Sada je: 24 lip 2026, 12:28.

Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Miki » 07 stu 2008, 09:11

:hug ne znam što bi ti rekla, ja sam svoje zdravlje u tom periodu jako zapustila (mene su pucali i strahovi tipa: joj, ne smijem na snijeg i led, što ako slomim ruku :stup , tko će onda vježbati s Nelom...)

zaboravila sam reći : ja sam masu tih svojih strahova i opterećenje oko vježbanja riješila plaćanjem terapeutice (kad sad gledam, ne znam kojom magijom smo izvukli lovu za sve to) koja mi je dolazila kući 2xtjedno od Nelinih 9 mjeseci pa dok nije počela pravilno ustajati - znala bi da su najgore vježbe napravljene, ja sam bila sigurnija da je ono što ja radim dobro i išli smo puno brže naprijed jer nam je stalno korigirala vježbe.
a najnajviše je tu profitirala moja psiha

:kiss
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2176
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la nadicab » 07 stu 2008, 11:17

pošto je mm išao nekoliko puta na lasersko razbijanje kamenca, ja bih ti savjetovala da sada uzmeš manje agresivniju metodu. Ako bude trebalo, na operaciju stigneš, zar ne?
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 07 stu 2008, 11:51

watani, živa istina, vrtimo se u krug... baš bi trebala jedan spa vikend... a za mene to znači fotelja, knjiga i tišina. i od telefona i od ljudi, ajd psi smiju lajat :mrgreen: nda...

nadice i ja planiram tako, samo moram još zadnji čeking obaviti kod svoje internistice... samo da pregrmimo ovaj predstojeći period koji je tako ključan...

A kaj se još jedne terapije tjedno tiče... ja već sad ne znam kako uspjevamo svaki dan imat ručak na stolu :dunno a MM nikak da odigra prave brojeve :protest

No danas nas je naša Sanja (sad smo bili nakon 2 tjedna kod nje jer smo prošli tjedan imali EEG u petak) malo smirila.. Ja stvarno ne znam što bi bez nje :oops:
Osim što je rekla da je ono "plivanje" normalna razvojna faza, da nije ono patogenoplivanje :zivili objasnila mi je i da mali smrad koristi izvijanja kad je ljut svjesno (Vjerojatno kako bi mene doveo do ludila :tom ) kad oće nešto postići... Uglavnom sad sam kao mirnija. Imam dijete koje manipulira samnom. Baš mi je lakše :mrgreen:
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Plusic » 07 stu 2008, 11:59

Tonka.M je napisao/la: Imam dijete koje manipulira samnom

Cestitamo na ovome !!!!
Bravo Teo :1
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la MaMi » 07 stu 2008, 18:34

Tonka.M je napisao/la: Imam dijete koje manipulira samnom. Baš mi je lakše

Draga Tonka, evo ti mog primjera da ti olakšam i da znaš što te čeka za dvije godine. Jučer smo s Matejom bili na pregledu kod pedijatra, Matej urla, mi ga prebacujemo po rukama, pedijatar nas gleda i kaže da mu je jasno tko je vlast u našoj kući - Matej.
I još - Matej se i sada s dvije godine izvije preko mojih ruku iz čiste zezancije ili protesta, kako mu dođe.
Odmor, spavanje cijele noći - zar to još postoji? :mrgreen:
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la nadicab » 08 stu 2008, 20:11

da vas utješim - Denis je 8,5 i ponekada ali zbilja ponekda mi omogućava cijelu noć spavanja. :protest
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 11 stu 2008, 12:14

lakše mi je makar kad znam da nisam jedina... i kad mogu MMu reć da ima i druge djece i mama koje šize :mrgreen:

A mi smo opet bolesni :( Taman mu se malo smirila prehlada, tjedan dana smo imali samo 2 sauganja nosića dnevno i evo ga opet... Sav začepljen, šmrkljav, nervozan, povraća šlajm... al bar nema temperature... Daj šta daš :dunno
Vježbice smo otkazali, da se ne muči a i da ne zarazi ostatak dvorane.
A sutra idemo na Synagis

p.s. krenulo nam pivotiranje :1 naravno da sam ja bila kriva., nisam mu dobro pomagala kod prenošenja težine u zdjelici :oops: A i mortivaciju sam mu uspjela potaknuti... samo dokle :rolf
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la mmm3m » 11 stu 2008, 21:47

Super da ce te dobiti synagis,bar ce te biti mirni cjelu zimu sto se tice tog zlocestog respiratornog virusa.
Moram te upozoriti(ako ti slucajno dr. nekaze) da synagis drzi 100% samo 3 tjedna a cetvrti dok cekate na novo cjepivo zastita jako pada tako da zbilja moras paziti taj zadnji tjedan da nebi slucajno sta dobio.Mia je imala nesrecu da je dobila od sestrica koje su donijele iz skole.Dobila je RSV 2 dana prije novog cjepljenja i zavrsila u bolnici na kisiku.

