10 lis 2015, 18:18
ja isto razmišljam o tom pH

kad slušam baku šta su i kako sve jeli....svi živi i zdravi
par dana na slavonskoj hrani

danas je bio pohani šaran u kukuruznom brašnu pržen na masti

protvan krumpira s lukom preliven domaćim vrhnjem, kristalka, prije toga juha od telećih kostiju a poslije, ko preživi dobije štrudli od jabuka i oraha
sreća je pa sam dovukla tonu povrća tak da smo sutra samo na juhici i lešo povrću (karfiol, brokula, prokulice) i pilećem fileu na roštilju bez masti
11 lis 2015, 14:26
Moji su jučer bili kod babe na ručku i jeli maneštru, a ja sam za sebe zapekla u pećnici Ledove štrukle.
Danas po sinkovoj želji - pržene lignje i pomfrit, kupus salata.
11 lis 2015, 15:56
Domaća kokošja juha s rezancima, pečeni krmenadl pod pekom a krumpirima i šampinjonima, zelena salata
11 lis 2015, 16:19
za mene i najmladje dijete: manestrica od povrca i slanutka
za ostale: przeno tijesto punjeno bolonjezom i sirom
11 lis 2015, 17:29
Cuspajz od prase(sa mrkvom i jecmom) i svinjski vrat- namazan senfom i pecen u vrecici u rerni.
11 lis 2015, 17:35
jučer za ručak pljeskavice u lepinji i mahune na salatu, za večeru krem juha od tikvice s kuglicama i kiselim vrhnjem, danas za ručak gulaš i šufnudle
11 lis 2015, 17:41
Ja sam danas napravila nesto kao gulas ali od 3 vrste mesa, sve mi nesto ostajalo pa danas potrosila. Uz to tjesteninu, zelena salata i palacinke. Sutra kelj varivo
11 lis 2015, 18:16
Danas juhica od bundeve i gljiva, sv. lopatica pečena u loncu, mlinci, špinat na mlijeku, zelena salata. Desert pečene dunje.
11 lis 2015, 21:04
sgrafaha je napisao/la:Cuspajz od prase(sa mrkvom i jecmom) i svinjski vrat- namazan senfom i pecen u vrecici u rerni.
Postupak pripreme ćušpajza, molim

Mi smo danas jeli juhu, pečene batake i pohano bijelo, rižu s mrkvom i dosta luka i kupus salatu
12 lis 2015, 08:42
Subota pureća juha s povrćem i noklicama, pečena patka, pečeni krumpir i zelena salata. Popodne pogača sa sirom i pečeni kesteni.
Nedjelja juha od subote, pureći batki pod pekom sa povrćem i krumpirima, zelena salata.
Danas puretina na lovački, nešto kao gulaš ( puretina na kockice marinirana u crnom vinu s lukom , mrkvom , gljivama i noklicama ).
12 lis 2015, 08:50
u subotu špinat na mlijeku i pohani švinjski šnicel (MM spremao), u nedjelju pečeni pilići i krumpir salata, danas će opet špinat s, nadam se, nekom ribom (baka nam jučer donijela špinat, blitvu i fažolete - prva i zadnja jesenska berba)
12 lis 2015, 09:08
u subotu sam napravila pizzu
jučer juha od kosti, dalmatinski šnicli, pire, mladi špinat na salatu
danas juha i šnicli od jučer, njoki, salata zelena i radič
sutra svinjski šnicli na naglo i blitva lešo s krumpirom, cikla
12 lis 2015, 09:33
vidm da je špinat u djiru. I mi jučer špinat na varivo (s razmočenim kruhom na bešamelu). Sva sreća jučer sam se kontrolirala i jela sam jako polako (iako je bilo teeeeško) pa mi nije ko inače pozlilo. Inače sam predmet sprdnje moji doma da potrpam cijeli lonac u sebe u 2 sekunde i onda sljedećih 3 sata kukam kako mi je slabo. Uz to pohani kruh i pire.
A prije špinata sam radila pravu juhu od kosti, temeljac, kuhan 7 sati. I toga sam se ubila. Uglavnom da je bar svaki dan ko jučer.
Danas piletina u slatko-kiselom i basmati riža.
12 lis 2015, 10:10
Olja evo recept:
ja sam one neke okrajke od svinj.vrata isjeckala sitno(bilo je toga bas malo,znaci moze i bez toga,jer su stvarno bili totalno nevidljivi u prasi) malo soli,malo bibera.
-prasu podijelila na onaj zeleni i bijeli dio(dok sam prasu čistila,stavila sam pola šalice ječma u pretis sa duplo toliko vode i malo soli da se skuha-žurilo mi se

