Sada je: 24 lip 2026, 11:36.

Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 22 ožu 2013, 09:40

Da li treba torta preko noci kad stoji, premazana buttercreamom a poslije ticinom, biti prekrivena necim (poklopac ili folija)? Slag torte uvijek prekrijem da se ne osuse.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 22 ožu 2013, 10:06

Tortu ostaviš preko noći da se stisne kako bi mogla postavit butter i tičino preko. S ničim je ne prekrivat posebno ne premaz i tičino jer će ti se zaljepit. Torta, a ni sve ostalo se neće posušit.

Ledeni vjetar? Ili da odem na coolinaricu?
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 22 ožu 2013, 10:09

http://www.coolinarika.com/recept/ledeni-vjetar-sa-slikom/

Sorry, nisam stigla :kiss .
Jos jednom hvala na savjetima :).
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 23 ožu 2013, 02:03

bome ste se raspisale. :D

Da vam otkrijem jednu tajnu??!! ;)
ja uopće ne koristim buttercream nego torte ispod ticina premazujem jaaaako čvrsto istučenim ( skoro pa pretučenim ) BILJNIM slatkim vrhnjem. Ticino se ništa ne topi a torte se mogu super ispeglati. Sve moje torte koje ste vidjeli su tako napravljene, dakle, 100% isprobano a brzo gotovo. Treba vam samo par min da istučete šlag. ;)
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 23 ožu 2013, 02:10

Wall-e :)

Ispod je isto, naravno, čvrsto istučen biljni šlag. ;)

slika
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 23 ožu 2013, 03:42

TInchis prekrasno kao i uvijek....i torta savršeno ispeglana...i ja sam skužila kad sam prvi put radila figuricu od fondana da se fondan ne topi kad je šlag ispod...jer sam ja tada mužu ukrasila tortu za rođendan sa šlagom a figurica je bila od fondana...i ništa joj nije bilo.. :))
hvala na tajnom savijetu.. ;) :kiss
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 23 ožu 2013, 03:45

i ja sam nešto večeras otkrila....radila sam crvenog teletabisa..i bez obzira što sam napravila gumpastu crvene boje ...shvatila sam da se crvena boja uvijek malo mrvi....i teže s njom radi....al uspjela sam ja njega napraviti...i mislim se što bih mogla nadodati da bude elastičnije ...računam da bih mogla rastopiti malo želatine...ali to ću drugi put probati....mislim da i to pali...
nego sjetim se ja fondana sa marsmalowom...i tako ja otopim jedan komadić i pomiješam sa svojim crvenim fondanom...i dobijem super elastičnu crvenu boju.... eto još jedan trik... :nata
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la milka » 23 ožu 2013, 08:35

TinchiS je napisao/la:bome ste se raspisale. :D

Da vam otkrijem jednu tajnu??!! ;)
ja uopće ne koristim buttercream nego torte ispod ticina premazujem jaaaako čvrsto istučenim ( skoro pa pretučenim ) BILJNIM slatkim vrhnjem. Ticino se ništa ne topi a torte se mogu super ispeglati. Sve moje torte koje ste vidjeli su tako napravljene, dakle, 100% isprobano a brzo gotovo. Treba vam samo par min da istučete šlag. ;)


pa da ima logike, to je skoro pa maslo :kiss
Avatar
milka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 577
Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:49

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 23 ožu 2013, 11:19

kiki i lara je napisao/la:TInchis prekrasno kao i uvijek....i torta savršeno ispeglana...i ja sam skužila kad sam prvi put radila figuricu od fondana da se fondan ne topi kad je šlag ispod...jer sam ja tada mužu ukrasila tortu za rođendan sa šlagom a figurica je bila od fondana...i ništa joj nije bilo.. :))
hvala na tajnom savijetu.. ;) :kiss


Hvala! :)

A to kaj kažeš da je savršeno ispeglana pojma nemam kaj da savjetujem. Peglala sam ju niti minutu. Prošla samo s gladilicom da se zalijepi i to je to. Valjda je bila dosta izravnata sa šlagom a i hlađena je u kalupu pa je bila dosta pravilna.
A baš sam imala problema s ticinom. Trebala sam staviti dosta boje za tu nijansu plave pa je valjda bio prezasićen i potpuno neelastičan. I razvaljam ja njega i pokušam dići a ono puca, kao da mi je prva torta. I ja u panici kaj sad, nebum valjda sad morala novi mijesiti i stavim ga u mikrovalku na 20-ak sec. uzmem grudicu biljne masti i razmažem po rukama i premijesim ga još jednoms biljnom masti. I ispao je ovakav kakvog vidite. :) Super je bio! Eto, još jedan trik za spas. ;)
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 23 ožu 2013, 11:20

