Sada je: 24 lip 2026, 23:06.

Polaznici glazbenih škola - 3. dio

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la nadicab » 03 ruj 2014, 17:01

:buket
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Hajdi » 04 ruj 2014, 09:52

Evo nas! Nastava već počela, imamo novog učitelja trube, mladog i zabavnog koji osim što svira trubu u raznim bendovima i grupama zna i beatbox (proizvodi zvukove ustima, znate ono bum-bum-čk-čk iz policijske akademije) pa je J oduševljen i cijeli dan mumlja i šušlja i čk-čka i pokušava proizvoditi zvukove.

L je dobila fiksni ortodontski aparat pa ima problema s pravim tonom na flauti jer se zbog aparata ton promijeni (to je poznat problem). Uglavnom treba malo vježbati pa će biti ok.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Crazy Daisy » 04 ruj 2014, 15:18

mi vam se pridruzujemo od ove godine :proljece

h - flauta, k - klavir. odradili upise, u subotu imaju prvi dogovor s uciteljicama oko rasporeda i krecemo.
sad jos trebamo rijesiti pitanje instrumenta.
za K imamo elektricni pianino, za H smo se upisali za najam ako bude koja flauta slobodna.
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Ina66 » 04 ruj 2014, 15:54

moje imaju dogovor u ponedjeljak. budući da je njihova profa iz solfeggia otišla u mirovinu, nadam se da će im nove biti dobre. ono što mi se sviđa iz rasporeda na web stranici je mogućnost da budu iste dane u glazbenoj
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 04 ruj 2014, 17:41

Mi isto u pon dogovor. Kako mije stresno to hvatanje termina :ne
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Dulcineja » 05 ruj 2014, 14:46

Od ove jeseni i mi krećemo u glazbenu. Upisao se na klarinet.
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Kris2 » 07 ruj 2014, 22:52

Dobrodošli novi muzičari :). I mi ismamo dogovor sutra, sva sreća da su sobe vrata do vrata, pa mogu oboje koordinirati :mrgreen
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Mala Bornica » 08 ruj 2014, 09:25

mi imamo dogovor u cetvrtak. ne znamo jos hocemo li morati na sve putovati ili cemo bar dio odraditi lokalno :/ .
B, 2001.
E, 2002.
D, 2011.
Avatar
Mala Bornica
Sunčeko
 
Postovi: 16012
Pridružen/a: 08 tra 2001, 21:47

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Berta » 08 ruj 2014, 20:45

nista ne mozemo spojiti instrument i solfeggio, 4x tjedno mora u glazbenu. Plus treninzi i informatika u suprotnoj smjeni, koma raspored, svaki dan jurnjava.
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Ina66 » 08 ruj 2014, 20:58

raspored za obje skoro savršen - petašica ima instrument pa solfeggio, drugašica ima pola sata pauze između :joy
čekamo još termin za zbor
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 08 ruj 2014, 21:01

Mi isto imamo svakid an nesto, jer su nam prof u suprotnim smjenama, al nema veze, vec smo navikli . :proljece u dobro vrijeme smo dobili sat plus ono najbitnije u isto su mi vrijeme obje :yess
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la lastavica » 08 ruj 2014, 21:42

Berta je napisao/la:nista ne mozemo spojiti instrument i solfeggio, 4x tjedno mora u glazbenu. Plus treninzi i informatika u suprotnoj smjeni, koma raspored, svaki dan jurnjava.

tako smo mi imali prošle godine, zapravo s orkestrom pet puta tjedno.
Ove godine su profesorice instrumenta i solfeggia u istoj smjeni pa ako ovako ostane ima dva puta tjedno i to u oba turnusa. To nam se još nikad nije desilo :shock , a tko zna jel će tako i ostati jer u redovnoj školi je njemački u suprotnoj smjeni a raspored se još ne zna tako da još ništa nije sigurno.
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Crazy Daisy » 08 ruj 2014, 21:45

mi bi se trebali svesti na tri puta :lebdi

danas su vec imale prvi sat solfeggia i H je imala sat flaute. sreci nema kraja :p
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la lastavica » 08 ruj 2014, 21:50

