Sada je: 24 lip 2026, 10:15.

Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Solea » 02 sij 2013, 09:46

u novu godinu s novim topikom :xmassanta

nastavite nas oduševljavati divnim tortama i korisnim savjetima :xmaskiss
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 02 sij 2013, 09:53

Da se pridružim pa krenimo dalje.

Treba mi ideja za curicin sedmi ročkas.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Balu » 07 sij 2013, 09:57

I ja sam jos u trazenju torti za "unutra". Vani ce biti Spiderman, radila bi sa vise katova. E sad koje torte, pojma jos nemam a danas sutra se trebam odluciti. Sjecam se da je Boysmama mislim pisala jednom da mora biti skroz spodnja ziheraska, vise biskvitasta itd. ali koja, da je ta ipak fina?! Meni, finija je torta, "teza" je za ticino.

Liv, kad je vama rockas?
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la sandram » 07 sij 2013, 10:05

Posto se ovdje najvise vrte majstorice od torti odlucila sam i tu pitati, imate kakav dobar recept za tortu od kestena?
Djeca nisu bojanke. Ne mozemo ih ispunjavati svojim omiljenim bojama.
Avatar
sandram
pahuljica
 
Postovi: 9288
Pridružen/a: 10 sij 2003, 14:46

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 07 sij 2013, 11:24

Kao prvo sretna nova svima! :xmashappy

Evo malo mojih zadnjih uradaka.

slika

slika

Kućice od medenjaka

slika

slika
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 07 sij 2013, 11:29

slika

slika
Zadnja izmjena: TinchiS; 07 sij 2013, 11:36; ukupno mijenjano 1 put/a.
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la latica » 07 sij 2013, 11:30

evo i moja nova, rođendanska, na zadanu temu naravno :)

slika

unutra je čokocheese od boysmame, samo s dodatnim korama u odnosu na recept, bila je fina!

ajme tinchis kakva genijalan zimska torta, predobra je! a i ove gore tortice su mi super! svaka čast!
slika Moja 3M
Avatar
latica
Bigul
 
Postovi: 7430
Pridružen/a: 17 pro 2009, 23:41

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 07 sij 2013, 11:39

Sad tek vidim da sam ogromne fotke stavila. Sorry!
neda mi se sad ponovo sve.

Balu je napisao/la:I ja sam jos u trazenju torti za "unutra". Vani ce biti Spiderman, radila bi sa vise katova. E sad koje torte, pojma jos nemam a danas sutra se trebam odluciti. Sjecam se da je Boysmama mislim pisala jednom da mora biti skroz spodnja ziheraska, vise biskvitasta itd. ali koja, da je ta ipak fina?! Meni, finija je torta, "teza" je za ticino.

Liv, kad je vama rockas?


Možda Sacherica? Ima jedan super recept za Franziku Sacker na Coolki. Fina je i nije suha a čvrsta je. Ta je i ispod ovog mog skijaša. ;)
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 07 sij 2013, 11:41

Latice, hvala! :)

I tvoja je baš slatka. :)
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 07 sij 2013, 13:36

Balu ročkas nam je krajem prvog mjeseca. A moja curka hoće Pocahontas. :nesvist
Za unutra se sve više mislim kako bi radila boysinu cheescake i ja jer nju nisam nikad. :xmasgrin
Vama?

Latice torta je fora.

Tinchi i meni je ova zimska genijalna.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Balu » 07 sij 2013, 18:18

Tinchi, hvala! Pogledat cu! :kiss
slika
Avatar
Balu
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1324
Pridružen/a: 28 ruj 2005, 11:29

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la anaši1507 » 08 sij 2013, 15:26

mmar je napisao/la:Ajme Tinchi :shock Kako su dobre, divne, savršene :nesvist
A ovo od medenjaka :nesvist


a ova snježna :nesvist :nesvist
anaši1507
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 46
Pridružen/a: 19 svi 2011, 09:39

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la erina » 08 sij 2013, 15:40

anaši1507 je napisao/la:
mmar je napisao/la:Ajme Tinchi :shock Kako su dobre, divne, savršene :nesvist
A ovo od medenjaka :nesvist


a ova snježna :nesvist :nesvist


:nesvist

Mojoj curki sljedeći mjesec rođendan, ona bi na malu sirenu, i to našla sliku na netu i točno takvu bi :nesvist , prevelik zalogaj za mene, mislim naručiti jestivu pokrivku pa možda nešto uz to izvesti, ne znam još što bi i kako :ajme
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 08 sij 2013, 16:28

idi na buttercream transfer tehinku
evo video http://www.youtube.com/watch?v=CV2DZDuv9XA
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la erina » 08 sij 2013, 17:02

Slika mi prezahtjevna za tu tehniku, a ona hoće baš tu sliku na torti, evo ova I nije otvorena za pregovore oko varijacija na temu, čvrsta odluka tvdoglave skoro šestogodišnjakinje :xmasgrin
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 08 sij 2013, 22:08

Ima i jako lijepih slika di je sama Ariela.

