Obožavam tržnice u ovo doba godine, divne boje i tako to....

Sada je: 29 tra 2026, 09:54.

Jučer ih skuhala danas će biti još bolja, samo dodam krumpiriće.


Jesi li pokušavala zamrzavati bosiljak?
Negdje neki dan pročitah da se opere, dobro posuši i tako smrzne te da se može kao takav koristiti u jelima i da je okus intenzivniji nego kod sušenog.
a brokulu kuhanu pa s curry sosomAdorabla je napisao/la:Jesi li pokušavala zamrzavati bosiljak?
Negdje neki dan pročitah da se opere, dobro posuši i tako smrzne te da se može kao takav koristiti u jelima i da je okus intenzivniji nego kod sušenog.
ja sve začine dijelom sušim a dijelom zamrzavam.
Operem, razdvojim stabljike s listićima, dobro osušim i onda smrznem u papirnatim vrećicama i na svaku vrećicu napišem kaj je unutra. Ko apoteka![]()
Okus je puno bliži originalu, tako bih rekla. Možda ne baš nužno intenzivniji. Ovisno od začina do začina. Origano je sigurno intenzivniji sušeni, kao i kadulja. Bosiljak smrznuti ima jednu ružnu osobinu a to je da listovi izgledaju opareni kad se odmrznu pa je dobar samo za kuhanje. Nije baš apetitlih u npr salati.
Najbolji za zamrzavanje je timijan. Identičan kao i svjež.
I kopar isto ali ga je bolje nasjeckati pa onda smrznuti u posudicama kao i npr vlasac. Eh da i vlasac je odličan za zamrzavanje.

I kopar isto ali ga je bolje nasjeckati pa onda smrznuti u posudicama kao i npr vlasac.
) i najbolje je ako se uopće ne peru začini jer ti nikada ne možeš tako dobro osušiti nakon pranja, kao kad ih smrzneš suhe.Adorabla je napisao/la:najbolje je ako se uopće ne peru začini jer ti nikada ne možeš tako dobro osušiti nakon pranja, kao kad ih smrzneš suhe.





Mirci je napisao/la:Danas - Juha od bundeve sa pancetom.


Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.