Sada je: 24 lip 2026, 12:42.
Moderator/ica: nadicab







proživljavaš taj dan bar jednom dnevo, misleći kako sam mogla bilo što drukčije napraviti. I najgore od svega što ne znaš što bi se iz toga moglo izrodit, prvo groznih 24-48-72 sata koja su prošla dobro i onda nakon tjedan dana primjetiš da je uspavanija, slabije siše, a onda i to grčenje koje je vjerovatno postojalo i prije, ali dotad nisam na njega obračala pažnju. More tih stvari koje su se namistile
Naravno svi okolo uglavnom govore da sam luda i da ne mogu tako funkcionirati, kao šta i ne mogu i da je svaka nesreća splet okolnosti i da krenem dalje. A ja se taman oporavim i nakon pretraga počnem vjerovati je super sve je o.k., a onda ona prespava po dana i bude onako cila pospana ostatak i onda opet 

A zašto onda UZV rade vježbačima, ako se tu nema šta puno prominit?










i svakom sve objasnim.


ja bi bila sretna da imam takvu susjedu.alexandra je napisao/la:potpis na irenu.
ako očekuju da ih ti na neki način pripaziš dok ih nema, ako ti se oni javljaju kada dođu iz škole, u biti bi ti trebali reći sve o njihovim problemima i kako reagirati ako do problema dođe.
jer ti u najboljoj namjeri, bez pravih uputa možeš napraviti i neku štetu, a to sigurno ne bi htjela. recimo, iz navedenog primjera samo, osoba koja ima napad, dok napad traje se ne smije dirati i okretati na bok. to se radi tek kad napad završi, a osoba ostane u nesvjesti. zato bi ih ja svako pitala.
osobno me ne smeta ništa što me pitaju o s., osim ako se ne radi o znatiželjnim babetinama koje skupljaju materijal za tračanje po susjedstvu![]()
i svakom sve objasnim.
ljudi koji su bliski sa s. i s nama i koji je ponekad pričuvaju znaju sve do detalja i imaju upute kako postupiti u kojem slučaju, ja to smatram svojom obavezom i da me ne pitaju.


Premda neki ljudi misle da moraju pokušati zaštititi jezik, takvi pokušaji mogu napraviti više štete nego koristi. Mogu se oštetiti zubi ili osoba može nehotice ugristi pomagača jer se stisnu mišići vilice. Važni su koraci zaštititi osobu od pada, olabaviti odjeću oko vrata i staviti ispod glave jastuk. Osobu koja gubi svijest treba okrenuti na jednu stranu (na bok) da se olakša disanje. Nikoga ko je imao napad ne bi se smjelo ostaviti samoga sve dok se potpuno ne probudi i dok se nije u stanju normalno kretati. Mudro je obavijestiti doktora koji osobu liječi.








Natrag na Djeca s teškoćama u razvoju
Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.