Sada je: 24 lip 2026, 12:59.

ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la † nina i nika » 05 sij 2011, 16:22

Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 05 sij 2011, 16:25

jesu dobre ove boje iz sve i svašta? nigdje ne piše čije su?
slika
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la † nina i nika » 05 sij 2011, 16:38

Koristila sam i njih. Neke su mi radile tockice po ticinu, one koje bas ne volim vidjeti, a neke su ok (dosta su mi blizu pa sam znala uzimati boje kad mi je hitno zatrebalo, i kad nisam imala vremena naruciti). Recimo crna nije niti sjena jer se ne moze dobiti crna boja nego se uvijek dobije siva. Valjda da se stavi cijela bocica bi bilo taman. Crvenu se ne sjecam da sam uzimala.
Avatar
† nina i nika
bosoglava karmelićanka
 
Postovi: 3263
Pridružen/a: 12 ožu 2002, 01:19

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Orca » 05 sij 2011, 16:42

hmmm, sad nemam izbora i planiram njih uzet jer mi hitno trebaju...poslužit će svrsi :D
naručit ću i wilton preko ebay-a, ali mi neće stić na vrijeme, ali imat ću za kasnije
hvala :mah
:mala 19.01.2010.

slika
Avatar
Orca
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1235
Pridružen/a: 17 lip 2009, 13:13
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la giami » 05 sij 2011, 21:49

nina i nika :zivili
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la anđele_moja » 14 sij 2011, 01:19

Pozdrav mamama i bebama! Ja nisam još mama, tek sam se udala. :zivili Radimo na tome. :kima Za jednog trogodišnjaka sam radila Jurića. I evo već tjedan dana tražim po netu kako se on radi i ne nađem ništa osim slika. Evo za sve mame koje su u istoj misiji kao i ja stavljam vam link na moj video s receptom u slikama kako napraviti 3D Munjevitog Jurića. :yess Moj je danas završen i stišće se u frizu. :nana

Pozdrav drage mame i sretno, a ja jedva čekam da vam se pridružim!!!

Evo link http://www.youtube.com/watch?v=fmI2NoaBauQ tako da se nitko više ne muči :mah
anđele_moja
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 14 sij 2011, 00:55

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la giami » 14 sij 2011, 10:13

super ti je jurić :zivili

i svaka čast na tutorijalu :5
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la anđele_moja » 14 sij 2011, 12:49

Hvala Giami, :bis brzo sam ja složila filmić. Nije mi bilo teško jer znam koliko će to pomoći drugim ženama. Meni je bila frka jer par dana nikako naći nigdje nikakav tutorial o Juriću. :strah Sve sam poslikala, složila, opisala još sinoć i sad ga imamo i neka donese sreću svim malim bebačima dok ga budu papali! :grligrli Ima samo jedan problem, rekla mi je prijateljica da mali trogodišnjak za koga je ovaj Jurić neće dati da ga se reže. :rodj Hahahaaa šta su ti djeca :mali
anđele_moja
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 14 sij 2011, 00:55

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 17 sij 2011, 23:22

Napokon da imam i ja sliku za ovu temu :yess

brod je milka torta (Irena), a otok jež torta
slika
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la olja » 18 sij 2011, 00:08

:shock woooooow!!
:klanja
svaka čast!
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Balu » 18 sij 2011, 02:21

olja je napisao/la::shock woooooow!!
:klanja
svaka čast!

preljepo, ali-kako???!!! :)

Super Juric!
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la giami » 18 sij 2011, 10:09

dir woooooooow!!!!!
ovo je savršeno!

jel to ticino?, s čim si ga bojala?
predobro izgleda!
Avatar
giami
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1576
Pridružen/a: 15 sij 2005, 01:43

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Stefanova_mama » 18 sij 2011, 10:13

Nemam reci, fenomenalno je! :klanja Treba mi ista ista, ali nema sanse da je tako dobro napravim. Moze sve u detalje, korak po korak, problemi prakticni i sl.
S. 17.01.2004.
M. 29.08.2007.

Quae volumus, credimus libenter!
Avatar
Stefanova_mama
Roza Luksemburg
 
Postovi: 3989
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 14:50
Lokacija: Chardak ni na nebu ni na zemlji

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la teutonija » 18 sij 2011, 10:41

Predivno ,vauuuu :shock
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la MMI » 18 sij 2011, 10:44

Madir divno :D
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la AA » 18 sij 2011, 10:46

wow madir :klanja
It’s all mind over matter. If I don’t mind, it doesn’t matter
Avatar
AA
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1361
Pridružen/a: 15 ožu 2006, 00:38
Lokacija: gdje je zica upiknuta u globus :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la MMI » 18 sij 2011, 10:55

ja tražim nekakav link za Bumbu.to mu je najzanimljivije,pa ako znate da negdje nešto ima stavite linkić. :)
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la beammama » 18 sij 2011, 11:05

