Sada je: 25 lip 2026, 03:17.

Polaznici glazbenih škola

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Nana1971 » 05 vel 2009, 16:09

moja vjezba samo kad joj velim da izvadi cello iz kutije :roll: ne sjecam se kad ga je samoinicijativno uzela. I jedva ceka da zavrsi osnovnu glazbenu i da vise ne ide :|
klavir svira s gustom, davi me da joj trazim neke note pop pjesmica koje slusa, a to je muka jezeva - klasike imas za free download koliko hoces, al ovih pjesmuljaka slabo i uglavnom uz placanje. meni to super zvuci, al ja sam stvarno nekompetentna i potpuno muzicki neobrazovana pa me ne treba uzeti kao mjerodavnu :lol ko ni moje susjede koji vele da tempiraju tusiranje u vrijeme kad ona svira jer se u kupaonici najbolje cuje :proljece
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 05 vel 2009, 16:59

Pa bas super Nana - glazba tome i sluzi :mah
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 06 vel 2009, 11:23

Evo opet nas s novim snimcima od utorka. Nina je malo zbrljala početak, inače zna to puno bolje odsvirati.

Lucija http://www.youtube.com/watch?v=Px_91G4lY4U
Nina http://www.youtube.com/watch?v=lsvZzJJH-L8

Nana meni je to super da dijete uživa u instrumentu. Još kad bih imala kamo dati klavir :dunno nemamo mjesta ni za sintić.
An bravo za vježbanje. Kod nas je puno bolje otkako i mlađa ide u muzičku.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la ararita » 16 ožu 2009, 08:46

An jeste li prošli na regionalnom?
ja sam vam tako ponosna :joy moj je na regionalnom u Zadru(prva kategorija gitare) ,osvojio prvu nagradu!
sada ide na državno u Dubrovnik
Hajdi one su ti prekrasne :srca
slika
Avatar
ararita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 123
Pridružen/a: 06 lis 2006, 16:36

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 16 ožu 2009, 10:12

ararita čestitam za uspjeh! bravo samo tako naprijed!
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 16 ožu 2009, 11:40

Ararita BRAVO!
Moj je dobio drugu.
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la ararita » 16 ožu 2009, 21:39

hvala !!
An zaboravila sam koji instrument ti svira?
čestitam na nagradi :srca
slika
Avatar
ararita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 123
Pridružen/a: 06 lis 2006, 16:36

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la ararita » 16 ožu 2009, 21:46

an a evo sad sam sinjala :oops:
slika
Avatar
ararita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 123
Pridružen/a: 06 lis 2006, 16:36

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 02 tra 2009, 10:49

Ovdje je snimka Lucijinog jučerašnjeg nastupa u muzičkoj, svira melodiju iz Snjeguljice.
http://www.youtube.com/watch?v=OMDJMWuMXR8
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la ararita » 12 tra 2009, 09:48

Hajdi predivna ti je :srca
Mate je na državnom osvojio drugu nagradu :joy
slika
Avatar
ararita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 123
Pridružen/a: 06 lis 2006, 16:36

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 13 tra 2009, 13:31

Bravo ararita, čestitam!
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 19 svi 2009, 12:53

N. čeka završni ispit u muzičkoj početkom lipnja. L. još nema ispita. N. se veseli jer će sljedeće godine svirati u orkestru, a L. će svirati u triu blok flauta (sopran, alt, tenor). Ona svira sopran. Učitelj (stariji gospodin) je izgleda oduševljen Beatlesima pa sad svira Yesterday, Michelle i Imagine :).
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 25 svi 2009, 17:21

Nina se priprema za ispit. Ima prijevremeni rok jer ide u školu u prirodi u terminu redovnog roka. Zasada joj dobro ide, pohvalio ju je učitelj da dobro svira ispitni program (ljestvicu, dvije etide i koncert). Nakon ispita čeka je još jedan školski nastup sa spomenutim koncertom.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 08 lip 2009, 12:16

Ispit uspješno položen s četvorkom! Jako smo zadovoljni, a najviše Nina :srca
Sutra je čeka još nastup, svira neki koncert koji pili već jako dugo i počela ga je brljaviti jer joj se jednostavno više ne da. A tako ga je dobro svirala!
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 08 lip 2009, 16:42

Bravo za Ninu!

