Sada je: 24 lip 2026, 14:18.

vodene kozice

Sve o zdravlju, bolestima i preventivi.

Re: koze plus hitno pitanje

PostPostao/la Neda2kids » 09 sij 2005, 19:01

Nato, inkubacija ti je 7 do 21 dan. Dakle to ti je vrijeme očekivanja. Ako je odlučiš čuvati, treba je ne slati u vrtić sljedeća 3 tjedna. A i onda ti je pitanje da ne uleti taman kad je netko najzarazniji. <
>Uglavnom, najzarazniji su 2 do 3 dana prije izbijanja osipa, a to u stvari niti ne znaš kad je <
><
>Timpa je se osipal točno 18 dana nakon što se osipao njihov
atić - u istoj smo kući. Moji su išli u vrtić, ali su bili ili kod moje mame, ili su samo došli doma prespavat. I vidiš, vjerojatno je skočilo preko neke igračke s kojom se igrao Jan, a Timpa ju je primio.<
><
>Kaj se TM-a tiče, najbolje bi ga bilo cjepit ali nakon što prođe fazu inkubacije. Dakle, ako niti on niti Hanna ne dobiju kozice u sljedeća 3 tjedna, odvedi TM-a na cijepljenje. To sam ja planirala sa MM-om, ali eto osipali smo se. Sad moramo čekat Kad odustanes, izgubio si!!!<i></i>
Neda2kids
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 05 sij 2001, 21:36

Re: koze plus hitno pitanje

PostPostao/la nata003 » 09 sij 2005, 19:30

wow svaka cast, zene, naucih o kozicama valjda sve sto se moze u 5 minuta <
><
><
>za odlazak u vrtic sam i sama tako nekako 'gruntala': ako ce ih dobiti, znaci da od trenutka kad ih dobije nece ici u vrtic jedno 3 tjedna (iscitah sve ove topice u medjuvremenu), plus da ne ide u vrtic dok cekam hoce li ih dobiti, moze se otegnuti u nedogled. a ona bas voli ici u vrtic, steta toliku pauzu raditi.<
>pitanje je bilo vise eticki - je li ostali roditelji ocekuju da ako nismo prebolili, i ne dolazimo, jer mi mozemo zaraziti nekoga? zapravo nema smisla, jer tko ne zeli dobiti, zapravo nece ni dolaziti. (hm, sad se opet zapetljah ). pitat cu sutra, ako odemo u vrtic. sad sam u fazi zapravo, 'jedva cekam da ih dobije pa da znam na cemu smo" <
><
><
>KRIS2 - ako citas, za oziljke. Andrej je imao kozice s 4 godine, i ostala mu jedna velika 'rupa' u korijenu nosa, izmedju oka, cela i nosa . onako, bas velika. s godinama se smanjivala, kako je on rastao, bila je sve manja, plica i vise se uopce ne vidi<
> <
><
><
>toddlerica 18.9.2001.<
>teenager 24.11.1989.<i></i>
Just close your eyes, and keep your mind wide open....

slika
Avatar
nata003
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 07 sij 2004, 03:53

Re: koze plus hitno pitanje

PostPostao/la Sarina mama » 10 sij 2005, 00:13

nato, sto se tice Hanne, cure su ti sve napisale, a jos se dopisemo ako bude potrebno, ali za tm - moj savjet - cim (ako ) mu se pojavi prva kozica, odmah idi u ljekarnu i kupi mu nesto protiv svrbeza - mm je cijelu noc prije no sto sam nabavila tablete hodao po stanu i njurgao na sve zivo - izludio je i sebe i mene <
><
>Dakle, cim se pojave kozice, odmah mu stavi tabletu protiv svrbeza u usta -uopce ga ne pitaj da li mu treba ili ne. Sto je sigurno - sigurno je <
><
>i jos nesto - mi smo prvi susret sa kozicama imali polovinom 6. mjeseca , a mm, Toni i Sara su bolovali skoro do polovine 8. mjeseca- s tim da Sara nije dobila kozice niti od male sestricne u HR, niti od tate vec tek od Tonija. Znaci, mozda Hanna i ne dobije odmah u prvoj turi Sara 29.08.2001.<
>Antonio 29.09.2003.<i>Edited by: Sarina mama  at: 9/1/05 23:16<
></i>
Sarina mama
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 112
Pridružen/a: 14 vel 2002, 01:16

