Sada je: 24 lip 2026, 18:24.

začepljen nos u trudnoći

Moderator/ica: direktorica svemira

začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la thalia » 12 pro 2009, 13:19

kao prvo:
:aaa

strašno, strašno.
prehladila sam se i začepio mi se nos kako nije već godinama.
i ne bi bio problem toliki da nisam trudna i ne smijem kapat nos.
sve sam do sad probala.
sterimar, onaj za začepljeni nos.
ispiranje toplom fiziološkom.
inhalator s fiziološkom.
inhaliranje s kamilicom i morskom soli.

nemrem više :nevi
stvarno.
mislim da sam danas omanji slom živaca dobila kad sam legla i shvatila da opet neću spavat od zaštopanog nosa :loce
jel ima nešto što pomaže?
nemam temperaturu, kašljem samo ujutro kad mi se to iscijedi valjda pa dok ne iskašljem neke strahote ko da pušim bar dvije kutije filtera sedaminpedeset dnevno :roll:

šta da radim?
:klanja

il da odem po normabele? :da?
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la snowwhite » 12 pro 2009, 13:37

mislim da su možeš kapati čaj od korjena bjelog sljeza.
provjeri još u apoteci
Veliki 13.10.2008.
Mali 21.12.2010.
Bebač 07.07.2012.
Avatar
snowwhite
Nije unikat!
 
Postovi: 6318
Pridružen/a: 20 svi 2008, 10:18
Lokacija: Zagreb

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la thalia » 12 pro 2009, 13:40

poslala sam MMa po to, sad stiže.
valjda bu pomoglo :klanja
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la korason » 12 pro 2009, 13:44

mozda bi ti pomogao balzam od eukaliptusa od dr teissa za klince, to se namaze obicno na prsa i leđa al ja uredno mazem na celo i nis mi nije, a ipak malo olaksava disanje (to si ja navecer pred spavanje mackam)
i isparavanje etericnih ulja eukaliptusa, ruzmarina, mirte i ravensare pomaze kod tih zlocestih prehlada, ja imam difuzer za te kapljice ali moze i mirisna lampa
inhalator ne znam jel imas onaj za djecu (kompresorski), ja imam bremed, to ti je isto super, u fiziolosku ukapnes malo eukaliptusa, stavis maskicu i jedno 20 minuta dremuckas dok ti te kapljice ulaze duboko u sinuse i otapaju slajm
Fran, mamin veliki dječak, 20.10.2004.
Lea, mamina princeza, 30.3.2010.
Avatar
korason
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 229
Pridružen/a: 23 kol 2004, 12:34

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la thalia » 12 pro 2009, 14:25

imam inhalator, evo to sam upravo obavila.
sad mi je malo bolje, al me strah to reć jer se onda odmah zaštopam :pee
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la Plusic » 12 pro 2009, 15:24

Thalia ja imam inhalator od joycare-a sa ionima i definitivno pomaze :dada
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la bubsek » 02 sij 2010, 19:19

cure vidim nesmije se kapati nos... :(

meni nista od tih "laganih" preparata ne pomaze i neznam kaj da radim uopce neznam kako cu nocas spavati...inace odem u ljekarnu i trazim najjace kapi koje su mi odlicne... :/
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la MALA2006 » 02 sij 2010, 19:26

Vec nekoliko dana imam simptome iz thalijina prvog posta I poludit cu!
Nis ne pomaze!
Nakon ispiranja sa litrama sterimara kapnem po kap operila p u svaku nosnicu.
Inace bi poludila! Mislim da nisam udahnula normalnu kolicinu zraka vec danima.
Jucer sam doslocvno mislila da ce mi se I grlo zatvoriti koliko me gusilo, uzas jedan!
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la bubsek » 02 sij 2010, 19:28

ja inace koristim ove kapi--- http://www.tegobe.com/vademecumi/krka/benilv.html

pise da se smije u trudnoci koristiti ,ali svejedno se bojim....
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la I-STA » 02 sij 2010, 19:33

Kako reče snowwhite - korijen bijelog sljeza. Meni je jedino to pomagalo.
Stalno me prati sreća, al' nikako da me stigne
Avatar
I-STA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 885
Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:29
Lokacija: U RINFUZI

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la MALA2006 » 03 sij 2010, 22:40

probala sam i sa korjenom bijelog sljeza - ništa mi nije pomoglo :dunno
Inače ga koristim za curku, kao čaj i kapi i sada za kašalj sirup.

