Sada je: 24 lip 2026, 12:42.

"Doručak kojem vjerujem"

Ovdje možete pitati sve što vas zanima u vezi odgoja i roditeljstva, neovisno o dobi djeteta, ali i podijeliti svoja iskustva i razmišljanja s drugim mamama.

Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la Esperanza999 » 04 lis 2011, 11:47

Ja ne mogu zamisliti da ujutro dijete pošaljem gladno u školu i da to dijete prvi put jede tek oko 10 ipo kad mu je odmor jer ipak su budni već od 7 ujutro. Moji jedu obično kruh s maslacem i medom ili sa sirom i salamom.
Avatar
Esperanza999
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2300
Pridružen/a: 17 lis 2003, 22:01

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la ivana7997 » 04 lis 2011, 11:48

a ako ti dijete kaze da nije gladno i da ne zeli jesti? kazes mu jesi, ipak jesi, ja bolje znam?
Avatar
ivana7997
Abundija
 
Postovi: 13974
Pridružen/a: 28 ožu 2002, 00:36

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la Esperanza999 » 04 lis 2011, 11:51

još najbolje da njih sve slušam, ne bi nikada ni blitvu ni ribu pojeli da je po njihovom. a iskreno, nisu mi nikada to rekli, to je nešto što radimo automatski svako jutro, nitko ništa ni ne pita, sjeda se za stol i doručkuje. :dunno
Avatar
Esperanza999
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2300
Pridružen/a: 17 lis 2003, 22:01

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la mirbi » 04 lis 2011, 11:52

Jesam li ja jedina koja izlazi iz kuće prije nego se dite ustane? Mislim, ja izlazim u 7, ona se ustaje kasnije. Čak i da sam ja tako superorganizirana majka i pripremim joj doručak ranije, ona ga neće pojest ako ja nisam tamo. :dunno
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la titirlica » 04 lis 2011, 11:53

Meni su puno veći problem te iste pahuljice, kuglice, voćni jogurti i sl. u vrtićima (a redovno su na meniu) nego ta reklama :dunno

Reklama mi je hoćeš-nećeš, NEĆU , a ovo mi je hoćeš-nećeš, MORAŠ jer nema ništa drugo :strah
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la Bubidea » 04 lis 2011, 11:55

ja bih rekla da je dorucak stvar navike, ako zeludac naviknes da si gladan odmah po ustajanju, onda i jesi.

i nitko mi nije odgovorio zasto je mlijeko stetno?
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la lastavica » 04 lis 2011, 11:58

Bubidea je napisao/la:ja bih rekla da je dorucak stvar navike, ako zeludac naviknes da si gladan odmah po ustajanju, onda i jesi.

iz mog iskustva ne, koliko god godina ja svoju navikavala još joj se želudac nije naviknuo.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la ZacKa » 04 lis 2011, 11:59

Esperanza999 je napisao/la:Moji jedu obično kruh s maslacem i medom ili sa sirom i salamom.


Ja nisam protiv salame a niti hrenovki ponekad jel,
ali koja je onda razlika pitam opet i ne dobivam odgovor :mrgreen
između kuglica s mlijekom i kruha sa salamom ???

Samo me zanima, moji jedu sve u umjerenim količinama :dada

Jer mog sina ima :sumo iako se bavi sportom 5x u tjednu,
prežderava s voćem, jede kelj, mahune, ma sve zeleno, ne jede kruh,
ne jede krumpir, ok jede tijesto,
....i sad odlučih mu radije dati prije škole kuglice s mlijekom nego sendvič,
toliko sam u krivu ?
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la ZacKa » 04 lis 2011, 12:00

mirbi je napisao/la:Jesam li ja jedina koja izlazi iz kuće prije nego se dite ustane? Mislim, ja izlazim u 7, ona se ustaje kasnije. Čak i da sam ja tako superorganizirana majka i pripremim joj doručak ranije, ona ga neće pojest ako ja nisam tamo. :dunno


Moj mora :D
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la ZacKa » 04 lis 2011, 12:01

Bubidea je napisao/la:ja bih rekla da je dorucak stvar navike, ako zeludac naviknes da si gladan odmah po ustajanju, onda i jesi.

i nitko mi nije odgovorio zasto je mlijeko stetno?