Zato ja svojoj ne dam da sama bira po netu nego izaberem po temi ono što mogu izvesti pa od tih slika ona izabere ono što joj se sviđa. :xmasgrin
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la erina » 08 sij 2013, 22:35

Ma nisam ni ja njoj dala da sama traži po netu nego me zaskočila dok sam ja gledala i tražila ideje da joj podastrem. Mislim, mogla bi ja tu nju zamuljati i okrenuti na svoje al bezze mi, njen je rođendan i smisao svega je da se nju usreći a jako jako joj se sviđa ta slika.
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 08 sij 2013, 22:38

A gle, koliko god slika bila :le na jestivoj pokrivci će biti blijeda. A meni tek to nije to. Radije bi se potrudila napraviti sama butter transfer.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 08 sij 2013, 22:41

jedino mi je rješenje jestiva slika jer je stvarno dosta detalja.
ili da probaš napravit što sličniju od ticina, figurice male. kao ona slova gore na slici od latice, ne mislim na 3d, već 2d
ne znam jesam li jasna :ajme
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la erina » 08 sij 2013, 23:02

Ma neće biti blijeda, daju se ove boje pojačati malo, ok će slika izgledati, imali smo jedne godine tu pokrivku, samo što meni nije to to, malo mog truda tu. Mislila sam zato nju staviti gore a okolo se poigrati s ticinom, napraviti nešto ako morsko dno il nešto tako.
N 02/07

S 04/12
Avatar
erina
B.Sc. Cicologije
 
Postovi: 2202
Pridružen/a: 18 kol 2011, 17:37

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 09 sij 2013, 11:57

I mji smo je imalo jednom zato i kažem da je blijedo. :dunno
Ali naravno ti znaš najbolje kakve su ti mogućnosti.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 13 sij 2013, 18:48

evo moje Fifi :)

slika
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 13 sij 2013, 21:05

Predobro. Boje su mi odlične. Baš po mom ukusu.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 19 sij 2013, 21:18

Liv Tyler je napisao/la:Predobro. Boje su mi odlične. Baš po mom ukusu.


Hvala! :)
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 19 sij 2013, 22:02

super je Fifi
kako tako stoji, ima nešto u njoj?
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Ruskinja » 20 sij 2013, 13:42

Bok, cure!!! Hoću se pridružiti vama. Odmah vas molim oprostite mi za greške moga pravopisa. Živim u Hrvatskoj samo 2 godine i još uvijek učim jezik. Obožavam kuhati, raditi torte i kolače. Imam veliki internet dnevnik sa receptima "korak po korak", ali na ruskom jeziku, moderator sam na sličnom ruskom forumu. Nedavno sam počela ukrašavati torte i stvarno uživam u tomu.



editiram
Zadnja izmjena: dunja; 20 sij 2013, 17:48; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: reklama
Ruskinja
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 20 sij 2013, 12:48

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Ruskinja » 20 sij 2013, 16:43

editiram
Zadnja izmjena: dunja; 20 sij 2013, 17:48; ukupno mijenjano 1 put/a.
Razlog: reklama
Ruskinja
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 20 sij 2013, 12:48

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 20 sij 2013, 17:45

Ruskinja, super je torte! :dada Dobrodošla! :)

nevenera je napisao/la:super je Fifi
kako tako stoji, ima nešto u njoj?


naravno ;) U svakoj nozi je štapić od ražnjića i tako je zapiknuta u tortu a noge su malo navlažene vodom, kako se i inaće lijepi ;)
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Ruskinja » 20 sij 2013, 20:12

TinchiS Hvala! :) Ali moje slike izbrisali su zbog reklame.:conf Stvarno nisam ništa reklamirala, ali dobro nema veze, ne želim se svađati ni sa kim. Čekam sad odgovor od administratora na koji način mogu se podijeliti sa idejama za ukrašavanje torte, ako ne mogu staviti svoje slike. Na mojim slikama stoji ime i prezime zbog sigurnosti zbog toga što slike kradu na internetu i prodaju ih drugim sajtovima kao svoje. Svi tako rade na blogovima i forumima. Gdje je tu reklama? Došla sam k vama zbog razmjene iskustava zbog toga što sam upoznata sa drugom školom ukrašavanja i dizajniranja torti i bilo bi meni drago upoznati se i sa vašom.
Ruskinja
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 4
Pridružen/a: 20 sij 2013, 12:48

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la dunja » 20 sij 2013, 23:10

Možeš se uključiti na naš forum i sudjelovati kao i sve ostale članice. Ovo nije kuharski forum nego forum mame i bebe. Tvoj prvi post sa gomilom slika vlastitih torti koje sasvim sigurno ne izrađuješ za svoje potrebe nisu ništa drugo nego reklama.

Link na pravila

http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewtopi ... 21&t=56741

Ukoliko želiš sudjelovati na forumu na svim ostalim temema kao svaka ostala članica koju zanimaju teme foruma, dobro došla si.
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29566
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Sljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.