Sada je: 24 lip 2026, 14:56.

Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 15 lis 2008, 17:39

evo stigli mi sa Srebrnjaka s lijepim novostima :proljece

Prvo bi pohvalila sve s kojima smo imali kontakta tamo od sestara do primariju, mi nekak imamo sreće uvijek naletimo na simpa ekipicu ;)

Uglavnom de Raos ga je pregledao, rekao da malo kasnimo za cjepivo jer je već naručeno i baš je danas trebalo stići, al da su mu ostale još dvije doze od prošle godine pa da nam za sada može dati njih (u 11 i 12 mjesecu) a za dalje će vidjeti koliko će doza dobiti i oće li imati što viška :zivili
I moram priznat da sam baš sretna što smo i tak prošli jer je očito jako teško doći u našem zdravstvu i do prave informacije, a kamoli do nečega što trebaš :protest

i da: velika novost - izgleda da nekome rastu prvi zubići, jako jako smo cendravi, sve se grize i stavlja u ruke, a ja više ne mogu dočekat da niknu da muka prestane... i onda me moja majka utješi da to stanje može potrajat i tjednima :tom grrr... al nema veze budem se i ja jednom naspavala :naughty
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la mmm3m » 15 lis 2008, 17:50

Super za Synagis,bar da budete sigurno sad na pocetku a nadam se da ce sta viska biti i do maja :proljece
Za zubice,hm, to moze da traje i traje i traje.Da li si mu kupila koju kremicu za zubice pa da probas.Ja sam Mii mazala sa Calgelom(koji je super) i joj je pomagalo.Pogledaj mu u usta da nebi imao koje gljivice(one bjele pikice) jer i od njih hoce da budu nervozni,da sline i stavljaju rukice u usta.
Poljubac nasoj krofnici(a mami poruka da promjeni slikicu sa avatara jer je Teo sad nasa slatka krofnica a ne neki mali mis :)
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 15 lis 2008, 17:54

je imamo i mi Calgel i nije da nam super pomaže, al olakšava.. A sutra mm ide u potragu za jantarnom ogrlicom, mnogi se kunu da pomaže protiv mnogih stvari.. ak ništa Teo će bit mali metrosexualac :rolf

i da, znam za avatar, al nikak da se odlučim za neku fotku :oops: ova mi je nekak bila prirasla srcu :oops:
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Miki » 16 lis 2008, 14:31

ako hoćeš našu rabljenu jantarnu ogrlicu na posudbu, možemo se dogovoriti :bye (baš ju je neki dan D. stavljala svom medi :stup , moram je locirati gdje je) da se negdje nađemo
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2176
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la mmm3m » 16 lis 2008, 14:46

Miki je napisao/la:ako hoćeš našu rabljenu jantarnu ogrlicu na posudbu, možemo se dogovoriti :bye (baš ju je neki dan D. stavljala svom medi :stup , moram je locirati gdje je) da se negdje nađemo


Pa mama,pa mozda i medi izlaze prvi zubici,cccccccc :mrgreen:
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 16 lis 2008, 21:22

Već je moj nestrpljivi (čitaj očajni) mužić odletio u apoteku i kupio ju :mrgreen:

Al hvala toi Miki, divna si :kiss

p.s. aj me utješi da bar malo pomaže... ono tek da znam da nismo baš bacili pare.. i da nam pišoja ne zgleda uzalud ko curica :mrgreen:
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Miki » 17 lis 2008, 09:14

ja sam si umislila da pomaže pa je onda sigurno pomagalo :mrgreen:

D. je zubiće počela dobijati s 11 mjeseci i praktično nismo ni osjetili neke veće probleme (pripisujem to ogrlici :mrgreen: ) ona ju je npr voljela žvakati pa je možda zapravo to pomagalo :dunno

N. je prvi zubić dobila s 15,5 mjeseci (još joj nisu do kraja izbile trojke :dunno ) ali ona baš nije nosila ogrlicu - tada joj je već smetala pa ju je malo nosila malo ne. kad su joj zubići konačno počeli izbijati, imali smo više problema s crvenom guzom nego sa noćnim plakanjem (čitaj: ako se i budila koji put više po noći, nisam ni primijetila :mrgreen: )

eh da, mi smo negdje od 6. mjeseca svaku nervozu objašnjavali " oooo pa sigurno će sad zubić izaći"... :nata

