Sada je: 24 lip 2026, 12:29.

Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

Mi smo mali, veliki borci.

Moderator/ica: nadicab

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nadicab » 10 lip 2009, 21:47

:joy :buket
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la lea.marijela » 29 lip 2009, 07:15

Pozdrav ekipi a dečkima želim samo nek nastave jer čitam da im ide fenomenalno i jako mi je drago zbog toga :joy :srca
LEA 0,870 - 2006 / DOMINIK 2003 / NIKA 2001 /
Avatar
lea.marijela
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 338
Pridružen/a: 14 ožu 2008, 11:23
Lokacija: Zaprešić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Ivy26 » 01 srp 2009, 11:53

:zivili :1 :joy
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13380
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mali vrag » 27 srp 2009, 16:30

Vidim da se u topicu "dečki mikroni" već dugo ništa nije pisalo... :roll:
Nama je prošlo 10 kalendarskih mjeseci.
Već mi je glupo pisat da smo dobro, da ne napišem odlično. Ljuljamo se u klećećem četveronožnom. sjedi u bočnom. Ali se ne posjeda sam u bočni.(još!) U 6 pokreta pomicanja ruku (brojali smo sa fizio, jer nismo mogli vjerovat :shock:) odpivotira puni krug na naravno potpuno ispruženim rukama. U oba smjera. Imam sve obrane (bočne i prednje) a počeo se pojavljivat i parashoot. Bio na bazenu i obožava vodu i plivanje. Pa ćemo nastaviti s time kao sa prvim sportom. Preporuka neura zbog izrazite aktivnosti kada je budan da ga se rano usmjerava u sport zbog moguće hiperaktivnosti u budućnosti (uobičajeno za nedonošćad). Imamo oko 6kg. Dugački sigurno 68+. Svi pregledi uredni. Kako rekla jedna neuropedijatrica (privatno): savršeno izvježbano nedonošće u potpunosti u korigiranoj dobi. Jako jako živo. Izrazito žilavo i čvrsto. Imamo samo OFF i ON mode (ON je akcija i prevrtanje, OFF je spavanje). Trenutno pokušavamo naučit mirovat- boravit na jednom mjestu, a ne spavat i ne odkotrljat 2m/min. :znoj Preporuka je jedino još jedan UZV mozga prije zatvaranja fontanele, jer su ostali UZV nalazi uredni (bez cisti i bilo čega kako je ona rekla).
Jede sve i svašta (meso, ribu, povrće, voće obožava, maslinovo ulje....), dva puta dnevno na žlicu ručak + voćni obrok, a ostali su mliječni kojekakvi... Imamo 5-6 obroka dnevno i sve što pojede potroši. Puno i spava. Nije ni čudo kojom brzinom se kotrlja. :mrgreen:
Bili smo i na moru i u planinama... Živi "na podu" već više od mjesec dana (po 3-4 sata dnevno)... Kak ja velim - živi s pesima na podu. :lol
Fizijatar je zaključio svoje do studenog. Kaže da nastavimo vježbat istim tempom do prohodavanja, da se pripazi na ispravan redosljed i položaje. Patologije u motorici nema nikakve.
U studenom imamo kontrolni pregled za strabizam iako je oftamolog rekao da on ništa ne primjećuje (ali na zahtjev fizijatra idemo i to pogledat), bolje prije nego kasnije.

Čekaju nas još operacije, ali nakon što prohodamo. (hernia obostrano + hypospadia).

Eto.... dok ponovno ne pobjegnemo na more..... Uživajte u suncu i praznom Gradu. :buket
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nina » 27 srp 2009, 17:26

:joy :srca
slika
Avatar
nina
Stalno sam tu
Stalno sam tu
 
Postovi: 518
Pridružen/a: 06 pro 2005, 22:42
Lokacija: Rijeka

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mmm3m » 07 kol 2009, 10:33

Super vijesti,bas mi je drago da Vam ide tako dobro
Poljubac za decke :srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la hrvoje1 » 17 kol 2009, 13:35