Moj vjezba posljednjim snagama, lijevom nogom...
Na ispit isao samo iz solf. To je proslo odlicno (kad ga pitam treba li kakvu pomoc samo preokrece ocima: Joooooj maaaamaaa!)
Hvala Bogu klavir je polozio na natjecanju, tj. profesori si olaksaju danonocno sjedenje na ispitima time sto oni ucenici koji tijekom godine sudjeluju na bilo kakvom natjecanju - ne moraju na ispit nego imaju zakljucenu 5. :zivili

Hajdi, tocno znam o cemu pricas. Tako je tesko i dosadno ponavljati predugosviranu komp. Oni su jos premali da bi od toga imali neku korist, u smislu izradjivanja detalja....
I mi smo imali ove sk. g. puno ponavljanja.

Sad na kraju mu je mucno vjezbati. Od vremena do vremena pukne i kaze da ne zeli ici nagodinu. Mi mu to odobravamo, tj. - OK. Naravno da ne moras! S tim da ako ipak krene (a svako malo je ponovo opcinjen glazbom, pa se ne bojim da ce zbilja odustati. Bas sam prasica :mrgreen: ), mora ici cijelu tu sk. g.

Brat i sestrica ne zele ni cut za GŠ. :lol
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 09 lip 2009, 08:51

An samo izdržite. Ja ovoj mojoj ni ne želim dat šansu da počne razmišljat o odustajanju. Naš nastup je na sreću otpao, jučer ju je bolio trbuh na satu i zajedno s učiteljem su došli do zaključka da ne treba nastupati - falatibože!

I kod nas je isto tako s učenicima koji idu na natjecanja, oslobođeni su ispita. Iz solfeggia će Nina imati četvorku jer je na zadnjem testu zabrljavila i slabo pisala - ona još nije došla do spoznaje da bi to trebalo malo i učiti. Sve u svemu zadovoljna sam jer guramo dalje! Sljedeće godine čeka je sviranje u orkestru, nastupi, putovanja i tome se jako veseli :lol
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la izabelab » 15 ruj 2009, 08:24

Petra je prošli tjedan krenula u glazbenu školu, na violinu. Moji dojmovi su izrazito pozitivni, sviđa mi se i škola i profesorica, a i njoj isto. Posudili smo u školi violinu, četvrtinku Gewa, korištenu samo godinu dana tako da je baš lijepa.
Jučer smo imali prve suzice i to na satu,žalila se da ju jaaaaako grebe rub podbradnjaka kad namjesti violinu i da ju to boli. Već sam se mislila da neće više uopće htjeti ići, ali kad smo došli kući pokazala sam joj snimke Lucije i Nine i jako joj se svidjelo kako obje sviraju, pogotovo Nina violinu tako da uopće nije spominjala odustajanje.
Kako je vama u ovoj godini?
izabelab
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 09 lip 2009, 15:45

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 15 ruj 2009, 09:31

Izabela dobro došli! Odmah ću te upozoriti da je violina jako teška i stvarno treba vrlo često (idealno bi bilo svaki dan) vježbati. Mi baš nismo neki briljantni učenici ali prolazimo. U stvari Lucija je jako dobra, a Nina bi mogla biti da je upornija i da bolje vježba.
Lucija ove godine nastavlja kod istog profesora, dobila je već note za trio pa sad treba to uvježbati. Nina je dobila novu učiteljicu, mladu i ljubaznu, pa se nadam poboljšanju (prijašnji učitelj je bio strašan kolerik i baš nestrpljiv). S obje je treba sjediti i slušati dok vježbaju jer inače zabrljave i brzo su zadovoljne čim jednom odsviraju. Ja onda nekako doziram vježbu, tražim da se ponovi više puta, da se ponove određeni dijelovi i tako. Baš mi je drago da vam se sviđaju snimke, nadam se da će ih biti još ove školske godine.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la izabelab » 15 ruj 2009, 09:55