Ja bih al i ja imam pitanja a odgovora nema.
Negdje sam to letimično pročitala, isto kao i ovaj
voćni jogurt, i on je štetan zašto ?
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la VIPmama » 04 lis 2011, 12:01

žganci za doručak. Češći je gris, koji je dobar, pogotovo ako nije pšenični, ali rijetko tko ga voli nezaslađenog. Proso, zob, ječam, heljda kao da ni je postoje


mi sve ovo jedemo, čak ni gris ne šećerimo ;)

bubi, radi aditiva, antibiotika i sl. rijetke su mljekare koje temelj proizvodnje imaju na prirodnom
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la titirlica » 04 lis 2011, 12:02

Bubidea je napisao/la:ja bih rekla da je dorucak stvar navike, ako zeludac naviknes da si gladan odmah po ustajanju, onda i jesi.

i nitko mi nije odgovorio zasto je mlijeko stetno?


definitivno je stvar navike :dada ja npr. prvi obrok pojedem tek oko 12-13 sati , a mm čim otvori oko !

kravlje mlijeko stvara dodatnu sluz, ajmo reč da bi samo to bilo loše ako se radi o pravom kravljem mlijeku, a o kupovnoj bijeloj vodi punoj hormona koju nazivaju mlijekom sve najgore :/

Mi pijemo domaće kozije mlijeko :luv
Avatar
titirlica
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1549
Pridružen/a: 05 pro 2010, 23:05
Lokacija: zabreg

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la VIPmama » 04 lis 2011, 12:02

zato jer voća nije ni vidio, običan jogurt + nasjeckaj voće nutra :dada
Vrag nosi Pradu
Avatar
VIPmama
mirisni cvjetić, jutarnja rosa
 
Postovi: 23259
Pridružen/a: 14 sij 2002, 18:32
Lokacija: na zapadu

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la Bubidea » 04 lis 2011, 12:03

voce tretirano tko zna cime.
ne mogu svi do domaceg.
i tako se vrtimo u krug.
:lebdi
Avatar
Bubidea
Bogom mi je dano
 
Postovi: 4688
Pridružen/a: 04 stu 2004, 11:41
Lokacija: ajd pogodi

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la ZacKa » 04 lis 2011, 12:04

VIPmama je napisao/la:zato jer voća nije ni vidio, običan jogurt + nasjeckaj voće nutra :dada


oook, al zašto onda nije zdrav ? pa kakvo voće inače jedemo s žitnjaka ?
jaaaako malo toga je domaće i ne tretirano.

mislim ak moj jede inače voće pa eto popije ovaj jogurt....

jedino ako majke shvate da je to zamjena za voće :mrgreen
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la ZacKa » 04 lis 2011, 12:06

ma mislim jaaaako malo toga je danas baš zdravo i ne tretirano koječim,
al ajmo odredit što je manje a što više nezdravo :mrgreen
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la lastavica » 04 lis 2011, 12:09

zacka, nije stvar u voću, nego voćni jogurt ima hrpu nepotrebnih dodataka za razliku od običnog.
Nisam detaljno isčitavala sastojke jer ga moja ne voli.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la mirbi » 04 lis 2011, 12:11

ZacKa je napisao/la:
mirbi je napisao/la:Jesam li ja jedina koja izlazi iz kuće prije nego se dite ustane? Mislim, ja izlazim u 7, ona se ustaje kasnije. Čak i da sam ja tako superorganizirana majka i pripremim joj doručak ranije, ona ga neće pojest ako ja nisam tamo. :dunno


Moj mora :D


Ne mora. Može bacit u smeće i reć da je pojela. Mora kad sam ja tu. Jer, lako je pričati kad imate djecu izjelice, oni koji ne jedu ni kad smo svi za stolom, sigurno neće kad su sami.
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la ZacKa » 04 lis 2011, 12:14

lastavica je napisao/la:zacka, nije stvar u voću, nego voćni jogurt ima hrpu nepotrebnih dodataka za razliku od običnog.
Nisam detaljno isčitavala sastojke jer ga moja ne voli.


ma niti moji ga ne vole, a valjda ima dodatke kako bi voće ostalo svježije....
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la teutonija » 04 lis 2011, 12:14

Editiram ,ubacili mi se postovi , odgovaram na tezu o štetnosti mlijeka.