Re: koze plus hitno pitanje

PostPostao/la Wawayuq » 10 sij 2005, 12:11

Neda2K: nisam ti se javila al sam uvjerena da ih je moj sin vec pokupio na staroj godini - imamo jos 10 dana da se izbiju.<
><
>Nata: ako TM ne dobije kozice sada, svakako bi se trebao cijepiti. <
><
>cure opcenito: a sto mislite o tome da se djeca cijepe protiv vodenih kozica? Nekak sam skepticna prema tome, ne bih to preporucila jer onda svakih 15 godina se mora cijepiti, a vece su onda sanse da se dobiju u starijoj dobi kad je opasnije <i></i>
Wawayuq
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 100
Pridružen/a: 22 pro 2003, 17:23

Re: koze plus hitno pitanje

PostPostao/la Barbi » 10 sij 2005, 17:15

Evo nas ponosno preboljenih kozica. <
>Stvarno je bilo bezazleno, nije se ni češao puno, već četvrti dan su kozice postale krastice, danas je dvanaest dana nakon pojave prvih i većina krastica je već otpala, ostalo je još samo par većih. Tamo gdje su krastice otpale koža je ružičasta i ne izgleda baš lijepo, valjda će se
zo regenerirati. <
>Od danas je P ponovo u vrtiću. Manje bitno za napomenuti, ali cijelo vrijeme se ponašao prilično zdravo, veselo i imao super apetit. <
> <
><
> <
> <
>P. 10.06.2002., Blizanac<i></i>
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28729
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: koze plus hitno pitanje

PostPostao/la Neda2kids » 10 sij 2005, 17:54

Ajd redom:<
><
>Nato - kaj se tiče ovih odlazaka u vrtić da nekoga ne zarazi - znam točno kak ti je. Ja sam prvi dan nakon kaj je Timpa dobil osip odjurila u vrtić da tete obavjestim. Uglavnom, prva reakcija je bila jednog tate koji je rekal: Mi se ne bojimo, mi smo imali. Druga reakcija je bila jedna mama: A jel' se vaš sin igra s mojim??? Tu sam ja bila ovak , al' sam prvo pitala, a kak se preziva vaš Jakov (u našem se vrtiću svi zovu i imenom i prezimenom ). Veli ona meni prezime, i ja velim: Da - skroz tiho A ona mene skoro svu izljubila i veli super, baš do
o, sad ćemo i mi to konačno prebolit. Meni je takav kamen sa srca opal, da ti ne mrem reći. Mislim, to je tak nekak normalno, jedna od bolesti koju moraju preboljet, i ne mogu bit djeca kriva. A još k tome, ne možeš nikad znat da li je zaražen ili nije, i ne slat ga u vrtić. Kaj ne????<
>Tak da ja mislim da ak Hana voli ić u vrtić, nemoj joj to uskratit. Ionak će izludit u kući 2 tjedna kaj mora bit.<
><
><
>Btw, kod nas ti odmah pedijatar izvijesti vrtić i epidemiološku službu da u vrtiću ima slučaj vod. kozica, tako da se i to zna. A tete su, to znam po jednoj mami , da su tete govorile roditeljima da ima slučaj kozica.<
><
>Cijepljenje:<
>Ja sam znala da cjepivo postoji. I moji u ambulanti djecu nacjepljuju negdje od 2000. godine. Iako sam to znala, nikad nisam djecu niti pokušala cjepit, niti se o tome raspitivala. Zašto? Zato kaj mislim da je to jedna normalna zarazna bolest, tipična dječja, koju svi dobiju - ako nisu imuni, naravno.<
>I što se tiče cijepljenja, ja jesam za cijepljenje koje je obvezno, i to sve prolazimo, i znam da ću ih u proljeće počet nacjepljivat protiv krpeljnog meningitisa (mi smo u rizičnoj skupini ). Osim toga, cijepi se oslabljenim virusom, i nitko ne garantira da neće dobit kozice, već da će ih samo preboljet manjim intenzitetom.<
>Tako mi je uostalom i savjetovala med. sestra u našoj ambulanti.<
>Ali je zato rekla, da ako znamo da netko stariji u kući nije imao kozice, da ga obavezno, čim izađe iz inkubacijskog perioda, cjepimo. Jer to može bit jako, jako gadno.<
><
>Barbie:<
>Sve ti je to OK. Proći će, samo ga treba malo pazit da ga ne ogrebu u vrtiću, to je još osjetljiva koža. Mislim, dugi rukavi i čarapice i to. Moj nećak ti je danas nakon preboljeljih kozica ljepši nego prije. Ak' se to dogodi i Timpi, jao si ga ženskom rodu.<
> Kad odustanes, izgubio si!!!<i></i>
Neda2kids
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 30
Pridružen/a: 05 sij 2001, 21:36

