Stranica: 1/7.
Kuhamo u studenom
Postano: 01 stu 2015, 20:52
Postao/la Solea
sezona jesen/zima

Re: Kuhamo u studenom
Postano: 01 stu 2015, 23:54
Postao/la thalia
Jučer gusta juha i pizza sa širom i gljivama. Integralno tijesto

Danas pogani bataci u pećnici, spinat, pire, juha od karfiola.
Sutra sekeli i palenta.
Neću ispravljati ove bisere koje moj tablet ispaljuje
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 02 stu 2015, 00:58
Postao/la malamaja
juha, pečena patka s mlincima, gljive, radič i zelje salata. od jučerašnje proslave ima cheescake, muffini, brownies, ostaci gumelina crva, očiju, raznih mumija,..ofkors sve jestivo

.... karameliziranih jabuka....
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 02 stu 2015, 08:42
Postao/la mrava
Ovih dana:
petak (proslava rođendana 7-godišnjeg sina): naresci, prilozi, reform torta (ja pravila), monte torta (baka pravila)
subota: nastavak rođendana uz domaću pizzu i torte
nedjelja: juha od mrkve, krmenadl i povrće pod pekom, zelena salata, ostaci torte
danas: čufte
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 02 stu 2015, 09:15
Postao/la teutonija
Jučer odojak, pečeni krumpir, francuska, torta od čokolade. Bili nam moji i seka na ručku nakon groblja.
Danas kak sve izgleda bit će jaja
Sutra sekeli gulaš i pire.
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 02 stu 2015, 09:30
Postao/la olja
thalia je napisao/la:Neću ispravljati ove bisere koje moj tablet ispaljuje
Hvala ti na ovome

Kod nas danas grah od jučer. U subotu je bio špinat, u petak ćufte.
Veliko dijete naručilo za sutra karfiol, mlađe brokulu i uz to neku ribu.
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 02 stu 2015, 10:55
Postao/la lara72
Jučer lazanje i cikla, danas teleći šnicli na naglo i đuveđ od tivkica, sutra varivo od ječma.
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 02 stu 2015, 11:13
Postao/la thalia
kako se radi đuveđ od tikvica? meni manji to obožava (jedini u grupi

) u vrtiću, a ja ne znam napraviti.
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 02 stu 2015, 12:00
Postao/la MalaSirena
Kod nas je jucer bila govedja juha s povrcem, pecena vratina s kojom se pekao luk, krumpir, bundeva tikvice i paprika, salata je bila od matovilca.Desert - biskvit s orasima i cijelim visnjama.
Danas ce biti juha, pire-krumpir, junetina iz juhe, sos od hrena i salata.
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 02 stu 2015, 12:04
Postao/la Mirci
kod mene jučer krem juha od cvjetače i kestena, pečeni picek i mlinci, dinstani šampinjoni sa graškom, zelena salata. Desert su bili muffini sa lješanjacima, a za večeru sam pekla još i pogačice sa čvarcima.
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 03 stu 2015, 10:45
Postao/la teutonija
Sekeli i pire krumpir.
Sutra svinjska srca na kiselo.

Re: Kuhamo u studenom
Postano: 03 stu 2015, 10:59
Postao/la thalia
mahune čušpajz s kobasicama. trošimo ove opasne materijale polako

Re: Kuhamo u studenom
Postano: 03 stu 2015, 14:59
Postao/la lara72
thalia je napisao/la:kako se radi đuveđ od tikvica? meni manji to obožava (jedini u grupi

) u vrtiću, a ja ne znam napraviti.
Stavim na luk dinstati mrkvu, papriku (ili patlidžan) i zadnje tikvice + riža. Zalijem pelatom od rajčice i mrvicu začina (što imam svježe doma). Ponekad znam staviti bulgur umjesto riže. Moji dečki nisu ljubitelji al par puta godišnje to radim pa nekako izdrže.

Re: Kuhamo u studenom
Postano: 03 stu 2015, 16:26
Postao/la Adorabla
kod nas pohane tikvice i riži biži, kupus i zelena salata tko šta voli
Jučer je bio krumpir gulaš na mesu. Oduševila se djeca. Moja djeca su tipična seljačka djeca. Što jelo jednostavnije to njima finije.
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 03 stu 2015, 17:00
Postao/la sandram
U subotu spinat i pohani kruh ili jaja.
U nedjelju kod mame, juha, pohana piletina, riza, sv.snicle u umaku od povrca, peceni batat, tursija, krempita.
Jucer juha, peceno pile, krumpir s koprom, cikla.
Danas grah sa suhim mesom.
Sutra varivo od graska sa noklicama.
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 03 stu 2015, 17:49
Postao/la Mirci
Jučer ostaci od nedjelje, cikla salata. Danas kelj cuspajz.
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 03 stu 2015, 19:37
Postao/la TanjaMT
Danas mercimek corbasi i omlet sa sirom
Sutra rizoto s povrcem-poriluk, mrkva, grasak, plus snicle. Ribani kiseli kupus za salatu, mm i ja obavezno, ostali cisto sumnjam