Hajdi, hvala na dobrodošlici! Ja sam svirala violinu 5 godina i sjećam se dobro svojih suza na početku, a često i kasnije. Petri sam pričala da je violinu teško svirati, ali je ipak drugačije kad sam osjetiš da je nešto teško. Planiram s njom svakodnevno vježbati, da steknemo tu naviku, a obećala sam joj da ću i ja staviti njenu snimku, kad bude imala prvi nastup pa je bila sretna.
Tvoje cure sviraju stvarno prekrasno i mislim da su obje u kratko vrijeme puno naučile!
izabelab
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 09 lip 2009, 15:45

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 28 ruj 2009, 15:39

Cure samo da vas nasmijem ... curica od rođaka krenula u muzičku na violinu, nakon dva tjedna učitelj ju hvali kako je talentirana i kaže roditeljima da svakako djetetu kupe violinu (koja btw ne košta tako malo - one baš kvalitetne su cca 2000 eur, iako ima violina i za par stotina eura). Meni se čini da učitelj ima dobre interese da roditelji kupuju violinu kod nekoga koga im on preporuči - kako se može nakon dva tjedna procjeniti da će dijete doista ustrajati na instrumentu? Ja bih bila jako oprezna kod upuštanja u takve troškove :dunno
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 16 pro 2009, 13:28

Pozdrav svim malim glazbenicima.

Evo naše svježe snimke.

Nina solo.
http://www.youtube.com/watch?v=CpfZ8Zo5mpg

Lucija je ova u suknjici, ne vidi se iza stalka. Duo.
http://www.youtube.com/watch?v=8U2JSqLZ3XE
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la kimama1 » 16 pro 2009, 16:34

super su ti cure
Meni se čini da učitelj ima dobre interese da roditelji kupuju violinu kod nekoga koga im on preporuči - kako se može nakon dva tjedna procjeniti da će dijete doista ustrajati na instrumentu? Ja bih bila jako oprezna kod upuštanja u takve troškove

i kod nas je takva situacija.
kineske violine fakat koštaju par stotina eura. s druge strane dobru violinu uvijek možeš dobro prodati ili zamijeniti za veću.
uglavnom, teško je procijeniti hoće li dijete ustrajati, a profesori preporučuju - kako koji, mislim da čak nije interes u pitanju, neki će ti reći -uzmi kinesku za početak pa ćemo vidjeti - drugi inzistiraju na skupoj. kod nas konkretno, u dvije najbolje gl škole u županiji, dva oprečna pristupa tomu
BAKA - NALIJA
Avatar
kimama1
obična palunkica
 
Postovi: 12975
Pridružen/a: 09 sij 2003, 09:49

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 17 pro 2009, 09:08

Evo još jedan Lucijin solo nastup.
http://www.youtube.com/watch?v=eDSMd1kOxhw
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 17 pro 2009, 13:16

Preslatke su cure!!!

Nina ima super intonaciju, a Lucija je bas slatka slatka!
Nego, kako to ona svira blok flautu? Mislim, to je prije flaute ili bas blok flauta?

... moj se uglavnom vuce kroz glazbenu, tj. bori se sam sa sobom zbog vjezbanja. Veselio se zavrsetku ove godine jer ne zeli vise vjezbati ni u ludilu. a sljedeci razred ne bi upisivao.
No zna majka njegova da ga ponese uspjeh, aplauz i da nece moc odustati :mrgreen: (najvise nastupa imamo pred kraj godine)
Ide mu jako dobro. Bas bas. I on je rodjeni glazbenik. Solfeggio mu sjeda ko saliven. Cini mi se da sve to odnekud vec zna. Sve je on to (intervali, durovi...) vec znao i primijetio pa se razveseli na solfeggiju kad to uce.
Blago meni :zivili
A klavir je konacno u njegovoj sobi pa cesce svira (naravno ne ono sto ima za glazbenu :lol )
Uhvatio se onog nekog Bojana s nekog TV natjecanja i samo svira njegove pjesme. Predivno mi je dok dodju ostali klinci (a svi imaju glasine :mrgreen: ) pa on svira a svi pjevaju :joy
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 17 pro 2009, 13:33