Re: koze plus hitno pitanje

PostPostao/la Kris2 » 10 sij 2005, 22:17

Nato , bas si me utjesila .<
>MM isto nije prebolio kozice i sad su ovo nase dvoje slinili oboje po njemu bolesni i nije dobio, tako da ja pretpostavljam da je mozda ipak negdje kao dijete dobio neki skroz lagani oblik jer mi je nevjerojatno da ih nije sad pokupio. (Mislim, kako da se cuva kad mu dode dijete da ga ljubi )<
>Sto se tice zaraznosti - jedan dan prije izbijanja ( a nismo znali da su potencijalno zarazni jer nam nitko u vrticu nije rekao da je jedna curica dobila kozice) bili smo se nasli sa rodacima koji iamju klinca od godinu dana i mali nije dobio. Doduse, bili smo vani, ali ipak su bili u kontaktu - lopta i sl. <i></i>
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: koze plus hitno pitanje

PostPostao/la Barbi » 11 sij 2005, 17:16

Ja znam preko nekoliko ljudi koji nisu imali kozice a bili su puno puta u kontaktu s njima. Možda postoji neka prirodna otpornost? <
> <
><
> <
> <
>P. 10.06.2002., Blizanac<i></i>
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28729
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: koze plus hitno pitanje

PostPostao/la koko mamac » 11 sij 2005, 19:51

ne biste vjerovali, ali kao i kod nekih bezazlenijih viroza i kozice neki ljudi mogu prebolit inaparentno, tj. inficiraju se, uredno stvore antitijela, ali BEZ izrazenih klinickih simptoma.. to jest kod kozica rijetko, al ne i nemoguce - kom se karte tak posloze isto tak se kozice mogu klinicki ispoljit s doslovce par komada vezikula, koje isto tak mogu proc pod sve to moze se jednostavno provjerit ak odete u laboratorij - antitijela se bez pol frke nađu ak ste kozice preboljeli jednom/nekad u zivotu.... ak ih nema - trk po cjepivo da vama il vasim muzevima ne bi bilo tesko...<
><
>dok je moja starija kci u tri ture kurila 40-41 stupanj i sukladno se s tim turama osipala ne
ojenim kozama po doslovno cijelom tijelu + usta, uho, pisica i guza - mlađa je imala 11 mj. i kao svako mlađe dijete zivjela u simbiozi sa starijim - nije uopce po
ala kozice... tesko je pricat o nekom ostatnom imunitetu od mene, jer em ju nisam dojila (svega 2 mj.
ljanja) em je bila blizu godine dana starosti.. ja volim mislit da je ona koze "prebolila" upravo ko sto sam gore opisala, a sjecam se i da je na celu imala nest ko dva-tri cudna veca pristica... uglavnom, bumo vidjeli... ema 29.10.1999.<
>dina 29.11.2002.<i></i>
koko mamac
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 127
Pridružen/a: 29 lip 2004, 00:41

