Zato molim sve one koji prakticiraju ovakvo zbližavanje s majkom prirodom da podijele svoja iskustva i nagovore/odgovore neiskusne roditelje na/od ovakve avanture.

Sada je: 30 tra 2026, 03:04.
Moderatori/ce: latica, Crazy Daisy


nego kako vozite. Imati dijete u sjedalici na biciklu je mrvu zahtjevnije od obične vožnje, ali ne nešto pretjerano. Ja sam vozila i starijeg i mladju, i bilo je sve ok uvijek.
no sad ima 8,5 godina pa se vozi sama.
recimo kad sam bila sama s njom na moru, ona u sjedalici, ruksak na leđima, kantice u košarici i udri miško. 
















...

Ali dobro je provjeriti kako su postavljene sajle za brzine, istu sjedalicu nismo mogli montirati na mm-ov bicikl jer su smetale sajle za brzine - držač se pričvrščival točno preko tih sajli, pa sam eto ja morala vozit dijete na Sljeme, a ne on 


I mi smo sjedalicu platili nešto preko 300 kn. Ako ima mjesta da kad se držač postavi na ramu, i na njega sjedalica, i ako sjedalica ne struže po gumi od bicikla (a nekako mi se čini da ne bi trebalo, čak i na manjim biciklima), onda nema problema, sjedalice su dosta fleksibilne za podesiti. I da, mislim da je klincima ugodnije sjediti na takvoj sjedalici, koja fino upije neravnine, nego kad se drndaju na paketregeru. Na kraju, ako gledaš u trgovini s biciklima, možemo se nadati da tamo radi netko tko će kužiti problematiku, možda čak ako ima mogućnosti da ti trgovac pokaže na nekom biciklu iz trgovine koji bi bio sličan tvom kak se ti modeli sjedalica koje imaju montiraju i tak... Inače ima i onih sjedalice koje idu naprijed, valjda na governal bicikla, ali mislim da si to eliminirala, jer mi se čini nespretno za manje bicikle i niže ljude (znam po sebi
) Uglavnom, nama je ta sjedalica super, J. obožava voziti se, i nemojte zaboraviti kacigu, moj je bil tak ponosan s kacigom.
Ima pojaseve preko oba ramena koji se kopča između nogica (podesivo po visini, i na tom dijelu između nogicu su dva utora za kopčanje, kad guza naraste, zakopčaš u utor dalje), ima oslonac za stopala koji se isto podešava gore dolje ovisno o visini djeteta, tj. do kud mu segnu nogice, i ima remenčiće s kojima mu učvrstiš nogice oko gležnja da ti ne može lamatat s nogama u vožnji i gurnut stopalo di ne treba. Meni je jedini problemček bil kad je J. već bil veći i teži, da s jednom rukom ili nekako pridržavam bic da se ne prevrne s capice, a s drugom rukom zakapčaš/otkapčaš remenčiće i pokušavaš staviti/skinuti dijete s bicikla. Ali ispraksiraš se.


Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.