala sam ti pm. Nina (7.7.1999)<
>Lucija (21.6.2001)<
>Jakob (4.8.2005)<
><i></i>
Re: Muffini
Postano: 03 tra 2006, 10:33
Postao/la Ramona
Mozes napraviti upoload na<
>www.sendmefile.com/. <
>Vrlo je jednostavno, nema registracije, samo odes na onaj
owse i odaberes dokument koji treba dici na server.<
>Onda je dokument na raspolaganju za download narednih 14 dana!<
>Cekamo adresu!!!! <i></i>
Re: Muffini
Postano: 03 tra 2006, 10:39
Postao/la Krkica
Supermama, ajde pošalji i meni tu knjigicu, plizzzzzzzzzz<
>blazenka.kusan@kr.t-com.hr, jer mi ovaj mameibebe baš ne šljaka <i></i>
Re: Muffini
Postano: 03 tra 2006, 12:45
Postao/la supermama
ramona evo da probamo....<
><
><
>www.sendmefile.com/00318662 <i>Edited by: supermama at: 3/4/06 12:50<
></i>
Re: Muffini
Postano: 03 tra 2006, 12:55
Postao/la Ramona
Super! Napravila download! <i></i>
Re: Muffini
Postano: 03 tra 2006, 13:00
Postao/la Ramona
Jesi probala napraviti sve ove muffine??? <i></i>
Re: Muffini
Postano: 03 tra 2006, 13:18
Postao/la supermama
pa gotovo da jesam , neke sam bas pravila ja , neke kolegica s posla, mama i slicno....ma kod svih njih princip je isti....ja sam cak zakljucila sta god da stavis i jos dodas praska za pecivo ili soda bikarbone, uspjeh je zagarantiran.... <i></i>
Re: Muffini
Postano: 02 svi 2006, 14:07
Postao/la Bibana
Zobeni čokoladni Cookies<
>225 g otopljenog margarina <
>275 g smeđi šećer <
>100 g šećer<
>2 jaja <
>30 ml mlijeka <
>5 ml vanilij ekstrakta <
>220 g
ašna <
>5 g soda bikarbona <
>3 g soli <
>200 g zobene pahuljice <
>335 g sjeckana čokolada <
>120 g sjeckani orasi<
>Zagrijati pećnicu na 190 C. Do
o izraditi margarin, smeđi šećer i bijeli šećer. Pomiješati jaja, kiselo mlijeko i vanilij. Zajedno pomiješati
ašno, soda bikarbonu, sol i dodati u margarin. Na kraju odati zobene pahuljice, čokoladu i orase. Peći 9 do 10 min.<
><
>Supermama ja sam pravila ovo i posto ja to nikad nism pravila imam pitanje.<
>Ja sam njh vadila zlicom i stavljala na papir za pecenje i bili su jako ukusni ali su se jako rasirili tj. nekako su se spljostili, dali to tako mora ili sam ja nesto napravila kako ne treba?<
> <
>Luka (23. 09. 2002.)<
><
><i></i>
Re: Muffini
Postano: 02 svi 2006, 14:23
Postao/la Dobra vila
Supermama - zasto ja ne mogu ni vidjeti ni napraviti download tvoje knjizice? Jel moze i meni na mail? Imas ga u profilu...Thanks! <
>Sara Alexandra 1.1.2004.<
><
><i></i>
Re: Muffini
Postano: 02 svi 2006, 14:29
Postao/la Bibana
DV poslala sam ti recepte <
>Luka (23. 09. 2002.)<
><
><i>Edited by: Bibana at: 2/5/06 14:30<
></i>