Pa mama,pa mozda i medi izlaze prvi zubici,cccccccc


:belji
prije će biti da ga muče prvi trajni zubići, kao i Doru, ipak su skoro pa vršnjaci :D
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2176
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la mmm3m » 17 lis 2008, 11:55

Miki je napisao/la:
Pa mama,pa mozda i medi izlaze prvi zubici,cccccccc


:belji
prije će biti da ga muče prvi trajni zubići, kao i Doru, ipak su skoro pa vršnjaci :D


E to je vec problem jer to znaci da i za medin mlijecni izvadjen zub mora doci zubna vila i donijeti poklon
:naughty

Mia nije imala neki veci problema sa izrastanjem zuba,kad su krenili izlazili su kao gljive poslje kise.Sad ih ima sve.Sad je problem jer ih hoce stalno prati,tako da cijeli dan hoda sa cetkicom i ih trlja,i naravno rukavi uvjek mokri jer cetkicu stalno ide u kupatilo da moci :|
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 19 lis 2008, 09:15

Teo je prekrasan, stvarno je malo-veliko čudo. :3srca
I mi ćemo jednog dana imati priču s hepi endom :cool :mase
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 20 lis 2008, 21:56

Mogu reć da ogrlica zaista pomaže, dijete mi stvarno šminkerski izgleda... Jest da i dalje cendra zbog zubića, al nije valjda da s t :rolf

Lukina mama :kiss sigurna sam da hoćete :proljece

A mi imamo malih problemčića s vježbanjem, radi se o pivotiranju (tak se zove ono što sam opisivala, vrćenje po trbuščiću) trebao bi s unutrašnjom rukom dohvatiti igračkicu da bi se pomaknuo, al doma ga jednostavno ne mogu motivirati za to, čak ni s najdražom igračkicom :( dok kod tete Sanje to radi bez problema... baš sam ljuta... a kad se ne trudimo vježbati okreće se samostalno prema predmetu svog interesa (danas je to bila moja pesica Dru koja je pozorno pratila naše vježbanje) :dunno I ko je onda tu sad lud :stup
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la mmm3m » 20 lis 2008, 22:03

Da li si probala sa nekim cudnim stvarima koje jos nije vidio.Recimo da uzmes komad alu-folije i mu je guzvas ispred njega,,puno puta ih pritegne cudan zvuk i cudan izgled.Ili da neku suskavu vrecicu stiskas da suska i mjenja oblik.
Ja sam Mii uvjek nesto morala izmisljati jer nakon par puta izvedene vjezbe(bilo koje) ona je odlucila da joj se nesvidja,i ma koliko ja dubila na glavi ona nije htjela.Onda sam krenila sama sa izmisljanjem tople vode :mrgreen: i je uspjelo.
Poljubac za Tea koji tako mali ali naveliko zeza mamu : :naughty
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 20 lis 2008, 22:29

naravno da se nisam sjetila, isprobavala sam samo sam s igračkama :oops:
hvala na ideji, isprobat ću sutra :proljece
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Miki » 21 lis 2008, 10:11

upravo htjedoh predložiti što i mmm3m :mah, mi smo isprobavali i s daljinskim, mobitelom, onim blještećim i šuškacim ukrasima za bor, dječji sat (šareni i glasno tik-taka), igračke koje sviraju i sl... (ne mogu se sad sjetiti, ali pokušavali smo svašta)
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2176
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la MaMi » 29 lis 2008, 00:14

Pa kako sam zgodan s tom ogrlicom!
I tako velik dečko s takvim pogledom.
Bravo Teo za metroseksualnost i još više bravo za lijep napredak. :dj
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 30 lis 2008, 22:45

hvala MaMi :kiss

a mi pivotiranje još nismo savladali, al rekla nam je teta Sanja da se ne bediramo zbog toga, nastavljamo dalje sa bočnim posjedanjem i pomalo četveronožnim u koji se sam postavlja. Malo prase ima kvantitetu, al kvaliteta nam je... no da...

