Sada je: 24 lip 2026, 11:36.

ticino masa + ideje i savjeti za ukrasavanje

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: ticino masa

PostPostao/la Mrđi » 16 tra 2010, 10:26

boysmama hvala na iscrpnom postu. u medjuvremenu sam svasta proguglala i napravila ovo: (samo za probu)
slika
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ticino masa

PostPostao/la boysmama » 16 tra 2010, 12:08

Mrđi, super su stvarno :zivili
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ticino masa

PostPostao/la Mrđi » 16 tra 2010, 12:23

nisam bas zadovoljna, pa mislim da cu provat napravit ove. u plavo. moze onda proc za djecaka?
http://media.cakecentral.com/modules/co ... bootie.jpg
evo nasla sam u plavo
http://media.cakecentral.com/modules/co ... le_040.jpg
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ticino masa

PostPostao/la boysmama » 16 tra 2010, 13:02

ma, preslatko... možda to i nije tako puno posla kad imaš šablonu u mjerilu 1:1... ajde, javi tj. slikaj kad završiš...

ja upravo mijesim pokrov na torte od ticina pa mi se nešto lijepi za stol kad ga razvaljam na tanje... morat ću češće štauba posipati po podlozi i okretati, ha?
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ticino masa

PostPostao/la Madir » 16 tra 2010, 13:03

nisam bas zadovoljna, pa mislim da cu provat napravit ove. u plavo. moze onda proc za djecaka?

Meni su tvoje sleđe od ovih plavih.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ticino masa

PostPostao/la Mrđi » 16 tra 2010, 13:03

samo dosta secera. njega lako otprasis kasnije.
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ticino masa

PostPostao/la LTL » 16 tra 2010, 14:08

ajmo,boysmama,navijam ta tebe :joy :joy
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ticino masa

PostPostao/la IINA » 16 tra 2010, 14:41

:shock
Ajme, pa kako vam to uspije napravit?!?
Svaka čast, cure!
------------------------------
Odluka da postanete roditelj, značajna je! Morate prihvatiti da će Vam srce zauvijek živjeti izvan tijela!
Avatar
IINA
Sveta krava
 
Postovi: 6923
Pridružen/a: 15 svi 2007, 14:45
Lokacija: mib

Re: ticino masa

PostPostao/la veky32 » 16 tra 2010, 14:51

jao cure sta vi radite :shock

ja neznam to ni nacrtati

SUPER
Avatar
veky32
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 936
Pridružen/a: 30 svi 2008, 14:45

Re: ticino masa

PostPostao/la Una » 16 tra 2010, 15:04

Svaka cast :klanja
ex. nela22
Una
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 364
Pridružen/a: 08 ožu 2010, 11:30

Re: ticino masa

PostPostao/la boysmama » 16 tra 2010, 18:42

evo sam ju konačno završila, uf... stavila ju tu jer je to ipak gotova torta, a ne sama masa:
viewtopic.php?f=63&t=57589
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ticino masa

PostPostao/la LTL » 16 tra 2010, 22:27

boysmama,ja sliku svoje torte neću stavljati :lol ,pa ovo je nevjerojatno,pa kako si uspjela,savršeno!
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ticino masa

PostPostao/la LTL » 16 tra 2010, 22:48

kako se radi s a sedefnim bojama u prahu,dosta su skuplje od obićnih?
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ticino masa

PostPostao/la Madir » 17 tra 2010, 07:50

kako se radi s a sedefnim bojama u prahu,dosta su skuplje od obićnih?


Ja mislim isto, kao i sa ostalim bojama.

boysmama-koja je ovo zelena boja, prah ili gel?Tako je prekrasna.I koliko si potrošila ticina na ovu tortu?
Sad će biti malo rešetanja pitanjima :dada
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ticino masa

PostPostao/la boysmama » 17 tra 2010, 08:24

Madir, sve boje su u gelu, ali za intenzivniju boju staviš malo više boje u masu... ovu zelenu sa torte sam miješala sa malo zlatno-žute da nije baš čisto lisno-zelena... kupila sam i crvenu boju u prahu za rumenilo na nikinim obrazima, ali mi je boja užasna, ticino je valjda bio premokar i sva mi se rastopila u grozno crvenu pa sam mu obraze morala prati :/ vide se da su malo neravni od ispiranja...

bila si u pravu za količinu ticino mase, sve skupa za ove torte sam potrošila manje od 2 kile...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ticino masa

PostPostao/la Madir » 17 tra 2010, 08:33

Bože mili, ja sam sliku pogledala bar 100 puta od jučer.
I još se divim i jednostavno ne mogu vjerovat, da je ovo prvi uradak.
A zelena me oborila s nogu. :mah
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ticino masa