).
-bijeli dio prodinstala na masl.ulju(u biti ja ti dinstam na mješavini masl/suncokret),dodala mrkvu na kolutiće i meso(može i bez),dodala malo začina(sol,biber,crv.paprika),dodala nasjeckani zeleni dio-da povene i dodala ječam sa vodom u kojoj se kuhao.Nije mi bilo dovoljno crveno pa sam dodala pred kraj i malo koncent.paradajza i pustila da se dogotovi dok nije skoro sve isparilo toliko da se moglo jesti vilicom,ali se može napravit i varijanta uz više vode pa se - jede na žlicu
Meni je zimi ljepše dodavati u jela umjesto riže ječam,još kad se duže kuha,pa on pusti onu svoju "sluz" bude lijepo gusto baš.....
Mene zanima-
svinjska lopatica u loncu?
12 lis 2015, 10:41
sgrafaha - to ti je kad pečeš komad mesa

može u zepteru, a ja ga pečem u express loncu. dodam pola čaše vode i malo ulja (ako je krto meso). i hobotnicu sam tako pekla
12 lis 2015, 10:49
jučer večera - ostaci gulaša i njoki od kruha
12 lis 2015, 11:45
sgrafa, to me ina naucila

uzmes okrugli komad mesa (lopaticu

) i dobro hga obrises i posolis. U lonac sa debelim dnom stavis prst ulja i ugriješ pa zepečeš meso sa svih strana i onda podliješ sa deci vode. Poklopis, smanjis vatru i pustis cca 2 sata. Mozes malo vrtiti meso, ali i ne moras, mozes dodati vode ako ispari. Mozes dodati i mrvu ruzmarina pred kraj, ili papra ili nista. Al prefino je

.
danas ostaci od jučer
12 lis 2015, 13:09
Danas tjestenina sa brokulom i piletinom, cikla. Sutra ostatak piletine na naglo, maneštrica od leće i ječma.
12 lis 2015, 14:35
Pečeno pile iz trgovine
12 lis 2015, 14:40
Teleci sniceli s dva priloga po izboru - kiseli kupus ili riza s tikvicom i mrkvom.
12 lis 2015, 15:41
Sve jasno-i sjetila sam se moje Giosepine koja je tako radila - samo sto bi kod njih bio za kupit onaj lijepi komad mesa urolan u mrežici,zapekla bi ga,dodala jednu kapulu,bijeli luk,mrkvu,stap celera,pola caše vode,pola vina,i okretala povremeno,na kraju smiksa to povrće i dobije umak.Hvala što ste me podsjetili,i ova varijanta sa expres loncem mi se baš dopada
13 lis 2015, 05:36
Kod nas je situacija sa stajanjem hrane takva da ja kuham za jedan ili dva dana, a ako bude ostataka pojedem i treći dan za gablec (naravno, ako je nešto fino

).
Presedan je bio jednom s varivom od graha kojeg sam jela 7. dan

(nije bio podgrijavan, stajao je u hladnjaku) i bio je super, ali nekak imam mentalnu blokadu pa se trudim da mi se to više ne dogodi

.
U nedjelju sam kuhala pileća prsa, leđa i krilca pa smo imali juhu, kuhano meso, pire-krumpir i sos od kopra (trebao biti od hrena, ali u trgovini nije bilo hrena pa sam u škrinji slučajno našla par korjenova i naribala ih, ali kad sam napravila sos bilo je jako gorko te sam sve bacila; sva sreća da sam imala pola pušleka kopra). Od ostataka mesa planirala sam napraviti paštetu, no moje se dijete toliko oduševilo ručkom da ga je jeo i za večeru (mislim, jedemo tak i inače, ali nikad s toliko oduševljenja

) tako da je ostalo nedostatno za paštetu, ali dostatno meni za gablec.
Popodne smo imali goste pa sam napravila i quiche od šampinjona i poriluka.
Ponedjeljak je bio gulaš, u utorak ostaci, a za srijedu ću ispeći tjesteninu sa sirom i izvaditi juhu iz škrinje.
Solea me motivirala svojim patliđanima pa dva čuče u hladnjaku čekajući da ih spremim
13 lis 2015, 08:23
Juha, tjestenina bolonjez, zelena salata
13 lis 2015, 09:17
Jučer za večeru Ledo mini pizze

nije me bilo cijeli dan doma
13 lis 2015, 11:56
Ričet i palačinke.
13 lis 2015, 12:46
blitva i srdele, konačno
13 lis 2015, 14:22
Pečem piletinu i krumpir u pećnici + zelena salata.
14 lis 2015, 10:02
joj i ja bih ričet i palačinke
kod nas jučer
Lazanje s prosom po MIrcinom receptu:luv
Savršenstvo bez mane. Mladja je rekla da je meso jako jako fino
Izmjena recepta se odnosila na izbacivanje tjestenine iz lazanja. Umjesto tjestenine su bili pečeni patlidžani i na vrhu se nisam nikako mogla suzdržati da ne zalijem tankim slojem bešamela
14 lis 2015, 10:29
MM će danas grah od jučer tj ričet, a curama ću napraviti domaći hamburger, taman imam u škrinji dva faširanca. Sebi ću složiti Cezar salatu ,e sad hoće li biti piletine ili ne ovisi hoće li mi se dati u dućan po kiši po nju ili ne.
14 lis 2015, 10:42
kod nas šnicli na naglo, blitva i krumpir na lešo, cikla
za sutra ću skuhati poriluk varivo i uz to njima pljeskavice, da se najedu nečega
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.