Sada je: 24 lip 2026, 15:23.

Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la MaMi » 19 lis 2008, 22:36

mmm3m je napisao/la:Luku i Vas ceka jos jako puno uspona i padova,jer put nedonoscka nije lagan(bez obzira na srecan kraj)

Apsolutno se slažem. :proljece
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Tonka.M » 20 lis 2008, 21:47

Bravo za kilice, pišulinac super dobija na kilaži :3srca

znam kako se osjećaš, meni su sve lađe potonule kad su Tea nakon 3 dana bez respiratora ponovo intubirali... Ko da me neko opalio smrdljivom šlapom :( Al onda opet dan po dan, gram po gram... I vidi di smo sd :proljece
Nije lako, čeka te još tisuću prepreka, al ćeš se zato nakon svake savladane osjetiti ko da si dobila na lotu!
I naravno da te niko ne razumije, meni je od sve sile "prijatelja" ostalo možda dvoje-troje ljudi (i znaj da je to jako, jako puno), a ostali me pitaju jel mali sada bolje, ko da je bio prehlađen ili mi kažu onu meni najdražu: Ma bit će sve OK :tom
Al nek te to ne smeta, naučiš se s nekim ljudima ne pričati o tome :dunno i pričaš o vremenu, a pravi prijatelji će bit upućeni u sve ono što te muči :3srca
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Tonka.M » 26 lis 2008, 21:06

Lukina mama i mali vragek (bila bi dala ruku u vatru da bu nik "mala i dobra" :mrgreen: ) ima li novosti? :proljece
Kak su pišulinci? :kiss
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la zauvijekmama » 31 lis 2008, 08:18

Kaj ima novoga kod Luke? :3srca
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mali vrag » 04 stu 2008, 17:29

Evo mene nakon nekog vremena...
Kao što znate iz Dnevnika, bolnica je u karanteni. PP-a nism vidjela 2 tjedna kao ni Luku.
Mlijeko ne nosimo u bolnicu jer je i to zabranjeno. Nadamo se da će se to skoro promjeniti.

PP ima 1300g, zatvorio mu se Ductus, pa se nadam d će ubrzo i pluća profunkcionirat kako treba i da se skinemo s respiratora. Trebali bi ovih dana radit pregled očiju.
Za sada je stanje odlično.
Mislim da će sve to sjest n svoje, a i Božić je blizu... :mrgreen:
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Plusic » 04 stu 2008, 18:04

Tonka javi nam se ponekad da cujemo kako napreduje Teo :)

Hrabrom Luki :kiss , a mami :hug
Ne možeš upoznat ocean ako plivaš dva metra od obale, uostalom, ako zaroniš možda shvatiš da si riba.
Plusic
Sveta krava
 
Postovi: 6225
Pridružen/a: 08 ruj 2007, 09:24
Lokacija: Pymystan - mali covjek pri Ministarstvu obitelji za povećanje nataliteta

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Tonka.M » 05 stu 2008, 12:26

MV :drink super vijest, odlično je dobio na kilaži :1
mogu milit kak vam je što ne možete do njih :cry: jesu li bar prek telefona dok daju info OK?

Plusić :kiss ja zaboravil na Poljetne bebe topik :oops: nekak sam se orjentirala na nedonoščad, a tu ti je i naš topik (sorry cure na uzurpiranju vašeg topika :kiss )
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 05 stu 2008, 18:57

Drage moje, lijepo je vidjeti da mi topik živi i kad me danima nema online. Mi smo preselili iz srca grada u selo prema Samoboru (Kerestinec se zove seoce), i uživamo na friškom zraku, ali nema neta (tj nije ga bilo do sad).
Prije par dana sam čula da je Luka prešao kilu, ostalo je sve po starom, fala Bogu nema infekata, respirator još nužno potreban i to je to.
Kao što već znate, mlijeko ne možemo nositi, posjeta nema do daljnjeg...
Za sad se trudim ne misliti previše... Čitamo se opet za koji dan... :3srca i :bye svima
Zadnja izmjena: Luka,25 tjedana; 13 kol 2010, 22:51; ukupno mijenjano 1 put/a.
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mmm3m » 11 stu 2008, 21:48

