Sada je: 24 lip 2026, 12:42.

Coveri iliti zastitne gacice

Moderator/ica: nevenera

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la noah » 20 srp 2012, 23:21

Ja htjela naručiti od disane 110/116, pošto nemaju broj 98 iliti srednji i žena me iz web minigrenya uvjerava da ne uzimam te vunene da su to prevelike da su široke 35 cm i dugačke 30 cm., ja je ništa nisam pitala osim za plaćanje, a ona uporno me uvjeravala da griješim i da ih ne uzimam, da su oni zabunom naručili tako velike, da nisu znali da je to toliko veliko, e sad sam već luda, mislim da ću odustati od disane i kupiti isto od imse vimse??!! Ili ta web prodavačica nema pojma,a ja još manje! :ajme
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la Mala Bornica » 20 srp 2012, 23:30

Svasta... Mislim, one stvarno jesu ogromne, ali nakon nekoliko pranja se puno smanje. Kad sam svoje dobila bile su mi presmijesne. Isto tako, znaj da su nove puno mekse i prozracnije nego nakon nekoliko pranja. Ali tako su jednostavne za uporebu, jer se navlace, i ne treba provjeravati da li je dobro stegnuto, da li negdje nesto viri...
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la silki » 21 srp 2012, 07:44

ma ne naručuj. kupi od tanje, stvarno su nove novcate. da nemam disane koliko imam ne bi ih ona prodavala ;)

evo, vidi kako izgleda veličina 74/80 na bebi od 2 mj. s tim da su na ovoj fotki samo jednom oprane. kasnije su se još skupile i to dosta.
slika
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la Kolberg » 21 srp 2012, 09:48

noah potpisujem silki, uzmi od tanje, po mome praktičnije je na jesen po kući. Samo ga pustiš u tome da hoda po stanu, možeš i obuć nešto takoslika
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la Ana2010 » 21 srp 2012, 10:24

ja sam svoje 74/80 jučer prvi put lanolizirala, od straha da se ne smanje previše pa da nam budu uskoro premale. sad čekam da se osuše :dada.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la noah » 21 srp 2012, 10:41

Hvala vam curke na savjetima, upravo sam tanji poslala poruku! :kiss
Već idem i sama sebi na živce, htjela bih što prije izbaciti tu jednokratnu noćnu pelenu, a dok ne kupim vunene niš od toga, inače je cjeli dan samo u pp bez covera, i dva dnevna spavanja obavi samo u pp bez covera, jer se piški kad se probudi, a ja mu odmah mjenjam pelenu čim je mokar, kombiniramo na plaži i bez pelene samo u kratkim hlaćicama.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la noah » 25 srp 2012, 22:23

Kako se lanolizira vuneni cover, da li se cover nakon pranja suši pa onda lanolizira,ili se tako mokar od pranja odmah namoči u otopinu lanolina? Jeli previše jednom na tjedan prati i lanolizirati ?
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la silki » 25 srp 2012, 22:25

noah je napisao/la:Kako se lanolizira vuneni cover, da li se cover nakon pranja suši pa onda lanolizira,ili se tako mokar od pranja odmah namoči u otopinu lanolina? Jeli previše jednom na tjedan prati i lanolizirati ?

opereš i lanoliziraš mokar.
dovoljno je jednom tjedno osim ako ne proleti kakica.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la noah » 25 srp 2012, 22:51

Hvala! u petak ću dobiti svoju vunicu pa se pripremam, lanolin već čeka u frižideru. Baš sam se zarazila platnenim i baš mi je drago zbog tog! :)
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la silki » 25 srp 2012, 22:52

zašto držiš lanolin u frigu?
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la Ana2010 » 26 srp 2012, 08:17

silki je napisao/la:osim ako ne proleti kakica.

nama se jutros baš to dogodilo. tako smo se ukakali da smo se prali u umivaoniku pod mlazom vode. takvu kakicu valjda nijedna pelena ne bi uspjela zadržati u sebi :mrgreen.
J. 2009.
D. 2012.
J. 2015.
Avatar
Ana2010
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2608
Pridružen/a: 30 sij 2010, 12:57

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la nevenera » 26 srp 2012, 10:01

silki je napisao/la:zašto držiš lanolin u frigu?

i ja se pitam. teško će se tako otopit. prvo dok omeška pa dok se otopi. vječnost.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la noah » 26 srp 2012, 17:05

Hvala, budem ga maknula iz fridga. Žena u ljekarni rekla da ga potrošim u roku od 6 mj. pa ja stavila u fridg da se ne pokvari u tom roku kao da tih 100 g. neću ranije potrošiti, a da i ta ovčja mast se može čuvati na sobnoj temp.,nisam uopće razmišljala,inače sve te neke domaće meleme stavljam u fridg da duže traju pa sam tako i ovo a stvarno nepotrebno
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la silki » 26 srp 2012, 20:39

moj lanolin star dvije godine stoji vani na sobnoj temperaturi i sasvim dobro fercera :)
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la nevenera » 26 srp 2012, 20:59

ja imam toliko lanolina da neću kupovat više nikad u životu :hahaha
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la noah » 29 srp 2012, 16:05