a da malo i ilustriramo kako to izgleda u njegovoj sobici/vježbaonici

lijeva mu je rukica vidljivo još zarotirana prema unutra, al to ispravljamo

http://img.photobucket.com/albums/v74/a ... G_2467.jpg

a najveći dio zahvalnosti na ovakvom napretku dugujemo neospornoj pomoći sa strane :3srca

http://img.photobucket.com/albums/v74/a ... G_2498.jpg

to je moja Velika, moja Drusilla koja pomno nadzire svaki njegocv pokret ;)

http://img.photobucket.com/albums/v74/a ... G_2510.jpg

jest da od nje uglavnom nemremo vježbat jer nema šanse da se makne od njega, stalno bi ga ljubila i ležala uz njega... al i ona emotivna strana razvoja je jako važna tako da joj povremeno i popustim :proljece

p.s. sutra idemo na EEG pa nam držite fige... najviše zato da ga uspijem uspavati tamo, pojma nemam kako ćemo to izvesti budući on preko dana spava najvioše po 15 minuta i to jako jako teško zaspi :( Al valjda ćemo nekako uspjeti, samo da ne moramo ponovo dolaziti :mah
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la mmm3m » 30 lis 2008, 23:24

Vao koji je to frajer :3srca Ima prekrasne okice,ima da cure padaju cim ga pogledaju :naughty
Vidim da Vam ide vjezbanje jako dobro,ovdje prvi put cujem za to pivotiranje(ja mislila da mama malo vise voli da zaviri u casu dobrog piva :rolf )
Mia nije imal tu vjezbu(a ni mama :mrgreen: ),mislim da nije tako vazna.Vazno je da se dize na rukice,da jaca bocne misice i bice on ubrzo brzi gonzales :proljece
Poljubac malom manekenu
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Miki » 31 lis 2008, 09:27

:3srca :3srca joj kako je sladak :3srca
moje curke se slažu :proljece s tim, sad su me sve ispitale: tko je ta beba, zašto je pas kraj nje i šta radi i čiji je to pas i...

pivotiranje je ono okretanje na trbuhu, jel tako?, koliko se sjećam, N. je to počela raditi prije puzanja
mi nismo imali vježbu za to, ona je to sama počela raditi i ja sam se uplašila da opet radi nešto što ne treba :tom :oops: - uh koje olakšanje kad nam je terapeutica rekla da je to OK (ovo ponešto govori o mom mentalnom sklopu iz tog vremena - nije mi uopće palo na pamet da bi mrva ponešto mogla shvatiti i sama :babby )

ja sam je zapravo htjela vježbati da se u trbušnom položaju oslanja na jednu ruku a drugom hvata igračku i ostale su igračke raširene svuda oko nje i ja sam se nešto maknula a nju je zainteresirala igračka koja nije bila ispred nego malo dalje kraj nje - odjednom - hop eto nje kako se vrti na trbuhu i dohvaća igračku.
kad je shvatila da tako može svašta dohvatiti, bila je posvuda :trio
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2176
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la nadicab » 31 lis 2008, 12:27

predivni su :3srca
Lijeva jeste malkice zarotirana unutra, lai nije spastićna - šaka je mekana, prsti ispruženi. To nije u slučaju desne ruke
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la breg » 31 lis 2008, 15:54

Teo je presladak :3srca
I kako je narastao, predivno.
Držim fige za današnji pregled.
Avatar
breg
Ne damo se, idemo dalje!
 
