Sada je: 24 lip 2026, 11:36.

BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la snowwhite » 20 pro 2009, 23:37

masko je napisao/la:Ja sam princes krafne pravila od dr oetkera i bili su super. Znam nije to baš domaće, ali su prefini. :dunno

tako sam i ja do sada ali ove godine sam kupila one gotove krafnice pa sad tražim recept za finu kremu :mrgreen:
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la mamuška » 20 pro 2009, 23:41

ajme cure hvala na receptima za makovnjaču :kiss :kiss :kiss
Avatar
mamuška
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1684
Pridružen/a: 23 srp 2008, 12:49
Lokacija: oko-lica metro-pole

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Solea » 21 pro 2009, 11:05

hajdi :zivili potvrdjeno u praksi! mislim, radila sam ja vec medenjake sa sodom, al ova fora s toplim medom i sodom u njemu - e, to je otkrice!


imge, ti odmah zestoko :lol

ja cu napraviti jos islere, orascice i jamieve cokoladne keksice punjene cokoladom.

gotov mi je i kruh prijateljstva, zapravo vise njih. ovaj put sam ispekla nekoliko kruscica u malim kalupima (duboke, okrugle posude) pa sad dijelim okolo.
svi linzeri su vec pojedeni :lol al njih vise necu praviti, i tak sam ih radila V. za bozicni sajam. sveki ce praviti drugu turu pa dio tih dodje i nama.

a sto se torte tice, jos nisam odlucila. znam da ce biti cokoladna, a sad dal tartuf torta, dal ona kimina s tamnim beze korama ili jedna koju nikad nisam ni jela i pravila al jako fino izgleda, iz casopisa (nenene, nije jacina :p vec od jedne nase nagradjivane slasticarke, to valjda znaci da je dobra :mrgreen: ).... :nosibor
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Kris2 » 21 pro 2009, 11:12

Ja napravila kolač od suhog voća i krancle, možda ću još Soleine medenjake ili medena srca (ovisno koliko će mi se dati petljati). To je za sad to obzirom da idemo kod baka, pa će nas one još udijeliti :mrgreen: - peči ću još nešto kasnije za NG.
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Solea » 21 pro 2009, 11:13

snowwhite je napisao/la:
masko je napisao/la:Ja sam princes krafne pravila od dr oetkera i bili su super. Znam nije to baš domaće, ali su prefini. :dunno

tako sam i ja do sada ali ove godine sam kupila one gotove krafnice pa sad tražim recept za finu kremu :mrgreen:


digla sam onaj za julls :kiss

ali, ako ga ne skuzis, evo ti i ovdje recept za slasticarsku, za princezice

ovako ju pravi slavni francuski slasticar Pierre Herme:
4 dag gustina
10 dag staub secera
5 dl mlijeka
1 vanilijin secer
3 zumanjka
2,5 dag maslaca

Dio mlijeka ostaviti hladno a ostatak staviti na vatru.
Gustin (ili brasno) i v.secer (burbon v.) izmijesati s hladnim mlijekom da se ne naprave grudice.
Zumanjke pjenasto izmiksati sa secerom, nakon 2-3 min. Konstantnog miksanja dodati malo onog vruceg mlijeka, brzo promijesati pa sve skupa sipati u posudu s vrucim mlijekom.
Dodati tome i gustin pa kuhati na laganoj vatri dok se ne zgusne. Stalno mijesati kako se krema ne bi zalijepila za dno posude. Maknuti s vatre i pustiti da se malo ohladi.
U malo rashladjenu kremu dodati smeksani maslac i dobro izmijesati.
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la snowwhite » 21 pro 2009, 11:16

Solea je napisao/la:digla sam onaj za julls :kiss

ali, ako ga ne skuzis, evo ti i ovdje recept za slasticarsku, za princezice

već sam ga proučila :klanja
:kiss

pa taj cijeli topic treba stickati da uvijek bude na vrhu za kuharice početnice :klanja
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Imge » 21 pro 2009, 11:20

fakat sam odmah krenula zestoko :znoj
nego, klinci i mm su sve pojeli (prvo sam radila manju turu svake vrste kolaca ako mi ne ispadne dobro da mi nije zao hitit :oops: . a kad ono - iznenadjenje -sve mi uspjelo :znoj ).

