Sada je: 24 lip 2026, 11:08.

Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

Moderator/ica: nevenera

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la srečica18 » 06 stu 2012, 19:09

Neve :kiss :kiss :kiss imam sušilicu Bog je blagoslovio jer uz sve sunce zimi je nemoguča misija sušit vani.Kod nas kao na seoskom imanju griju se na drva ali trpaju i smeče u peči pa je to jaooo kako zaudara roba.
Gledala sam i ja ove
modesty blaise je napisao/la:Imaju bar se meni cine povoljnu ponudu
http://www.dodoty.com/paketi-pelena.html
i nisu loše
http://top--shop.com/naturapelene/ove su mekanije i bolje obrađene ali i skuplje
a ove su mi broj 1
http://www.mybabysaurus.com/
sad vjerujem vašimiskustvima
nevenera je napisao/la:- one size - jedna veličina?
e to malo kapiram pretrudnički :hahaha
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la nevenera » 06 stu 2012, 19:18

ja imam samo babysaurus od ovih i meni su odlične.
od paketa palena ja sam uzela flafi -dobije se jedne zaštitne i dodatne uloške gratis. http://www.flafi-platnene-pelene.com/webshop/product_info.php?cPath=26&products_id=78
sad se može birati osim dezena i želi li se drukere ili čičak (može se i uzet oboje, 2 jedno i 3 drugog) i ušiveni ili odvojivi uložak.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la nevenera » 06 stu 2012, 19:18

ako imaš sušilicu onda ih ne treba puno
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la modesty blaise » 06 stu 2012, 19:19

Mislila sam za prvu ruku uzet od Tabite ovaj paket od 10 kom. dok ne udem u stos, a onda pomalo narucivat dalje.
Vec vidim da ce mi ove pelene bit skup sport :naughty
slika
Avatar
modesty blaise
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 564
Pridružen/a: 27 lis 2011, 10:27

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la modesty blaise » 06 stu 2012, 19:21

nevenera je napisao/la: drukere ili čičak (može se i uzet oboje, 2 jedno i 3 drugog) i ušiveni ili odvojivi uložak.


Sta je bolje? Pogotovo za pocetnike?
slika
Avatar
modesty blaise
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 564
Pridružen/a: 27 lis 2011, 10:27

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la nevenera » 06 stu 2012, 19:22

vidim da i tabita daje jedne zaštitne i uloške gratis. to je super
samo njene pelene nemam pa ne znam kakve su, ali možda se javi netko tko ih ima
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la srečica18 » 06 stu 2012, 19:33

nevenera je napisao/la:ako imaš sušilicu onda ih ne treba puno

ja sam mislila 20kom ako se naruče ove natura dobiješ sa svakim kom i uložak gratis+ dvoje zaštitne i dođu oko 1800kn ali prva ljubav su mi ove babysaurus tako moguče da ču kombinirat.
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la silki » 06 stu 2012, 19:47

meni se to pari puno para :dunno
nikad ne bi uzela više od dvije pelene od istog proizvođača. osim mother ease, njih sam prvi put uzela 10 i 10 bella bottoms. tako sam počela. beline su počele odlaziti nakon skoro tri godine pranja i sušenja a ME se drže k'o prvog dana.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la srečica18 » 06 stu 2012, 20:00

Silki zato vas i pitam za savjet ;) novo mi je sve ovo i ne želim falit tako pomagajte drugovi :lol
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la silki » 06 stu 2012, 20:03

ja bi uzela prefolde na tvom mjestu. oni su ti jeftiniji od najjeftinije pelene a super služe svrsi. mo'š i tetre kombinirat sa snappy kopčama. znači puno manja investicija pa onda polako nadukupljuješ iz mjeseca u mjesec po koju.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la nevenera » 06 stu 2012, 20:04

ja isto nisam uzimala sve od jednog nego paket od 5 flafi, pa 3 od rode, pelene od gwen koja je tad šivala, 10 babysaurus, 5 luci. sve u svemu od svega po malo. kad sam počela koristit sam nadokupila što mi se svidjelo a i na TPD sam uzimala rabljene i nadopunjala
ne bih uzela svih 20 od nature samo.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la modesty blaise » 06 stu 2012, 20:06

silki je napisao/la:ja bi uzela prefolde na tvom mjestu.