PostPostao/la Mrđi » 17 tra 2010, 11:17

pitanje? kako si na kraju spojila gornji kat?
i koliko si uopce siroko razvaljala ticino da ti bude dovoljno za pokrit?
ja sam sinoc dovrsila nove cipelice. na isti sistem ko i ona moja probna ali su puuno bolje. slikam ih kad stavim vezice. :mah
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ticino masa

PostPostao/la boysmama » 17 tra 2010, 11:29

Mrđi, ajde, očekujemo cipelice nestrpljivo!

ticino sam valjala da mi bude malko deblji, tako da se ne vide baš svi naborčići na torti i mislim da mi je to i uspjelo, ali sam ipak prethodno odrezivala rubove biskvita sastrane nožem da bude pravilna, a i biskvite sam prije slaganja rezala odozgo onaj kupolasti višak da se bolje tj. ravnije slaže...

promjer fleke od ticina sam mjerila po principu: promjer torte + 2 x visina i još malo viška za odrezati (npr. velika torta mi je bila promjera 29 cm, a visoka 9 cm pa mi je fleka bila oko 43 cm u promjeru i onda sam višak rezala nožem na torti, ali sam te odrezane rubove pokrila trakom u drugoj boji pa je ispalo ravnije i efektnije ;)

katove sam spajala tako da sam ispod male torte (kad sam ju izvadila iz kalupa) stavila jednu suhu oblatnu promjera torte (koja se ne vidi), čisto da mi se ticino od ispod ne otopi od mokre kore gornje torte... to mi je irena savjetovala, svaka čast, stara :5 ona se je malo navlažila od mlijeka iz gornje kore, čak mi je malo i iscurilo po ticinu otraga... ali ništa strašno što bi narušilo izgled torte

uf, što ga ja uvijek odužim...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ticino masa

PostPostao/la Mrđi » 17 tra 2010, 11:44

e hvala za tip s oblatnom :5
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ticino masa

PostPostao/la AA » 17 tra 2010, 19:36

Mrdji, ova cipelica je preprekrasna :srca
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

Re: ticino masa

PostPostao/la Mrđi » 19 tra 2010, 11:09

evo zadnje cipelice:
slika slika
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ticino masa

PostPostao/la I-STA » 19 tra 2010, 11:23

Ajme, Mrđi!!! Ovo je nestvarno!
Stalno me prati sreća, al' nikako da me stigne
Avatar
I-STA
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 885
Pridružen/a: 25 srp 2009, 21:29
Lokacija: U RINFUZI

Re: ticino masa

PostPostao/la LTL » 19 tra 2010, 13:18

mrđi,kako si napravial vezice? prekrasno :srca
Avatar
LTL
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1805
Pridružen/a: 29 stu 2008, 12:48

Re: ticino masa

PostPostao/la Mrđi » 19 tra 2010, 13:39

vezice nisu jestive :mrgreen to je ukrasna satenska traka za poklone
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ticino masa

PostPostao/la boysmama » 20 tra 2010, 00:48

Mrđi, cipelice su super! :5 bolje su ispale od onih prošlih jer nisu iz jednog komada po obodu, iako su i one bile super...
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ticino masa

PostPostao/la Mrđi » 20 tra 2010, 11:45

hvala.
sad idem pravit ovcice :mrgreen
ta daaam!
slika slika
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ticino masa

PostPostao/la boysmama » 20 tra 2010, 16:37

Mrđi :stara stara, ovčica je savršena... :srca samo mi reci, kako ti to sve stigneš, ženo :dunno uz malu bebu od 3 mjeseca, svaka čast :klanja

mislim, nije ni meni puno bolje sa moja 2 hahara, ali ja ipak ne mislim figure raditi tako često... sljedeća torta me čeka za kraj 5. mjeseca kad je R krštenje...

btw, dobila sam novi podnick... ;) zahvaljujući vama, cure :kiss
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ticino masa

PostPostao/la Mrđi » 20 tra 2010, 16:51

beba spava cca 2,5 sata.
cim zaspe ja uzmem svoj pripremljeni ticino i vjezbam :mrgreen
ovisno o raspolozenju ispadnu i figurice.
al mislim da ce me najvise namucit pecenje torte i oblaganje iste :/

edit: psst! ovcica je nastala za nepunih 20ak min. ;)
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ticino masa

PostPostao/la boysmama » 20 tra 2010, 16:57

super za ovcu, a baš dobro izgleda! meni je jedino bed što mi je L već prilično nestašan i ne mogu ništa raditi pred njim tj. ticina se mogu primiti tek iza 9-10 navečer, kad oboje odu spavati... a tad mi jedino preostaje tuš i krevet :|
Zadnja izmjena: boysmama; 20 tra 2010, 17:05; ukupno mijenjano 1 put/a.
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ticino masa

PostPostao/la Solea » 20 tra 2010, 16:58

mrdji, uvaaau, ovcica je mrak! predobra :)
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.