i onda sam jucer za ozbac opet radila kifilce, coko kolacice i domace kekse. i sve sam stavila pod kljuc :lol da imam barem do badnjaka.
danas cu napraviti ostatak planiranog :znoj
(nego, bila sam tak ponosna na samu sebe kad su klinci dosli promrzli sa snijega i rekli kak u kuci fino mirisi po kolacima :dada ).
Kako raditi manje, a zaraditi više? Kako?!
Avatar
Imge
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2927
Pridružen/a: 05 tra 2007, 09:22

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la irena11 » 21 pro 2009, 11:25

ja sam stavila nekoliko slikica sitnih kolacica u "vesele torte"...ali nisam sve, danas cu uslikati pa staviti ostale :)
slika
11.08.2000. MIHAEL_mamin mali covjek
11.07.2003. NIKA_mamina princeza
Avatar
irena11
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 224
Pridružen/a: 18 kol 2009, 10:21
Lokacija: Slavonski Brod

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la dunja » 21 pro 2009, 11:39

Sole dobra ti je ova slastičarska krema :dada
Imala sam jedan mrak recept za božićni panj - smeđi biskvit za roladu, unutra ova slastičarska krema u koju se umiješa Schwartau kandirano voće - ta krema ide unutra, a rolada se izvana premaže onom ganache kremom - savršenstvo od kolača.
Nisam ispekla još ništa. Bit će mislim orehnjača, čokoladna torta - reform - mm-ova obavezna. Nadam se još lincerima, vanili kiflicama, orah štangicama, i rado bih još nekaj kremasto. Možda ako nađem točan recept za ovaj panj.
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29566
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la sandram » 21 pro 2009, 12:13

Sole, jesi vec pisala negdje o ovome
jamieve cokoladne keksice punjene cokoladom
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la LiKmama » 21 pro 2009, 12:52

dunja je napisao/la:cure kak se zovu oni sitni kolačići - tijesto je više sušeno sa orasima a gore premazano snijegom od bjelanjaka, onak su tanki, režu se na uske komadiće
i recept bih za to neki dobar

Dunja, to mi zvuci kao moji omiljeni, mi ih zovemo Bakine stangice i ja sam pred godinu, dvije tu stavila recept, sigurno je pod tim nazivom.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Solea » 21 pro 2009, 12:57

sandra
nisam, ni pisala ni pravila. to je recept iz sretnih dana. imam knjigu vec godinama i zelim ih napraviti godinama :lol evo, konacno su dosli na red.

tu su - http://www.jamieoliver.com/recipes/choc ... hocolate-c
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la LiKmama » 21 pro 2009, 13:16

Sole, ovo zvuci odlicno! :klanja Taman po nasem ukusu - cim cim vise (cokolade ;)), tim tim bolje.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Solea » 21 pro 2009, 13:20

dada :lol
jedino je opasno sto se mogu jesti i topli :mrgreen:
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la LiKmama » 21 pro 2009, 13:20

vec vidim da ce nam svima biti zlo :lol
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la ivana7997 » 21 pro 2009, 13:27

odustajem. jucer sam pokusala napraviti rafaello kuglice, i sve uprskala. cokolada mi je zagorjela, oblatne za rafaelice uopce ne valjaju, sve skupa izgleda groooozno. a opekla sam se, sve usrala, sudjerica mi ne radi..... nema smisla :ne

mislim da je to zato sto nisam u svojoj kuhinji :/

kupit cu kolacice u slasticarnici, mozda. ionako ih uglavnom dijelim jer nismo kod kuce
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la boysmama » 21 pro 2009, 13:54

ivana, draga, moje saučešće, to je grozno kad se sva iživciraš jer ti je sav taj trud propao, a okolo sve masno i zmazano, a to se obično desi baš kad ti je gužva oko blagdana i vjerojatno se upravo zato i desi... onda se fino sjedneš i popiješ jednu naglu čašicu za živce i idemo dalje :zivili

ja rafaello radim sa mlijekom u prahu, šećerom, kokosom i maslacem, a nigdje mi ne dođe čokolada, kakav to recept imaš, podijeli!
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la ivana7997 » 21 pro 2009, 14:27

s bijelom cokoladom, izvrsne. kad ti cokolada ne izgori :( ali nemam ovdje recept.
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Stefanova_mama » 21 pro 2009, 17:13

ivana7997 je napisao/la:cokolada mi je zagorjela


Pokusaj cokoladu otopiti na pari (veca posuda 2/3 puna vode, da dodiruje dno od manje posude koja je u njoj, moze i staklena veca cinija od vatrostalnog stakla kao manja posuda). Tako ne moze zagoreti, a svaki krem se moze tako dalje kuvati (ne znam kako ide recept).
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la ivana7997 » 21 pro 2009, 17:14

nikad u zivotu nisam nista kuhala na pari. nezgoda se dogodila u mikrovalnoj. ni ona nije moja. ma nisam ni ja svoja u toj kuhinji. pokusat cu jos neke keksice ako imam sve sastojke, i gotovo. decki nis ne ocekuju, mm se cudio da sam uopce pocela nesto peci
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Stefanova_mama » 21 pro 2009, 19:40

