Sada je: 24 lip 2026, 10:11.

Kuhamo u veljači

Moderatori/ce: Hope77, mrava

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la sgrafaha » 09 vel 2015, 12:35

Samo da zahvalim na ideji za "wedges"-krompir i leso janjetina i teletina jucer,ali su krompiri bili pravi hit,narocito kod sina koji cak niti kruh nije trebao uz njih,dobri su cak i podgrijani ;) ,i da nisam stavila krusne mrvice,vec kukuruzni griz.
Avatar
sgrafaha
Beznik Too-Neki S'Mastu
 
Postovi: 1650
Pridružen/a: 28 tra 2005, 11:51

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Adorabla » 09 vel 2015, 12:47

..... adoraba.

khm, khm, khm da nije i adorbaba možda :gle :nata

mrava, ja za tu kombinaciju ko fol rižota kupim onaj miks - ječam, pšenica, riža, od Gallo

morat ću ovo isprobati. Pišem odma za sljedeći tjedan :up

Jucer je bio chilli c carne sa palentom, sve zapeceno u pecnici

Znam da ispadam bedasta ali ni ovo ne kužim :plavusa stavila si polentu pa gore zalila chilli ili kako?
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Mariachi » 09 vel 2015, 13:01

danas sarma!
P - 2003, ME - 2006, K - 2007, B - 2011, IP - 2013, J - 2017
O:) P - 2010

slika
Avatar
Mariachi
ay, ay, ay, ay, canta y no llores
 
Postovi: 6583
Pridružen/a: 11 sij 2011, 14:02

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la TanjaMT » 09 vel 2015, 13:04

Obratno, dolje chili, pa palenta preko, pa zapekla.
Poslije pustis da se malo prohladi i kad rezes dobijes kompaktne komade, kao kad lazanje izrezes.
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5242
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Adorabla » 09 vel 2015, 13:06

Interesantno. Pišem i to za sljedeći tjedan :lol
Još malo pa ću imati cijeli jelovnik :nata
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la TanjaMT » 09 vel 2015, 13:08

Da dodam: radila sam sa palentom slicnu stvar, samo je nadjev bio Spinat i feta sir: sloj palente, pa Spinat i mrvljena feta, pa opet palenta i zapekla.
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5242
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la TanjaMT » 09 vel 2015, 13:15

http://www.nigella.com/recipes/view/cor ... -carne-126
Ne budi lijena, nadjoh i link za chili s palentom
Avatar
TanjaMT
kile su mi ko bitcoin
 
Postovi: 5242
Pridružen/a: 16 ruj 2005, 22:01
Lokacija: uvijek ista

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Solea » 09 vel 2015, 13:51

tanja :up
super mi izgleda s palentom, ja obično vrtim rižu i tortilje :lol sad ću i ovo isprobati.
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la folne » 09 vel 2015, 14:09

apropo palente, u restoranu u kojem smo nekad ručali znali su za prilog imati palentu s povrćem po istom principu.
palenta, pirjano povrće, palenta. jako fino, al nisam nikad sama probala praviti.
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31654
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la TmamaKiN2 » 09 vel 2015, 14:59

puretina po kineski, u skladu s lidlovim tjednom :p ali, jos nisam nista kupila, a tko zna i budem li, s obzirom da, dok ja dodjem, vise niceg nema :(
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la teutonija » 09 vel 2015, 15:35

U subotu buncek kuhan s kiselim zeljem i restani krumpir. Ubili se u tome. :zub
Nedjelja pureće boce u peki s povrćem i krumpirima.
Danas od jučer.
Sutra grah čušpajz sa kuhanim kiselim zeljem zeljem od subote. :nata
Budilica, 2003.
Mudrica, 2006.
Avatar
teutonija
sex blau aviona
 
Postovi: 9686
Pridružen/a: 10 sij 2003, 15:18
Lokacija: lepe ti je ,lepe ti je...

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Vicky & Mama » 09 vel 2015, 17:18

Juneći toć i pašta i palenta po ko šta želi...
Kuhana cikla za prilog/salatu (samo je posolim i malo zalijem maslinovim uljem).
19.04.2011. V
30.06.2015. L
Avatar
Vicky & Mama
centrifugirana
 
Postovi: 3324
Pridružen/a: 10 tra 2012, 11:40
Lokacija: Šibenik

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 09 vel 2015, 18:14

danas:
pileća supa sa kurkumom i domaćom tarhanom
pita od palente i jaja sa kajmakom
pileći curry
basmati riža
kolač sa šumskim voćem
čokoladna riža (sutlija)

večeras možda kljukušu napravim. :)
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Mirci » 09 vel 2015, 18:16

Pecenje od jučer, pirjana riža sa špinatom, cikla salata. Desert fritule.
Kad se male ruke sloze, sve se moze, sve se moze...
Avatar
Mirci
lovac na trag
 
