Sada je: 25 lip 2026, 03:17.

Polaznici glazbenih škola

Od kolijevke pa do groba....khm...khm...je školsko doba.

Moderator/ica: medo14

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la mamaiAM » 28 ruj 2008, 19:59

AM je uglavnom dosadno. Opet ide na isti solfeggio, ponavlja proslogodisnje pjesmice "DO i SO su momci snažni u sofleggiu vrlo važni". Trazila sam profesoricu da ona ne ide stalno prvo polugodiste, no ona smatra da to AM mora opet proci, jer da je to i odgoj, a ne samo obrazovanje. Hm. Moze bit, al mislim da ce joj dodijat, pa cemo se na kraju ispisat.

U stvari, posto ionako idemo cetiri do pet puta tjedno u glazbenu skolu, mislim da cu ja sama taj solfeggio svest na jedan tjedno. Pa ako nas hite van, onda cemo mijenjat skolu, nema nam druge.
Avatar
mamaiAM
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2390
Pridružen/a: 03 sij 2004, 02:25

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 29 ruj 2008, 08:27

mamaiAM, a instrument? kako ide violina?
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la mamaiAM » 29 ruj 2008, 17:27

Meni se cini da je vjestija nego prosle godine. No ja sam totalni laik, pa mi je tesko procijeniti sto ona mora savladati.

Ono sto nesporno mogu reci jest da je tamo stekla mnoga korisna znanja i iskustva. A i svakojake stvari zna koje se zacudim kad vidim da zna. Primjerice, neki dan slusamo Bumbarov let na radiju i pitam ju da li zna sto je to? A ona veli - "naravno da znam, to je bumbarov let i to se svira na cetvrtoj godini violine, a puno bolje zvuci kad jedna violina to sama svira nego ovako ko sad na radiju". Bas sam se nasmijala. U stvari, zna ona mnoge stvari prepoznati koje djeca tamo vjezbaju (a ona svakodnevno slusa i prica sa tom djecom), vjerojatno mnoge ja ni ne bih znala prepoznati ili znati kako se tocno zovu i kud spadaju. Mislim da djeca sjajno pamte melodije, taman ih jednom samo cula. Sva su djeca takva tamo u skoli, cujem kad pricaju medjusobno.
Avatar
mamaiAM
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2390
Pridružen/a: 03 sij 2004, 02:25

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 08 lis 2008, 14:30

Nina je baš dosta vježbala preko vikenda, došla ju je pogledati i moja sestrična (profesionalna violinistica) i malo je radila s njom. Rezultati su bili odmah vidljivi i u ponedjeljak ju je učitelj pohvalio i dao joj ocjenu 5+ :3srca. Sestrična ju je pohvalila i uvjerila me da dobro radimo, da ima dobro držanje, lijep zvuk - jasno, primjereno njenoj starosti i trajanju školovanja.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la mamaiAM » 08 lis 2008, 16:57

Hajdi, ono sto sam vidjela i slusala Ninu na snimkama - bila sam zadivljena. Ako je sad jos i bolja - ma to je zadivljujuce kako to dijete vec svira!
Avatar
mamaiAM
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2390
Pridružen/a: 03 sij 2004, 02:25

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 08 lis 2008, 21:30

mamaiAM :mrgreen: hvala na komplimentima ali moram ti reći da je Nina sasvim prosječna, kad čujem jednu njenu vršnjakinju (skupa su počele) ne mogu vjerovati koliko je ova svjetlosnih godina ispred nje, ide na natjecanja i svašta nešto. Al ta cura je zagrižena za vježbanje, što kod nas nije slučaj, pa se eto uglavnom provlačimo :roll:
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 11 stu 2008, 14:48

Moram pohvaliti svoju malu violinisticu, jako se trudi s vježbanjem. Za dva tjedna svirat će na internom školskom nastupu. Jako sam vesela zbog njenog napretka a i ona je zadovoljna sama sobom kad vidi rezultate svog tog truda.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 11 stu 2008, 15:29

Super Hajdi :)
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la mamaiAM » 16 stu 2008, 12:19

Hajdi, ocekujemo videouradak. :)
Avatar
mamaiAM
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2390
Pridružen/a: 03 sij 2004, 02:25

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 18 stu 2008, 09:43

Bravo za violinisticu!
Mi imamo guzvu u glazbenoj. Ide se na neko natjecanje - klavirski duo. Svira sa starijim deckom i bas su slatki. Njemu je to velik dozivljaj jer ce ic u Opatiju gdje ce s ekipom i prespavati. Barem nesto! Jer inace ta natjecanja i nemaju prevelikog smisla osim druzenja i novih poznanstava. Veselimo se!
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Zoila » 19 stu 2008, 23:28

Viva el Će!
Avatar
Zoila
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 04 svi 2006, 08:47
Lokacija: room for improvement

