Sada je: 25 lip 2026, 00:31.

Polaznici glazbenih škola - 2. dio

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Mala Bornica » 19 stu 2012, 13:38

mislim da nisam prijavila mog bubnjara kao polaznika prvog razreda glazbene skole :). je da smo malo kasnije krenuli, ali nema veze. danas ima nastup, uskoro ide i na natjecanje... ocjene nema nikakve :dunno .
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 21 stu 2012, 17:48

Wow natjecanje! Bravo:-) mi za ocjene znamo tek na kraju al na natjecanje idu samo najbolji:-) dakle ne da ima 5 neg plus 5 ;)
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 22 stu 2012, 10:47

Bornice, super za bubnjara :srca
Znači podrum je njegov ;)
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Mala Bornica » 23 stu 2012, 10:39

Mene je iznenadilo to natjecanje... Bio je u pon.koncert podrske pred natjecanje, samo 7 ih je nastupilo, to je bilo tako lijepo.... Moj bubnjar lupa sa prijateljem, imaju duet:). Ne znam koliko je njihova tocka zahtjevna... Ne mogu procjeniti, nemam s cime usporediti.

Jos ga nismo preselili u podrum:lol. Ali razmisljamo o tome.

To je nezgodan instrument, dosadno mu je kad sam bubnja, volio bi da ga netko moze na drugom instrumenti pratiti, to mu se svidja. Krenuo je u skoli na bend pa tu malo gusta.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Berta » 27 stu 2012, 18:22

jos malo pa polugodiste, a mi jos nismo dobili ni jednu uplatnicu

sutra je neka produkcija, veselimo se :)
u nasoj skoli svaki cas neki koncertici (ne produkcije samo jednog profesora), ali koliko vidim po točkama na tim koncertima nasa profa nikad ne sudjeluje sa svojim đacima :roll
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 28 stu 2012, 17:37

Berta, mi smo dobili sve uplatnice :dada
A kod nas ni za roditelje prošle godine nije bilo produkcije.
Sad imamo drugu profu pa ćemo vidjeti.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Mala Bornica » 28 stu 2012, 20:35

A mi vec 3 imali... U subotu natjecanje u trstu. Bas me zanima kako ce to izgledati.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la mao » 28 stu 2012, 20:42

... kod nas se naveliko sprema polugodišnji koncert...

Mala Bornice, ja ponekad dohvatim blok flautu pa maki i ja skupa "muziciramo", to nam je oboma baš zabavno (tako ponekad razbije rutinu)
Avatar
mao
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 23 srp 2012, 12:22
Lokacija: provincija, zapad

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Mala Bornica » 28 stu 2012, 20:45

E.se za sada snalazi da malo bubnja pa se malo preseli za sintisajzer. Ili si slusalice pa pokusava pratiti pjesme koje mi se svidjaju... Ja mu nisam od velike pomoci:lol, a i bez pojacala nis ne vrijedi pratnja...
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Berta » 29 stu 2012, 23:37

lastavica, nasa uciteljica je malo, hmm, ležerna :lol tako sam i lani sredinom prosinca dobila prvu, a onda za cas drugu, valjda dok se sjetila podijeliti
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Mala Bornica » 04 vel 2013, 14:32

Koliko vasi glazbenici rade doma? Da li uce solfegio?
Pred nastup da li pojacano vjezbaju?
Kod nas je sve laganini. Danas nastup a nis ne vjezba doma. Malo je kod nas nespretno jer bubnja bolje nego za prvi razred (jer mu je to vec 4.godina) a solfegio nije prije ucio. Mozda zato.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Kris2 » 04 vel 2013, 16:10

I je sad 3. razred i ove godine puno više vježba, u principu na dnevnoj bazi - odradi zadaću i još ako treba nešto ponovi. Za nastupe, pogotovo veće vježba dodatno.
Solfeggio u principu radi samo u školi, eventualno je poradio na par stvari koje mu nisu bile jasne ili koje je trebalo naštrebati (nisu mu bili jasni intervali - lakše ih je shvatiti nekome tko svira klavir i bilo mu je teško naštrebati talijanske nazive - Agogika i Dinamika - kazao je da je to nemoguće, pa sam ja morala prva naštrebesati da mu dokažem da je moguće :lol ). Solfeggio inače voli i ne pada mu teško.
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Mala Bornica » 04 vel 2013, 16:18

