Sada je: 25 lip 2026, 04:35.

Polaznici glazbenih škola

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Ina66 » 13 stu 2010, 08:34

:oops:
nemajka nije pohvalila svoje dijete koje iz diktata dobiva petice

imali smo krizu i mislim da smo ju prebrodili uz pojačano vježbanje. jučer ju prof ishvalila, svirale su duet.
idemo dalje :)
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 14 stu 2010, 15:50

kod nas flauta super ide, i violina isto :srca
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 18 stu 2010, 22:36

bila sam na informacijama kod prof. iz solfegia. uglavnom sluh je super, no ritam je ponekad malo losiji, ima ritam i tocno otkucka no ne uvijek, nekada je sporija . kaze prof. da je to za upis u prvi razred bez problema sigurno, i za klavir koji je opcija je skroz ok. no zanima me koji instrument bi jos bio ok, a da nije jako bitan ritam. njoj se svidja jos flauta, klarinet i saxofon. (a bome i meni :)

kako ti instrumenti stoje s ritmom koji nije besprijekoran (a sluh je ) ?
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 19 stu 2010, 09:37

ritam se razvije vježbom - bitan je za svaki instrument koji sviraš
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 02 pro 2010, 13:40

Mi se vratili iz Opatije. S natjecanja komorne glazbe.
Decki (dva klavira) su svirali odlicno. No name Okretacica nota im je usred svirke krivo okrenula note pa se pogubio jedan pa onda spetljao i drugi.
To im je ugrozilo plasman. No ipak su pobijedili u svojoj kategoriji (pobijedili su sami sebe sto su odlicno svirali i izdigli se iznad ovoga)

eto

kako napreduje orkestar?
moja skoro osmogodisnjakinja je dogovorila s profesoricom starijeg satove klavira. I druge godinu upis. Sama :lol
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 02 pro 2010, 14:48

Bravo :)
Moj osmogodišnjak napreduje prilično dobro, note čita i pamti bez problema, jedino je pomalo ukočen kod držanja instrumenta, gutdala ... (sad ima drugu profesoricu, pa je i pristup i metode malo različite ....),
Trebao bi ubrzo imati drugi nastup, ovaj put guditi ;)
Trebali su jučer pisati 1. test iz solfeggia (tempo, dinamika, agogika ...), i sve to naučiti za tjedan dana - kazao je da to ne mogu ni ja (ko mjerilo pameti valjda :hahaha ), uglavnom morala ja naučiti da mu dokažem suprotno i olakšam ... - zna već skoro sve , samo se ponekad malo smota :).
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Mala Bornica » 02 pro 2010, 16:05

An - ista stvar meni s curkom- ima savršen ritam i dobar sluh, ali neće tj. hoće ali na bubnjeve


kris, jesi uslisila kceri zelju?

moj sin bubnja, nije u glazbenoj skoli, toga kod nas nema :(, ali 2 puta tjedno lupa po pola sata, i zadovoljan je jako, a ja sam se malo iznenadila kad sam vidjela kako je to tesko (meni tako izgleda).
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Ina66 » 02 pro 2010, 18:07

MBornica - udaraljke obično idu od 7. razreda osnovne škole ili u pripremnoj prije srednje
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 02 pro 2010, 20:40

kod nas udaraljke idu od 1 razreda .
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 03 pro 2010, 00:49

Mala Bornica je napisao/la:
An - ista stvar meni s curkom- ima savršen ritam i dobar sluh, ali neće tj. hoće ali na bubnjeve


kris, jesi uslisila kceri zelju?

moj sin bubnja, nije u glazbenoj skoli, toga kod nas nema :(, ali 2 puta tjedno lupa po pola sata, i zadovoljan je jako, a ja sam se malo iznenadila kad sam vidjela kako je to tesko (meni tako izgleda).

