Sada je: 24 lip 2026, 14:02.

ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 04 kol 2012, 08:59

Vau Mrđi :le prekrasna zlatokosa!
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 04 kol 2012, 12:14

Tinchi, divna ti je torta :le :le :le morat ćeš nam jednog dana otkriti kako slikaš po tortama, sa kojim bojama i kojom tehnikom, baš bi voljela i to probati... a i u zadnje vrijeme me jako vuče da probam airbrush, jako su mi lijepe airbrush torte u kombinaciji sa ticino detaljima, fino se može nijansirati sa tim pumpicama... samo što je alat skup za popi... doći će i to jednom na red ;)

Mrđi, prva liga je zlatka :zivili

ja sam nedavno radila jedan set pocoyo figurica za još nepostojeću tortu :lol jedna naša forumašica je tortu naknadno radila sama... slike mi nisu nešto ispale jer su sa lošeg moba, ali vidi se bit:

slika slika

ticino podloga je bila svjetlo-akvamarin (boje pješčanog plićaka)
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 08 kol 2012, 01:24

ma tortice su sve za 5...svaka na svoj način...evo i moje jedne nove.......za jednu ženu koja voli more...kavu...cigarete...brodove....cvijeće...zečeve...plažu...tipičnu dalmatinku...a da je komično....slika slika slika
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 08 kol 2012, 10:22

Boysmama, pocoyo je super :dada
Kiki i lara, divne figurice praviš! Toliko detalja, da je to prekrasno. Ja nema živaca za baš tolike detalje i nikad nisam napravila ljusku figuricu prije (ok, izuzmimo pocoya iz priče :) ja se više baziram na živuljke i crtiće, strah me i probati čovjeka napraviti, sve mislim ne znam ja to...
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 08 kol 2012, 13:01

Zlatka je :le

A kupačica je totalno otkačena ideja za tortu. Odlično je ispala.

orchid je napisao/la:strah me i probati čovjeka napraviti, sve mislim ne znam ja to...

ovako i ja mislim za sebe.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 08 kol 2012, 15:14

hvala vam drage moje.....a ja mislim da imam još puno učiti...želim naučiti raditi lica kao kiparica.... ;) al nikako vremena da vježbam....a detalje obavezno stavljam jer nekako mi torta bude kao da baš nešto fali....
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 08 kol 2012, 15:17

i sliči naravno ženi......što sam dobila njenu sliku.... ;)
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 08 kol 2012, 15:23

Super je, samo ti je malo blidunjava za dalmatinku :lol
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 08 kol 2012, 21:14

ma starija žena...nesmije puno na sunce... :hahaha
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 10 kol 2012, 21:34

evo dvije nove tortice :p

slika

slika
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la JednomCuPostatiMama » 10 kol 2012, 23:35

cure moj naklon :5! carice ste!
JednomCuPostatiMama
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 913
Pridružen/a: 02 lip 2003, 16:52

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 10 kol 2012, 23:46

Bravo, zadnja mi je super ideja. :bravo
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 11 kol 2012, 01:19

slažem se...ova sa kravatom je baš slatka....
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 11 kol 2012, 14:42

Odlične!
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 11 kol 2012, 20:42

slika
ove žvrlje kod mene uvijek prevelike :ajme
sutra za krštenje
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Mrđi » 12 kol 2012, 13:05

Neve odlična je :dada

a evo i mog novog anđela za danasnje krstenje
slika
Samo se srcem dobro vidi, bitno je očima nevidljivo. (Mali Princ)
Avatar
Mrđi
mami me el Camino
 
Postovi: 5995
Pridružen/a: 04 tra 2005, 15:29
Lokacija: s pogledom u nebo

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la fancy » 12 kol 2012, 14:53

Zenske, trebam pomoc, gospodjici rodjendan za dvije sedmice, sve sam organizovala, ali nemaaaaam ideje kakvu torticu :nesvist Drugi nam je rodjendan, prosle godine sam pravila neku morsku, sa ribicama i tako tim zivuljcima, mislim da sam je kacila ovdje, i tetka joj je narucila ogromnu tortu sa onom macketinom, od koje se meni kosa dize na glavi :ajme
Nisam bas neki majstor, sem zeceva za Uskrs i te rodjendanske, nisam se bas igrala, pa bih nesto jednostavnije, a da opet izgleda super. I tako ja cackam, i sve mi nesto, ili prejednostavno, ili prekomplikovano :nesvist Dajte ideju :kiss
I won't put my hands up and surrender...
There will be no white flag above my door...
Avatar
fancy
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 997
Pridružen/a: 03 pro 2010, 00:05

