Sada je: 25 lip 2026, 04:35.

Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Potica » 30 lip 2016, 09:07

Držim fige svima koji danas pišu prijemne.
Avatar
Potica
No. 1 baka
 
Postovi: 21836
Pridružen/a: 12 ožu 2003, 21:38

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 30 lip 2016, 09:45

ah, zaboravila sam napisati da se nisam interesirala za ništa zapadno od Britanca i južno od Glavnog kolodvora

sve pet, nego kad se radi popis da bude kompletan ;)
ima li netko tko cilja na 1. il 13. gimanziju da mi javi kakvo je bodovno stanje?
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 30 lip 2016, 09:47

Mala od frendiceje u prvoj, ima oko 76 bodova (koji decimalu preko), zadnje znam da je bila blizu crte al iznad.
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 30 lip 2016, 09:52

tako je bilo i prošle godine :mrgreen
nego, da napišem naše prošlogodišnje iskustvo oko odabira 2. jezika
mislim da se sad to treba navesti
odabir 1. jezika nije upitan, to je jezik koji se uči od 1. osnovne
za odabir 2. jezika omoguće je 1. izbor i 2. izbor
ali negdje sa strane piše da škola zadržava pravo slobodne preraspodjele grupa za 2. jezik
pa se nekad poštuje 1. izbor kao 1. izbor a nekad stave 2. izbor jer im paše zbog formiranja grupe
upis 2. izbora nije obavezan, ali ako napišeš oni će ga uzeti u obzir kod formiranja grupe
tako se nama dogodilo da zbog formiranja grupe a ne zato jer nema uvjeta za 1. izbor su smjestili u jezik 2. izbora
ne znam da li me itko shvatio :lol
ali, red je da napišem
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 30 lip 2016, 10:05

To mi je bezveze, to nametanje 2. jezika.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Cathy » 30 lip 2016, 12:38

Nama su prošle godine pod drugi jezik uveli početnički talijanski jer nisu imali napredni njemački. :(
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la patkica » 30 lip 2016, 13:07

Joj, mene bi to veselilo :)
Ovaj moj je svugdje gurao kao slternativu pocetni spanjolski, nikak da ga na talijanski navucem :(
Avatar
patkica
svizac
 
Postovi: 24417
Pridružen/a: 11 vel 2001, 22:34
Lokacija: u ormaru

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 30 lip 2016, 13:10

Cathy je napisao/la:Nama su prošle godine pod drugi jezik uveli početnički talijanski jer nisu imali napredni njemački. :(


A jel za napredni njemački bilo jasno od starta da ga nemaju ili su ga bili pro forme ponudili?
J. je jako važno da nastavi njemački kao drugi jezik. Cathy, koja je to škola?
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 30 lip 2016, 13:16

A jel za napredni njemački bilo jasno od starta da ga nemaju ili su ga bili pro forme ponudili?

oni formiraju grupu ako imaju minimum 9 ili 10 učenika, zaboravila sam točan broj
ako se prijavi manje onda ne smiju formirati tu grupu

i još nešto, za izbor 2. jezika a to je jezik koji se npr. učio od 4. razreda, učenici sami određuju da li bi išli u naprednu ili početnu grupu u srednjoj
malo nelogično ali je tako.
uglavnom klinci upisuju početnu grupu iako su učili npr. od 4. razreda taj jezik, boje se ići u naprednu :mrgreen
tako je kod moje cure bilo, pa su uglavnom problemi oko formiranja naprednih grupa, ponavljam tako je bilo kod nas
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 30 lip 2016, 13:18

J. je jako važno da nastavi njemački kao drugi jezik.

moja preporuka da napiše npr. 1 izbor njemački napredni, a 2. izbor njemački početni, onda će sigurno nastaviti njemački
ili obrnuto, ali da ostane sa izborom samo s njemačkim, nešto od te dvije grupe će formirati, njemački je čest slučaj
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 30 lip 2016, 13:26

Znam da je znanje većine izbornih predmeta upitno nakon 5 godina učenja, ne samo njemačkog :ajme
Zato kužim klince ako krenu s početnim. Neke škole nam nude samo napredni njemački kao izbor.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 30 lip 2016, 13:34

skorpionka je napisao/la:Znam da je znanje većine izbornih predmeta upitno nakon 5 godina učenja, ne samo njemačkog :ajme
Zato kužim klince ako krenu s početnim. Neke škole nam nude samo napredni njemački kao izbor.