Super :)
Nisam uslišala jer nisam ništa zgodno našla (a u stanu baš ... hm jel :mrgreen ), a curka je na baletu 2*tjedno i to joj je za sad dosta obaveza ... bidjet ćemo za bubanj kasnije :)
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 30 pro 2010, 18:48

Evo prvi Lucijin nastup s flautom http://www.youtube.com/watch?v=HHUGPLaBYxs :srca
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 30 pro 2010, 22:55

Super :) (baš lijepo zvuči )
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 31 pro 2010, 17:48

wow predivno svira, jako ugodno i uhu milo :) mislila sam da od flaute nema dugo dugo nikakvih rezultata i da visoko zvuci flauta, ali ovo je odlicno :up toliko ugodno i dobro da nam je bacilo opet bubu u uho :)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Ina66 » 01 sij 2011, 00:06

bravo lucija!ii
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 14 sij 2011, 08:25

mi dobili ocjene za prvo polugodiste,bome sam se iznenadila da smo prosli s 5 prvo polugodiste. mislila sam da ce biti neka 3 , 4, s obzirom na to sto mi je rekla za ritam :)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 14 sij 2011, 17:32

Koliko vam klinci vremena vježbaju doma - naša profa kaže da bi trebao svaki dan bar pola sata .. to mi se čini puno za sad, ali pokušavam ga animirati da počne, pa onda svira kad se zagrije (sad mu je gušt odsvirati ono što već dobro zna - tipa pjesmice po prazmnim žicama, brateca martina ...)
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Ina66 » 14 sij 2011, 17:36

kris - i ja sam nastojala da svira po pola sata dnevno, ali nekada to bude jedva desetak minuta, a drugi put zna i po sat vremena svirati pa pauza pa opet uzeti instrument. treba vremena dok koža na prstićima odeblja

koncert na kraju polugodišta je bio veliki poticaj za vježbanje :dada
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 16 sij 2011, 02:22

Bolje da ne napisem javno koliko moj vjezba, tj. nevjezba.
Zbilja se cudim kako uopce nesto nauci.
No, sada, u 4. razredu, cinim mi se da je konacno preuzeo inicijativu. Vjezba uglavnom sam (mislim - odvazi se i pocne bez da mu se ista kaze), naucio je, cini mi se, neke tehnike kako da vjezba.
naravno, njemu je zanimljivo samo kada se i kako moze natjecati.
Ali to je prilicno naporno jer nije svjestan koliko ce ga sto kostati i sto to zapravo znaci.
Nesto smo mu jednostavno zabranili (u OŠ)

Danas je bio pozvan na seminar koji je organizirala nasa glazbena. 45 min. je s njim radio prof. Dalibaltajan (ne znam ni kako se pise) koji odnedavno radi i kod nas.
Digao se sam, vjezbao i otisao lijeno i tesko. Vratio se naravno odusevljen i sa zeljom da mu D. bude profesor

Izgleda da ce seka njegovim glasovirackim stopama

Kris tocno se sjecam kakve sam imala racunice u dobi tvog sina - sviranje = pola sata. Od toga - violina se vadi jedno 7 min (svaki se puta gudalo detaljno kalafonira, zice provjeravaju, trazi prava nategnutost strune...), pa se malko posvira (ako se zabunim - to je zato sto prof. od mene trazi da izvedem tu predvježbu :ajme )
Zatim mi se prikaka. To traje (svaki, ali svaki put :lol ) desetak minuta.
Ostane jos par minutica koje s lakocom odradim.
Bas sam to svjesno radila. Dobro da si nisam bila mama :ajme
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Ina66 » 16 sij 2011, 09:39

An je napisao/la:Kris tocno se sjecam kakve sam imala racunice u dobi tvog sina - sviranje = pola sata. Od toga - violina se vadi jedno 7 min (svaki se puta gudalo detaljno kalafonira, zice provjeravaju, trazi prava nategnutost strune...), pa se malko posvira (ako se zabunim - to je zato sto prof. od mene trazi da izvedem tu predvježbu )
Zatim mi se prikaka. To traje (svaki, ali svaki put ) desetak minuta.
Ostane jos par minutica koje s lakocom odradim.