Drago mi je da Teu idu vjezbice super i da on mora motivirati mamu da i ona krene sa pivotarenjem :mrgreen:

Poljubac :proljece
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la watani » 01 pro 2008, 00:04

:mah
:kiss Teu.
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la .Ana. » 01 pro 2008, 22:42

Jeste ozdravili? :kiss
.Ana.
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 7
Pridružen/a: 11 stu 2008, 15:48

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 01 pro 2008, 22:53

gle dvije ridgebeckašice jedna iza druge :mrgreen: watani, ana :kiss

Ana još uvijek ima proljev, al bar više ne povraća, doduše sad su mu i zubi zaozbač krenuli, jučer sam napipala prvi vršak gornjeg sjekutića tak da je sad pak nervozan zbog toga... Nikak mi na zelenu granu :roll:

Inače sutra imamo pregled kod fizijatrice... I vježbice nakon (ponovo) tjedan dana pauze zbog bolesti....
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la watani » 01 pro 2008, 23:09

Tonka.M je napisao/la:gle dvije ridgebeckašice jedna iza druge :mrgreen: watani, ana :kiss

daaaa? :proljece

:xmah
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 01 pro 2008, 23:20

:xgrin
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 02 pro 2008, 13:11

a danas fešta :joy :joy

Upravo se vratili od fizijatrice i žena oduševljena Teovim napretkom. Još malo pa će ispast da mi je dijete naprednije od (korigoranih) vršnjaka :xgrin Uglavnom kad je vidla koliko je stabilan u četveronožnom, da ima savršeno bočno posjedanje iz njega, da ima bogatstvo spontanih pokreta samo je rekla: Ja mislim da više i ne trebate ić kod tete Sanje. Naravno da ćemo još ić, al bilo je tako lijepo za čut!!!!
Ipak smo dobili preporuku za ostat doma još jednu godinu (ne znam zašto ako neće bit potrebne vježbice, navodno zbog praćenja :dunno ) al bitno da je nama Božić ove godine već došao na vrata :xobitelj (joj kak volim ove smajliće)

I naručili smo se kod psihologice, Nadice još jednom hvala na preporuci, al budući nam sad samo treba mišljenje za produženje otišli smo (i opet po preporuci naše tete Sanje) kod prof Leljak kod nas u Krapinske... Navodno je odlična žena, a meni je sad u ovom kratkom kontaktu djelovala i jako simpa...
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la IINA » 02 pro 2008, 13:14

:joy
Joj, joj super vijesti!!
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6923
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la mmm3m » 02 pro 2008, 20:59

Ma bravo decki,vidim ja da je i kod vas doslo Bozicno ludilo :xgrin
Uzivajte :srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la MaMi » 03 pro 2008, 17:41

Bravo, bravo :xmah
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Miki » 04 pro 2008, 11:23

:drink :joy super vijesti :party
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2176
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la nadicab » 04 pro 2008, 12:23

najljepši božićni poklon :nosidarove :xprozor :xobitelj
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la dupinka » 05 pro 2008, 01:46

uf bome me nije dugo bilo, ali moram reći da mi je jako drago što se super slažete vas dvoje.
i teić ti je presladak. :kiss
slika

slika
dupinka
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 8
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 11:36
Lokacija: zagreb

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 08 pro 2008, 18:23

samo da se kratko javim jer naravno opet imam pitanje...

Neuropedijatar nam je napisao da za sljedeći pregled donesemo nalaze, među ostalim, i sa kontrolnog pregleda ORL. I ja naravno nemam pojma kud trebamo ić, jer smo do sada bili samo na hitnoj u Vinogradskoj... Da se naručim na Srebrnjak? Kod prim Raosa? Ili kod nekog drugog? Ili nema veze kuda ćemo? Pretpostavljam da to ne uključuje kontrolni pregled kod dr. Marna u Klaićevoj (za sluh) gdje sad negdje moramo na kontrolu?
Bem ti, osjećam se tak šupljoglavo, niš ne znam sama :roll:

I da, imamo veeeliku vijest! Prvi zubek je vani!!!! Al ne jedinica ko kod normalne djece. Čak ne ni dvojka... Njemu je izbio gornji lijevi OČNJAK kao prvi zub :shock: Kod nas fakat sve ide opanačke :alc
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la watani » 08 pro 2008, 22:43

Neuropedijatar nam je napisao da za sljedeći pregled donesemo nalaze, među ostalim, i sa kontrolnog pregleda ORL.

