Sada je: 24 lip 2026, 11:08.

Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

Moderator/ica: nevenera

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la Bellatrix » 24 tra 2012, 10:24

:mah
Koji ja pak problem imam. :ajme
Moja je V toliko zavolila svoje mekane pelene da ih neda za živu glavu.
Kad god se dogovaramo da ćemo maknuti ružne pelene koje joj smetaju ona ih počne grliti i govoriti da su epe njezine drage pelene :ajme :ajme
I da neće ona piškiti na tutu :roll
Ipak se nadam prek ljeta malo drugačijoj situaciji.
"Boji se manje, nadaj se više, jedi manje, žvači više, tuži se manje, diši više, govori manje, reci više, voli više, i sve će dobre stvari biti tvoje." slika
stara Švedska poslovica
Avatar
Bellatrix
Crveni lav s krilima
 
Postovi: 2846
Pridružen/a: 29 stu 2008, 11:17
Lokacija: Zaprešić

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la gilakova » 24 tra 2012, 12:18

mislim ja sam seljo...jesu se to meni obrisale automatizmom sve pp preko 20 komada? e tamo sam imala milion odgovora i sad ne mogu naći ni jedan, upucat ću se...aj našla sam da platnene pelenice namočim 24 sata prije prvog pranja da bolje upijaju...a šta ću s onima aio, njih ne namačem nego samo operem jel tako? na 60? i covere na 40?
sorry al ne mogu sad to nigdje iskopati...shit...ako ima dobra duša da me pogura... :moli
slika
Avatar
gilakova
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 07 ruj 2011, 09:25

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la silki » 24 tra 2012, 13:43

Bellatrix je napisao/la::mah
Koji ja pak problem imam. :ajme
Moja je V toliko zavolila svoje mekane pelene da ih neda za živu glavu.
Kad god se dogovaramo da ćemo maknuti ružne pelene koje joj smetaju ona ih počne grliti i govoriti da su epe njezine drage pelene :ajme :ajme

a micka mala :lol
nije još spremna. sad će ljeto, samo polako.


gilakova, da, fitted namočiš 24 sata prije prvog pranja. ništa im se neće dogoditi i da fulaš ali onda će najbolju moć upijanja postići tek nakon par pranja.
AIO samo opereš, ne namačeš kao ni covere i sve slupa pereš na 60 stupnjeva s dvije jušne žlice praška.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la Ovan » 24 tra 2012, 14:36

koje vi papirice koristite za pelene? ja sam kupila na rodi njihove od bambusa kad sam narucivala pelene, ali sad vidim da to nije niti malo jeftino (100 kom je 60 kn). Ima li koja povoljnija opcija? Citala sam da postoje neke u dm-a, ali nisam skuzila koje su ni koliko kostaju.
Inace ovi papirici su ok, cak ne propuste ni ovu bebinu kakicu.

Nama za sada platnene nisu nikako propustile i sve stima, jedino me muci sto nakon samo dva sata i uz dva dodatna uloska, pelena bude skroz natopljena :conf pogotovo s prednje strane. Nekako mi nije drago sto je to toliko mokro na njemu :dunno
ja 80' - ok, dok se ne dokaze suprotno; mm 76' - oligoastheno
06/11 - 1. IVF Cito - 14. dpt beta 133!

slika
Avatar
Ovan
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 595
Pridružen/a: 03 sij 2011, 16:52

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la gilakova » 24 tra 2012, 14:50

Koliko sam ja skontala neke waschlappen imaju u dm...pa čak i vlažne maramice koje se operu u mašini i stave se bebi u pelenu...ako griješim silki i neve će me ispravit

Silki thanx :kiss
slika
Avatar
gilakova
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 07 ruj 2011, 09:25

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la nevenera » 24 tra 2012, 15:06

ja koristim linere od bambino mio. 200 komada za 70 kn, s tim da se mogu oprati ako su samo popišani i koristit opet, pokakane sam bacala. no kako kakica još nije skroz formirana ne koristim još.
mislim da te iz dm-a su ok, čitah da ih koriste
ne bih koristila vlažne
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la gilakova » 24 tra 2012, 15:24

nevenera je napisao/la:ne bih koristila vlažne


ok...
i ja imam te bambino mio (stigle u probnom paketu), čini mi se da je netko spominjao tosamu?
slika
Avatar
gilakova
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 07 ruj 2011, 09:25

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la Ovan » 24 tra 2012, 15:29

bambino mio se moze kupiti samo preko weba ili ih ima i u kojem ducanu?
Gilakova koje si ti pelene kupila?
ja 80' - ok, dok se ne dokaze suprotno; mm 76' - oligoastheno
06/11 - 1. IVF Cito - 14. dpt beta 133!

slika
Avatar
Ovan
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 595
Pridružen/a: 03 sij 2011, 16:52

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la crna ofca » 24 tra 2012, 15:40