Ma da ,a onda ajmo ne dati djeci jesti ništa jer je sve štetno i zatrovano pa opet ne bude dobro i bit će ko iz priče o veganima na susjednom topicu.
Tko pobogu može danas više nabavljati domaće mlijeko od krava koje su jele travu s neprskane livade, disale čist zrak i cijele dane šetale po suncu, meso natur ,malo sutra ,čak i kumice doma za sebe tove piliće smjesom da što prije narastu ,a livade, crvića i trčanja nit vidli nit mirisali.
Daju im se i atb dok su mali jer ih inače pol pocrkne, a i ak piju cedevitu bolje rastu.Znam sigurno.
I onda kupite i preplatite takvo pile i mislite kak je bolje od Cekinovog ,možda po okusu, no zdravije????? :loce

O voću i povrću ,pesticidima ,herbicidima, zagađenom zraku bolje ni ne pričati.

I pretjeruje se ,naravno da svi znamo što su reklame i čemu služe ,a nas treba služiti samo zdrav razum.
Zadnja izmjena: teutonija; 04 lis 2011, 12:31; ukupno mijenjano 1 put/a.
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la danni » 04 lis 2011, 12:15

da mirbi baš tako!
davno je već bila ista ovakva rasprava ovdje,
i nema tu kompromisa....
ne volim krajnosti ni u čemu, pa tako ni u prehrani
Avatar
danni
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1624
Pridružen/a: 24 vel 2010, 14:12

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la vesela beba » 04 lis 2011, 12:15

Al ljudi "puše" te reklame,oooo jesu.
Il ja živim u zatucanoj sredini :ajme
Uglavnom ovde većina mojih poznanica šopa dicu sa svačim samo da ne moraju još i na to mislit(al doslovno)
Sto puta san čula komentare tipa ajde molin te šta će mu bit od montea...
Jedna mi je čak s ponoson došla objavit kako je hlapićev mlječni desert pun mljeka pa mu sad više nemora kupovat monte jer je ovaj zdraviji :ajme
Naravno da ditetu neće bit ništa od jednog montea il čoko-pahuljica jedan-dva puta tjedno
I naravno da dicu u današnje vrime teško možemo izolirat od svih novotarija bila to hello kitty ko u mojih cura il dukatino od kojeg za dan narasteš metar
Al da se djeca mogu odmaknit od toga znamo da je istina
Samo je razlika u zaposlenih roditelja i mene,ja sam s njima doma i na prehranu mogu utjecat puno više nego zaposlena majka...
Mi još uvjek ujutro jedemo prvo bočicu
Al imamo doručak,obavezan,sir,mlječni namaz,zimi najčešće domaći kruh,vole ječam s medom (od žitarica) skuham im griza,tekući il čvrsti jogurt,par puta su probale šunku,vole maslo i mermeladu....

Al realno gledajući ja se mogu trudit do bola,al opet ujutro djeci udrobim kruh sa bog zna koliko emulgatora dodataka pojačivaća okusa i bla bla u jogurt u kojem ima još toliko toga mada je on deklariran tipa prirodna zaštita imuniteta i tome slično...
T.2008
L.2010
sjaj u tami
Avatar
vesela beba
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 471
Pridružen/a: 30 ožu 2009, 11:47
Lokacija: Split

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la ZacKa » 04 lis 2011, 12:19

mirbi je napisao/la:
ZacKa je napisao/la:
mirbi je napisao/la:Jesam li ja jedina koja izlazi iz kuće prije nego se dite ustane? Mislim, ja izlazim u 7, ona se ustaje kasnije. Čak i da sam ja tako superorganizirana majka i pripremim joj doručak ranije, ona ga neće pojest ako ja nisam tamo. :dunno


Moj mora :D


Ne mora. Može bacit u smeće i reć da je pojela. Mora kad sam ja tu. Jer, lako je pričati kad imate djecu izjelice, oni koji ne jedu ni kad smo svi za stolom, sigurno neće kad su sami.


ne znam kako ti, al ja provjerim lako i smeće, a oni to znaju a onda
znaju da doma ne dolazim veselog lica,
moj jedan je izjelica al nije bio do 3g.,
curka nije do 6g. bila izjelica ko ptičica je,
uopće ne želim pametovat, ja imam takav stav,
al kod nas se zna MORA se sjesti za stol, doručak, ručak, večera
jeo ne jeo, bio netko pored njega il ne bio,
pa su odustali tamo negdje putem i počeli jesti.....


tako sam ja odgojena tako i njih odgajam :dunno . i ja jedem uglavnom sve, nisam izbriljiva al to je moj moto i
tko zna jel dobar. meni je.

isto tako je i sa zadačom poslije škole kad nas nema, mora je napisati a isto ne želi :dunno
moj je napiše.
Zadnja izmjena: ZacKa; 04 lis 2011, 12:24; ukupno mijenjano 1 put/a.
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la mirbi » 04 lis 2011, 12:24

I ja sam tako odgojena, ali moja je mama bila doma i potrudila se da me prisili jesti. Ja nisam doma i mogu samo vjerovati da je pojela.