Postovi: 29464
Pridružen/a: 28 stu 2002, 17:11

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la olja » 09 vel 2015, 19:16

moj(a) djeca(k) je napisao/la:pita od palente i jaja sa kajmakom

:pise
pojasni, pliz :)

edit:
danas smo jeli lazanje od jučer :drink
i to bi otprilike bilo to od mene u epizodi "kako iskoristiti mljeveno meso" :bis
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Masha » 09 vel 2015, 19:58

Kupila fensi ekspres lonce, mislila sam fazole za sutra ali ne znam sto cu i kako cu ja to :znoj :plavusa
Avatar
Masha
dzkić više tekućine
 
Postovi: 1933
Pridružen/a: 27 ruj 2005, 18:48

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la mrava » 10 vel 2015, 08:34

Grah s kobasicom
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la MalaSirena » 10 vel 2015, 09:49

Jučer varivo od mahuna, danas grah i repa.
Mišonja 03.09.2003.
Avatar
MalaSirena
i neuništiva mesna štruca
 
Postovi: 1841
Pridružen/a: 10 ožu 2003, 21:59
Lokacija: Zagreb, Maksimir

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la TmamaKiN2 » 10 vel 2015, 09:59

pita od palente i jaja sa kajmakom


i ja se zapiknula za ovo, MD, daj malo detaljnije :kiss
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la folne » 10 vel 2015, 10:11

i kod nas jučer grah s kobasom i rebrima iz paca
danas zagrebački i krumpir nekako.
The basis of your life is freedom; the purpose of your life is joy.
AH
Avatar
folne
Mladenka
 
Postovi: 31654
Pridružen/a: 11 kol 2001, 13:26
Lokacija: So who what no

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la olja » 10 vel 2015, 10:41

Dalmatinske šnicle, riža, salata od svježeg kupusa.
Sutra bih mogla neki grah. Možda.
Avatar
olja
Od sad me zovite Šime!!!!
 
Postovi: 11203
Pridružen/a: 24 srp 2001, 19:22
Lokacija: ...tamo gdje je sve po mom...

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Solea » 10 vel 2015, 14:24

juha od paradajza, moja omiljena :) i musaka od krumpira (ovdje je i recept - http://blog.vecernji.hr/tanja-klaic/mus ... -mesa-6216)

sutra ću vjerojatno piletinu na naglo i zapečeni karfiol.
Avatar
Solea
Sveta krava
 
Postovi: 9621
Pridružen/a: 04 vel 2002, 15:03

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la adry » 10 vel 2015, 14:33

pileća juha, riža i piletina sa gljivama
slika



slika
Avatar
adry
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1660
Pridružen/a: 08 srp 2011, 12:10
Lokacija: Istočno od raja

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la dunja » 10 vel 2015, 14:37

kod mene jučer pohani pileći file, kelj na lešo, mladi špinat na salatu
danas file na naglo, njoki u gorgonzoli, kiselo zelje na salatu tko hoće
“We all have two lives. The second one starts when we realize that we only have one.”
Tom Hiddleston
Avatar
dunja
most
 
Postovi: 29566
Pridružen/a: 17 tra 2003, 23:24

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la mrava » 11 vel 2015, 11:21

Pohana piletina i restani krumpir
Hrvoje 30. 10. 2008.
Gabrijela 3. 1. 2011.
Andrej 27. 8. 2015.
Avatar
mrava
tenfam tenfalicom
 
Postovi: 5394
Pridružen/a: 04 sij 2009, 12:44

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la zauvijekmama » 11 vel 2015, 13:01

poriluk s kobasama i suhim mesom
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la Adorabla » 11 vel 2015, 13:13

piletina s klicama i rižini rezanci ;)
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la JiA » 11 vel 2015, 14:03

adorabla, gdje kupujes klice?
ja sam prestrasena nekim napisima o otrovnosti istih ako su stare, neoprane dobro itd., a voljela bih eksperimentirati.
al moj domet je konzum i one tri vrste klica koje tamo imaju.

za ručak je salata od tune.
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 11 vel 2015, 14:08

recept koji tražite je čista improvizacija.
pravila puru za doručak, u frižideru imala nešto jufki i to je to, ili tako je nastala pita od palente sa jajima i kajmakom. :ajme

u već napravljenu palentu, dodala sam jaja, jogurt, kajmaka, sve to dobro izmiješala (smjesa mora biti glatka) i onda 'posipala' po jufkama.
servirala sam tako što sam na svaku izrezanu kockicu stavila kajmak.
jednostavno a ukusno. :buket
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

Re: Kuhamo u veljači

PostPostao/la moj(a) djeca(k) » 11 vel 2015, 14:14

danas:
pileća supa,
riža i krompir (prilog)
zapečena piletina,
salata: domaća cvekla
voće za desert. :p
djecak 02.03.2003.
djevojcica 05.01.2011.


-Novi dan, nova nafaka-
Avatar
moj(a) djeca(k)
Sa čokoladom u kosi
 
Postovi: 4251
Pridružen/a: 16 pro 2002, 20:03
Lokacija: Zlatna dolina smjestena u srcu "Zemlje u obliku srca"

PrethodnaSljedeća

Natrag na Recepti - arhiva

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.