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 27 stu 2008, 04:42

Zoila super je ovo sto si stavila! Tak to uglavnom izgleda naseminarima

Moj vjezba, svira.... ali ga redovito treba podsjecati. Na solfeggiu je dobio pismenu opomenu od profe koja ga jos ne poznaje dovoljno. Ja se zapravo cudim kako on taj solf. kuzi, i kako mu to nes znaci dok svira sam sto zeli - kako si to zna iskoristiti. Meni je u toj dobi sve to bilo spansko selo. Izvlacila sam se na glazbenu memoriju i na "krasan glasic i kristalni sluh" :roll: vremenom sam si stvorila neku matricu za prepoznavanje kvintakorda i obrata, i zbilja mi nis nije znacilo sto je nesto ovaj ili onaj interval...
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la kimama1 » 29 stu 2008, 20:41

kao ni meni. špansko selo. a MM-u, 25 godina nakon završetka srednje solfeggio ide sjajno.
BAKA - NALIJA
Avatar
kimama1
obična palunkica
 
Postovi: 12975
Pridružen/a: 09 sij 2003, 09:49

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 30 stu 2008, 15:49

Je, takvi su to valjda sve i smislili
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 02 pro 2008, 15:19

Evo moje cure nastupale prošli tjedan. Lucija se malo spetljala na polovici ali se izvukla :joy

Nina http://www.youtube.com/watch?v=zD7xWxpJxdE
Lucija http://www.youtube.com/watch?v=95DtHzO4_68
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la mamaiAM » 02 pro 2008, 20:14

Hajdi cure su ti sjajne!!!
Ma vidi ti Lucije! I ona je pocela pred par mjeseci???
Avatar
mamaiAM
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2390
Pridružen/a: 03 sij 2004, 02:25

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 02 pro 2008, 22:41

Hajdi preprepreslatke su!

Frulica ah - obozavam ju :joy


A mi danas slavimo - decki (J. i frend) pobijedili na drzavnom natjecanju u kategoriji glasovirskih dua :joy :joy :joy
Tako samouvjeren nastup, potpun... preslatki! I imali su odlican program :joy
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Zoila » 02 pro 2008, 22:54

Hajdi, prekrasne su! preslatke! :srca

An: WOW! cestitke i vama!! :joy
Viva el Će!
Avatar
Zoila
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 309
Pridružen/a: 04 svi 2006, 08:47
Lokacija: room for improvement

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 03 pro 2008, 09:51

An čestitke za odličan uspjeh! Bravo, bravo! :joy
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Kris2 » 03 pro 2008, 13:28

Hajdi moram doma pogledati (s posla nedaju :mrgreen: )
An čestitke J !
Avatar
Kris2
Danadadila
 
Postovi: 11433
Pridružen/a: 28 srp 2002, 11:21
Lokacija: Zagreb

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Nana1971 » 13 pro 2008, 17:24

ako ima netko bez plana za veceras - imam pet ulaznica, 2 su mi visak.
U HGZ u Gundulicevoj u 20 h, klavir i violina. Klavirist je tip iz amerike, hrv. porijekla, navodno poznat (meni ne) - Stephen Kovacevich. U prodaji karta dodje 500 kn. Ima li zainteresiranih?
subota, 13. XII. u 20 sati
ŠKUGOR d.o.o.
Humanitarni koncert “ZA ZELENI JADRAN”
Izvođači: Stephen Kovacevich, klavir,
Goran Končar, violina
L. v. Beethoween, J.Brahms
Zemlja je smrtnim sjemenom posijana Ali smrt nije kraj Jer smrti zapravo i nema
I nema kraja Smrću je samo obasjana Staza uspona od gnijezda do zvijezda. Mak Dizdar
Avatar
Nana1971
blissful reduša
 
Postovi: 24556
Pridružen/a: 18 tra 2002, 13:33
Lokacija: ovčica na Božjem pašnjaku

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 05 sij 2009, 16:06

Evo opet mene s još jednom snimkom. Ninin nastup 23.12.2008.

http://www.youtube.com/watch?v=sG7xaTDZMww
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 06 sij 2009, 22:24

Prekrasna je!

Sigurno si jako ponosna!

Vi nemate praznike?
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 07 sij 2009, 10:05

An, djeca su imala nastavu do 24.12. Jesam, ponosna sam, ove godine je stvarno vrijedna i vježba, ali bez aktivnog sudjelovanja roditelja (čitaj mene) ne bi bilo ništa. Sjedim na svim njenim satovima instrumenta i svaki dan sjedim s njom dok vježba. S Lucijom je druga priča, ona je puno samostalnija ali svejedno idem i na njene satove i slušam je dok vježba. Nini treba više podrške, a ovako nestručno i laički gledano rekla bih i da je violina teži instrument.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 07 sij 2009, 13:47

Stvarno puno truda ulažeš!
Mi smo u stalnom dosluhu s prof, i znam sve potanko i sto ikako ali ne idem na satove.
Slazem se da treba s njima biti kad vjezbaju. Nije lako usvojiti da se ponavljanjem, dosadnim ponavljanjem sve moze uvjezbati.
Vidim kako je mojem lakse kad sam s njim dok vjezba, i kad vjezba sam, a to je cesce u zadnje vrijeme, brzo izgubi volju i frustriran je.
Violina je tezak instrument! Itekako! Prvih nekoliko godina mora se raditi na intonaciji. Dok se na klaviru, to sad otkrivam, vec jako brzo razvije zavidna tehnika i muzikalnost. O intonaciji se ne treba razmisljati....
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Hajdi » 07 sij 2009, 14:11