ja bih rekla da je mislio na ovo:
..kontrolni pregled kod dr. Marna u Klaićevoj (za sluh) gdje sad negdje moramo na kontrolu?

jerbo, ORL gledaju uho, grlo i nos.
pretpostavljam da su grlo i nos ok, pa onda jedino jos ostaje uho, tj. sluh.
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 08 pro 2008, 22:54

e baš to i mene muči jer on ima dijagnosticirano oštećenje sluha (nije veliko, al je opet oštećenje) a s druge strane su tu i posljedice dugotrajnog bivanja na respiratoru, stalne prehlade i kontrole... Al ovo drugo su mi bedasti nalazi i ne znam čemu bi služili što se preporuke za produženje rodiljnog dopusta tiče... :dunno

hvala Watani, mislim da ćemo mi obavit oboje pa nek budu oba papira u fasciklu. Kad je bal... ;)
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Miki » 09 pro 2008, 09:21

dosta ti je pregled kod dr. Marna :mah - on ti napravi kompletni orl pregled kad dođeš na kontrolu sluha: prvo ideš na BERA snimanje, pa eventualno timpanogram i onda s tim nalazom kod dr. Marna koji još pregleda (uz uho) i nos i grlo (pregled traje jako kratko ako je sve OK) - i sve ga možeš pitati (ja sam se par puta osjećala kao da sam na kavici na ćaskanju :kavica - stvarno si čovjek da truda i vremena :srca )
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2176
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Miki » 09 pro 2008, 09:23

eh da, nalaz sa Srebrnjaka ti neće škoditi kad budeš išla na komisiju za produženje, ali nije neophodan
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2176
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 09 pro 2008, 10:10

Miki :kiss dankešn

i istina je kaj veliš, meni je dr. Marn ostao u tak lijepom sjećanju, ma baš je ljudina, tako topao čovjek :srca ... ko da nije doktor :mrgreen:
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la watani » 09 pro 2008, 16:34

Tonka.M je napisao/la:... ko da nije doktor :mrgreen:

:xgrin
Jezik ima pravo: uteci znaci spasiti se.
Ako umires, kreni.
Ako patis, pokreni se.
Kretanje je jedini zakon.


vap-su-varivari
Avatar
watani
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 705
Pridružen/a: 10 ožu 2006, 16:16
Lokacija: Pymistan-Ministarstvo uzdravlje

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la MAMA IVANA » 10 pro 2008, 15:16

Bok,puno puno pusa malenom Teu.Prije 4,5godine i ja sam imala tako malenu bebicu,a sad je ta bebica velika curica.Pišem ti da ti dam veliku podršku.Moja Matea je rođena 19.04.2004.u 28tjednu trudnoće,imala je 990g,imala je rupicu na srcu,nerazvijena pluća,krvarenje 2.stupnja...ja sam tad imala 17.godina završavala 3.srednje.Bila je na rebru 3,5mjeseca.Nakon 2 mjeseca ustanovljena joj je retinopatija.Njezina doktorica Stjepanović nas je slala u druge države na operaciju,ali mi smo se savjetovali sa doktorom za očne bolesti na rebru.Dr.Vidović joj je vodio operaciju i prošla je najbolje šta je moglo.Danas nemamo problema sa vidom.Na rebru su jako dobri specijalisti.
Znam kako ti je.Ja sam bila jako mlada i nisam htjela djete,ali kad sam vidjela onako maleno biće...bila je to ljubav na prvi pogled.Samo vjeruj da će biti sve dobro tak sam ja,to mi je davalo snagu i eto sad smo zdrave!!

PUNO SREĆE I VJERUJ U NAJBOLJE TO ĆE TI DAT SNAGE.
MAMA IVANA
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 28 stu 2008, 19:09
Lokacija: VRBOVEC

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la MaMi » 10 pro 2008, 17:27

Tonka, otiđi Marnu na pregled, biti će ti dovoljno za komisiju. A usput i skupi sve papire koje imaš, od viška glava ne boli. Znaš da administracija voli s papirima. Mi smo na produženju imali toliko brdo papira od svih pregleda i kontrola da se nitko u tome niti nije mogao snaći.
Teu :kiss
Mama Ivana, nemam riječi koliko me ganuo tvoj post. :srca
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Teo, 29 tjedan, 1510g, 41cm

PostPostao/la Tonka.M » 10 pro 2008, 22:49

Mama Ivana :kiss hvala ti na ovom postu, puno mi znače iskustva mama koje su sve ovo prošle :srca

MaMi znači da predam sve što imam? A imam ih.. ufff...
I jel se predaju kopije il moram originale?
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.