Re: koze, nas update

PostPostao/la nata003 » 12 sij 2005, 14:32

evo me s izvjescem:<
>- H. zasad nema nikakvog traga kozicama<
>- mm je 'sredio' kolegu s malom bebom tako da je doticni srecom konzultant u firmi pa je od ponedjeljka jednostavno isao u svoju maticnu firmu i odtamo radio, a drugi tjedan idu ionako na godisnji (3 tjedna, bas se super poklopilo, idu da djedovi i bake malo vide unuce, jesss )<
>- ozbiljno cu razmotriti da se mm cijepi nakon ovog, ranije nisam ni znala da nije prebolio (nije ni on, naravno da je zvao mamu da provjeri je li ih imao ili nije, eh )<
><
>- na vrticu je od proslog tjedna, datum 7.1. bio natpis (i jos stoji) da je 2 slucaja kozica se pojavilo (i to su blizanci, znaci da se zasad ne siri). ovdje uvijek javljaju na svim okupljanjima djece (a ima ih raznih, od baby preko toddler grupa nadalje) kad su kozice u djiru, i mi smo do proslog proljeca uvijek kad je obavijest, izbjegavali takve skupove. sad smo spremni ali ne znam hoce li ih pokupiti. razgovarala sam i s par roditelja, oni koji dolaze a nisu preboljeli uglavnom imaju isti stav 'ako ce ih dobiti, sad je idealno'. pa sam i moralnu dilemu razrijesila. eto, ja spremna, sto po marfiju valjda znaci da ih nece ni dobiti <
>kozicarima sretan oporavak ja se javim ako bude novosti<
> <
><
><
>toddlerica 18.9.2001.<
>teenager 24.11.1989.<i></i>
Just close your eyes, and keep your mind wide open....

slika
Avatar
nata003
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 07 sij 2004, 03:53

Re: koze, nas update

PostPostao/la koko mamac » 12 sij 2005, 17:12

nato, ajd ti njega lijepo (kad zavrsi inkubacija) cekiraj u labosu na antitijela, pa ak ih nema, nek ga cijepe (kod nas varilrix ide u dvije doze, to je cjepivo od glaxo-smitha pa ga vjerojatno ima i kod vas).. zakaj da si mislite i gruntate kaj bu-ak bu? em je to bolestina koja opce nije bezazlena u odrasloj dobi, em ce slijedecih godina ziher bit "na meti" svake sezone, obzirom da ti je hana u kolektivu.. <
>citala sam da se kod izlozenih odraslih (ak se recimo hana razboli il tm ikako dođe u kontakt s oboljelim, il nekim ko je u inkubaciji pa se razboli nakon kontakta) koji nisu preboljeli kozice (jope velim, to se lako utvrdi u labosu) - preporuca preventivno uzimanje nekog antiviralnog lijeka (zovirax npr.).. mozda bi bilo ok posavjetovat se oko toga s vasim docom.. ja bi to mm napravila, ak zbog niceg, onda zbog tih tjedan, dva gadne gnjavaze s namcorastim karakterom mm dok je bolestan ema 29.10.1999.<
>dina 29.11.2002.<i></i>
koko mamac
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 127
Pridružen/a: 29 lip 2004, 00:41