Ali, jučer sam otkrila jednu stvar koja mi je u roku par minuta otčepila nos - Fishermans friend bomboni - oni najjači, bez dodataka :1

Doduše, nos mi je toliko začepljen da skoro ni ne osjetim okus (inače ne podnosim te jake mint okuse), ali djelotvorno je!
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la thalia » 03 sij 2010, 23:17

meni je nos i dalje začepljen :aaa
nakon mjesec dana, zeza me sinus jer sam toliko dugo natezala taj puni nos bez kapanja da es zakompliciralo, al nedovoljno za atb (i nije mi ih doc htio dati, uglavnom je rekao da smijem kapat nos jer mi neće bit ništa u drugom trimestru, al mi nije svejedno :ne )

uglavnom, jednom tjedno se počastim operilom p, da se naspavam.
ajme, ajme, ajme :bonk
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la MALA2006 » 03 sij 2010, 23:22

Thalia, ja sam danas poslala svoje starce da mi kupe operil p da mogu prije spavanja kapnut jer ću poluditi inače :strah (evo sad sam povraćala od nalijevanja sterimarom, aquamarisom i ostalim s*anjima koja ne djeluju :protest

Tata me sav isprepadan nazvao da jel ja znam da to nije za trudnice i dojilje i ženska mu nije htjela dati kapi nego aquamaris :roll:

ne kužim kaj je to toliko opasno u tim kapima? mislim doslovno na kap, pa pola toga mi ni ne dodje do sluznice koliko mi je začepljeno :(
:luv :luv :luv
Avatar
MALA2006
katodiler
 
Postovi: 5065
Pridružen/a: 27 lis 2006, 09:20

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la thalia » 03 sij 2010, 23:45

ne znam ni ja.
mislim da je stvar u tome što su farmaceutkinje to što jesu, a na kapima piše da se ne preporuča u trudnoći :dunno pa ne žele riskirati.

ne znam u čemu je problem, ne mogu otkriti. valjda u skupljanju krvnih žila pa je možda problem za posteljicu, iako moj doc tvrdi da je stvar lokalnog karaktera i primjene :mrgreen: i da neće biti ništa.

ne znam, ja sam između živčanog sloma i operila izabrala ovo drugo, a bila sam na rubu i plakala i hiperventilirala i imala osjećaj klaustrofobije i svašta :/
i kapnem si ponekad tu kapljicu operila p.
ponekad razblažim fiziološkom.
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la sjemenka » 04 sij 2010, 02:58

ja sam pri kraju kapala efedrin 0,5 dječji prije spavanja jer mislim da bi se ugušila.
ginićka mi je rekla ok.
M. i R. 9.6.2005.
V. 19.11.2009.
Avatar
sjemenka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 543
Pridružen/a: 14 srp 2006, 11:05
Lokacija: Zg

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la kalea » 04 sij 2010, 11:14

Cure, totalno vas razumijem, ja u trudnoći mjesecima nisam mogla normalno disati, pogotovo po noći, izluđivalo me to. Na kraju sam pitala ginekologa za taj zaštopani nos, rekao mi je da je to trudnički edem sluznice i da bez problema mogu koristiti dječje kapi za nos (tad sam već bila u trećem tromjesečju). Spasio me Operil P, jedna kap u svaku nosnicu navečer bila je dovoljna.
kalea
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1726
Pridružen/a: 22 tra 2004, 11:42

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la bubsek » 04 sij 2010, 14:34

cure bila sam kod dok,pitala u ljekarni i smijem koristiti benil kapi jer nista drugo mi ne pomaze naravno ne u velikim mjerama, ja koristim popodne i prije spavanja... :joy mogu rec da sam se preporodila otkako smijem nos nakapati...
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la LiKmama » 04 sij 2010, 14:39

Nisam vidjela da spominjes negdje luk - jesi ga probala?
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la thalia » 04 sij 2010, 14:41

LiKmama je napisao/la:Nisam vidjela da spominjes negdje luk - jesi ga probala?


ja jesam.
i nije pomoglo.
niš mi nije pomoglo.
MM me sprda da sve liječim lukom.
začepljen nos - reži luk.
boli uho - reži luk.
svinjska gripa - stavi luk u zdjelice.