kiki i lara je napisao/la:i ja sam nešto večeras otkrila....radila sam crvenog teletabisa..i bez obzira što sam napravila gumpastu crvene boje ...shvatila sam da se crvena boja uvijek malo mrvi....i teže s njom radi....al uspjela sam ja njega napraviti...i mislim se što bih mogla nadodati da bude elastičnije ...računam da bih mogla rastopiti malo želatine...ali to ću drugi put probati....mislim da i to pali...
nego sjetim se ja fondana sa marsmalowom...i tako ja otopim jedan komadić i pomiješam sa svojim crvenim fondanom...i dobijem super elastičnu crvenu boju.... eto još jedan trik... :nata


e super fora s marshmallowom, dobro je i to znati. :)
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 23 ožu 2013, 11:21

milka je napisao/la:
TinchiS je napisao/la:bome ste se raspisale. :D

Da vam otkrijem jednu tajnu??!! ;)
ja uopće ne koristim buttercream nego torte ispod ticina premazujem jaaaako čvrsto istučenim ( skoro pa pretučenim ) BILJNIM slatkim vrhnjem. Ticino se ništa ne topi a torte se mogu super ispeglati. Sve moje torte koje ste vidjeli su tako napravljene, dakle, 100% isprobano a brzo gotovo. Treba vam samo par min da istučete šlag. ;)


pa da ima logike, to je skoro pa maslo :kiss



pa da :) a svi ga se toliko boje :p :mrgreen
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 23 ožu 2013, 21:41

Wall-e :le
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 23 ožu 2013, 21:49

wall-e je zakon!
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la TinchiS » 24 ožu 2013, 13:06

Hvala! :luv
TinchiS
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 137
Pridružen/a: 28 ožu 2009, 03:28

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 24 ožu 2013, 13:09

došla sam samo reći da sam sanjala da radim tortu
i u snu je bila super :hahaha :ajme
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la kiki i lara » 24 ožu 2013, 17:01

:hahaha :hahaha :hahaha :hahaha :hahaha :hahaha
Avatar
kiki i lara
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 571
Pridružen/a: 13 ožu 2010, 17:51
Lokacija: ......

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la zvrka » 24 ožu 2013, 22:31

:joy prijavljujem da sam isprobala upravo biskvit od flor, pola doze, pekao se 40 minuta, oooodličan! Izrezala 3 kore bez problema.
Recept je... :liza
dražesni pupoljak svibanjski 2012.
Avatar
zvrka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 815
Pridružen/a: 20 ruj 2011, 09:22

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 25 ožu 2013, 08:43

zvrka je napisao/la::joy prijavljujem da sam isprobala upravo biskvit od flor, pola doze, pekao se 40 minuta, oooodličan! Izrezala 3 kore bez problema.
Recept je... :liza

u čemu si pekla? u kojoj posudi, koje visine?
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 25 ožu 2013, 09:24

Super zvrka.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 25 ožu 2013, 11:47

nevenera je napisao/la:došla sam samo reći da sam sanjala da radim tortu
i u snu je bila super :hahaha :ajme
:lol

tinchi, savrseno, kao i uvijek, bas me veseli vidjeti svako tvoje remek-djelo! :le

TinchiS je napisao/la:uzmem grudicu biljne masti i razmažem po rukama i premijesim ga još jednoms biljnom masti. I ispao je ovakav kakvog vidite.
ovo sam jos negdje na netu nasla, samo su spominjali margarin, i da s margarinom malo premazu valjak za razvijanje.
ja sam to htjela pokusati ali sam se bojala da ne bude ljepljiva smjesa,
dobro je znati da radi. ;)
TinchiS je napisao/la:ja uopće ne koristim buttercream nego torte ispod ticina premazujem jaaaako čvrsto istučenim ( skoro pa pretučenim ) BILJNIM slatkim vrhnjem.
:shock
ovo mi je prvi glas, pa to je super, ovo mi je puno ukusnija varijanta (citaj jestiva) od ma koje buttercream smjese.
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la zvrka » 25 ožu 2013, 14:59

pekla sam u kalupu za tortu, 25 cm promjer
visina biskvita je bila 4,6 cm :lol , izmjerila ja (možda je trebao biti i viši, ne znam, ali sasvim dobre 3 kore se daju izrezati)
jutros probala ukrasiti tj. nacrtati medinu facu sa čokoladom....fijasko pravi. Srećom je ovo probna torta pa imam vremena smisliti kako ću to izvesti ;)
dražesni pupoljak svibanjski 2012.
Avatar
zvrka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 815
Pridružen/a: 20 ruj 2011, 09:22