Koliko znam bambino mio linere drže u ljekarnama. Ako nemaju onda naruče pa te nazovu kad dođe. Bar u mojoj tak funkcionira. U Sparu sam vidjela samo probne setove, ali ne i linere. Baš čekam da mi dođe njihov koš za pelene.
Expresička 2012 slika zimski mirišljavko 2015 slika
Avatar
crna ofca
hobitska stopala
 
Postovi: 722
Pridružen/a: 17 tra 2012, 13:24
Lokacija: zagrebačke spavaonice

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la nevenera » 24 tra 2012, 15:43

linere sam vidjela u zadru u plodinama i u interspara.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la Mala Bornica » 24 tra 2012, 16:42

Papirnate linere ne koristim. Nekako mi je zao stavljati papir na guzu ako moze tkanina. Imam nekoliko stay dry linera, ali ni njih ne stavim svaki puta. Pamucni velur mi se najvise svidja, nije toliko mokar kao neki drugi, tetra npr.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la silki » 24 tra 2012, 16:53

Mala Bornica je napisao/la:Papirnate linere ne koristim. Nekako mi je zao stavljati papir na guzu ako moze tkanina. Imam nekoliko stay dry linera, ali ni njih ne stavim svaki puta. Pamucni velur mi se najvise svidja, nije toliko mokar kao neki drugi, tetra npr.

evo ja ću potpisat ovu pametnicu :D
probala koristit papiriće par puta i odustala. imala sam kissaluvs. nekako mi se čini da mu je ugodnije s pamučnim ili bambus velurom do guze nego s papirićem :dunno
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la gilakova » 25 tra 2012, 15:50

ja prije 2 tjedna bila u Srbiji i tamo ispada sve jeftinije nego kod nas, pa kupila isto samo probni paket bambino mio (3 pelene 1 cover i tih linera, prašak) za manje od 200kn. Tu kod nas je oko 270-280 kn i naručuje se od neke firme Kadulja...nigdje nisam vidjela da se mogu kupiti u dućanu, al kad cure kažu da mogu, onda očito nisam pazila na satu...ja isto htjela njihov koš al mi se čini da su mu dimenzije gore 30x30 tako da radi njih mi ne stane u kupaonu :/ ...šteta. Kupaona mi je kao za patuljke pravljena...a nemam ni balkon. Onda sam kupila neku kanticu u Splitu minijaturnu s poklopcem..ne znam može li stati 5 pelena s ulošcima u nju.
Ja sam od neke cure prek oglasa kupila one pelenice s ovčicama...kak se zovu? :stup joooj ne znam ...mamnezija me ubija i eto danas ih oprala al mi se čini da će se sušiti 2 dana... :( i čak i covere od disane i onaj rikki cover od...?) sve za 500kn..dosta toga, a nije bilo puno novaca...
A da, u Srbiji sam kupila i 2 kom njihovih bambus pelena, 1 cover i 1 AIO bambus koje se zovu "daj daj pelene" isto su koštale oko 70tak kuna što je opet povoljnije nego kod nas...
Totalno su prekopirale sleepy wrap, imaju ga u svim bojama, a košta 200tinjak kuna, a zove se "hug bug"...ja svoj sleepy naručila iz Engleske i izašao me 300kn...kod nas je još skuplji...kod njih možeš kupiti još i nešto kao legsice uz to za veće bebe kad im nožice vire iz sleepy wrapa van i još neki dodatak (kapa ili podbradnjak...nisam sigurna) za neki sitniji dodatak para...al kako sam to već kupila nisam htjela opet, ali su stvarno skinule oriđiđi materijal i izgled i boje i sve...i još dobiš te legsice...a tko bi sve to znao...
slika
Avatar
gilakova
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 07 ruj 2011, 09:25

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la nevenera » 25 tra 2012, 16:44

moja se košara vidi na slikama o upotrebi. ona za rublje, samo manja, tj trokutasta da stane
ima bambino mio u interspara a vidjeh ga i u plodinama.
od prašaka koristim obični, tekući većinom.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la gilakova » 26 tra 2012, 19:15

1. put oprala one Chibollo pelene i otpao druker :angry !!! Baš super, fdb da sam samo 1 komad kupila...
slika
Avatar
gilakova
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 07 ruj 2011, 09:25

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la nevenera » 26 tra 2012, 20:28

grozno :ajme
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la Mala Bornica » 26 tra 2012, 22:48

Ne mozes reklamirati? Meni na flaficama nisu dobro drzali drukeri, i bez problema su mi zamijenili.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la gilakova » 27 tra 2012, 14:40

Ma ne da mi se...sreća pa me Neve tu upozorila na njih, pa se nisam zaletila, a i totalno su grezave...baš neke jeftilen izrada a koštaju kao zapravo. S još jednom stvari sam razočarana..sjetila sam se kako se zovu one janjeće pp: little lamb..e pa brate evo 3.dan se suše u hladovini kraj otvorenog prozora...ispalit ću, pa koliko im treba?!?!?!!? a moj stan na istoku na 1.katu pa to malo sunca bude samo ujutro..a nije mi za grijanje paliti, baš glupo doba godine za sušiti veš...ovako debeli...sve rodine puse se osušile još jutros i jučer...mislim da će tetre obavljati najveći dio posla kod mene... :dada pa u cover...i još ih mogu fino oprati na koliko hoću i osuše se u 2 sata doslovno...
slika
Avatar
gilakova
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 07 ruj 2011, 09:25