Misa mu malog,nisam znala da nesmijete niti mlijeko nositi :( Nadam se da Luki ide super i da je vec bez tubusa :3srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mmm3m » 11 stu 2008, 21:50

mali vrag je napisao/la:Evo mene nakon nekog vremena...
Za sada je stanje odlično.
Mislim da će sve to sjest n svoje, a i Božić je blizu... :mrgreen:

Nadamo se da je stanje i dalje odlicno ako ne i fantasticno :3srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 13 stu 2008, 17:51

Evo i mene (napokon). Lijepo je ovdje na friškom zraku, ali mi fale neke sitnice velegrada :angevil poput flatrate veze, pa da se češće čitamo.
Novosti su predivne: Luka je od 9.11. BEZ RESPIRATORA!!! Oprostite što vičem, ali nije mala stvar kad dijete nakon mjesec i pol dana ovisnosti o respiratoru napokon SAMO DIŠE!!!
Malo me brine dobivanje (tj ne-dobivanje) na težini, u nedjelju je imao 1140, a danas 1180 (ako sestra nije nešto krivo pročitala), ali više ću znati u subotu, kad ću ga napokon i vidjeti. Do tad, pozz svima :bye
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Tonka.M » 13 stu 2008, 18:06

ajme, točno znam kako se osjećaš :trio :trio to su stvarno savršene vijesti :3srca
a mogu amo zamisliti kako iščekuješ subotu :proljece

a što se kilaže tiče, meni su na Rebru bili objasnili da nije čudno ako čak i stagnira nakon skidanja respiratora jer tijelo automatski troši više energije za samostalno disanje :mah
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mmm3m » 13 stu 2008, 20:52

Nemoj se sekirati zbog tezine jer to nije neka vazna stvar.On gubi puno energije sa disanjem,sad je vise aktivan pa s tim isto gubi malo vise.Vazno je da je bez respiratora,i da pluca rade svoj posao :proljece
Poljubac malom misu :3srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la zauvijekmama » 14 stu 2008, 09:03

Bravo Luka!
:proljece :proljece
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Miki » 14 stu 2008, 09:44

super super vijesti :band

što se težine tiče, meni su stalno govorili da ne budem opterećena težinom (jer je moje svakodnevno pitanje bilo "kako je i koliko je danas teška?" :oops: ) jer oni mogu i stagnirati u težini pa da je sve OK (naravno da je N duuuuuugo stagnirala, pa onda pooooolako išla prema gore - po 2 dana su joj trebala za 10g- ali kad je konačno krenula dobijati na težini, dobila je npr u jednom danu 70g a drugom 50g :drink )

još jednom :band za samostalno disanje :3srca
"All you need is faith and trust... and a little bit of pixie dust!" --Peter Pan

:lebdi
Avatar
Miki
Samsungova kuharica
 
Postovi: 2176
Pridružen/a: 18 ožu 2003, 12:51
Lokacija: sidi di si, jer kaki si, ni za di si nisi

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nadicab » 14 stu 2008, 09:46

super za samostalno disanje :nana
A što se tiče gubitka težine zbog potrošnje energije na disanje, curke su ti već sve objasnile
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 16 stu 2008, 03:50

Dakle, Luka super izgleda, u 2 dana dobio je 70 gr (1250 sada). Još ga hrane na sondu, i pedijatrica mi je rekla da super da još imam mlijeka, ali da nije sigurna mogu li donositi, pa da u pon pokušam doći do šefa odjela. Na snazi je još zabrana koju je postavila sanitarna, navodno se ni majke u bolnici ne izdajaju, a posjete izvana su dozvoljene dva puta tjedno (za jednu bebu, ali sam biraš koji dan želiš doći).
Ne vidjeh PP-a, jel premješten u dvojku? Sad tek razumijem što su mi govorile žene u bolnici, i želim da mi dijete što duže ostane u jedinici :roll: , oni su jedini ostali čisti za vrijeme ove krize.
Glava mu nije simetrična, gornji svod lubanje na desnoj strani je jače izbočen. Maritna je imala savršen oblik glave od prvog dana, pa se pitam... A dr naravno tvrde da su svi UZV nalazi uredni. Pa, svašta sam čula o urednim nalazima iz Petrove, tako da jedva čekam otpusno pismo (i ne samo zbog nalaza :naughty )
Toliko za sada, mile moje, hvala vam na potpori. Puno mi znači što imam takvu grupu gdje me razumiju, i gdje brzo dobivam utješne riječi za sve moje dvojbe :3srca
Zadnja izmjena: Luka,25 tjedana; 13 kol 2010, 22:53; ukupno mijenjano 1 put/a.
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Tonka.M » 16 stu 2008, 10:41