Re: Kuhamo u studenom
Postano: 04 stu 2015, 00:00
Postao/la malamaja
Adorabla je napisao/la:kod nas pohane tikvice i riži biži, kupus i zelena salata tko šta voli
Jučer je bio krumpir gulaš na mesu. Oduševila se djeca. Moja djeca su tipična seljačka djeca. Što jelo jednostavnije to njima finije.
očekujem da praše po grahu s repom i zeljem
kod nas bolonjez, radič salata.
sutra pohanci, rizi bizi, matovilac
možda stignem i pitu od jabuka zgotoviti
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 04 stu 2015, 10:03
Postao/la lara72
Juhica od bundeve, rižoto od pečene bundeve. Za sutra planiram tjesteninu sa tikvicama + zelena salata a u petak riblju juhu, lešo oslić i lešo brokulu.
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 05 stu 2015, 11:06
Postao/la mrava
Grah sa suhim rebrima za mm i djecu, za mene nešto nabrzake zbog dojenja
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 05 stu 2015, 12:14
Postao/la TanjaMT
Kod nas danas krem juha od tikvica i slagani burek. Sutra ce bit krem juha od pastrnjaka i celera, peceni losos i kuhani krumpir sa ciklom.
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 05 stu 2015, 13:16
Postao/la tigar
Evo se vračam što znači da sam ponovo upala u kolotečinu i da kuham 5-6 jela i vrtim ih. Za danas imamo veprovinu (hvala dedi lovcu), riža i kopar sos. Imam i endivije. A sutra?
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 05 stu 2015, 13:25
Postao/la dunja
mmm kopar sos, dugo ga nisam radila
kod nas odmrznuta juha, musaka od krumpira, miješana salata
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 05 stu 2015, 13:44
Postao/la thalia
i kod nas bolonjez, al pureći. prvi put mi je odlično ispao

:hvalite me usta moja:

sutra ću piletinu na bijelo s rižicom. uz to neke salate, cikle, paprike...
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 05 stu 2015, 14:02
Postao/la Adorabla
očekujem da praše po grahu s repom i zeljem
nema graha otkako su prije par godina rigale grah. Zgadilo im se totalno, a bome ih ne krivim. Zna onaj ko je ikada grah rigao
Kod nas danas lovački. Mesna juha je također na štednjaku ali baš me zanima ko bu je dobrovoljno zakuhavao.
Baš su mi nešto počele bojkotirati juhe. Samo ih ja jedem. Morat ću komplet bistre juhe zamijeniti s gustim.
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 05 stu 2015, 14:52
Postao/la MalaSirena
Kod nas je dva dana bilo isto - peceni luk i paprika s jajima, salata.
Iduca dva dana biti ce kelj varivo i mesna struca.
Nakon ovog moram napraviti nesto kreativno :-D .
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 05 stu 2015, 15:10
Postao/la sandram
Danas gulas i tagliatelle, svjezi krastavci sa vrhnjem.
Sutra fasiranci i rizoto (3 vrste zitarica, gallo, odlicno nam je to) s tikvicama.
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 05 stu 2015, 15:28
Postao/la latica
i mi volimo te tri vrste žitarica. kad pravim neki brzi rižoto i ne da mi se kuhat smeđu rižu 45 minuta, onda to uvijek uzmem

mi danas kelj na lešo i kranjske.
sutra ćemo ribu svakako. vidjela sam danas lijepe srdele u konzumu, ali popodne mi je strka pa ne stignem čistit, tako da sam ipak preskočila.
jučer smo imali prefino varivo od graška, a dane prije toga odmrzavamo pomalo što sam spremila ranije - opet jer mi je živa straka ovih dana.
jedva čekam da neki pošteni ručak napravim, onak za dušu

Re: Kuhamo u studenom
Postano: 05 stu 2015, 22:56
Postao/la malamaja
sutra ćemo grah i ričet. bezmesno.

utrpati ću gomilu mrkvice koju sam počupala na vrtu.
rotkva na salatu
u petak lovimo ribe. pastrve uz krumpir na maslacu s puno peršina i neku salatu.
Re: Kuhamo u studenom
Postano: 05 stu 2015, 23:05
Postao/la Solea
ta mješavina je i meni dobra ali i inače sam i sama miješala i dodavala u variva i lonce

jučer kod nas juha od bundeve, piletina pod poklopcem, integralna riža i zapečeni karfiol + salata od cikle.
danas sam kuhala juha od gljiva i napravila burek s mesom a sutra ću vjerojatno neku ribu, odlučit ću na ribarnici ili neki miješani/šareni lonac.
majo, pa sutra je petak