ove mi se cine prekomplicirane :oops:

nevenera je napisao/la:a TPD sam uzimala rabljene i nadopunjala


TPD a to je :conf ( neupucena )
slika
Avatar
modesty blaise
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 564
Pridružen/a: 27 lis 2011, 10:27

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la srečica18 » 06 stu 2012, 20:08

Babysaurus je prvi na listi i njihovih ču sigurno uzet 10kom a ostalo kako ste mi rekle a sobzirom da imam sušilicu lako ču dodavat bude li falilo ;)
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la nevenera » 06 stu 2012, 20:13

od babysaurus isto uzmi više vrsta. meni su bb like i mutt like najbolje.

prefold su super. nije toliko teško namjestit. ja sam na početku koristila tetre i snappy. ful jednostavno.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la nevenera » 06 stu 2012, 20:13

modesty blaise je napisao/la:TPD a to je :conf ( neupucena )

Trgovina-Darivanje-Posao je podforum na kojem možete pročistiti ili napuniti svoje i dječje ormare te ponuditi ili potražiti usluge. Članovi trebaju imati staž od 6 mjeseci i 300 postova. Ulaz odobrava moderatorica. Ukoliko članovi nemaju navedene uvjete, ulaz odobrava vijeće moderatorica.
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la modesty blaise » 06 stu 2012, 20:22

Hvala nevenera :kiss
slika
Avatar
modesty blaise
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 564
Pridružen/a: 27 lis 2011, 10:27

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la crna ofca » 06 stu 2012, 21:16

Mi smo počeli s prefoldima i stvarno nisu komplicirani. I danas njih najčešće koristimo za po doma.
Moj savjet je da ne kupujete od jednog proizvođača već da naručite po komad, dva i onda vidite kaj vam najbolje paše. Cijeli komplet Bambino Mio prefolda smo dobili i mislila sam da mi niš više neće trebati, a kad ono :nesvist Do danas pokupovala uz to još nekih dvadesetak pelenica, a tu mi sigurno nije kraj :nokti
Expresička 2012 slika zimski mirišljavko 2015 slika
Avatar
crna ofca
hobitska stopala
 
Postovi: 722
Pridružen/a: 17 tra 2012, 13:24
Lokacija: zagrebačke spavaonice

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la silki » 06 stu 2012, 21:28

srečica18 je napisao/la:Babysaurus je prvi na listi i njihovih ču sigurno uzet 10kom a ostalo kako ste mi rekle a sobzirom da imam sušilicu lako ču dodavat bude li falilo ;)

to ti je najpametnije. naida ima raznih krojeva pa šaraj malo.

ofco ovisnice jedna :lol
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la Mala Bornica » 06 stu 2012, 21:54

Babysaurus su super, jednio mi AIO nije bas nesto, tj. Tek sad kad je veci mi je ok. Bb like i mutlike su mi super, cb like malo manje ali svejedno ju cesto koristim pa sam nedavno zakljucila da ju ipak volim:lol. Ona je najplica od bs pelena.

Prefold na maloj bebi je super super. Meni je zao sto ih nisam imala na pocetku, jer ovaj koji sam testirala (pogledaj topoc testiranje pelena) je predobar. Tetre su mi premokre, ali ljetos sam ih na moru koristila i bila sam zadovoljna, ali sam koristila i dodatne uloske, i staydry linere.

Za malu bebu AIO ne treba.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la crna ofca » 06 stu 2012, 21:55

kad ste me navukle :mrgreen
Expresička 2012 slika zimski mirišljavko 2015 slika
Avatar
crna ofca
hobitska stopala
 
Postovi: 722
Pridružen/a: 17 tra 2012, 13:24
Lokacija: zagrebačke spavaonice

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la penny » 06 stu 2012, 23:00

prelako se navuc :lol
ja sam jos uvijek u uvjerenju da imam 20ak pelena :hahaha
a kad sam ih spremala nisam brojala, al napunila sam cijeli ooogroman kofer

ja sam krenula sa tetrama, prvo sam ih stavljala ko prefolde u bambino mio, a kasnije origami fold,najcesce +jedna tetra, tek sa 6mj sam pocela kupovat i to po 1-2 od raznih proizvodjaca tako da imam od sivalica bar 5, kissaluvs, naturebaby, close parent, ajme meni nemogu se sjetit ostalih proizvodjaca al mogu svaku vizualizirat, nisam mislila da cu ikad zaboravit ijedno ime kolko sam bila zaljubljena u njih :hahaha
i kasnije sam si sama nasila 10ak komada :lebdi

i u svakom periodu sam imala neku najdrazu, tj najbolju, jer kako je guza rasla, tako je neka druga bolje pasala

vec u startu sam znala da moram kupovat kontru od silki jer su njeni decki slimy verzija dok je moj bio i ostao sumo varijanta :mrgreen
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la srečica18 » 06 stu 2012, 23:18

