Sada je: 25 lip 2026, 04:35.

Polaznici glazbenih škola

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la korny » 11 vel 2011, 13:03

U M-ovu pripremnom razredu krenulo je predstavljanje instrumenata (dogodine počinje svirati). Sa svakim sljedećim instrumentom M se oduševi i kaže da će to izabrati. Tako se neko vrijeme predstavljao na sljedeći način: ja sam M, volim to i to, a želio bih svirati trubu. Sada je, pak, violina broj jedan, a truba broj dva.
Pa evo, s obzirom na tu mogućnost, ima li među vašom djecom "trubača sa Seine"? ;) Ako da, kakva su iskustva?
Avatar
korny
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 659
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 20:50

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 11 vel 2011, 22:17

i kod nas korny (ne za trubu vec predstavljanje instr. ) ali i ono sto mi se nikako ne svidja, je uzimanje djece na sviranje vec sada, kao probno, profesori si biraju po pocetnickom razredu djecu i malo ih probavaju :roll
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la lastavica » 11 vel 2011, 23:02

Nemam ja iskustvo no MMovo kumče svira trubu :D . Za Božić su nam on i njegova sestra koja svira flautu pripremili koncert :luv Oboje su zadnja godina muzičke i sviraju u puhačkom orkestru. Profesor ih je super motivirao s modernim izvedbama tako da smo ga ovaj put skoro morali moliti da prestane ;) Vidi se da baš uživa.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la korny » 12 vel 2011, 11:31

Dobri andjeo je napisao/la:i kod nas korny (ne za trubu vec predstavljanje instr. ) ali i ono sto mi se nikako ne svidja, je uzimanje djece na sviranje vec sada, kao probno, profesori si biraju po pocetnickom razredu djecu i malo ih probavaju :roll


Ma daj? :conf Koliko ja znam, u Zd to ne rade. Moj mora do kraja ovog polugodišta izabrati instrument i drugi rezervni, ako na prvom bude prevelika gužva.

Glede trube, moj muž se hvata za glavu da tko će to slušati po cijele dane :ajme :lol
Avatar
korny
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 659
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 20:50

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 12 vel 2011, 22:49

U nasoj GŠ jedna djevojcica tako dobro svira trubu, da se na koncertima redovito rasplacem
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 12 vel 2011, 23:38

ja sam zapravo pretuzna. Upali smo u neki dril. Profesorica polako pelazi mjeru. Svi se natjecu tko ce bolje vise uspjesnije.... kao da je nestalo zadovoljstva - smo se gleda ciji ce ucenik bolje proci, zlurado se veseli pogreskama.... ma bas sam zalosna. Ne znam to ni opisati.
Cini mi se da to nema smisla
dodje mi da sve stopiram
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la korny » 13 vel 2011, 12:52

An, to što pišeš je tako tužno.... Pa većina nas ne šalje tamo djecu da bi postali virtuozi, nego da razvijaju sposobnosti i vještine. Kužim da se s darovitima mora posebno raditi, ali ne na način da se ostali osjećaju manje vrijednima. M sa zadovoljstvom ide u glazbenu, priča mi stalno o tome što rade pa mi se čini da to kod nas dosta dobro ide. Ali da je ovako kao kod vas, nema šanse da bi on to htio nastaviti. I točno kužim tvoju dvojbu jer sam ja prošle godine nešto slično prolazila s košarkom.
Avatar
korny
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 659
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 20:50

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 14 vel 2011, 09:58

An a kako on to sve vidi? Ako je uspješan i uživa u tome, da li je zadovoljan?
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 14 vel 2011, 11:20

On je zbilja uspjesan, uziva dok svira, ali ga sve vise opterecuje sto se pocelo ocekivati da on jako dobro prodje, da bude izvrstan,
Meni se cini da je nju uhvatila nekakva frka i da mora drugima pokazati da ga ona moze kvalitetno voditi. To se kao ocekuje.

Nista onda nije dovoljno dobro, uvijek treba vise i bolje... jedan klinac iz istog 4. razreda vjezba 4 - 5 sati :shock

I on se polako lomi (ne mislim na ono svakodnevno natezanje oko vjezbanja, da li mu se ili ne)

Drugo -
sto mu, nasa divna profesorica, najednom odredjuje potanko kako sto frazirati, naglasiti... a on bi drugacije.
Kaos je nastao nakon seminara s drugim profesorom koji mu je otvorio oci kad je istu kompoziciju svirao potpuno drugacije, i njega poticao na isto.
na proslom nekom dogadjanju - do kraja je tajio od nje kako ce jednu stvar odsvirati i onda je odsvirao kako je on htio.
Ona je bila prezadovoljna. Tu nije problem.
Nego u nastavi kad nesto uce, izvjezbavaju, doradjuju - ona stalno nateze na svoju stranu, za njegovo "vidjenje" govori da je potpuno krivo (ok, ona zna da kompozicija mora biti uklopljena u vrijeme kad je nastala... bla bla bla bla da se ne moze Bach npr. svirati romanticno i sl.)
... a on cijelo vrijeme mantra u sebi kako on na kraju to ionako nece tako odsvirati

aaaaaaaaaaa
mislim da se prerano poceo otimati. Cetvrti je razred.
Ja ne znam sto da mu kazem osim da mora vjerovati profesorici, a onda u jednu ruku i sebi
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 14 vel 2011, 12:16

Jao, mislim da će to morati prelomiti u sebi i ove "školske" stvari odraditi onako kako ona želi, ili tražiti drugog profesora. Možda ne bi škodio jedan razgovor vas roditelja, profesorice i njega, čisto da odredite neke zajedničke ciljeve i da se na isti način postavite prema njima.