Uhvatio se onog nekog Bojana s nekog TV natjecanja
:mrgreen:
Ajme An i moj jako voli to pjevati (onako punim glasom i pripadajućim afektacijama :lol )
Ja čekam proljeće i upise, nadam se da ćemo ga uspjeti upisati negdje (a želi klavir ili gitaru - pa je pristao kao da može i flautu ...)
Zadnja izmjena: Kris2; 17 pro 2009, 14:44; ukupno mijenjano 1 put/a.
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la sgrafaha » 17 pro 2009, 13:41

Nakon dugo vremena evo i mene,svasta se tu nadesavalo kod nas,ali evo slijedeci tjedan cu razgovarati sa nastavnicom malo detaljnije i face to face-ima problema sa intonacijom koji dolaze od nepravilnog disanja- a to je vec duga prica,i ja imam taj problem :dada ono znate kratak udah i izdah,pa onda mi dodje nekad da moram na prekide udisat kako bi pravilno izdahnula, e jesam ga objasnila :lol .Javim se onda slijedeci tjedan i spremam se pokazati snimke od vase djece L. :dada
Avatar
sgrafaha
Beznik Too-Neki S'Mastu
 
Postovi: 1650
Pridružen/a: 28 tra 2005, 11:51

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 17 pro 2009, 13:42

Aaaa Kris, onda mora pasti neko druzenje sad za praznike! (curka je neki dan trazila vas broj od tete Danice :) - poslije smo ga izgubili :mrgreen: )
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 17 pro 2009, 14:20

An savjetovali su nam najprije dvije godine blok-flaute pa tek onda pravu flautu. Nekidan su se uhvatile zajedno svirati, Lucija ima dosta nota za duo i trio, ma uživala sam dok sam ih slušala i žao mi bilo prekinuti zabavu. Planiramo i neki zajednički nastup, baš je Nini učiteljica dala note da skupa malo vježbaju.

An vi samo ustrajajte, da sam ja slušala N. odustali bi već davno. Ja uvijek kažem - najlakše je odustati, to svatko zna. N. ove godine svira u školskom gudačkom orkestru, nada se da će jednom ući i u simfonijski, oni čak idu na gostovanja - lani su bili u Nizozemskoj, ove godine došli Nizozemci k njima.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 18 pro 2009, 12:36

Joj super ti je to kad pocnu svirati zajedno! Braca i sestre obicno imaju isti ili vrlo slican dozivljaj glazbe. Moji braca i sestra su konacno oformili trio :mrgreen: i nevjerojatno je s kolikom lakocom "jednako disu" svirajuci.

Ma ne bojim se ja da ce mali odustati. Vec sad nakon kolokvija (imao u utorak) sav je kao nafiksan (pohvalile ga malo i ostale prof. javno), zrelo komentirao da mu se trud isplatio, kako je tesko al ima smisla... bla bla... I rekao je da ne dolazi u obzir da prekine. To ce poreci sigurno cim pocne opet s vjezbanjem ali srecom da se glazbena upisuje kad uglavnom vlada euforija zbog super uspjeha. Mislim da zbog toga i mogu tako njemu prepustiti odluku, a on ce nadam se imati osjecaj da je to nesto sto je sam zelio.

Ne vjerujem da bih tako mogla s mladjim

Nego, stalno zelim napisati da sam odusevljena sto ima priliku vidjeti da se upornim, cesto naizgled besmislenim radom ipak puno postize. On npr. za skolu nikad nista ne uci. Zadace pise u letu. Bas bi nam falilo to iskustvom da se za bilo kakav uspjeh ipak moras potruditi. I da uz, kako god malen svakodnevni rad rezultat ne moze izostati.
Meni se cini da mnogi odrasli nemaju to iskustvo, i oni koji su bili prepametni kao djeca - cesto gube interes za necim sto im ne krene glatko bez truda za rukom. Imam neke takve vrlo bliske primjerke uza se :mrgreen: i to je ziva koma... cesto mislim: da je barem :kima znao bi da se radom moze svasta lijepog postici :mrgreen:

Zato mi je ova glazbena vrednija za njega od bilo koje druge aktivnosti. Barem mislim
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 18 pro 2009, 13:29

An jako se slažem s tobom ovo što pišeš za trud. N. isto u školi brljavi pa ima sve petice bez truda, zato ima glazbenu da vidi da se treba i pomučiti.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 41 gostiju.