Penny ovisnice nastradat češ kad te upilim :nata :nata
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la noah » 07 stu 2012, 00:06

Ja imama dve naturine i ne bih ih više nikad kupovala,pelena je dobra za kretanje bebe no sada nakon tri mjeseca pranja materijal je krut i tolko su se smanjile(stisle) da kopčam na zadnji druker. Od tabite imam dve pelene, nekih mjesec i pol i mogu reći da su super za dnevnu pelenu i kretanje( mekane i elastične). Ma da sad kupujem (isprobajući rodu,flafi,tabitu,naturu,mib,kushies,pop in,storcenkinder) uzela bih 10 bambusovih racman i 10 pupeko stvarno su najmekše,super upijajaju i uže su i pogodne za kretanje i brzo se suše.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la srečica18 » 07 stu 2012, 00:29

Hvala ti na info
slika
I believe in angels, something good in everything I see
Avatar
srečica18
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2802
Pridružen/a: 05 srp 2007, 18:21
Lokacija: blizu mora

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la penny » 07 stu 2012, 10:42

srecice samo ti daj ...to ti tako ide...pa ce onda za koju godinu tebe netko :lol


ja bi da imam bas ono love do krova kupovala bi samo bambus i konoplju, bas su mi najdraze... bar bi jos 10 close parenticaAIO i da su im drukeri bolji...babmbus puse od rode :le

a i neispunjeni san :hahaha su mi vuneni coveri CfYA ...ufff
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la noah » 07 stu 2012, 12:02

Mislim da su bambusove pelene još uvijek puno jeftinije od jednokratnih kad se sve skupa izračuna, a racman na velike pakete daje popust tako da jedna pelena dođe ispod 100kn ( i daju na rate),naravno ako se kupuje on line, a i pupeko tako nekako..sorry samo sam iznijela svoke mišljenje jer bih odoista toliko izdvojila novaca za ono što sam napisala u prethodnom postu, s obzirom koliko sam novaca potrošila na prvo djete za jednokratne pelene.
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la penny » 07 stu 2012, 17:32

noah.. to sigurno :dada
al vec imam kolekciju za blizance a ne za jedno..zato kazem, veliki bi mi sad bio izdatak kad sam mislila kao vise ne kupovat...osim jos malo newborn...S...pa malih covera..i sitnica, pa uzimam secondhand... ;)
...always look on the bright side of life...

slika slika
Avatar
penny
teta mačka, teta kučka
 
Postovi: 1940
Pridružen/a: 10 ožu 2008, 17:15
Lokacija: 8 Nm od Du

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la silki » 07 stu 2012, 18:04

Svoje remeno sam belline placala nesto vise od 50kn. To je bila genijalna i superpovoljna pelena. Meni sad pp i nisu neki trosak jer ih imam dovoljno, ubodem tu i tam neku koja mi se svidi. Ono za svoj ceif.
Avatar
silki
ni kljun ni krila ni nogice
 
Postovi: 12826
Pridružen/a: 08 lip 2006, 15:04
Lokacija: kvatrić

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la noah » 07 stu 2012, 19:18

Ma,naravno penny, i meni se ne isplati više kupovati kad imama popriličan broj,velim samo mi je žao da sam na početku pelenaštva znala ovo što sad znam...
N 18.08.2011.
T 23.01.2008.
Naše dvije zvijezde doputovale sa nebeskog svoda u mamino i tatino srce...
Avatar
noah
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 662
Pridružen/a: 31 ožu 2012, 16:12
Lokacija: u drugoj dimenziji

Re: Jesenska platnena parlaonica (22. dio)

PostPostao/la Mala Bornica » 07 stu 2012, 19:54

Ja ne znam da li mogu govoriti o ustedi kad vec mjesecima nadopunjavam kolekciju... A imam ih sasvim dovoljno, u biti i previse.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

PrethodnaSljedeća

Natrag na Platnene pelene

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.