Crazy Daisy je napisao/la:mi bi se trebali svesti na tri puta :lebdi

danas su vec imale prvi sat solfeggia i H je imala sat flaute. sreci nema kraja :p


o kod vas je izgleda sve dobro pripremljeno, svaka čast vašoj glazbenoj :) Kod nas je prvi dan kaos, dogovori, ispravljanje krivih rasporeda ... sutra se tek kreće po rasporedu
lastavica
Lastatrans
 
Postovi: 15465
Pridružen/a: 16 tra 2002, 11:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la mama i ema » 09 ruj 2014, 11:06

Mi smo ove godine dobili super termine - oko 18 h imamo termine i za violinu i za solfegio. Što je super zbog mog posla, a i Ema uhvati malo odmora između škole i glazbene.
Jedan tjedan imamo spojene violinu i solf. tako da samo dva puta tjedno vozimo, u B tjednu se vozimo 4 puta. Ali na to smo već navikli i s tim smo računali.
Samo da nam još nekako zgodno sjedne i step :joy
mama i ema
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 350
Pridružen/a: 05 svi 2005, 10:48

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la mao » 12 ruj 2014, 12:00

Pozdrav svim novim svircima :buket

Mi smo konačno uglavili raspored za glazbenu, dobar (sviranje poslije solfeggia). Kod nas se osniva i mali gudački orkestar, pa sad i njega trebamo uglaviti u raspored, najrađe bih da ne ide, ali on inzistira.
Avatar
mao
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 23 srp 2012, 12:22
Lokacija: provincija, zapad

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la patkica » 12 ruj 2014, 12:23

Evo i nas friških, s klavirom.
Za raspored je postojala šansa da budu blizu klavir i solf. al je propala zbog drugih obaveza, tako da imamo 4 odlaska u glazbenu. Nadam se da će uskoro (u drugom polugodištu) dio toga odrađivati sama. Za sad ima klavir u 13, pa ju treba iz škole prebaciti do glazbene, blizu je sve pa nije problem, samo se za sad moram organizirati dok ne krene sama.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Ina66 » 12 ruj 2014, 12:36

ona je u P. Markovca?
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Crazy Daisy » 12 ruj 2014, 12:38

mi se još natežemo s rasporedom, valjda ćemo danas znati više :lebdi
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la patkica » 12 ruj 2014, 12:40

Je, Ina, znaš bi meni EB bio prvi izbor, al mi je nemoguće zbog lokacije, a ovo nam je na pljucomet i doslovno na tramvajskoj stanici :)
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Ina66 » 12 ruj 2014, 12:56

znajući caricu, nju je dovoljno jednom-dvaput odvesti samu. ne sumnjam da će htjeti ići sama :D
Ema već traži da ide sama busom u grad. za sada idem ja s njom, a koji put će se morati sama vraćati
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Kris2 » 12 ruj 2014, 16:41

mao je napisao/la:Pozdrav svim novim svircima :buket

Mi smo konačno uglavili raspored za glazbenu, dobar (sviranje poslije solfeggia). Kod nas se osniva i mali gudački orkestar, pa sad i njega trebamo uglaviti u raspored, najrađe bih da ne ide, ali on inzistira.

Znam da ti je teško za organizaciju, ali klinci jako uživaju u zajedničkom muziciranju i to im je stvarno potrebno iskustvo :).
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Kris2 » 12 ruj 2014, 16:46

patkica je napisao/la:Evo i nas friških, s klavirom.
Za raspored je postojala šansa da budu blizu klavir i solf. al je propala zbog drugih obaveza, tako da imamo 4 odlaska u glazbenu. Nadam se da će uskoro (u drugom polugodištu) dio toga odrađivati sama. Za sad ima klavir u 13, pa ju treba iz škole prebaciti do glazbene, blizu je sve pa nije problem, samo se za sad moram organizirati dok ne krene sama.