moja je za 1. jezik i 2. jezik uzela napredni stupanj
istina, oba jezika je učila i privatno i bilo bi šteta da uzme početni
ali veli i da taj napredni nije uopće napredni kako bi si zamislio nakon 5 godina učenja jezika,
pišem za našu školu, subjektivan dojam, opća gimnazija
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 30 lip 2016, 14:25

Joj, mene bi to veselilo :)

:mrgreen još jedna
moj uglavnom bira početni talijanski ili njemački za drugi jezik, i to je krenuo s početnim njemačkim pa smo malo porazgovarali o tome kako to baš i nema smisla :nata
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 30 lip 2016, 14:26

Ma i moj je izabrao napredni u svim odabirima, ali dosta klinaca iz njegovog razreda je uzeli pocetne. Je steta nakon 5 godina ucenja, ali vj klinci kuze da im znanje mozda nije dovoljno za pet godina ucenja.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Barbi » 30 lip 2016, 14:32

Da.
E je prvo rekla da neće nastavljati njemački ni pod razno, imala ga je kao drugi jezik i kaže da nisu ništa radili uopće, da je profa bila jako loša i svjesna je da nema pojma o pojmu o njemačkom. Dala se nagovoriti da ga stavi barem za početnički jer ipak ima kakvo takvo predzanje, koliko god sitno bilo pa mislim da ima više smisla to nego talijanski od nule pa na kraju ne znaš ni jedan.
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28729
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 30 lip 2016, 14:36

To je ziva tuga kako se u skolama odnose prema izbornim predmetima :ajme Vise manje je po svim skolama tako, cast iznimkama.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 30 lip 2016, 14:41

skorpionka je napisao/la:Ma i moj je izabrao napredni u svim odabirima, ali dosta klinaca iz njegovog razreda je uzeli pocetne. Je steta nakon 5 godina ucenja, ali vj klinci kuze da im znanje mozda nije dovoljno za pet godina ucenja.

istina, samo što je zeznuto što istovremeno ima klinaca u razredu koji nisu ni dana učili taj jezik i sad će ići zajedno s nekim koji je ipak 5 godina slušao taj jezik, pa je nešto i pohvatao, nije za napredni stupanj ali nije niti početni, baš je u sredini :lol
trebali bi uvesti još jedan nivo odabira: početni, srednji i napredni :lol


To je ziva tuga kako se u skolama odnose prema izbornim predmetima :ajme Vise manje je po svim skolama tako, cast iznimkama.

a da tek vidiš tuge pri ponudi izbornog predmeta u 2. razredu, moraš izabrati ali od tog izbora nije npr. ono što tebe zanima, a ako i ima to što te zanima pitanje da li ćeš upasti u grupu jer je ograničen broj učenika za svaki predmet, valjda da se ravnomjerno rasporedi po nastavnicima
pa za ono malo što je atraktivno bude navala, moja je čekala ponoć da se prijavi mailom da bude među prvima prijavljenima :lol
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Dobri andjeo » 30 lip 2016, 15:05

A djeca racunaju -predmet manje za ucit u 1 r ;)
Medo a sto je izborni u 2 r?
"Ja sam Alfa i Omega,Prvi i Posljednji,Početak i Svršetak!"
Avatar
Dobri andjeo
zlatna ribica
 
Postovi: 39165
Pridružen/a: 16 ožu 2006, 10:22
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la gold dust » 30 lip 2016, 15:26

skorpionka je napisao/la:To je ziva tuga kako se u skolama odnose prema izbornim predmetima :ajme Vise manje je po svim skolama tako, cast iznimkama.

to je zato što su ti predmeti fakultativni. kad bi se od učenika tražilo jednako rada kao na obveznim predmetima, nitko ih ne bi upisivao (pogotovo što zbog njih, bar ovdje, treba dolaziti u suprotnu smjenu) pa bi nastavnici ostali bez satnice. svaka čast onim nastavnicima koji u tome uspijevaju balansirati tako da djeca ipak nešto nauče, a ne samo dolaze po dodatnu peticu za bildanje prosjeka.
Krumpirić je napisao/la:Ja mislim da to nije radi informatike, nego jer je to "najbolja" škola, pa onda hoće tamo jer su 5.0.
Puno djece (i roditelja) tako.