Postovi: 724
Pridružen/a: 15 vel 2006, 23:44

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la MaMi » 02 stu 2008, 16:24

Kako su super fotke. Baš su me razveselile. :proljece
Javi kako je bilo na na EEG-u.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 02 stu 2008, 23:56

nećete vjerovati, ali uspjeli smo napraviti EEG! :1
Teo je zaspao (skoro) bez problema i bio je miran cijelo vrijeme, ma školski primjer snimanja :mrgreen:

rezultati su za 10-tak dana pa su rekli da nazovem jer ih neće slat doma već će ih odmah staviti u fascikl za dr. Gojmerca jer smo kod njega već 24.

nadicab je napisao/la:Lijeva jeste malkice zarotirana unutra, lai nije spastićna - šaka je mekana, prsti ispruženi. To nije u slučaju desne ruke


nadice nisam skužila :oops: jel misliš da je desna ruka spastična ili? Jer inače mu je desna puno kvalitetnija u svemu što radi :dunno
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la nadicab » 03 stu 2008, 21:19

to je super! Ja sam komentirala sliku, ne znam kako je u RL
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Plusic » 05 stu 2008, 13:56

ova zadnja fotka mi je fenomenalna!!!!
Teo je vec veliki decko :) vec i zubici idu :) a cini mi se kao da smo se jucer prvi put "vidile" :)

nama zubarica preporucila dentinox, pedica rekla da se s nicim ne mazu desni, ogrlicu imamo ali je nismo nosili jer mu se par puta zapetljala oko vrata pa me strah da ga ne zagusi.... a sta da vam kazem - opsesivna mama....
drzim palceve za tiho izbijanje zubica :mrgreen:

pratit cu vas razvoj i napredak jer mi Teo od prvog dana tvog javljanja nekako jako prirastao srcu :)
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 05 stu 2008, 15:02

hej draga :kiss Dobro nam došla :proljece
što se zubića tiče mi i mažemo desni i nosimo ogrlicu... pa ono valjda nešto pomaže... Al nije da nema cendranja, sad jel od zubića, južine ili razmaženosti :dunno

Inače sam ja baš nekako "pala" zadnjih nekoliko dana, ne znam zbog čega, al Teo mi je kao nazadovao što se motorike tiče :cry:
Počeo se opet izvijati, jako je nervotzan dok vježba (a i inače je sav nikakav i cendrav), a dok je na trbuhu se onako pomalo izvije i maše rukama i nogama ko da pliva :cry: Jel to od nervoze zbog zubića ili vremena :dunno Al nadam se da nije ništa trajnije... Ma baš me to onak... rastužilo. Možda i ne bi toliko da nije došlo u kompletu s nekim drugim stvarima koje se tiču mog zdravlja pa se sve nakupilo :roll:
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la MaMi » 05 stu 2008, 16:54

Tonka, :hug .
Samo hrabro, nadam se da tebi nije ništa ozbiljno.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Plusic » 05 stu 2008, 16:57

draga Tonkica ne brini, to je zbog vremena, i ovaj moj cendra po cijeli dan, ne spava, slini ko da ga netko zalijeva kroz usi, a da ne kazem sta izvodi od sebe da mi dode na momente da ga vodim u doktora jer se zabrinem....
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la mmm3m » 05 stu 2008, 19:20

Daj molim te opisi mi malo te vase vjezbe.I zasto mislis da je Teo nazadovao? Ja sam vec pisala(cini mi se :) ) mi smo imali super fizioterpeutkinju,uvjek nam je pokazala par vjezbica i uvjek nam govorila da i sami smislimo neke vjezbice(znaci osnova ista,samo malo drugacij pristup) Mii je isao razvoj jaaakkkoooo polako,i kad smo krenili da sami izmisljamo vjezbice,da joj sa raznim nacinima pokusamo odrzati koncentraciju krenila je na bolje.Mi bi snimili sta smo radili sa Miom i uvjekjoj pokazali i ona bi nam odobrila,ili cak dodala jos nesto d avjezba bude sto efikasnija.
Posto vidim da Teo lijepo drzi glavicu,i da se lijepo drzi na rukicama,mogu ti preporuci nasu igru koju je Mia obozavala a koja joj je jako puno pomogla kod drzanja glavice,oslona na ruke,hvatanja predmeta sa rukicama,a poslje cak i jacanju nogica.Sjednem na pod,ispruzim nogu i preko donjeg djela noge(najtanji dio jer je Mia bila malecka) nju postvaim tako da je prsni kos naslonjen na moju nogu.Izmisljali smo ige,od dobacivanje lopte,pa slaganje kockica(mi slozimo a sa njenom rukicom ih udarimo da padnu),pa u kutiju ispred nje stvaiumo puno razni igracaka,kockica,zlica,tako kad krene da dira da to stvara cudne zvukove) To nam je bila jedna od jako vazni vjezbi,a i Mia je uzivala u njima.Imala je cini mi se isto kao Teo,korigirani5-6 mjeseci
http://s2.photobucket.com/albums/y17/an ... cko048.flv