Mi smo imali slučaj u školi, djevojčica je kod jedne prof. zaostajala, kod druge procvjetala i sad je upisala srednju glazbenu. Na stranu što je to dijete samoinicijativno vježbalo po 6-7 sati (ne znam kako je to uopće moguće).
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 15 vel 2011, 10:08

Da.... drugu profu ne mozemo. Ma vec sam znala da je to tako, i da dodje taj trenutak, pa smo trazili onu koja u toj situaciji ostane najnormalnija :mrgreen

gurat ce dok bude mogao

:kiss
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 12 tra 2011, 13:41

Evo nas opet.

Solo nastup, malo se spetljala, bila je prva na redu, zbunio ju je pljesak :dada
http://www.youtube.com/watch?v=U8Xx6uda4sU

S kvartetom je već bilo bolje.
http://www.youtube.com/watch?v=LhRJ2aTjHfc
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 12 tra 2011, 15:10

wow! predobro! preslatko!
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 13 tra 2011, 07:32

predobra je , predobra :le i solo i u kvartetu, odlicna ! nemogu vjerovati da tako dobro se moze nauciti svirati u prvoj godini :le mi smo zbog vas odlucili se za flautu .moja je odusevljena lucijom :yess
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Duga » 13 tra 2011, 07:37

Hajdi, :luv
nemam riječi, predivna ti je curka ( odgledala sam i one starije filmiće)
Avatar
Duga
podobna za kumu
 
Postovi: 6959
Pridružen/a: 27 ruj 2006, 09:54

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 13 tra 2011, 08:36

cure sad moje materinsko srce cvate :luv

Dobri anđeo ona iza sebe ipak ima dvije godine kljunaste flaute, vjerojatno i to nešto pridonese. Baš mi je jutros pričala kako su je od početka boljele ruke a sad se navikla. Želim vam puno uspjeha, baš mi je drago da smo vas potakli na odabir flaute :srca

Duga gledala sam i ja starije snimke, baš mi je super kako se ona promijenila, napredovala kroz ovih par godina.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la korny » 26 tra 2011, 15:43

M se odlučio za klarinet. Definitivno. :mrgreen
Avatar
korny
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 659
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 20:50

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Dobri andjeo » 27 tra 2011, 07:47

klarinet je isto super :up meni cak drazi od flaute. :D
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 29 tra 2011, 12:42

Klarinet je super! Moj brat, violoncelis, tvrdi da bi, kada bi ponovo birao instrument, izabrao klarinet. Navodno, ja ne znam, za izvrsne rezultate manje truda.
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Ina66 » 29 tra 2011, 17:31

trebam pomoć, hitno

E. je Mari odgrizla dio notnog zapisa kojega ova mora uvježbati za koncert :ajme :loce
tražim po webu i ne nalazim - ako netko ima knjigu za učenje gitare i u njoj na 8. stranici ZUMBA NO CANECO (Portugal) i ANDANTINO (F. Carulli). ovu drugo sam našla posebno, fali mi treba prva

naša knjiga je Chitarra volante 1, tako da u nju ne trebate gledati
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 13 svi 2011, 10:12

Ina nadam se da si našla note.

Cure jel može netko preporučiti neku app za komp/iphone/ipad za učenje solfeggia? To bi nam baš trebalo.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la ivana7997 » 19 svi 2011, 20:11

ubacit cu se u topic u kojem uglavnom bas nista ne razumijem :mrgreen da vas obavijestim - ako koga zanima - da se u osnovnoj glazbenoj skoli josip hace u splitu otvara odjel harfe :)
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 20 svi 2011, 10:01

a profesorica je? :kiss
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 20 svi 2011, 10:02

harfa je lijep i težak (u svakom smislu) instrument, imam dvije harfistice u obitelji :luv
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la ivana7997 » 20 svi 2011, 11:00

An je napisao/la:a profesorica je? :kiss


jedna jako lijepa harfistica ;)

iz moje obitelji
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 20 svi 2011, 22:05

:zivili
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Ina66 » 22 svi 2011, 09:25

ivana7997 je napisao/la:ako koga zanima - da se u osnovnoj glazbenoj skoli josip hace u splitu otvara odjel harfe :)

meni drago zbog harfe, jako, ali skola se zove Josip Hatze :)
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la ivana7997 » 23 svi 2011, 17:30

:oops:

eto, jesam rekla da nemam kaj raditi na ovom topiku
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 31 svi 2011, 11:54

Evo nas opet s novim snimkama, ovaj put N s orkestrom (sjedi u pozadini - druge violine) i sama. L je snimala pa se malo trese.

http://youtu.be/UU5JmEjAUeE

http://youtu.be/Da4T4gVkaLQ
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 31 svi 2011, 12:41

Hajdi moram od doma pogledati.
Ja samo želim javiti onima koji razmišljaju o upisima u prvi razred da je sad vrijeme audicija - OGŠ Ivan Zajc, odjel u Gajnicama ima audiciju za violinu 13. 06. u 18 (ako nekog zanima mogu pitati za detalje) :).
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.