Evo moj noić konačno prvu noć odspavao u platnenoj sa vunenim coverom,čista petica za sada cover nije propustio, i tako je fino pavao da mu je guza konačno i noću u mekanom i prirodnom. Stavila sam rodinu fitted od konoplja sa njihovim uloškom,full je dugačak pa sam ga za pišu ispred preklopila,baš sam zadovoljna. Cover od disane je super tako mekani, hvala tanji još jednom!
Ne smijem se sjetiti starijeg u jednokratnoj peleni noćnoj do 3 i pol.godine i noića u jednokratnim pel., baš se pitam kako se ne odlučih prije za ovo fino,mekano i prirodno...
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la Kolberg » 29 srp 2012, 16:44

noah super za vuneni cover, s tim se nemre fulat. Javi kad se vratis da ti jos dam ovaj od ME :kavica
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la noah » 29 srp 2012, 16:55

Ok hvala, javim se kad se vratimo. Ja sam zapravo htjela samo vunene koristiti ali nije loše ni imati i jedan pul dok se suše vuneni! :lol
Kad se vratim u zg mogla bih i ja isprobati onu vašu pelenu pocket od nature lovebles ili kako se već zove,bila sam na njihovoj stranici i super su kao i cijena!
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la Mala Bornica » 29 srp 2012, 18:38

Noah, super za platnenu noc:). Nije ti trebao dodatni ulozak? Nije pelena bila cijela mokra ujutro?

meni pul coveri ne djeluju toliko plasticno, mozda zato sto imam jedan bas plasticni u ormaru, i oznojim se samo kad ga vidim, a kamoli da ga iskoristim.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la noah » 29 srp 2012, 22:00

Mala Bornica je napisao/la:Noah, super za platnenu noc:). Nije ti trebao dodatni ulozak? Nije pelena bila cijela mokra ujutro?

Pa napisala sam u postu da sam koristila od konoplja fitted i dodatni uložak isto od rode,tolko je dugačak da sam ga preklopila ispred za pišu pa mu je stvarno između nogu uširoko,uložak je bio pun sa prednje strane kao i pelena isto više sa prednje strane,on sada preko ljeta nešto manje popiški noćnu, a još se dodatno popiški kad se probudi,tada je već gologuzan ili u čistoj platnenoj.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la Mala Bornica » 29 srp 2012, 23:50

Ja sam se krivo izrazila, dobro sam te procitala. davidu je tvoja nocna kombinacija dostatna za dan ako znam da ga duze necu moci presvuci. Za noc moa biti jos vise ulozaka. Zato ne mogu bilo koju pelenu koristiti za noc.

sada spava u novom imse vimse coveru, bas me zanima da li dobar bar upola koliko mi se svidja.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la noah » 30 srp 2012, 00:14

Moj sada na moru po ovoj vrućini manje piški. Vidjet ćemo večeras to nam je tek prva noć bila, a i kad popuste vrućine,vjerovatno ću promjeniti mišljenju o nekim pelenama.
Ovaj cover od disane mi zasada paše,pa ću si vjerovatno kupiti još jednog takvog. Vjerovatno neću onda isprobavati od imse vimse, jer mi je disana ipak za sto kn jeftinija,ali ti svejedno javi iskustva za slučaj da promjenim mišljenje o disani. Hvala :kiss
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la noah » 30 srp 2012, 00:22

No ne bi ga bilo loše imati za dnevnu pelenu ili kad smo negdje izvan kuće,ipak je čini mi se dosta manje glomazan od ovog našeg disaninog,budemo vidli,uskoro će noin rođkas pa bi mu bake mogle darovati cover od imse vimse :lol
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la Mala Bornica » 30 srp 2012, 11:09

Prva noc u imse vimse coveru je prosla odlicno. Pelena mokra cijela, nista nije propustilo.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la nevenera » 30 srp 2012, 11:43

ja sam mislila upotrijebit disana, imam 68/74. samo ne znam, kako je kod nas u sobi oko 31 :roll dal da mu uopće oblačim išta osim covera?
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la Mala Bornica » 30 srp 2012, 13:03

meni david spava u majici ili bodiju kratkih rukava i peleni. u sobi nam je oko 28 stupnjeva. na moru je bilo par friskijih noci pa sam ga tako obucenog stavila u laganu frotirsku vrecu za spavanje. disana se meni cini pretopla za vruce ljetne noci, koliko god je vuna prirodna.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la nevenera » 30 srp 2012, 13:44

meni je tin prvo ljeto bio u vuni cijelo ljeto
damjan skoro ništa :ajme
strah me da će prerast.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la noah » 30 srp 2012, 15:22

Evo i druga noć prošla bez curenja,nama pelena nije mokra cijela a on se obavezno debelo popiški nakon što se probudi,tada ja već skinem noćnu. Noa jednako spava otkad je u disani,čak i mirnije nego do sada u jednokratnim pel. pa smatram da mu nije prevruće, gore ima samo kratku majicu i spava tako bez pokrivanja. Mislim da mu je ipak lakše u platnenoj i vunici nego u jednokratnoj noću :dunno
Ali ozbiljno si razmišljam da nam slijedeći vuneni cover bude ipak od imse vimse!
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la Kolberg » 31 srp 2012, 10:05

Nevenera pa zasto ga ne stavis u vunene? Jesi probala? Sad po ljeti mislim da su najbolji vuneni kao gaćice ili recimo ovakva vreća za spavanje od vune. Tada nisu potrebne zastitne.

slika
Veliki 2002 i mali 2009
veselo kupanje
Avatar
Kolberg
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2271
Pridružen/a: 22 stu 2001, 14:32
Lokacija: ispod podsusedskog mosta

Re: Coveri iliti zastitne gacice

PostPostao/la nevenera » 02 kol 2012, 07:45

domnika koja je ovo vreća? na koji princip to radi?
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

PrethodnaSljedeća

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.