Stranica: 1/6.

Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 14 tra 2012, 22:37
Postao/la silki
drage platnenopelenašice i pelenaši otvaram vam novi proljetni dio jer ne mogu više gledati jesen i zimu u naslovu topica :lol
ovo je kutak gdje možete podijeliti sve svoje nedoumice vezane uz platneno pelenaštvo.

polako se okupljaju nove platnene guze. na sam uskrs stigao nam je jedan mali dječak damjan :luv
uskoro nam stiže još platnenih guza i nadam se da će nam platneni pdf malko živnuti.

a sad opletite :kima

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 14 tra 2012, 23:01
Postao/la tanjabb
Kako vrijeme prolazi, vidim da mi se favoriti mijenjaju

I moje iskustvo je isto.
A i ono sto pises o pokretljivosti, njih te debele pelene ipak sputavaju, pa neka prica tko sta zeli. Unatoc tome Leon je svu motoriku savladao u roku.

Ja se nadam da cemo se mi na ljeto pozdraviti s ovim topicom. Zadnjih tjedan dana 95% kakica ide u tutu, i jedno 50% pisalina. Njega pelene nimalo ne smetaju, dapace. Ali mu je sada postala fora ici na tutu.

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 15 tra 2012, 07:30
Postao/la silki
držim fige, držim fige :moli :lol

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 16 tra 2012, 10:20
Postao/la Mala Bornica
imam jos dvije nove pelenice u kolekciji:

http://www.littlelambnappies.com/nappies/bamboo-nappy

bambus i mikrofibra. lijepe mekane pelene :).

i ME rikki cover je moj :mrgreen , lijepi morski...

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 16 tra 2012, 12:34
Postao/la tanjabb
ooo krasne su ovcice :le
I mi smo imali dvije, skroz malene, za pocetak.

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 18 tra 2012, 18:41
Postao/la gilakova
imam i ja tih ovaca...samo da uspijem sve svladati kako sam zamislila...

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 18 tra 2012, 18:54
Postao/la nevenera
ja moram stalno mantrat da imam sve pelene koje mi trebaju :lebdi

a onda vidim nešto slatko
:hahaha

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 18 tra 2012, 21:25
Postao/la silki
gilakova je napisao/la:imam i ja tih ovaca...samo da uspijem sve svladati kako sam zamislila...

ma naravno da hoćeš :dada

neve, eh kako te razumijem :lol

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 18 tra 2012, 21:57
Postao/la Mala Bornica
Hm, ja se ne mogu na nocnu platnenu naviknuti, pa uglavnom po noci stavim jednokratnu :( :oops: .

jednostavno mu guza sa svim tim silnim busterima izgleda preogromno i nezgrapno, a i ujutro premokro. Plus sto je moja disana ipak prevelika, dodje mu do pazuha i do ispod koljena:lol. Moram sliku staviti, mm ga je slikao da mu pokaze kad bude velik u sta sam ga oblacila :lol. A za noc mi se najvise svidja vuna jer ne moze nazuljati.

ovcice su super super, mekane, upjaju ko lude, na prvu su mi se cinile predebele i male (uzela sam vel.2, to je od 9kg), ali stoje super i lako se namjestaju. D.sad ima 9kila. I rikky wrap se jako lako namjesta, jedino mi fali onaj cicak za pranje...

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 18 tra 2012, 22:28
Postao/la silki
na disaninim pull on možeš i podfrknuti pasicu. one su uvijek glomazne i kad su veći al' su najbolji izbor za noć definitivno.
čuj to s noćnom samo moraš pregrist i počet mu stavljat, već ćeš smislit kombinacije.
narući si koji stay dry liner ako te smeta da je cijelu noć mokar. njega ne smeta sigurno.

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 18 tra 2012, 23:32
Postao/la tanjabb
Leonu je guzica ponoci s vunenim coverom bila tolika da su mu nogice bile u zraku :lol . Njega to nije smetalo.

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 19 tra 2012, 08:52
Postao/la Mala Bornica
Imas pravo silki, moram ja pregristi... Stavila sam mu par puta i proslo je dobro. Pokusat cu opet.

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 19 tra 2012, 09:45
Postao/la Ana2010
Pozdrav!

Imam pitanje za iskusne: Na koji način (od onih prikazanim na linkovima u topicu s opcim inform. o pp) ste slagale tetra pelene?
Je li dovoljno čvrsto kad se preko njih samo stave zaštitne gaćice, bez kopči?

Nabavljam i druge vrste pelena (prakticnije), ali mislila sam koristiti i tetra pelene, osobito na početku, da ne kupujem previše malenih pelena, a i dok ne nabavim dovoljno drugih pelena.
Naime, ne da mi se kupovati puno pelena dok ne vidim koje su mi najbolje.

Zatim, ima li smisla kupovati prefold pelene (bambino mio, roda)? jesu li bolje nego obicne tetra pelene?
Imam 1 mali cover bambino mio - pretpostavljam da s njim mogu bilo koje tetra pelene? Ili će mi obične tetra pelene bit prevelike za novorođenče?

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 19 tra 2012, 14:07
Postao/la gilakova
evo ja sad gledam, kupila sam bambino mio onaj probni set od 3 pelene i 1 cover...fakat su debele i čvrste. A kad usporedim da sam u Staniću kupovala 6 tetra pelena za neku siću od para sad mi je i jasno zašto je cijena bila sića...to je više gaza nego pelena, al baš me briga poslužit će za svašta...ja se nekako namečila na te male pelene i sad vidim da ću imati problema jerbo većih baš i nemam previše...pa kako ona bude rasla tako ću kupovati, ne mogu sad sve odjednom. A mislim da tetre mogu u svaki cover, nek kažu ove iskusnjare koje s tim prtljaju već neko vrijeme.... pogledaj na onom podforumu o tetra pelenama...