Probajte,moguce mu se svidi :3srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Miki » 06 stu 2008, 16:33

nadam se da kod tebe nije ništa ozbiljno u pitanju :kiss

i ja pitam kao i mmm3m: zašto misliš da je nazadovao? možda zapravo napreduje? već sam pisala kako sam ja za pivotiranje bila uvjerena da je krenula raditi nešto nepravilno :alc
pitaj terapeuticu,ali po tvom opisu, ovo mene podsjeća na period kad je počela podizati rukice s poda da dohvati igračku (ali koliko se sjećam, uglavnom je na jednu ruku bila oslonjena, a drugom je lovila po zraku) - u tom periodu je negdje počela i pivotirati (i bilo je i trenutaka kad su joj obje ruke bile u zraku) i ja sam bila kao i ti sva ustrašena - na kraju ispalo da sve radi super

znam kako se osjećaš, ali probaj dobiti terapeuticu i pitati je

a što se tiče naših down faza, i one su normalne...
bit će bolje, odi malo s frendicama na kavu, ispuši se, napuni svoju energiju, sjeti se koliko ti je Teo već sada obogatio život i da će s vremenom biti samo još bolje i koliko smo sretni da živimo u vremenu kad su naše bebe uspjele dobiti šansu za život :kiss
šaljem ti veeeeliki zagrljaj :kiss
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2176
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 06 stu 2008, 22:46

Nikako da počnem pisati, Teo je stvarno odlučio da mu mama ima previše slobodnog vremena... pa da mi ne bude dosadno :roll:
puno hvala na lijepim željama, jedan od razloga što sam tako potonula jest i što bi se trebala odlučiti hoću li ići na operaciju bubrega il ću za sad djelomično riješiti problem razbijanjem kamenaca... pa sam sva nikakva :( Lomim se zbog ipak dugog oporavka nakon operacije, a preveliki sam kontrol frik da bi sve vezano uz Tea prepustila nekome :oops:

Možda sam zato i kritičnija prema Teu :dunno

Mmm3m ovo što si nam opisala mi radimo već neko vrijeme, on čak nema ni većih problema pri hvatanju u i igranju s predmetima dok je na trbuhu sa skroz ispruženim rukama i osloncem na njima... tu se ne smijem žaliti. To i dalje vježbamo iako baš i ne voli bit potrbuške tako preko mojih nogu. Sad sličnu vježbicu koristimo iz prelaska bočnog posjedanja u četveronožno...
No meni je koma što je on jako nervozan zadnjih dana (opet ga jako svrbe zubići) i onda se užasno izvija, cendra, zna bit cijeli u hipertonusu, baš se onako zgrči, kad ga stavim na prsa ili dubi na glavi s ispruženim nogama ili se izvije i lamaće rukama i nogama... Velim posljedica je to nervoze najvjerojatnije, al nikak mi se ne sviđaju te reakcije...
Možda nam je do sada sve preglatko išlo pa sam sada zato tako... ili mi se jednostavno sve nakupilo i trebam odmora... Vjerujem da ima u oba obrazloženja pomalo istine :(
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la watani » 06 stu 2008, 23:02

Tonka, :hug , nakupilo ti se.
svima to tako dodje, vjeruj.
nervozna mama, pa nervozno dijete...pa tako sve nesto u krug.
mozda covjek hoce malo mira od tebe :mrgreen: :dunno . musko; moj je znao ko mali imati svoje minute, i smirio bi se tek kad bih ga prestala nosati na rukama, upoce dirati. to ti je valjda ono: muski kad imaju problem, zavuku se u svoju pecinu, i tam su dok to ne rijese sami sa sobom.
:drink

bude proslo. smisli nesto da si malo napunis baterije. :kiss
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.