Dvojka je post intenzivna? Ne znam za Petrovu, al na Rebru su na Postu bili slični uvjeti kao na intenzivnoj, ako izuzmemo manje sobe i manje sestara koje su radile. Al ja sam bila toliko hepi kad je Teo bio prebačen na Post i izvađen iz inkubatora da mi to nije bilo bitno...

Samo dva puta tjedno možete do njih? :( Ajme baš mi je žao :hug nadam se da će uskoro i to promijeniti

Što se glavice tiče vjerojatno je samo zaležan, isto je bilo i s Teom, on je imao asimetriju pa mu je zbog toga desna strana glave bila skroz udubljena. Baby handling, vježbice, postavljanje na suprotni bok, nošenje isključivo na desnoj ruci (ali sve po preporuci fizioterapeta) i danas ima savršenu glavicu! Ne brini sad o crnjacima, kad dođe domeka, obavit ćete sve pretrage i onda ćeš znati više.. A dotle uživaj u tim rijetkim, ali vjerujem jako dragocjenim, trenucima s Lukom :3srca
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Snjeskaa » 16 stu 2008, 22:53

Dvojka je postintenzivna ali sa inkubatorima.

Vibrice za Luku, neka što duže ostane u jedinici :3srca a onda neka ga presele u 4. :3srca
slika
Avatar
Snjeskaa
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 397
Pridružen/a: 08 stu 2006, 22:56

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 18 stu 2008, 13:50

Evo, usponi i padovi su sastavni dio života roditelja i djece nedonoščadi. Nakon predivnih vijesti za vikend, danas kad sam zvala, mrtvi-hladni su mi rekli da netko danas hitno mora doći potpisati suglasnost za operaciju. Luka ima retinopatiju 3. stupnja, sutra oko pola 11 bi bio na op na Rebru. Laserska op, moguće da nakon toga opet malo bude na respiratoru, za tjedan dana bi se znalo kako je op prošla, ima li još traga retinopatiji na okicama i treba li ponoviti (kažu mi da uglavnom ne treba). Toliko sam izbezumljena da nisam ni pitala jesu li zahvaćena oba oka ili samo jedno, čudi me da sam išta saznala. Ludim... :cry:
Sutra smijem nazvati oko 2-pol 3 da čujem kako je Luka i kako je podnio op...
Zadnja izmjena: Luka,25 tjedana; 13 kol 2010, 22:54; ukupno mijenjano 1 put/a.
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Tonka.M » 18 stu 2008, 14:10

ajme draga, ma kao da vijest nije dovoljno loša, njihov način zvuči tako beščutno :roll:

drž se :hug i javi kad saznaš novosti :kiss
MOŽEŠ TI TO!
_________________________________________
Teo - 29. tjedan - 1510g - 13.03.2008.

* Noa - mali anđeo - 19.10.2011.
Avatar
Tonka.M
Asimilirana
Asimilirana
 
Postovi: 2485
Pridružen/a: 18 tra 2008, 12:22
Lokacija: tražim se

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mmm3m » 18 stu 2008, 15:38

O misa maloga,pa kako tako najedanput :cry:
Molimo se da sve prodje u redu ,drzi se slika
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la zauvijekmama » 18 stu 2008, 15:48

drzi se i budi jaka... :3srca
R. - 2008.:cool
L. - 2015.
:mali
L. -2017. :mala
Avatar
zauvijekmama
Najljepše je biti mama!
 
