Kako smo sve manje više bile dojma da se puno previše a ne funkcionalno podučava, ovo će biti na tragu dobrodošlih promjena.
E sad, s jedne strane šteta za mnoge naše klince koje će eventualno samo pred kraj dotaknuti, plus imam uvijek rezerve u provedbu (pušem na hladno
O buri u vezi literature sam na strani reformista: stare autore koji su povijesni stup obraditi na satu, ulomcima i tumačenjem približiti a sveukupno klincima tutnuti dobi popularnije da steknu naviku i potrebu čitanja umjesto zazora i internet lektira
Prema novinskim napisima, matematika, fizika i kemija koje namjeravaju poučavati kroz primjere i da im se skuže primjene i korist, geografija koja će kretati od Hr u petom pa prema bližim pa daljim kasnije, povijesti koja bi propitivala uzroke/poslijedice, hrvatskom koji bi ih naučio sročiti usmenu ispriku, pismene molbe raznih oblika, popuniti formulare, argumentirano zastupati stavove, raspravljati,...informatika izborna od početaka osnovne, gdje će im kraj biti



.


- ima mlađih duhom 60-godišnjaka od 25-godišnjaka, i interdisciplinarnosti i relativizaciji pogleda u smislu bacanju akcenta na životno vis-a-vis štrebanja i slijepog slijeđenja programa ma kako sulud bio 