Kasnije prirodoslovni i tehnički fakulteti jako loše prolaze, pola djece odustaje. Sve je to na krivim nogama.

potpis.
nadam se da su zadaci na prijemnom imali dostatnu težinu da se postigne pravedna selekcija.
Avatar
gold dust
Sveta krava
 
Postovi: 5610
Pridružen/a: 23 stu 2002, 20:14

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la medo14 » 30 lip 2016, 15:32

Dobri andjeo je napisao/la:A djeca racunaju -predmet manje za ucit u 1 r ;)
Medo a sto je izborni u 2 r?

neke škole, mislim da ne sve ali to ne znam točno, zbog satnice uvode u 2. razredu izborni predmet
Avatar
medo14
kraljica tablica
 
Postovi: 10108
Pridružen/a: 28 lis 2001, 12:37

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 30 lip 2016, 15:36

Imali smo mi u osnovnoj i fakultativne jezike i dodatni jezik kao slobodnu aktivnost, ali se nije bas tako lezerno odnosilo prema tome. Ne samo nastavnici, nego i ucenici i roditelji. Sad bi svi da im se upise 5 odmah cim se upisu. Ja bi ih radije ostavila 5 koji zele raditi, nego 20 koji samo traze dobru ocjenu.
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 30 lip 2016, 15:37

mene zapravo brine hoće li moći nastavit prvi jezik, njemački...s obzirom da vidim da su svi kandidati osim jednog + juniorka učili 1 engleski...a mi bi nastavili njemački. nama je engl. 2 jezik
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Ina66 » 30 lip 2016, 15:39

nama (citaj - meni :nata ) je zavrsen ovogodisnji upisni stres - prosla je prijemni za pripremnu :yess
Avatar
Ina66
kuhinjska fly lady
 
Postovi: 33941
Pridružen/a: 01 srp 2001, 23:45
Lokacija: Split

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la malamaja » 30 lip 2016, 15:43

:zivili :luv bravo !! čestitke !
mi ćemo to dogodine ... :)
Give a man a fish and he will eat for a day; teach a man to fish and he will eat for a lifetime; give a man religion and he will die praying for a fish.
Avatar
malamaja
foreverjungfrau
 
Postovi: 5927
Pridružen/a: 09 svi 2001, 11:31
Lokacija: u oblacima

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la skorpionka » 30 lip 2016, 16:26

Ina66 je napisao/la:nama (citaj - meni :nata ) je zavrsen ovogodisnji upisni stres - prosla je prijemni za pripremnu :yess


Bravo :)
“However beautiful the strategy, you should occasionally look at the results.”
Avatar
skorpionka
kimera a la vache
 
Postovi: 12180
Pridružen/a: 10 kol 2001, 13:21

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la JiA » 30 lip 2016, 19:47

Bravo!!!

Mi i dalje imamo prijavljen samo prvi i drugi izbor i dobro kotiramo.
Nego, mame koje znaju, koliko je nuzno da budemo prisutni na upisu?
Mi smo mislili na GO 8.7.
Aaaaaaa
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Cathy » 30 lip 2016, 20:13

http://www.srednja.hr/Novosti/Upisi-u-s ... ih-ucenika

JiA morate se doći osobno upisati. Bar je tako bilo prošle godine kod nas.
2000
2002
2007
2016
Avatar
Cathy
Ovisna sam
Ovisna sam
 
Postovi: 1914
Pridružen/a: 02 svi 2007, 22:28
Lokacija: Zagreb

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Berta » 30 lip 2016, 20:47

JiA kad potpisujete prijavnice?
A upisnice uglavnom treba donijeti 11.7., mozete krenuti kad to odnesete u skolu?
Avatar
Berta
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2895
Pridružen/a: 19 srp 2002, 15:58
Lokacija: tu negdje

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la Adorabla » 30 lip 2016, 21:08

JiA pitaj u skoli. Mi smo skupa potpisivali prijavnice ali na upis je isla cer sama. Roditelji nisu bili na upisu.
Avatar
Adorabla
Medena
 
Postovi: 27755
Pridružen/a: 17 tra 2004, 13:30

Re: Upis u 1. razred srednje škole 2016./17.

PostPostao/la JiA » 30 lip 2016, 21:15

Prijavnice nekad iduci tjedan.
A stvarno se nadam da necu ispusiti tjedan GO zbog te procedure.
Bijah slijep, a sada vidim...
Avatar
JiA
Vjetropir
 
Postovi: 7830
Pridružen/a: 07 tra 2006, 13:02
Lokacija: na štikli

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.