Tema je zaključana

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

16 lis 2012, 10:10

Inkić hvala za slike. Koliko se dugo suši ta pelena i uložak? Čitala sam svašta ali na stranim forumima pa me zanima iskustvo iz prve ruke.

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

16 lis 2012, 12:14

bez komentara :luv

http://www.myllymuksut.com/merino-wool-longies-p-208.html

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

16 lis 2012, 12:38

Kolberg je napisao/la:bez komentara :luv

http://www.myllymuksut.com/merino-wool-longies-p-208.html


:le :le

vi ste od mene ovisnika napravili.

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

16 lis 2012, 12:43

Kolberg, pelena se dugo suši... To joj je mana. Mokru sam stavila na sušenje jučer oko 16h. Još je mokra. Sušit će se sigurno još 6 sati. Ne grijemo. Za usporedbu Bumgenius inserti su još malo vlažni, ali oni će biti suhi kroz koji sat. I Closeparent veliki ulošci su još dosta mokri...
Ove zaštitne su prekokrašašne! :joy

Koja vam je br.1 pelena?

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

16 lis 2012, 13:02

Ovo vrijeme je grozno za susenje, bez susilice bi mi trebalo jos toliko pelena. Btw, riknula mi je susilica :ajme . Nadam se ce je mm uspjeti popraviti, jednostavno se jutros nije htjela upaliti... Nosila sam kod mame na susenje pelene.

Pelena br.1??? Uopce ne znam... Od AIO bi bila vjerojatno bum genius, a inace mozda cak i flafi. Njih biram za duzi boravak u peleni, pa ih zato izdvajam.

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

16 lis 2012, 13:05

:nesvist
ti'š kolberg, dobit zabranu postanja ovdje :lol

meni je nakon mora isprobanih pelena na kraju najnajnajdraza bella bottoms od fitted. nakon nje mother ease.
eto, izgleda da mi je prva kupovina bila i najbolja.

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

16 lis 2012, 17:50

Trazim po ebayu snappy kopcu i ne mogu naci. Pomoc!!! trebam snappy!! :lebdi

nasla ali samo iz usa, a to mi skupo dodje. :ajme odakle ste narucivale?

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

16 lis 2012, 18:13

Pa imas na pelenku :mah

edit: jednu ces dobiti uz prefolde

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

17 lis 2012, 09:27

Eeee to te ja pitam!!! Hvala!! Jesam blesava :ajme ! Sve kao na brzinu gledam i racunam nema toga kod nas.... :zub

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

18 lis 2012, 11:35

Mala nosi prvi put prefold. Prvi put pa se hvalim. :) Moram priznati da mi je skroz cool. Kad ju budem presvlacila, vidjet cu da li sam sto fulala sa stavljanjem pelene. Inace je stvarno jednostavno. Iznenadjenje totalno. Malo joj je crvenkasta guza pa kombiniram s materijalima. Nesto joj smeta pa joj kakica nagriza guzu. Mazem sad s kremom i mijenjam materijale koji su u dodiru s guzom da nadjem neki koji ce joj biti najnjezniji.

Sad sam stavila ovaj prefold koji ste testirale i stvarno je krasan. :le

Iznenadila me mekoca iako je unutra dupli ulozak. Moje indisposables su tvrde na dodir zbog tih ulozaka. :dunno . Zato sam i mislila da bi joj moglo biti ugodnije u tome nego u ovim koje imam od prije.

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

18 lis 2012, 13:41

slika

ehhh :luv

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

18 lis 2012, 15:12

Kolberg, ajde roza je pa me ne svrbe prsti :le .

I davidu je guza vec neko vrijeme osjetljiva, i jednokratne mu manje smetaju od platnenih:(. Tako da nocu stavljam plastiku :dunno a danju pazim da ne zaboravim stay dry linere ako pelena nije vec takva, jer vidim da mu tako vise odgovara.

Evo sada spava u testnoj peleni (namjerno nisam stavila liner), koja je tako lijepo mekana...

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

21 lis 2012, 22:25

:mah
Evo mi kao pravi počenici isprobavamo, naručujemo, tražimo za nas idealne :dada
Kako bilo, imamo dva problemčića - kako je naučija na iznimno tanke Pampers sensitive platnene su mu debele, malo ga smetaju pa vas molim za savjet koje su najtanje, a da ste zadovoljne upijanjem?
I drugo di nabavljate stay dry linere? Početi ću ih koristiti jer jadničak kroz sat ipo-dva bude totalno mokar :ajme naručila sam bila preko Pelenka imse vimse stay dry liner, ali nema ih trenutno :( Di vi nabavljate svoje?

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

22 lis 2012, 09:00

ja nemam baš tankih pelena, sve su deblje. eventualno AIO

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

22 lis 2012, 10:15

Vicky & Mama a ova Wizard od ME koju si kupila..smeta li ona njemu?