Baš mi je drago da si ti tako sigurna u svoje. :)
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la ZacKa » 04 lis 2011, 12:27

Sigurna u svoje sam sada kad znam da vole jesti.
Težak put je prošao.
Treba im dati priliku i vjerovati. A onda oni znaju i uzvratiti.
A sretna sam kad se vesele npr. grahu, sve je to navika...kao i monte....
Optimista 08/02

Bubamarka 05/05
Avatar
ZacKa
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1843
Pridružen/a: 04 lis 2007, 08:50
Lokacija: Zabreg

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la mirbi » 04 lis 2011, 12:29

:)
'Čovječe, vrati se sebi dok još imaš kome.'
-----------------------------
S 2000 / R 2005
-----------------------------
Moj dućan
Avatar
mirbi
volim dinarski look s mozgom
 
Postovi: 8733
Pridružen/a: 06 stu 2005, 11:21
Lokacija: Split

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la Sreca najveca » 04 lis 2011, 12:58

ronin je napisao/la:meni ne pada na pamet djeci uskraćivati nešto što u sebi sadrži šećer i masnoću....oni imaju svoju funkciju i potrebni su im

no tu je pitanje koliko im dajemo takvih namirnica,i kakva im je prehrana općenito

no,ako jedu ribu dvaput tjedno,varivo tri put tjedno,kad ne jedu varivo jedu juhu obavezno,žitarice tipa riže,graha i ječma svaki tjedan bar dvije od ovih navedenih,svaki dan dvije različite voćke...(ovo sad lupam iz svog jelovnika)

onda pahuljice koje imaju šećer i povremeni sendvič sa,ne znam,majonezom i salamom,neće napraviti rusvaj

uvijek je bit u ravnoteži,uvijek



veliki X

kod nas u vrtiću imaju izuzetno dobar jelovnik. nikad, baš nikad nisu dobile salame, hrenovke, paštetu, jaja i sl. čokolino/čokoladne kuglice cca 2 puta mjesečno, ako. u kuhinji rade jako puno "domaćeg" - razne namaze za doručak, zdrave kolače i kekse za desert nakon ručka ili užinu. moja jedina zamjerka je voćni jogurt (ali ni on ne bude svaki tjedan).
P 07.02.2007. :luv
I 27.11.2009. :luv
Avatar
Sreca najveca
je sada precool
 
Postovi: 4484
Pridružen/a: 23 vel 2006, 17:34
Lokacija: Zg

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la ronin » 04 lis 2011, 13:05

moji su se klinci u vrtiću toliko ubijali u nekim jelima da sam otišla u kuhinju gradskih i daviila tete kuharice kako što spremaju

tako su nam se ustalila doma tri njihova jela :orzot s puretinom
rižot s povrćem i mesom
pura(žganci)s mljevenom junetinom( ili komadićima)

nikad baš nije tak fiiino ko u vrtiću,jer oni kuhaju u većim količinama,pa je ukusnije
mr brown eyes 26 9 2002
mr Blond 19 11 2004
little miss Croatia 29 8 2008
the Miracle of Life 5 3 2013



Ima li očaj bilo gdje? Daj da nadu nosim tu!.
Avatar
ronin
Zaželjeli ste - poslušajte!
 
Postovi: 6383
Pridružen/a: 30 lis 2008, 19:59
Lokacija: na jugu

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la mamashnita od noje » 04 lis 2011, 13:05

žganci za doručak

beppa, nisu se izgubili ;)
ni za dorucak, ni za veceru. na kozjem mlijeku, uz dodatak svjezeg sira i acedofila.
;)
gotovo svakodnevno :ajme
Avatar
mamashnita od noje
Muza
 
Postovi: 16392
Pridružen/a: 10 stu 2005, 14:01

Re: "Doručak kojem vjerujem"

PostPostao/la teutonija » 04 lis 2011, 13:29

I mi često kuhamo i papamo žgance. :mrgreen

No nikad mi nisu tak fini kak su bili bakini ,kod nje je uvijek to bilo za doručak ,s bijelom kavom. :luv
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

PrethodnaSljedeća

Natrag na Odgoj djece

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.