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 25 ožu 2013, 15:00

e, super, onda bi ja mogla u kalupu isto
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 25 ožu 2013, 15:25

zvrka je napisao/la:pekla sam u kalupu za tortu, 25 cm promjer
visina biskvita je bila 4,6 cm :lol , izmjerila ja (možda je trebao biti i viši, ne znam, ali sasvim dobre 3 kore se daju izrezati)
jutros probala ukrasiti tj. nacrtati medinu facu sa čokoladom....fijasko pravi. Srećom je ovo probna torta pa imam vremena smisliti kako ću to izvesti ;)


Znas kako nacrtas medu? Isprintaj sliku, stavi preko nje prozirnu foliju (mozes i najlon vrecicu za zamrzavanje, a mozda je bolje grafofolija). Pa kopiraj sliku cokoladom (crtas po isprintanoj sabloni). Kad zavrsis pazljivo s tim u skrinju. Kad je torta gotova, samo prebaci sliku na nju:).
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 25 ožu 2013, 15:43

Mala Bornica je napisao/la:Kad je torta gotova, samo prebaci sliku na nju:).
je l' kad je vec namazana sa slagom pa preko slaga ide slika?
aj malo detaljnije za mene. :plavusa
ili se moze popunjavati slagom unutar te slike, ako me kuzis! :ajme
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 25 ožu 2013, 15:49

evo da prvo pojasnim pitanje, tortu poravnas slaom i na to zalijepis tu cokoladnu sliku, i onda opet popunjavas slagom u zeljenoj boji, kao sto si ti spajdermena, ili nekako drugacije? :plavusa
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Mala Bornica » 25 ožu 2013, 15:58

Vidi:
http://www.youtube.com/watch?v=CV2DZDuv9XA

Ja sam radila i sa slagom. Ali i samo cokoladne konture izgledaju lijepo na bijelom/cokoladnom slagu.
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la zvrka » 25 ožu 2013, 16:18

Znas kako nacrtas medu? Isprintaj sliku, stavi preko nje prozirnu foliju (mozes i najlon vrecicu za zamrzavanje, a mozda je bolje grafofolija). Pa kopiraj sliku cokoladom (crtas po isprintanoj sabloni). Kad zavrsis pazljivo s tim u skrinju. Kad je torta gotova, samo prebaci sliku na nju:).


Čekaj, onda zamrznutu čokoladu preselim sa grafofolije na tortu? Jesam dobro shvatila?
Iako, nije meni problem nacrtati njušku i oči, nego mi ne ide dobro čokolada kroz špricu, nejednako, debelo, pa uopće ne ide, pa se odjednom istrese dosta čokolade, pa onda tanko, ma užas... malo je bolje kad sam pustila čokoladu da se ohladi. Mislim napraviti neku verziju sa čokoladom i marcipan smjesom, vidit ću još. A ovo za crtanje na grafofoliju svakako probam! :dada
dražesni pupoljak svibanjski 2012.
Avatar
zvrka
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 815
Pridružen/a: 20 ruj 2011, 09:22

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la nevenera » 25 ožu 2013, 16:41

možeš i na masni papir
Avatar
nevenera
idejni kreator MUD-a
 
Postovi: 39332
Pridružen/a: 03 kol 2008, 14:18

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la olja2208 » 25 ožu 2013, 17:08

bornice :kiss
super mi je ovo i za fondan i za slag!
S. 2007. G. 2010. V. 2012. P. 2014.
slika
Avatar
olja2208
ja bih htjela imati more 24 sata
 
Postovi: 5662
Pridružen/a: 09 ruj 2007, 23:08

Re: Ideje i savjeti za ukrašavanje slastica

PostPostao/la Liv Tyler » 25 ožu 2013, 21:53

To crtanje ja radim s bojanim buttrecremom na masnom papiru za pecenje.
Sloj buttera treba bit deblji jer se slika raspadne prilikom odizanja.
Krene se prvo sa sitnijim detaljima i onim sto bi se trebalo vidjeti kad se slika gleda s prave strane. I onda se popunjava ostatak slike dok ne bude gotova.
Treba misliti i na to da se crta s naopake strane tj. kad se slika odljepi s papira ta strana ide na tortu kao lice.
Tehnika se zive buttercream transfer i najlakse ja skuzit kako se radi je pogledat koji filmic s youtuba.
Avatar
Liv Tyler
idoiti popitu
 
Postovi: 14215
Pridružen/a: 08 pro 2009, 15:08

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.