Madir, s čim si premazala brod?? super izgleda
Avatar
beammama
burek pod bor
 
Postovi: 4737
Pridružen/a: 23 srp 2003, 15:12
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 18 sij 2011, 11:27

Madir. zeno prava si umjetnica.
evo moj doprinos od prvog rođendana . Mali Bumbo i teglice meda.
slika
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 18 sij 2011, 11:36

tnx cure.
nije toliko komplicirano koliko izgleda.
boje su u prahu iz dora trgovine, smeđa i zlatna.
nisam je stavljala u tičino, nego sam kistom i kap vode bojala.
prvo smeđa, onda zlatna tu i tamo, da se dobije dojam starine.
evo tu se bolje vidislika
vrata su od čokol.životinjsko carstvo, topovi i prozori od tofife bombona.

dakle ispekla kore za milka tortu,33 kalup, kvadratni, nafilovala i stavila preko noći u hladnjak.
na kartonu izrezala šablonu i izrezala po tome tortu.
premazala sa milka bijelom čokol.
na sredinu iskidala komad, da dobijem palubu i od toga komada napravila provu, pramac , kako li se zove.
krmu izrezala na isti način.
rezala trake od tičina, da dobijem daske.
trebala sam u pasta mašinu, al sam je posudila i nisu mi je vratili :whew a tako bi svaka traka, tj. daska bila iste debljine.
i lijepila različite dužine na tortu.
čačkalicom radila rupice, koje su ustvari brokve, čavli.
i to je to.
žao mi je šta nisam imala pasta mašinu, jer bi mi onda doteklo tičina i za malo bolju ogradu i još neke detalje koje sam mislila napravit. :/
more je od želatine.
otok je torta jež ili bubamara, tu sam je na Mibu našla, trava je zeleni kokos, pijesak je mljeveni keks.
ostali ukrasi su iz dore, a jedra smo skinuli sa Ivanovog broda.

MMI-jel BuMBO iz Fifi ili Bumba klaun?
lani sam mu radila klauna,njega je obožavao, moram pronać sliku, pa ti stavim, ako je Bumba klaun.
Zadnja izmjena: Madir; 18 sij 2011, 11:50; ukupno mijenjano 1 put/a.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la MMI » 18 sij 2011, 11:49

da Bumba klaun iz Bumba crtića
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 18 sij 2011, 11:51

nije sve i svašta nego Dora. :ajme
MMi nađem kasnije sliku pa ću ti poslat
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 18 sij 2011, 12:10

MMI-evo je.nije nešto al Ivana je veselila.
http://img193.imageshack.us/img193/4345/p1152388.jpg
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la MMI » 18 sij 2011, 12:46

super je, Ivan viče bumba :hahaha

ša lji recept ;)
MMI
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1146
Pridružen/a: 21 sij 2009, 12:57

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 19 sij 2011, 16:18

madir :klanja skidam kapu, svaka ti čast

mrđi - bravo :5
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la mrava » 19 sij 2011, 17:35

madir, vauuuuu! Nadmašila si svakoga ovdje svojom tortom, skidam kapu! :kiss
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Crazy Daisy » 19 sij 2011, 17:54

madir :5
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 19 sij 2011, 18:02

madir - jedno pitanje. jel ti ticino bio slan nakon bojanja ovim bojama?
naime ja sam Bumba bojala bojama u prahu kupljenim u Tomya i sve je bilo poprilicno slano.
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 19 sij 2011, 18:19

tnx cure.
Mrđi nije, ove sam boje naručila iz Dore, i stvarno su fantastične, pogotovo ova sedef zlatna.
Nešto malo sam potrošila, od svake po pola ona najmanje žličice.
Dok sam one iz Ribole ( tvoje ) bacila, užasne su.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Solea » 19 sij 2011, 21:21

mare10 je napisao/la:Cure pomagajte :kiss

Curka mi ima rođendan u sljedeći Petak i odabrala sam tortu (ukrašavanje). Evo sličice:

slika

E sad za vas koji radite sa ticino masom imam par pitanja:

1.Torta je prekrivena ticinom koji ima neki uzorak, pretpostavljam da postoji neka šablona za to, da li se to negdje može kupiti ili čak da li se može nekako to improvinizirati?

2. Sam lik Kitty, da li je to isto ticino koji je samo razvaljan i isječen na lik Kitty, ako je, na koju debljini u mm, po vašoj procjeni?

3. Rub oko Kitty je obrubljen crnom bojom, da li je to neki gel ili slično za crtanje ili ticino, isto tako i brkovi?

4. Da li ima igdje kupiti boje u gelu po trgovinama da ne moram naručivati?

Unaprijed vam hvala :kiss :kiss :kiss
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.