Rekao je i nama ucitelj da je treci razred nesto drugo u odnosu na prvi i drugi.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 07 vel 2013, 13:02

Bornica, moja je 2.razred. Za violinu smo od ove godine uveli svakodnevna vježbanja od dvadesetak minuta. Naravno to zna biti i kraće i ne svaki dan ali to je cilj :) . Od ove godine ima i novu profesoricu iz violine pa joj i ona daje poticaja kroz zadaće.
Za solfeggio ne radi doma ništa. S time da voli solfeggio pa nam zna tu i tamo nešto pokazivati. A kako je skužila da MM i ja nemamo pojma o tome čak nam je uvela i satove solfeggia da nas malo poduči . Ja sam se čak htjela i ispisati no nije mi dala :znoj . Sad je to zapustila, a nadam se da ju neće ponovo uhvatiti :nata iako debelo kasnimo jer nismo još sve obradili što je zacrtala do nove godine. Omeli je zimski praznici ;)
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Mala Bornica » 07 vel 2013, 13:08

Lasto, prava je :luv .
I moj muzicar uziva u tome sto mi nemamo pojma pa se hvali sa znanjem iz sollfegia:). Srecom nas jos nije postrojio, valjda voli da bude jedini s tim znanjem :lol.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Berta » 08 vel 2013, 21:26

ispisala bi se lastavice, je li? e pa ne može, kad si se upisala izvoli odraditi godinu do kraja :lol
nemam pojma što se radi na solfeggiu, nit doma uči, nit uči nas
gitaru vježba nekoliko puta tjedno, nekad je ulovi svaki dan, nekad 5 dana ne primi u ruke. Sad je bila u skoli u prirodi, vikend isto nije svirala tako da je sad sigurno skupila bar 7 dana bez da je gitaru izvukla iz navlake
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 08 vel 2013, 21:50

kooooonačno netko tko radi manje od moje :lol
nakupila je loših ocjena iz solfeggia, sva sreća što ove godine nema ispita :znoj
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 08 vel 2013, 22:13

Moje vjezbaju solfegio a i ponekad uce za test. Uglavnom moraju vjezbat primjere pa to nesto u 5 min sprtljaju. Ne vole solf zbog prof. Imaju 5 i 4. Sviranje cca 10 min na dan pred nastup samoinicijativno i s voljom i duze :) l. Ce na smotru violista u 5 mj i na glazbeni tj a z. Na gl tjedan .
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 08 vel 2013, 22:15

apropo vježbanja, danas je imala popodne školu i pitam ju jel vježbala ujutro, kaže nisam stigla, pitam ja dalje, jel gledala tv, kaže je, ne moram vam napisati svoj komentar :mrgreen Uglavnom ovaj je tjedan od 5 dana doma vježbala 2
Znači nitko od vas nema poduku, samo ja, izgleda da je unuka pobrala bakine gene :nata A moram priznati da je dobro ovladala tehnikama podučavanja, ne znam jel to naučila u redovnoj školi i glazbenoj, koristi poticajne rečenice, pokušava nam na razne načine objasniti, ako ne znamo bodri nas. Baš joj leži podučavanje :dada
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Berta » 08 vel 2013, 22:24

čuj, moja je odustala od poduke kad je shvatila da još uvijek znam više od nje. Kao da se malo razočarala što sam i ja nešto naučila u glazbenoj :lol
iz solfeggia ima 5, ali sad im je treća profa iz solfeggia ove godine, pa koliko je prije pričala o promjenama i o tome što se radi, kao da joj se sad više uopće ne da o tome razgovarati. Dok ima dobre ocjene nemam joj što prigovoriti na tu temu.
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la sany » 10 vel 2013, 13:56

lastavica je napisao/la:Znači nitko od vas nema poduku, samo ja, izgleda da je unuka pobrala bakine gene :nata


nisi jedina, svaki put nas pita, a posebno gusta kad se stariji brat zezne :lol
i onda jos isprica profesorici, bas mi je rekla prosli put kad sam bila
ona obozava solfeggio, ali imaju zaista prekrasnu profesoricu pa nije ni cudno :srca
Avatar
sany
la plus jolie petite aux yeux bleus
 
