rangiraju se po broju bodova. i po kvoti. znači, kod nas je bilo prijavljenih 7 kandidata, na 1 razred ih primaju 3, što je značilo da 3 s najvećim brojem bodova (ocjene+dodatni bodovi) ulaze u rang listu.
tako je bilo i za primjenjenu, broj bodova na prijemnom+broj bodova ocjena, rangiranje na listi i njih 14 je upalo (prema broju razreda koje upisuju) ...isto tako ako netko odustane, lista se pomiče.
sve kao i na pravim upisima

za turističkog tehničara primljeno ih je 18 na predupisu tj. bilo ih je na listi koji ulaze u program
što zapravo znači da i za predupise MORAŠ imati dobre ocjene

.
jedini koji se NE rangiraju po ocjenama a upisuju se direktno su djeca povratnika iz inozemstva.