Re: koze, nas update

PostPostao/la MamaAna » 16 sij 2005, 02:58

Samo da javim - i Marta i ja smo dobile kozice!<
>Grga ih je baš prebolio (tri tjedna bolovanja), a mi smo dobile prošle nedjelje. Ja sam se bila cijepila i svejedno sam ih dobila- na sreću s ublaženim simptomima- tri dana sam bila sigurna da imam gripu i onda mi je izbilo 3 mikro mjehurića (pod kosom) i masa točkica po tijelu koje su nestale za 1 dan.<
>Marta se bila totalno osula, sada su se već osušile.<
>Ja sam na preporuku doca iz zarazne pila virolex tablete i dobila uputu da se ponašam kao da sam jako bolesna iako se osjećam do
o. Sada ne smijemo među ljude jer nam je imunitet u komi.<
>Eto, to je cijepljenje i dojenje- ipak smo se zarazile, ali smo lako podnjele. Grgur 02.08.2001.<
>Marta 13.09.2004.<i></i>
MamaAna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 01 pro 2001, 01:27

Re: koze, nas update

PostPostao/la Barbi » 17 sij 2005, 12:54

Jao MamaAna . <
> <
><
> <
> <
>P. 10.06.2002., Blizanac<i></i>
We do not see the things as they are, we see the things as we are. :proljece
Avatar
Barbi
gospođa pukovnica
 
Postovi: 28729
Pridružen/a: 07 vel 2002, 12:29
Lokacija: Zg

Re: koze, nas update

PostPostao/la marsovka » 17 sij 2005, 17:57

Ajme i bebica? <i></i>
Avatar
marsovka
celebrity
 
Postovi: 15920
Pridružen/a: 24 sij 2003, 14:14
Lokacija: ZG

Re: koze, nas update

PostPostao/la † RLmama » 19 sij 2005, 21:20

Grgina i Martina mama Ro '96. Lu '97. Jo '02. Fr '03. <i></i>
Show must go on...
Avatar
† RLmama
Quatrrrromama
 
Postovi: 1018
Pridružen/a: 09 svi 2001, 12:55
Lokacija: Zion

Re: koze, nas update

PostPostao/la MamaAna » 20 sij 2005, 14:28

Prošle su nam koze, sad je još frka s imunitetom (navodno jako padne nakon koza), evo već je dobila soor, nadam se da je to sve.<
>Ma mi žene sve možemo, same, bolesne doma s dvoje sitne bolesne dječice, no frks. Grgur 02.08.2001.<
>Marta 13.09.2004.<i></i>
MamaAna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 01 pro 2001, 01:27

Re: koze, nas update

PostPostao/la † RLmama » 20 sij 2005, 17:11

<
>čula sam ja šta te spopalo preko drugih kanala <
>Čuvaj klince Ro '96. Lu '97. Jo '02. Fr '03. <i></i>
Show must go on...
Avatar
† RLmama
Quatrrrromama
 
Postovi: 1018
Pridružen/a: 09 svi 2001, 12:55
Lokacija: Zion

Re: koze, nas update

PostPostao/la MamaAna » 20 sij 2005, 19:00

Ulica nam je leglo špijuna Grgur 02.08.2001.<
>Marta 13.09.2004.<i></i>
MamaAna
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 37
Pridružen/a: 01 pro 2001, 01:27

Re: koze, nas update

PostPostao/la Neda3kids » 21 sij 2005, 01:45

Eto, skinuli smo gips s ruke, i dan uoči puta i Lea je dobila kozice. Kaj nisu mogli dobit skupa Kad odustanes, izgubio si!!!<
><
><i></i>
"I had found my true place in the world, the place I fit, the place I shined." slika
Avatar
Neda3kids
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 558
Pridružen/a: 19 sij 2005, 16:54