:mrgreen:
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la LiKmama » 04 sij 2010, 14:46

:/
cuj, meni su se sinusi znali tako prije zastopavati i kad nista nije pomagalo, ja sam spavala nasjedecki. :dunno
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la thalia » 04 sij 2010, 14:47

i ja tak spavam, al se ne naspavam. :aaa
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la LiKmama » 04 sij 2010, 14:52

uf, bas mi te zao. :/
Jel' mozes bar prek dana tu i tamo ubit oko? Iz nekog xy razloga ja sam uvijek lakse spavala danju na kaucu nego po noci u krevetu.
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la podocnjaci forever » 04 sij 2010, 14:54

thalia, msilim da je vrijeme za radikalnije poteze :pila - de, kupi si onaj aspirator za nos Arianna, onaj što ide na usisivač, to bi sigurno djelovalo, a koristit će ti i za bebicu kad dođe...
...mislim, nije da sam ja probala to čudo (i nekako i ne bih :lol), al kad gledam te pastelne zelenkastte, bež i kristalne boje balice koje izlaze iz nosa mog ćerceta :drink, prosto mi drago oko srca kako se sve llijepo iščisti... :bis
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la thalia » 04 sij 2010, 14:55

mogu, al ne smijem jer onda noću lutam, dišem u škrnicl i razmišljam o najgorim mogućim scenarijima koji čekaju čovjeka i čovječanstvo :bonk

pf :lol :rollin
zamisli, dođe MM doma i nađe me prištekanu na usisač. i ono malo seksipila koji nekako zadržavam (nakon nakupljenih kila i u preširokoj trenirci) isparilo bi odmah :lol
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la podocnjaci forever » 04 sij 2010, 14:59

...a u taj imidž se savršeno uklapa kupus u grudnjaku (radi razbijanja kvržica mlijeka) i najlonske vrećice na nogama/stopalima koje se tako saftaju u kremi ne bi li bile mekše...i možda još koji dlakavi but, ulegnuta, masna kosa od spavanja u određenom položaju radi nezaštopavanja nosa.... ajme, ibernadrealizam :bis
Avatar
podocnjaci forever
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 833
Pridružen/a: 06 kol 2005, 13:19

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la Plusic » 04 sij 2010, 15:00

podocnjaci forever je napisao/la: kupi si onaj aspirator za nos Arianna, onaj što ide na usisivač, to bi sigurno djelovalo,

arianu ne smiju koristiti stariji od 6godina, a zasto to ostavljam strucnijima da objasne.

nazalost javaljam se u klub onih sto spavaju pod kutem od 60stupnjeva, na naslaganim jastucima,... ujutro neznam sta mi je gore - bol u vratu i ledjima, umor od neispavanosti, suh nos, hrapavo grlo ili dijete koje odusevljeno skace da se idemo igrati :mrgreen:
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la LiKmama » 04 sij 2010, 15:01

:lol
dh: I hate work. It interferes with life.
Before you decide to criticize someone, try walking a mile in their shoes. That way, if you do decide to criticize them, you'll not only be a mile away but you'll have their shoes as well.
Avatar
LiKmama
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2671
Pridružen/a: 01 svi 2005, 22:03
Lokacija: u nekoj tamo pokrajini čudnog imena, a možda i u trgovini

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la thalia » 04 sij 2010, 15:02

podocnjaci forever je napisao/la:. ajme, ibernadrealizam :bis


nije to ibernadrealizam nego moj život :loce
MM je naišo dok sam ja s pametnom facom i gredicom peršina u grudnjaku nešto tipkala prije godinu i po jer kupusa nije bilo doma :roll:

a kad sam prijespomenuti luk nasjeckala i stavila pored kreveta reko je da se osjeća ko u ćevabdžinici i da će otić od kuće ako ne izbacim to van iz spavaće sobe.
a imam i dvije spavaćice koje me preklinje da ne nosim, da ne bi bilo disfunkcije, jelte.
pardon, ponijelo me, ovo je topic o nosu i trudnići :sumo
Doorbells and sleigh bells and schnitzel with noodles
Avatar
thalia
Von Trapp
 
Postovi: 14371
Pridružen/a: 31 sij 2007, 22:58
Lokacija: cicely, alaska

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la bubsek » 04 sij 2010, 15:02

a zasto ne probate te benil kapi?

http://www.tegobe.com/vademecumi/krka/benilv.html
Kraljica-2005

Princeza-2010

Mala princezica-2015
Avatar
bubsek
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1670
Pridružen/a: 05 tra 2009, 13:45
Lokacija: zabreg... :-)

Re: začepljen nos u trudnoći

PostPostao/la kalea » 04 sij 2010, 15:11

Thalia, kod mene uopće nije bila riječ o prehladi, nos mi je bio zaštopan otprilike od 3. mjeseca trudnoće do poroda, živi užas, a pred kraj, po ljeti, je bilo najgore. Gin. mi je na kraju rekao da je u trudnoći često to neko zadebljanje sluznice, imala sam osjećaj da su mi nosni kanali minijaturni, i kao što sam napisala, na kraju su me spašavale minimalne doze Operila P. Utješna stvar je što mi se nos odštopao onaj tren kad sam rodila :D.
kalea
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1726
Pridružen/a: 22 tra 2004, 11:42

Sljedeća

Natrag na Bakina apoteka

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.