Sada je: 25 lip 2026, 00:16.

Polaznici glazbenih škola - 2. dio

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Berta » 27 stu 2011, 14:52

konacno smo dobili i prvu uplatnicu, 240 kn za 9. i 10.mjesec
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 28 stu 2011, 10:12

Moji svi imaju nastup u srijedu, cure svaka svoj instrument, a J pjeva u zboru pripremnog stupnja :luv
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 28 stu 2011, 10:17

mojoj je nastup u četvrtak, svira 1+1 (jedna solo izvedba po izboru profesorice i etida za kolokvij koju sviraju svi)
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 28 stu 2011, 10:28

obavezno snimajte nastupe, ja imam skoro sve snimke i to je neprocjenjivo :luv
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Kris2 » 28 stu 2011, 10:53

Moj ima produkciju u četvrtak isto :)
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 28 stu 2011, 10:58

ovo će svirati :)
http://www.youtube.com/watch?v=SMyiGVTnkvQ

čula je ovo iz sobe i kaže da ovaj griješi :lol
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 01 pro 2011, 17:20

Dosla sam se pohvaliti da smo konacno krenuli guditi gudalom po zicama :1
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Nana1971 » 01 pro 2011, 21:50

to je sigurno ugodno za uši :lol
čestitam :luv
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Žofa » 02 pro 2011, 11:00

Pozdrav malim glazbenicima i njihovim mamama!
Oprostite što ulijećem, ali imam pitanje. Zanima me koliko vježbica dobiju vaši mališani za navježbati od sata do sata. Pogotovo me zanima gitara. Čini mi se, naime, da je moja mišica (prva godina glazbene) dobila jako puno za navježbati od sata do sata pa bih voljela usporediti s drugima. O.k., to su vježbice od jednog reda, ali ovaj je put dobila 9 novih + ponoviti dvije stare - još nije ni krenula vježbati, a već je u komi kako ona to neće stići. Period je čet. - uto.
I čini mi se kad dobije puno vježbica da onda dosta brlja jer se žuri da sve navježba pa samo razmišlja o tome jel "pobrala" točne note, a zanemari ispravno držanje ruke/prstiju, prstomet, točno brojanje itd. pa me i to počinje brinuti.
Žofa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 21 ruj 2006, 18:46

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Kris2 » 02 pro 2011, 12:03

Neka navježba dobro koliko stigne jer je najgore po meni raditi krivo, to se teško ispravlja. Moj sinko svira violinu i isto je sklon odsvirati note, kako tako, pa nauči ponešto krivo umjesto da vježba takt po takt ...
Sad je malo bolje trudi se raditi po malo i čak stane pa ispravi što ne valja :mrgreen
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 02 pro 2011, 13:59

moja gitaristica je drugi razred i oni nisu imali toliko vježbi u prvom razredu
sve to ovisi i o udžbeniku po kojem rade i o težini pjesmica (neke su kraće, a teže, a druge su dulje i lakše)

jučer smo imali nastup. prvi dio (za kolokvij) je bio :ajme , a drugi :5

poletio mi prst :)
neka vježba ovako kako kris kaže
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 02 pro 2011, 17:27

bome je :up
klaviristica uvijek ima toliko da u 20 min koliko na dan vjezba jedva stigne.. vjezba svaki dan i vikendom.
dobije pjesmicu od 3 -4 reda, + se uvijek dotjeruje u detalje ona savladana..
ako ne stigne onda ju dotjeruju..
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Žofa » 04 pro 2011, 09:47

Hvala vam na javljanju. Ma da, navjezbat ce koliko stigne, nece ici drugacije.
Žofa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 21 ruj 2006, 18:46

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la sikica » 06 pro 2011, 18:05

Drage flautistice, molim vas da mi sejela javite...malo bi htjela popričati o iskustvima...
sikica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 06 pro 2011, 17:08

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 07 pro 2011, 21:21

violistica je sama po sluhu naucila svirati twinkl twinkl :) note nisu jos ucili niti svirati po notama, samo povlace gore dolje gudalo a ona naucila svirat ovo, i skuzila da tonovi idu s polozajem prstima ;) sad sviraju cijelo popodne skupa , klaviristica na klaviru prati violisticu :up steta kaj nemam pojma kak se tu stavlja , bi stavila inace :)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Berta » 08 pro 2011, 10:55

moja gitaristica, 1. razred, je pravih "vjezbica" dobila tek nekoliko, uglavnom od sata do sata dobije novu pjesmicu koju onda mora nauciti za sljedeci put. Jednom je to pjesmica koja se svira na 1.-3. zici, drugi put neka kojoj su tonovi na 4. i 5. zici. Ne radi po nikakvoj knjizi, uciteljica joj napise svaku pjesmicu note u kajdanku, onda joj oznaci na kojoj zici i polju se svira. Sad joj sve manje tih dodatnih oznaka stavlja, vjerojatno vidi da su joj polozaji pojedine note vec usli malo u glavu. Zadnjih mjesec dana uglavnom nije dobivala nove pjesmice, tek poneku, nego vjezba po postojecima uz drilanje po finesama.
nastup ima sutra u 20 sati, 3 pjesmice ce svirati, dvije zajedno s prijateljicom, jednu samostalno i to svoju koju je sama smislila, ispilila nas doma i odsvirala uciteljici. Uciteljica se odusevila, zapisala note, nazvala je Prva pjesma i rekla da ce to svirati umjesto pjesme Cvijetak zuti koju je trebala svirati :nesvist
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la sikica » 08 pro 2011, 20:21

vježbica od sata do sata prve godine flaute je 8 redaka nepovezanih nota od c1 do c3 koje mora automatizmom čitati i svirati...sa povisilicama i sl.
Do sada ni jednu smislenu melodiju nismo "smjeli" odsvirati jer je to nedopustivo s obzirom da po profesoričinom treba prvo dijete sve moguće note znati svirati u svim mogućim ljestvicama a tek tada će joj dopustiti da odsvira nešto tipa Bratec Martin... ako ne želi tako neka se ispiše!! ili nek vježba 2 sata na dan..