Re: koze, nas update

PostPostao/la nata003 » 28 sij 2005, 03:18

MamaAna - svaka cast neka je i to iza vas <
><
><
>kod nas nista izgleda da nas je ovaj put mimoislo. <
><
>sto se tice savjeta vezanih za mm-a, hm, ja mu sve prenijela, no koliko ce me poslusati .... malo je tezak za takve stvari. ali cu mu ponoviti jos jednom, sad kad budem ziher da je Hannu zaobislo, a dalje je na njemu <
><
>Nedo = jedva cekam povratak sa skijace (priju kad god zovem, ne radi joj mob )<
><
>cure fala , ovo je mislim ujedno bilo i moje prvo javljanje na ovaj podforum nakon sto sam tri i pol godine clan, i odmah udavih <
>H (sept 2001)<
>A (nov 1989)<i></i>
Just close your eyes, and keep your mind wide open....

slika
Avatar
nata003
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 64
Pridružen/a: 07 sij 2004, 03:53

Re: koze, nas update

PostPostao/la TINA2 » 28 svi 2005, 17:04

Evo vadim stari topić o kozicama koji je kod nas u Du
ovniku upravo aktivan, i to toliko da ih je skupila moja sestra <
>a pošto smo svi u istom kučanstvu <
>Znam da ih moji mališani moraju kad tad preboliti i što prije to bolje ali isto sam cijela u grču pogotovo kad nju vidim 4 dana temperatura do 38,5 osula se cijela, lice je katastrofa boli peče ma muka mi ju je gledati kako se pati, nadam se da se bliži kraj njenoj torturi.<
>Ja već sve imam u kući od hiper kakoseveć zove do tekućeg pudera samo mi živci fale <
> <
><
><
><i></i>
Avatar
TINA2
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 13 pro 2004, 16:41
Lokacija: daleko na jugu

Re: koze, nas update

PostPostao/la milanovamama » 28 svi 2005, 22:20

i kod nas je aktivan. M. je vec nedelju dana "kozicav", a sad jos cekam da vidim hoce li ihi I. pokupiti.<
>Situacija je koma. Jedva smo docekali ovo lepo vreme, a sad moramo sedeti u kuci + svrbi ga strasno i jedva se jadnicak sudrzava da se cese. Preko noci suzdrzavanje ne pali. <i></i>
milanovamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 08 sij 2003, 12:47

Re: koze, nas update

PostPostao/la TmamaKiN2 » 31 svi 2005, 12:41

nama su rekli u ambulanti da claritin sirup treba dati da ne svrbi, tj.ako svrbi <i></i>
BUDILICE I MARATONCI
skolarka K 10/2001
skolarac-maratonac N 07/2003
Avatar
TmamaKiN2
puna razumijevanja
 
Postovi: 8490
Pridružen/a: 23 stu 2004, 12:26
Lokacija: Tresnjevacka dotepenka

Re: koze, nas update

PostPostao/la Wawayuq » 31 svi 2005, 12:55

moze i Rinolan <i></i>
Wawayuq
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 100
Pridružen/a: 22 pro 2003, 17:23

Re: koze, nas update

PostPostao/la milanovamama » 31 svi 2005, 13:09

Milana smo obavili i bez sirupa, samo sa puderom. Sada smo u fazi krastica koje polako ali sigurno otpadaju.<
>No do
o je znati za sirupe, jer kako mi se cini i Ivanu sad slede kozice. Juce imao blago povisenu temp, a i strasno je nervozan i cendrav. <i></i>
milanovamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 08 sij 2003, 12:47