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 19 tra 2012, 18:36
Postao/la Ana2010
hvala na odovoru. tek sad sam skuzila taj topic o tetra pelenama.

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 19 tra 2012, 22:07
Postao/la silki
ana, odgovorila bi ti al' nisam motala u tetre.
samo ljeti kad su bile jake vrućine stavila bi tetru između nogu i neku tanku vunicu da koža diše.

edit: sve tetre mogu u svaki cover, toliko znam :lol

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 20 tra 2012, 07:44
Postao/la Ana2010
hvala!

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 20 tra 2012, 14:13
Postao/la Ovan
mi danas usplili smontirat platnene :yess i cini mi se da nigdi ne puse, dapace strah me da ga ne steze oko nogu :roll
inace kupili smo rodine i flafi pelene za sada.

je li normalno da mu rodina puse s jednim dodatnim uloskom bude skroz natopljena nakon 2 sata? Sad sam mu stavila dva uloska, pa cemo vidit.

i jos jedno glupo pocetnicko pitanje :plavusa mogu li se prati pelene zajedno s robicom ili to bas nije higijenski s obzirom da se pelene ne peru na visokoj temperaturi?

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 20 tra 2012, 14:21
Postao/la silki
je, moguće je da se natopi brzo. to ovisi o materijalu pelene i uloška. treba računat da bebu u platnenim ipak treba presvlačiti nešto češće nego kad je u jednokratnim. naravno da ćeš sve bebine stvari (bodije, benkice, gege, tetre, gazice) prati sa platnenima na 60 stupnjeva.
ta temperatura je dovoljna da pobije sve beštije, ne boj se.
i samo pitaj što god te zanima :)

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 21 tra 2012, 20:31
Postao/la Ovan
da li se naplati carina ukoliko se kupuje preko babysaurus stranice?
kako je inace s carinom i inozemnim firmama?

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 21 tra 2012, 21:52
Postao/la silki
preko babysaurus ne jer ona pelene ne šalje poštom koliko se sjećam već busom, pošalji joj upit.
inače nema pravila, nekad te klepe nekad ne. ovisi o dobroj volji dragih nam ljudi na carini. manje narudžbe do 300 kn uglavnom prolaze bez.
ako te i klepe računaj na 30% ukupne vrijednosti pošiljke. znači računaju ti i šiping koji si platila.

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 22 tra 2012, 10:18
Postao/la nevenera
silki je napisao/la:preko babysaurus ne jer ona pelene ne šalje poštom koliko se sjećam već busom, pošalji joj upit.
da, šalje busom.

ja sam složila tetre. nije bilo teško. otela sam tinu snappy - kupili smo mu sunčane dječje naočale. coveri (osim vunenog su suhi). čekamo buđenje da probamo. :yess

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 22 tra 2012, 16:43
Postao/la nevenera
evo, na raport - super nam ide danas. tetre i coveri idu super skupa. malo opet puše oko nogice, ali cover super pokrije. ništa nije procurilo
a lijepo mogu vidit koliko je točno mokra pelena :yess
hdB tetri imam na izvoz :hahaha

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 23 tra 2012, 08:14
Postao/la gilakova
Super! Kad se bejbi rodi, moram opet ponoviti gradivo o pelenama....sve što sam prije 2mj "naštrebala" sam zaboravila...uh.

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 23 tra 2012, 09:52
Postao/la Ana2010
neve, super :zivili.

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 23 tra 2012, 10:25
Postao/la nevenera
samo da napišem da je mm kupio pola kile lanolina :hahaha

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 23 tra 2012, 10:59
Postao/la Mala Bornica
Neve :lol

gilakova, i mene je frka ulovila pred pocetak platnenih, ali jednom kad sam krenula bilo mi je bas zabavno:). Bas je fora birati pelene...
I tu je forum za nedoumice, ma nema straha. Evo ja sam se uplasila nocne pelene, pa su me forumasice i opet pogurale, pa su i zadnje dvije noci bile platnene i super je proslo. Malo je jutros procurilo, ali zato jer je piskio nakon kakanja...

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 23 tra 2012, 12:40
Postao/la nevenera
meni je bilo lakše smotat tetru nego jednokratnu zaljepit, sve se nešto uvija, a on maše nogama :lol

bila patronažna i namazala debeli sloj kreme na guzu. imala sam neki uzorak jer nisam kupovala kreme, nisam ih koristila s tinom i nisam mislila ni sad. :whew

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 23 tra 2012, 14:23
Postao/la silki
nevenera je napisao/la:evo, na raport - super nam ide danas. tetre i coveri idu super skupa. malo opet puše oko nogice, ali cover super pokrije. ništa nije procurilo
:yess
majketimile s pol kile lanolina mo'š godinu dana lanolizirat svu vunu u zadru :hahaha

gilakova je napisao/la:Super! Kad se bejbi rodi, moram opet ponoviti gradivo o pelenama....sve što sam prije 2mj "naštrebala" sam zaboravila...uh.

polako, step by step.
uostalom stare kuke su tu da ulete savjetom kad zaškripi ;)

Re: Proljetna platnena parlaonica (19.dio)

PostPostano: 23 tra 2012, 14:45
Postao/la Mala Bornica
Davidova guza je osjetljiva, lako se zacrveni, i ja mu ponekad namazem sa malo kremice.