Kako neve kaže tanske mogu biti AIO, Kushies sam vidijela uživo i nije mi se činila debela, Storchenkinder Schluepfi isto bas i nije debela, no trebaju zaštitne pa to ponekad podeblja pelenu :dunno

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

22 lis 2012, 10:41

ja sam došla pohvalit popolini linere http://www.terrynappies.co.uk/popolini-cellulose-liner-100roll-p-71.html jer su mi odlični! puno bolji od bambino mio, gušći i pelena kad se pokaki bude super čista.

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

23 lis 2012, 13:29

Kolberg je napisao/la: Vicky & Mama a ova Wizard od ME koju si kupila..smeta li ona njemu?


ma ona bi mu vjerojatno bila ok, ali meni nespretnoj i neiskusnoj s pp se činila pretanka, kao kako će ona išta upiti pa sam u nju stavljala rodin uložak :plavusa :oops:
to nije potrebno ili?
baš su mi danas stigli imse vimse ulošci i terry uložak za one size mother ease pa da probam s njima?
ili ništa u tu AIO ne ide? :cigle
PROSVJETLITE ME!
čekam upute... :kima

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

23 lis 2012, 13:41

Ja stavim dodatni ulozak. Nisam probala bez na duze vrijeme. Ja stavim dodatni i u tots bots i burbery minky isto :dunno .

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

23 lis 2012, 13:44

na svugdje stavljam dodatni uložak jer nekad zaspe pa spava 2h a nekad se budi nakon 20 minuta pa nikad ne znam

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

23 lis 2012, 13:47

hvala cure na brzim odg. :buket
baš ću probati sad sa ovim novim ulošcima kad ih operem.

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

23 lis 2012, 16:51

znaš u čemu je stvar? u tome što je do sad bio u tanašnoj jednokratnoj. to nećeš imati s platnenima nikad. u njima je guza uvijek k'o krafna bez obzira je l' ima fitted+zaštitne il' aio. neke su možda zeru tanje. mojima to nikad nije smetalo.
najsmješnije od svega je kad stavite pp novorođenčetu, okrenete ga na bok a nogica strši u zrak :lol
i ako nema neki stay dry mokar je čim se popiški. e to mu može smetati jer je navikao na 'suhoću' jednokratne.
i platnene treba presvlačiti češće od jednokratnih, svaka dva, dva i po' sata.
ti se trebaš opustiti, njemu većina nabrojanih problema oko platnenih smetaju manje nego tebi ;)

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

23 lis 2012, 21:31

A je Silki slažem s tobom :dada
Valjda ćemo se brzo i mi ispraksirati i naviknuti.
Mene u biti čini mi se najviše muči šta je u pp totalno mokar kad se popiški pa me brine oće se prehladiti :plavusa jer mi je u zadnje vrime svako malo bolestan - prehlade, viroze, febre... Iako znam da mu od tog neće biti ništa.
Šta kažeš - moram se opustiti!

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

23 lis 2012, 21:40

neće se prehladiti jer ima zaštitne koje ne dozvoljavaju da se urin ohladi.
popipaj svaku platnenu kad je skineš, uvijek je topla ;)

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

23 lis 2012, 21:47

Silki :kiss
Zlata vridiš ;)

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

24 lis 2012, 21:08

Vicky& Mama, meni jako smeta debljina platnenih. Moja malena je bila hipotonična i jako su je sputavale pa smo ih rijetko koristili. Malom mišu vidim da ne smetaju iako vidim da u jednokratnim više drži nogice u zraku i u ustima, ali sada ima i dosta odjeće na sebi, pa možda i zbog toga. Meni je pelena br.1 definitivno BumGenius. To su pocket pelene. Uložak koji se umetne u džep. Ne trebaju zaštitne, a savršeno drže i jako su tanke. Nama nikada ne propuste, a kod većine drugih pocket pelena dogodi se da malo propuste ako se ne promjene za sat i pol. Ono što je moja preporuka je pocket pelene za po doma, jer su najtanje, a s time i najpogodnije za kretanje, a za šetnje i kolica neke deblje fitedice.

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

24 lis 2012, 21:13

mi smo distoni i nama ne smetaju
noge u zraku, noge u ustima, okretanje... zasad je sve ok.
debljina mi je smetala dok je bio manji, jer kako silki reče, jedna nogica bude u zraku :lol
ali sad se izduljiio i sve je ok

Inkić je napisao/la:BumGenius
i meni su odlične.

Inkić je napisao/la: Ono što je moja preporuka je pocket pelene za po doma, jer su najtanje, a s time i najpogodnije za kretanje, a za šetnje i kolica neke deblje fitedice.
ovako mi najčešće radimo. :dada

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

24 lis 2012, 21:32

Hvala cure! :kiss
Di nabavljate te dobre tanke pocketice?
Dok sam krenila odgovoriti zaboravila sam kako ste ono napisale da se zovu :lol

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

24 lis 2012, 22:11

bumgenius drži baby centar.

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

24 lis 2012, 22:16

ja kad sam kupovala u baby center ( u city centru) racman pel. pred nekih valjda mjesec dana nisu imali bumgenius,možda su ih sada naručili, trebalo bi provjeriti

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

24 lis 2012, 22:20

a možda ih više ne drže, nekad su ih držali.
ja sam naručivala frendici u london jer ne šipaju u hr.
Tema je zaključana