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 12 kol 2012, 16:46

Uh fancy, razumijem kako se osječaš, ja isto nisam imala temu do zadnjeg dana za drugi rođendan pa sam nakraju napravila 2 lika iz crtića koji voli.
Za prvi rođendan sam pravila džunglu (dva lava i gekona) tema lav slavi rođendan :lol i to je bila moja prva ticino tortica, ima je negdje u ovoj temi, možda bi mogla tako nešto. Ili rozu torticu (curica je jel tako) sa puuuuno cvjetića, srca, recimo leptirića, ili npr leptir tortu u obliku leptira ili tako nešto. Ili npr. gusjenicu, šarenu i tak. Puno je čini mi se lakše za curice, za dječaka auta, bagere i slično.
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 21 kol 2012, 11:17

molim vas za savjete....dali je netko radio tortu na 4 kata bez separatora onih plastičnih ....radi troška.....a da torte nisu utonule.... :conf
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la boysmama » 22 kol 2012, 13:20

curke, torte su vam super... nije me dugo bilo

kiki i lara, ja se ne bi usudila :dunno
A... bebica...... 06.10.'16.
M... hrabrica... 02.07.'11.
R... mazica...... 06.10.'09.
L... mrcina ..... 21.04.'08.

"Sve mogu u Onome koji me jača" (Fil 4,13)
Avatar
boysmama
imam neke švapske gene
 
Postovi: 4452
Pridružen/a: 27 lis 2009, 21:14
Lokacija: Zagreb

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la orchid » 22 kol 2012, 14:04

Meni su plastični separatori jako pomogli a uredno su mi ih vratili iz restorana poslije svadbe tako da ih mogu ponovo koristiti ako želim. Jedino što nisam mogla više koristiti su skriveni stubići jer sam njih rezala po već napravljenim tortama a nisam sigurna da bih uspjela opet napraviti tortu tačno iste visine da pašu već izrezani stubići.
Na youtube sam gledala kako slažu torte sa drvenim štapićima na sličan način, no svejedno svaka pojedinačna torta mora na nečemu stajati, pa makar to bio i kartonski separator (koji pak sigurno navlaži od torte pa nisam sigurna koliko je pametno to koristiti).

http://www.wilton.com/cakes/tiered-cake ... uction.cfm
pogledaj ovaj link možda ti pomogne
03.03.2010 Moja mala ljubav
Avatar
orchid
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 255
Pridružen/a: 06 kol 2010, 11:22

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Masha » 22 kol 2012, 14:11

fancy je napisao/la:Zenske, trebam pomoc, gospodjici rodjendan za dvije sedmice, sve sam organizovala, ali nemaaaaam ideje kakvu torticu :nesvist Drugi nam je rodjendan, prosle godine sam pravila neku morsku, sa ribicama i tako tim zivuljcima, mislim da sam je kacila ovdje, i tetka joj je narucila ogromnu tortu sa onom macketinom, od koje se meni kosa dize na glavi :ajme
Nisam bas neki majstor, sem zeceva za Uskrs i te rodjendanske, nisam se bas igrala, pa bih nesto jednostavnije, a da opet izgleda super. I tako ja cackam, i sve mi nesto, ili prejednostavno, ili prekomplikovano :nesvist Dajte ideju :kiss


fancy, meni se hello kity čini kao dobra ideja za maje cujice :luv to ti je jednostavno, a efektno.
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1933
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 22 kol 2012, 14:16

probaj nešto s minnie mouse
ala ovo
slika
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 22 kol 2012, 16:30

Fancy probaj neku torticu na zeku ala ona boysina na ježa.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 22 kol 2012, 18:26

to sam i ja pomislila staviti možda kartonske tacne...kad sam naručivala iz dore...bile su postavljene
i sjedne i s druge strane sa zlatnim slojem....iako plastične su def..najsigurnije
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la latica » 24 kol 2012, 09:46

cure di da nađem srebrnu boju - moram neke detalje nacrtat u srebrnoj na ticinu (felge na kotačima i sl.), a na dori nema srebrne boje u ponudi? kak vi to riješite?
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Madir » 24 kol 2012, 10:22

Jesi ih zvala?
Tako nisu imali ni zlatnu, kad je meni trebala, pa sam zvala i imali su.
„Sve, dakle, što želite da vam ljudi čine, činite i vi njima.“ (Mt 7,12a)
Avatar
Madir
Carica od jaslica
 
Postovi: 3300
Pridružen/a: 28 lis 2009, 21:43
Lokacija: Urban jungle :)

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la latica » 24 kol 2012, 10:32

nisam zvala, nije mi palo na pamet :plavusa samo sam vidjela u popisu boja na netu da nema!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 24 kol 2012, 12:09

evo i moje tortice ....koja je za danas...po željama slavljenika.... slika slika slika slika
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: ideje i savjeti za ukrasavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 24 kol 2012, 15:39

latice baš nazovi jer oni tako znaju neke artikle nemati na netu, a tamo ih imaju. I meni je tako bilo kao i Madir, samo je meni trebao nastavak za travu. I onda je teta rekla da ima i priključila ga naruđbi. :dada

kiki i lara zakon su figure i torta!!!
:klanja
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.