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la Mala Bornica » 27 tra 2012, 14:48

da, susenje je bed, meni je susilica spas. imam sistem da preko noci masina pere, ujutro stavim dodatno ispiranje, pa u susilicu, i to na 2 ciklusa jer ne osusi od prve, i do rucka su pelene vec u ladici (ako ih stignem sloziti...).

a little lamb pelenica je debela, nije cudno da se sporo susi, jos ako je mozda od bambusa... ali je zato super na guzi :mrgreen . jako sam zadovoljna s tim pelenicama.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la nevenera » 27 tra 2012, 14:49

meni se čioni da flaficama najviše treba da se osuše. no zato su mi super upijale. ušiveni im je uložak a ne onaj na drukere.

sušilica :ajme mi se dogovorismo no onda smo skužili da moramo prije napravit tendu, komarice na prozorima... i eto ode sušilica na dno liste :gaah
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la gilakova » 28 tra 2012, 15:26

ja imam 2u1 perilicu i sušilicu, pa kako su mi svi govorili da to nije dobro i da se takve brzo kvare, ne znam jesam li u ove 4g upalila sušilicu 3x, samo perem u njoj....tako da nisam puno ni praksala s njom, ali s ovim pelenama vidim da će to biti neizbježno, pogotovo od jeseni...pa dokle izdrži...
slika
Avatar
gilakova
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1554
Pridružen/a: 07 ruj 2011, 09:25

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la silki » 28 tra 2012, 21:57

je, sušilica je dušu dala za pp. to je bio najveći razlog zašto sam ubola svoju. ajd ljeti dok je toplo, zimi dok griješ nije problem ali prelazni periodi su koma. nisu mi se jednom usmduckale dok bi se sušile.

gilakova, super za šoping u srbiji :zivili
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la Ana2010 » 02 svi 2012, 14:30

naručila sam ME rikki covere preko njihove stranice i sad čekam :kima.

a danas mi je stigao paketić pelenica od jedne šivalice iz Splita, koristi ih par mama koje poznajem i jako su zadovoljne.
pelenice su preslatke :srca. uzela sam 2 newborn i nekoliko OS, raznih vrsta.

zbirka pelenica pomalo se povećava. navukla sam se ;)!
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la Ana2010 » 02 svi 2012, 14:34

čitam malo starije postove na ovom pdf-u i vidim da su neke mame počele koristiti pp tek nakon što je otpao pupak, da se ne smoči, ako pp promoče...
što mislite o tome? zar je stvarno problem staviti pp novorođenčetu?
mom prvom djetetu je pupak dosta kasno otpao pa se bojim da bi tako moglo biti i s drugim, ne bih rado stavljala do tad jednokratne...
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la silki » 02 svi 2012, 14:51

moj je bio stvarno sitan i s obzirom da nisam imala nb jako mi je teško bilo podesiti one size da ne smeta pupku tj. da ga ne vlaži.
ovaj put je ista situacija, probat ću a ako ne bude išlo koristit ću jednokratne dok ne otpadne pupak.
to mi je jeftinija varijanta nego uzet 10 nb pelena i covera :dunno
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la Ana2010 » 02 svi 2012, 15:07

hvala na odg. ja imam par malih covera i (zasad) 4 nb pelene. mislila sam ionako kupiti još par nb pelena jer mi se čini da će mu OS dosta vremena biti preglomazne, osobito budući da će biti ljeto :dunno. a mislila sam i koristiti tetra pelena (origami fold) na početku s malim coverima. kupit cu naravno za početak i paket jednokratnih pa ću vidjeti kako će to ići...
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la Mala Bornica » 03 svi 2012, 10:29

ja sam cekala da otpadne pupak... sa sadasnjih iskustvom vjerojatno ne bi cekala. d. je bio velika beba, i imala bi pelenica i za pocetak.

david je u onoj fazi kad ne zeli sudjelovati u presvacenju :lol, mijenjanje pelena je pravi pothvat. ispruzi noge, stisne ih, jedva bodi otkopcam...
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la Ana2010 » 04 svi 2012, 13:25

mala bornica, hvala na odg. i sretno s presvlacenjem!

procitala sam među starim postovima da kreme za guzu smanjuju upojnu moć pelena :conf. stvarno? koristite li vi kremu za guzu? meni je nekako nezamislivo da maloj bebici ne stavim nimalo kreme.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la silki » 04 svi 2012, 13:31

mazala sam u tankom sloju i onda sam prestala iz čiste komocije i znatiželje i ništa se nije dogodilo. guza je i dalje bila ok.
ne smeta tanki sloj kreme pelenama, kajgod.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostao/la nevenera » 04 svi 2012, 13:52

nisam koristila kreme za guzu u platnenima i guza je bila ko sunce (dok nije krenuo u jaslice).
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

PrethodnaSljedeća

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.