Re: koze, nas update

PostPostao/la tinfran » 31 svi 2005, 13:24

Prošle su godine moji dečki dobili kozice, a 2 tjedna nakon njih i ja. Tako da vam na svom iskustvu mogu potvrditi ono što mi je pedijatrica rekla. Uzimati sirup protiv alergije (mi smo koristili Rinolan), kraste mazati isključivo otopinom hipermangana (dezinfekcija) i nikako ne koristiti puder. Tuširanje dozvoljeno samo sa mlakom vodom. Ja sam sebi ipak kupila i puder, jer su mi u apoteci rekli kak je to super . Kad sam se namazala sa puderom, nekoliko minuta bilo je super, ali kad se puder počeo sušiti . . . skoro sam poludjela. Imala sam osjećaj da me istovremeno pika tisuće iglica . Sve one kraste koje sam namazala sa puderom su se ognojile i ostali sum mi ožiljci. Sreća je da nisam eksperimentirala sa djecom. Ja sam imala i visoku temperaturu (39,5), dečki srećom nisu. <
><
><
><
><
><
><i></i>
slika slika
Avatar
tinfran
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 103
Pridružen/a: 27 tra 2005, 13:31
Lokacija: Uvijek ista, na 4 rijeke

Re: koze, nas update

PostPostao/la milanovamama » 31 svi 2005, 13:33

Quote:Sve one kraste koje sam namazala sa puderom su se ognojile<
>kod nas nisu, a kod M. posto se sam tracka s puderom bude bas debeo sloj. Za oziljke je jos rano reci. <i></i>
milanovamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 08 sij 2003, 12:47

Re: koze, nas update

PostPostao/la jureiante » 02 lip 2005, 09:46

A. je dobio kozice pretprošlu nedjelju. Teta iz vrtića je rekla da ih je pokupio u grupi za dežurstvo. Kozica je imao minimalno, samo jednu veliku nezgodnu u kutu oka. Temperaturu nije imao i inače je bio jednako živahan kao da je zdrav. Kupala sam ga 2 puta dnevno u "rozoj vodi", a kada god se žalio na svrbež, tapkala sam mu koze štapićem za uha natopljenim u hipermangan. Krastice su se počele sušiti već treći dan.<
>J. ih još nije dobio, 14 dana upravo protječe. Ja sam se danas vratila na posao. Teta je rekla da ih dofuram u vrtić iako je J. još u periodu inkubacije i potencijalno zarazan, ali su se beštije već proširile u grupi, tako da ga slobodno dovedem. <
>Ima li netko slučaj da drugo dijete nije dobilo koze?<
>Je li istina da su simptomi sve jači kako se zaraza širi, odn. da onaj koji se zarazi ima jače simptome od onoga od koga je zaražen? <i></i>
jureiante
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 73
Pridružen/a: 24 ruj 2003, 11:30

Re: koze, nas update

PostPostao/la milanovamama » 02 lip 2005, 14:11

i mi jos cekamo da li ce ih I. dobiti. I kod nas za vikend istice 14 dana (ustvari vec sutra, ali ja sam produzila rok za vikend).<
>M. se bio jako osuo i jos uvek ima krastica od onih koje su bile stvarno velike.<
>A za simptome i pojacenje istih <
>Cekam iskustva drugih mama. <i></i>
milanovamama
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 50
Pridružen/a: 08 sij 2003, 12:47

Re: koze, nas update

PostPostao/la TINA2 » 04 lip 2005, 12:09

Mi još nemamo točkice . <
>Ako računam od dana kad se Luka igrao sa djevojčicom iz susjedstva koja je taman bila u predstadiju to je onda 18 dana, ako računam od kada mi ih je sestra dobila to je onda 15 dana možda nas i preskoči ali ne vjerujem, znači moramo čekati još 3 dana ili puni tjedan .<
>Iskreno volila bih da ih dobiju ćim prije da to bude iza nas, iako svaki dan je topliji, pa se bojim kako će to oni podnijeti po ovoj vrućini pogotovo što je Frano još u pelenama i ako ih bude imao po guzi i pišu to će biti pakao za njega ili? <
>Evo i ja kao i milovanovamama čekam iskustva mama pogotovo onih čiji su mališani imali vodene kozice ljeti. <
>Do slijedećeg javljanja <
><
><
><i></i>
Avatar
TINA2
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 36
Pridružen/a: 13 pro 2004, 16:41
Lokacija: daleko na jugu

PrethodnaSljedeća

Natrag na Bubini sam!

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.