Sigurno će to ona moći sama - moj je bio ja mislim malo stariji, ali cure su samostalnije :)
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Crazy Daisy » 12 ruj 2014, 17:50

ipak 4x tjedno. previse toga za uskladiti :znoj
Avatar
Crazy Daisy
blinkam ko košuta pred farovima
 
Postovi: 6182
Pridružen/a: 27 lip 2006, 14:55

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Dobri andjeo » 12 ruj 2014, 19:02

Cd znam kako ti je. Probaj prof zicat da ih stave u isto vrijeme , tak ja za moje uzicam pa iako su razliciti instrumenti imaju sat u isto vrijeme .
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Dulcineja » 13 ruj 2014, 09:48

Ja ni sama nisam sigurna kako bi nam bilo bolje, da imamo dva puta ili četiri puta tjedno odlazak u glazbenu. Glazbena nam je stvarno blizu i može ići sam. Ali smo se selili prošle godine, a njega ostavili u područnoj školi u koju je išao da ne mijenja razred i sve ostalo, tako da ga moramo voziti u školu ili kod bake koja je tamo blizu. A treba mi auto za posao i imam svakakve smjene. :ajme
Uspjela sam si zakomplicirati, ali se nadam da ćemo izdržati još dvije godine kad dolazi u grad u školu i kad će sve biti blizu. :lebdi
20. 7. 1994. Uporna, 9.2. 1996. Suosjećajna, 10. 2. 1998. Maštovita, 30. 4. 2001. Strpljiv, 6. 3. 2006. Privržen, 10. 7. 2012. Odlučna
Avatar
Dulcineja
juha od čokolade u kutiji
 
Postovi: 635
Pridružen/a: 21 vel 2013, 19:49
Lokacija: Bjelovar

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la ancica » 13 ruj 2014, 11:05

Mi smo nekako na kraju sve uspjeli uskladiti. Najveći nam je problem rad škole u smjenama, a mislim da samo 2 škole u Puli rade u tako, dok ostale imaju nastavu samo ujutro.
Ali na kraju je ispalo bolje nego prošle godine. Kad ide ujutro ima glazbenu popodne i obrnuto i isti dan violinu i solfeggio, a od ove godine se glazbena škola preselila u novu zgradu pa joj je i sve na istom mjestu, nema više razvažanja sa jednog na drugi kraj grada. Posebno mi se svidja što kad ima ujutro solf. na satu bude svega par učenika pa će kvalitetnije raditi.
Violinu je počela vježbati tek pred kraj ljeta, ali odradila je prvi sat sa profesorom i on je zadovoljan.
Gospode, pomozi mi da budem takav čovjek za kakvog me drži moj pas - J. Wisniewski

:lebdi
Avatar
ancica
Čudo od žene
 
Postovi: 3684
Pridružen/a: 08 stu 2005, 15:04

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la mao » 15 ruj 2014, 10:33

ancice, mi se po istoj glazbenoj šetamo....
Avatar
mao
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 427
Pridružen/a: 23 srp 2012, 12:22
Lokacija: provincija, zapad

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la barboza2 » 26 ruj 2014, 21:25

trebam jednu informaciju...
na dogovorima oko rasporeda prof gitare mi je rekla da bi moja M mogla biti oslobođena zbora (sad je 3. razred)jer vec godinama pjeva u zboru (ne u glazbenoj) i stvarno ima veliko iskustvo, pa kao bit ce dovoljna samo potvrda iz zbora gdje pjeva, al kao razgovarat ce s profesorom o tome. medutim za par dana mi je samo poslala poruku da zbor pocinje i ni rijeci o ovoj kombinaciji. ima li netko slicno iskustvo, jako bih voljela da je oslobode toga, jer je pretrpana obavezama. bila je na audiciji i prof je odusevljen, htio ju u djevojacki (al ne moze jer ima probe ovog drugog zbora u tom terminu), sumnjam da bi ju sad i pustio :lol jeste culi ikad da je netko osloboden?
Nothing is perfect. I am nothing.
slika
slika
Avatar
barboza2
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 736
Pridružen/a: 03 lis 2006, 22:21
Lokacija: sjever i jug

Re: Polaznici glazbenih škola - 3. dio

PostPostao/la Ina66 » 26 ruj 2014, 23:06

jesam ja, vjerojatno ti je profa zaboravila na to
uzmite potvrdu iz zbora u kojem pjeva i odnesite u školu
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Sljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.