Baš mi je drago da potvrđuješ moje pretpostavke! Vidim Luciju kako brzo napreduje na flautici i s kojom lakoćom svira, a kad se sjetim Nine u prvom razredu, bilo je suza i suza. U drugom razredu još gore, jedva smo izdržali. Tek sad u trećem joj je malo krenulo. Sad mi Nina fantazira da bi i ona na flautu paralelno s violinom, al ne mogu zamisliti da bismo izdržali dva instrumenta.
Avatar
Hajdi
Sveta krava
 
Postovi: 12322
Pridružen/a: 07 kol 2002, 16:02

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la ararita » 14 sij 2009, 17:44

Hajdi je napisao/la:Evo opet mene s još jednom snimkom. Ninin nastup 23.12.2008.

http://www.youtube.com/watch?v=sG7xaTDZMww


Super je ! :)
slika
Avatar
ararita
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 123
Pridružen/a: 06 lis 2006, 16:36

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la enika36 » 21 sij 2009, 11:00

kako mi nemamo u blizini glazbenu školu moja me mrvica iznenadila kad je u 1 osovne rekla da jojk trebam podpisat neki papir za instrument jer se ona upisala u puhački orkestar :D sa željom da svira sax međutim bila je toliko mala i sitna da nije mogla držati niti klarinet u rukama pa su joj nabavili verziju es-klarineta koji je manji od klasičnog be-klarineta. i nakon 6 mjeeseci učitelj nam je predložio da je upišemou glazbenu školu udaljenu 25km i to klasičnu, dakle krenula je u 1,razred osnovne glazbene škole u kad je bila u 2 osnovne jer kod nas prije i ne primaju(nema predgodine) i dalje je nastavila svirati u orkestru gdje je i počela sad je već treći razred glazbene imala je više samostalnih nastupa al se ipak najviše raduje nastupima s orkestrom jer je najmanja i svi je drže kao kap vode na dlanu neć je zovemo maskota orkestra . u glazbenoj je od početka imala 2 puta po dva školska sata solfegia i dva puta po pola sata instrumenata a sada od trećeg je i obavezno skupno muziciranje ili zbor al s obzirom da je u oskestru samo joj tamo daju ocjenu evo jedne od posljednjih snimaka sa božićnog koncerta prva je cijeli orkestar a druga je moja mrvica solo....
http://www.youtube.com/watch?v=iWKR7wDx ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=iWKR7wDx ... re=related
enika36
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 6
Pridružen/a: 23 svi 2008, 15:00
Lokacija: Sjeverna Hrvatska

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la Urbana » 21 sij 2009, 13:10

patkica je napisao/la:Evo i nas. Mi smo u GU Elly Basic. Nakon dvije godine vrtica, poceo je s prvom godinom skole, blok flautu cemo frulit godinu dana jer zeli gitaru za koju je premali. Tako da bi ako bude sve ok slijedece godine upisali gitaru, i tek tada krenuli i sa solfeggiom.
Sad mi je rano nesto reci, imao je tek jedan sat. Sat mu traje 15 minuta. Kako je kod vas?


Kod nas je ista situacija, samo sto mi imamo 6 godina. Odusevljena je sa blok flautom, ali hoce i gitaru. Problem je sto mora cekati do iduce skolske godine, jer za to mora ici u glazbenu skolu, a za blok flautu dolazi profesorica iz glazbene skole u njihovu skolu posle nastave, pa ne moram izlaziti s posla da je vodim, a onda ode u boravak, koji je pored skole.
Inace kod nas je problem sto sve radi samo do 17:00 a i mi roditelji imamo isto radno vreme.
Doduse ja radim sredom i petkom do 14:00, ali to mi zasad nije dovoljno da bih prihvatila jos i gitaru :(
Avatar
Urbana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 28
Pridružen/a: 18 sij 2009, 17:53
Lokacija: ravno do dna u zemlji tulipana

Re: Polaznici glazbenih škola

PostPostao/la An » 05 vel 2009, 16:01

Kako ide svirci?

.... moj marljivo vjezba. Rijetki su ispadi i suze kao na pocetku. Zeli opet na natjecanje i ne buni se kad pocne vjezbati (treba mu jedino poticaj da pocne :kima ).
Veseli ga sto vidi da to tesko i dosadno vjezbanje ima rezultata.
Slijede mu dvije audicije - 7. i 9. veljace. Danas sudjeluje u seminaru nekog vrsnog Nijemca ( :oops: ne znam uopce kojeg) - ponosan je!
Natjecanje je ono starinsko, hrvatsko, u 3. mjesecu. Ak prodje na regionalnom ide u Dubrovnik.

Javite se malo :mah
Avatar
An
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2387
Pridružen/a: 07 sij 2003, 15:16

PrethodnaSljedeća

Natrag na Školarci (i studenti)

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 41 gostiju.