Postovi: 1918
Pridružen/a: 07 ožu 2002, 18:58

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 28 vel 2013, 12:19

sany je napisao/la:
lastavica je napisao/la:Znači nitko od vas nema poduku, samo ja, izgleda da je unuka pobrala bakine gene :nata


nisi jedina, svaki put nas pita, a posebno gusta kad se stariji brat zezne :lol
i onda jos isprica profesorici, bas mi je rekla prosli put kad sam bila

:lol
moja na našu sreću :znoj još nije tako "intimna" s profesoricom
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 28 vel 2013, 12:28

cure jel znate jel postoji nešto tipa ljetnog glazbenog kampa ? ja sam si to zamislila kao druženje kroz pjesmu, malo instrumenta i puno zabave :)
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 28 vel 2013, 12:34

postoji :dada
imaš ljetne škole na Braču, dvije su, i na Korčuli
e sad, moraš pitati profu ima li koja baš za gudače - od ove dvije bračke, jedna je gitaristička, a druga ima termine za različite instrumente

za vas
http://h.upbeat.hr/
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 28 vel 2013, 12:48

:kiss Ina

na brzinu sam pogledala stranice i sviđa mi se, a vidim da imaju i likovne radionice što bi za moju bio pun pogodak

jel netko bio na takvom ljetnom kampu ?
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Ina66 » 28 vel 2013, 12:53

mi smo prošle godine dvoumili hoćemo li je poslati pa na kraju nismo
ove godine bi joj to bilo taman, ona je treći razred, ali financijski ne možemo.
pitala sam dečka iz 3. srednje koji je bio prošle godine - on kaže da je škola odlična, ne samo zbog toga što nauče već zbog druženja
i baš je tako kako kažeš - red sviranja, red druženja, red zabave
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la lastavica » 28 vel 2013, 13:32

Ina šteta što ne možete :( mogle bi se cure družiti :)
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Hajdi » 19 ožu 2013, 12:00

Pozdrav cure, dugo nisam stavljala naše snimke, evo ih ovdje:

Jakobov prvi nastup, malo početničkih grešaka :luv

http://youtu.be/8eqGPawTJK4

Drugi nastup, već se vidi napredak :luv

http://youtu.be/ISfRd7XOM-0

Lucijin maškarani nastup za pusta :rodj

http://youtu.be/qbwaxmONyNU
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Liv Tyler » 07 svi 2013, 11:21

Pozdrav cure, evo mene opet s nekim pitanjima.
Ako mogu dobit odgovore bila bi vam jako zahvalna.


Htjela sam curu upisat ove godine u pripremni razred, kako ste mi i savjetovale onomad, ali od ove godine nema pripremnog razreda u našoj školi. :ajme
Dakle ide se odmah na audiciju za prvi razred i cura mora odmah odredit instrument. Do ovog sam mislila doći kroz taj pripremni razred jer G je već nekoliko puta promijenila mišljenje. Uglavnom za sad su joj napete flauta i violina.
G još trenira i krate.

E sad da li pričekat onda još tu jednu godinu ili krenut sad pa da ne završava paralelno dvije škole?
Kakva su vaša iskustva sa školarcima i njihovim obavezama sukladno s glazbenom?

:mah
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Polaznici glazbenih škola - 2. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 07 svi 2013, 19:48

Obveze su tako tako, ovisno, moje vjezbaju cca 10-15 min na dan.( ne bas svaki) Solfegio uce kao i za skolu neki predmet. Preporuka je da krenu u 3 r kako ne bi imali pauzu ako odluce ici u sr. Ja prije 3 r ne bi nikako kretala, dosta je to obveza ipak. A i bit ce medu najmladima. Vecina krece u 3 r.
Kod violine ( mi sviramo violu) je meni koma kao i kod viole sto smo mi cijelo polugodiste samo vjezbice radili , nikako do pjesmice doci i ak je dijete nestrpljivije to moze bit problem. Moje vise ne idu na nista a isle su na tkd i balet jer nam je to previse... Nek uziva jos godinu u sportu i igri .
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.