:lol
ovo sam zaboravila prijaviti
ili joj se prikaka ili je žedna (tada se voda pije naročito glasno) ili bi zijevala da ju čujem iz sobe
pa onda sljedeći niz - raštimana mi je gitaaaaraaa, neeeeeemaaaaam štiiiimeeeer, di mi je metronoooom...
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la lastavica » 08 vel 2011, 10:49

moja za sada još ništa ne vježba doma :cool
Razmišljamo da joj kupimo violinu. Ona treba četvrtinku. Jel imate kakvu preporuku kavu i gdje ? Da li možda netko prodaje rabljenu :)
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 08 vel 2011, 10:52

Moj je napokon počeo malo vježbati bez da vrišti - sad ima opet najavu nekog nastupa, pa će se odmah više angažirati. napokon je složio držanje prilično dobro (baš ga je drilala s tim, prvo desna ruka, pa lijeva) i sad valjda može svirati napokon. Jučer je prvi put svirao ljestvice za probu i moram priznati da nije loše (nije sve baš sasvim čisto ali ok).
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 08 vel 2011, 11:17

Lasto - ne mozete posuditi u skoli?

Kris - super!

moj je umoran.
Ovaj tjedan kao mora zapeti, prof. mu je rekla da vjezba 2.5 sata :hahaha
Priprema se za to opet neko natjecanje. Podrzavam ga koliko mogu. Jako je zadovoljan kako mu ide.

I solfegio - isto ide na pripreme za natjecanje.

Mozda zvucim uobrazeno, kao da se pravim vazna ili sto, ali meni je ovo veliki problem - on bi sve, i uvijek bi se natjecao.
Moram pokazati da se tomu veselim (pa i veselim se, ponosna sam), ali se osjecam kao vjestica kad nesto stopiram.
A moram jer ce puknuti....

i pun je samopouzdanja, uopce mu ne fali.
Nedostaje mu jedino samosvijesti pa nerijetko posustane.....
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la lastavica » 08 vel 2011, 11:36

An je napisao/la:Lasto - ne mozete posuditi u skoli?

možemo, već imamo posuđenu. Sad nam ističe najam pa razmišljamo i o varijaniti kupovine :mah
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 08 vel 2011, 11:39

An skoro bi te moga potpisati - čim je takmičenje on to želi iz bilo čega - jedino nije uvijek dovoljno ustrajan, nema paniku, užasno je ambiciozan u smislu da želi biti uspješan (kao što sam rekla to nije uvijek popračeno adekvatnim trudom)
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Nana1971 » 08 vel 2011, 12:25

lasto, mislim da se to ne isplati, začas ce vam trebati polovinska pa puna velicina... posudite skolsku :)
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 08 vel 2011, 14:27

slazem se - brzo ce trebati vecu, a one koje mozes kupiti nisu nista bolje od onih koje se posude.
Jedino iz nekih sentimentalnih razloga :)
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 09 vel 2011, 04:56

An meni je to super da je ambiciozan :srca vidim doma kako je teško kad dijete nema volje

Lasto kod nas ima radionica Demšar, kupi se mala violina pa se onda mijenja za veću automatski. Može se kupiti na otplatu. Evo http://www.demsarvioline.si/cenikslo.htm

L je prošli tjedan nastupala s kvartetom flauta, nažalost samo u školi na priredbi za učenike tako da nismo mogli snimati :dunno Na općinskoj priredbi je svirala u Orffovom orkestru. http://www.youtube.com/watch?v=eTvUPLzGmZA

N je na istoj priredbi na violini pratila zbor učiteljica.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la lastavica » 09 vel 2011, 11:43

hvala cure :) , možda ipak ostanemo na iznajmljivanju.

Hajdi, ovaj vaš način kupovine zvuči jako dobro
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 09 vel 2011, 12:13

lastavica je napisao/la:hvala cure :) , možda ipak ostanemo na iznajmljivanju.

Hajdi, ovaj vaš način kupovine zvuči jako dobro

Je, a jesi li malo virnula na cijene :mrgreen ?
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 09 vel 2011, 12:33

Cijene su prave, da :ajme

Inače polovne demšarice se prodaju po oglasima za cca 1500 - 2000 eur :shock
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.