A kad joj se dijete pohvalilo da nešto zna odsvirati kulturno je posramljena....


Jadna sam...
sikica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 06 pro 2011, 17:08

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 09 pro 2011, 08:40

Profesorica vam ima koma pristup :(
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Žofa » 09 pro 2011, 11:27

sikice, pa koja je to škola? Baš motivirajuće :/
Žofa
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 39
Pridružen/a: 21 ruj 2006, 18:46

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la kimama1 » 09 pro 2011, 22:28

sikica, postoje i pjesmice sastavljene od dvije i tri note, učiti čitavu ljestvicu na način da se redaju vježbe prepoznavanja su ok, ali kao dodatna vježba, ne kao jedina.
dakle, i ja bih rekla da je to što vaša učiteljica radi bezveze
BAKA - NALIJA
Avatar
kimama1
obična palunkica
 
Postovi: 12975
Pridružen/a: 09 sij 2003, 09:49

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la sikica » 10 pro 2011, 01:14

Sve ja razumijem i znam smisao...jedino ne znam svirati flautu..
ali mi je stoga najuža profesionalna specijalizacija individualizacija edukacijskog programa s ciljem postizanja uspjeha kao elementa postizanja intrizične motivacije te trening komunikacijskih vještina kao baze interpersonalnih odnosa....ali sve to u svezi sa životnim i radnim iskustvom me naučilo i biti realnom...

Ali što je previše je previše....sad smo dobili pjesmicu,očito jer smo je tražili, ali je daleko teža od običnih dječjih pjesmuljaka koje primjećujem vi vježbate...


:conf
sikica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 06 pro 2011, 17:08

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 10 pro 2011, 07:48

ne vježbaju svi samo dječje pjesmuljke :)
kod nas su se prošle godine (u prvom razredu) vježbale i Oda radosti, Mađarski ples i druge klasične skladbe
a ovu su, na primjer, svirali na božićnom koncertu prije godinu dana
http://www.youtube.com/watch?v=4MwPQ3ijh5o
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 10 pro 2011, 10:04

moja je na klaviru imala samo 1 djecji pjesmuljak , twinkl na pocetku dalje ide klasicna. mozda tako pristupa tvojoj jer je dobra. obicno neki profesori sa starim pristupom imaju pristup da vicu i govore djeci da su jako losa ne bi li ih motivirali da budu jos bolji. takvih ima dosta kod nas. no sva sreca da smo isli u pocetnicki pa smo to culi i onda izbjegli te prof. i trazili mladju normalnu generaciju ;)
dobro je gdje ima izbora. za klavir kod nas ima, no za violu nema ali je prof ok.
nekako mi se cini da su muski prof. puuuno bolji , bar je tako kod nas.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la sikica » 10 pro 2011, 14:54

Saznala sam od više profesionalnih osoba da su moje sumnje i ogrčenja opravdani i sad mi je lakše jer znam da nisam samo subjektivna mama...
Neću se više žaliti, sada idem u boj... :)
sikica
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 06 pro 2011, 17:08

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 12 pro 2011, 20:12

Jel vasi doma uce vokalize i kako se to uopce moze nauciti ? Violistica je upravo dobil 2/3 iz vokalize . Lani nije bilo problema , imala je 4 i 5 iz vokaliza a sad 2/3 ?? Kako se to uopce uci ili se ne uci ???Jel da vjezba na klaviru ili sto ? Klaviristica dobila 5.
Ove godine uopce ne pjevaju na solfegiu nit zapravo vjezbaju vokalizu na satu ?!
Mozdajoj ide losije jer ne svira mjesecima ?!tek jenedavno pocela kao svirat..
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Kris2 » 13 pro 2011, 00:03

da što su vokalize :mrgreen ?
Ja skoro pa i ne znam što I uči iz Solfeggia
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 13 pro 2011, 08:00

Kris2 je napisao/la:da što su vokalize :mrgreen ?
Ja skoro pa i ne znam što I uči iz Solfeggia

iksam kris :lol
znam samo da će imati 4 iz solfeggia
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 13 pro 2011, 08:26

Pa kaj ne kontrolirate kajdanke i gradivo ? Ja sve imam pod kontrolom ;) znam sve sto pisu i uce nakon svakog sata. Vokalize su kad prof svira na klaviru a oni pisu te tonove u kajdanku, naravno moraju pogoditi sto je odsvirala , koji ton .
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 13 pro 2011, 08:46

aaaa, to
to ti se kod nas zove diktat :)
da, to pišu svaki sat, nekad je za ocjenu, nekad nije
Jel vasi doma uce vokalize i kako se to uopce moze nauciti ?

ne znam kako bi doma vježbala nešto što im profa zadaje u školi :dunno
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 13 pro 2011, 16:22

nasi opce ne pisu i onda ko sada nakon 3 mj opali za ocjenu :ajme
pa kaj ja znam, mislim si ako svaki dan svira te tonove na klaviru da ce joj uci u uho pa ce ih moci raspoznat... kad ne rade na satu to.
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.