Postovi: 4082
Pridružen/a: 11 pro 2006, 10:00
Lokacija: Zg

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nina » 18 stu 2008, 16:23

Pusa malom mišu!!!
Nadam se da će sve proći u najboljem redu.
držite se :hug
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la eli » 18 stu 2008, 21:09

lukina mama :hug
dobro je da su rano primijetili i odmah reagirali. bit će sve ok sa okicama.
eli
Sveta krava
 
Postovi: 8339
Pridružen/a: 30 ožu 2002, 12:57

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la MaMi » 19 stu 2008, 00:10

Sretno Luki na operaciji. Sigurno će sve biti u redu. :proljece
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nadicab » 19 stu 2008, 11:18

gledaj pozitivno - da je 4. stupanj, ne bi operirala jer je uzaludno. Ovako ima šanse da se nešto i sredi.
Držite se
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mali vrag » 19 stu 2008, 12:19

Evo juče sam i vidjela Luku.... I izgleda stvarno sjajno...
PP i Luka su opet u istom dijelu intenzivne i polako se primiču vratima, što znači da im se bliži napuštanje intenzivne...
PP se jučer ponovo extubirao i čini se da ovaj puta ima šanse da ostane samostalno disati. :naughty Stalno si čupa cijev, pa jedno vrijeme diše samostalno, pa ga opet vraćaju na respirator... Pojavila mu se sjena na desnom plučnom krilu, kažu da se nakupilo sluzi i tekućine, ali da će se očistiti... S obzirom da Luka i PP stalno prepisuju jedan od drugog.... PP je imao nalaz očiju čist, ali se na zadnjem pregledu dr-u nešto učinilo pa za 4 dana pregled treba ponoviti... :(

Luka i PP se od početka zavode komade po inkubatorima, pa ne sumnjam da će Luka i te kako namigivat komadima... :3srca

pozdrav od nas.... javim u petak ako ga vidim... sad su opet blizu.... :mrgreen:
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 19 stu 2008, 20:31

Prve vijesti, a zapravo i nisu vijesti. Oko tri se vratio u Petrovu, na respiratoru je, ali to ništa ne znači, možda ga već sutra skinu, jer je fakat dugo i čvrsto bio bez njega. Ostale vijesti se čekaju, sutra možda više o tome kako je podnio op, a za kojih tjedan dana je ponovni pregled oftalmologa, pa će znati je li uspjelo ili...
Jučer su MM rekli u bolnici da je u pitanju drugi stupanj, i da je op više preventivna, jer to nastane i progredira skoro pa preko noći. A kad sam ja zvala i pitala za stupanj, dr je rekla da "Treći, kad ide na op." Pa budi pametan :svadja . Uglavnom, ono što radim zadnja dva mjeseca: sjesti i čekati i moliti Boga da sve bude ok.
MV, nadam se da dečki neće baš sve prepisivati, i da nećete našim stopama. Vidi se da su dečki neiskusni, ne znaju još da treba prepisivati samo dobre odgovore :naughty
Drage moje, hvala na riječima utjehe, da mi nema vas bila bih luđa nego što i ovako jesam... :vi
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la lea.marijela » 20 stu 2008, 09:05

Glavu gore laserskafotokoagulacija je "čista zafrkancija" mi smo to odradili u Grazu Lea je imala iznadprosječnopuno pečata u oba oka (skoro pa duplo od uobičajenog)i danas oftalmologica veli da kad bi zanemarili pečate Lea ima savršene oči. Laser za sobom kao posljedicu vuče nešto veću dioptriju i ponekad strabizam kojeg možda nebi bilo da nije bilo op no vjerujem da su vam to napomenuli. Sve u svemu ništa strašno u odnosu na trajno slijepilo do kojeg može doći ukoliko se op ne izvede. I ako još tome pridodamo tvoj čvrst i siguran stav te beskrajni optimizam Vas ćete dvoje to odraditi bez pol frke. :hug
Veliki veliki pozdrav od nas dvije držite se :3srca
LEA 0,870 - 2006 / DOMINIK 2003 / NIKA 2001 /
Avatar
lea.marijela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 11:23
Lokacija: Zaprešić

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 0 gostiju.