Skroz je jednostavno, bitno je samo da bude na tihoj vatri da voda ne bi jako kljucala, sve se postepeno zagreva i polako kuva (dakle stavim i u prolazu promesam).

Nemoj se sekirati. :mah
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Potica » 21 pro 2009, 20:44

Dobila sam od sestrične ovaj recept za Rafaelo kuglice nisam radila ali mi izgleda da bi mogao biti jednostavan i dobar

RAFAELO II

- 25 dkg štaub šećera
- ½ l mlijeka
- 25 dkg margarina
- 30 dkg kokosa + 10 dkg za uvaljati kuglice
- 8 velikih žlica gustina
- 8 velikih žlica šećera
- oljušteni bademi
U mlijeku ukuhati šećer i gustin kao puding.
margarin i štaub pjenasto izraditi. Dodati kokos i ohlađenu kuhanu kremu. Dobro izmiješati.
Raditi kuglice u čiju sredinu se stavi badem. Kuglice uvaljati u kokosovo brašno.
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Maraja » 22 pro 2009, 09:50

Može jedno pitanjce?! Šta je štaub šećer? Nemam pojma :oops:
A glede božićnih kolačića ja sam sinoćke pekla keksiće koji su i više nego prhki, mrve se čim ih malo jače stisneš :/ .
I pravila sam i medenjake, sličan kao i Solein recept, i pravila sam ih po ko zna koji put, a opet ispali su i preveliki, i premekani..
Danas planiram kesten kuglice i neki kolač s kokosom i to je to.
Od mene i previše. Još ako mi današnji učinak bude kao i jučerašnji...
E domaćice..
MIJAT - 26.04.2005.
KORINA - 05.01.2008.
Avatar
Maraja
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 216
Pridružen/a: 11 kol 2005, 16:08
Lokacija: U srcu ravne Bačke

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la sandram » 22 pro 2009, 10:36

Maraja - mljeveni secer ;)
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Solea » 22 pro 2009, 10:36

staub secer = secer u prahu
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la MalaSirena » 22 pro 2009, 11:09

Prijavljujem da sam jučer pekla neke Uvrnute keksiće čiji sam recept našla na netu. Izrada -sve super. Pečenje - umjesto zgodnih keksića dobila sam omanje tanjuriće koji se raspadaju (sumnjam da je problem u tome što nisam imala dovoljno kakaa pa sam dodala čokolade u prahu :roll: ).

Sva sreća da su mi kore za mađaricu ispale savršeno i dale se tanko, tanko razvaljati tak da baš nije sve loše završilo. :)
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la mamma » 22 pro 2009, 12:09

Ja svaki Bozic moram opskrbiti kolaca za 13 ljudi tako da ih nikada ne pecem nego narucim kod jedne tete ;)
2000-2002
Avatar
mamma
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 363
Pridružen/a: 29 sij 2009, 19:11
Lokacija: zgb

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la ivana7997 » 22 pro 2009, 13:50

eh, predomislila sam se, dat cu si jos jednu priliku :mrgreen: mm-a nema veceras, pa da se ne smije ako opet ne uspijem. probala bih one zelene kuglice, poticine sitne kolacice i coko budnice.
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la olja » 22 pro 2009, 15:53

sandra, ne mogu naci nigdje - jesi li ti stavila tu negdje tvoj recept za krancle? ili radis kao i Solea, samo bez oraha?
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: BLAGDANSKI kolacici, torte i ostale slatke delicije - 2009.

PostPostao/la Arkana10 » 22 pro 2009, 20:33

citajuci topik od pocetka, odlucila sam da napravim sem mog bozicnog kolaca, i ove Poticine nutella lincere i Soleine medenjake. Mozda cu i neke vanila kiflice, ali jos razmisljam koje. Ostalo cu cekati od mame ;)
etiketic 09
Avatar
Arkana10
Sveta krava
 
Postovi: 7838
Pridružen/a: 19 srp 2005, 10:14
Lokacija: Mkd

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.