Bravo. Puno mi je drago da vam tako dobro ide. Nas mali Marko isto napreduje odlično. Nadam se da dobre vijesti kao naše i vaše ljudima koji to čitaju daju snagu i vjeru u svoje malce. marko isto ima kilu i po preporuci dj. kirurga čekamo operaciju u 9om mjesecu.
...tata hrabrog sina
muž hrabre žene....
Avatar
hrvoje1
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 26
Pridružen/a: 26 sij 2009, 16:06

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nadicab » 18 kol 2009, 00:34

:joy :joy :joy
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Ivy26 » 19 kol 2009, 12:12

Prekrasno :joy :joy
zvrkica 29.12.2002.
* 12.09.2004
poletarac 08.04.2007.


Often times we question why life is short for some and long for others,The Truth is....Life begins at birth and never dies,Those who leave before us,are only in a different place....
Avatar
Ivy26
Sveta krava
 
Postovi: 13380
Pridružen/a: 06 srp 2001, 13:21
Lokacija: selo moje malo ljepše od Pariza

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mali vrag » 20 kol 2009, 13:02

Pozdrav svim Mikronima i Makaronima ili kako ih već zovemo... :mrgreen:

Mi puzimo. :jadnimi U stvari... dva koraka puzimo, pa tri gmižemo.... pa se ljuljamo četveronoške... pa puzimo 2... pa se prevrnemo.... Uglavnom... psi su u velikom :shock: jer više nisu jedini na četiri noge... počeli u ga preskakat.... Dakle sa punih jedanaest kalendarskih i 8 korigiranih mi se krećemo po kući na radost :znoj roditelja... Zamislite dijete od 6 100g koje puže... taman da se popikneš... :strah

Izbacili smo flašicu. To nam nije nekaj... pa sad se hranimo isključivo na žlicu... Ipak mo sad već komadi.

Hrvoje 1,
Nama je neuropedijatar i fizijatar preporučili da ne operiramo PP-a prije nego dijete dobro hoda, jer će ga operacija sigurno bacit unazad i da to izbjegnemo, rađe pričekamo... Hernija ionako nigdje neće pobječ nažalost. :ne.

Dobili smo nove najave pretraga za jesen... ponovit ABR i VEP, pa polako u najavi psiholog i logoped...

U međuvremenu ćemo opet malo na more da usavršimo puzanje... (Zmaj se upravo dogmizao i iščupao žicu iz compa... :ne )

:mase :mase :mase
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 25 kol 2009, 19:34

Ah, evo i nas... pokrivam se ušima od srama što se tako duuuugoooo ne javih...
Luka je dobro, uglavnom. Muku mučimo s plućima, kad prošmrca napunim ga Ventolinom i bisolexom i natačem ga u fiziološkoj i inhaliram... pa pluća na par dana dovedemo u red, a onda malo jače puhne vjetar i jovo-nanovo. Već sam se navikla, a uz strabizam (naručeni smo u strabološku u 10. mj) to je najveće zlo koje nas snalazi :)
A motorički... naučio je kako se okrenuti s leđa na trbuh, natrag ide malo teže, ali i to povremeno uspije. Na leđima se uredno hvata za nožne prste, počeo ih je vući do usta i žvakati (jeeeee!). Na trbuhu se osloni na jednu ruku pa drugom hvata igračku (jedino je problem što autići i loptice zbrišu, pa se ljuti....), i u tom položaju jako voli biti, a glavu drži uredno iznad podloge iako je naheren.
Vježbamo oslanjanje na ruke u bočnom sjedu, to ga jako ljuti. Vježbamo i preko koljena, to je već zanimljivije... ali nema vježbe bez stimulacije igračkama, što je mami poprilično naporno (fali mi još koja ruka).
S tetom Zoranom smo dogovorili vježbe svaki tjedan na Goljaku, a od jeseni bi trebali i dva termina dobiti, čemu se veselim.
Hrana... To nas jako hebe... zadnja tri mjeseca mu kuham voće i povrće, a on jedva da pojede žličicu-dvije i ne bi mu više dragi Bog ugurao u usta. Ništa osim cike... Iako i tu imamo napretka, zadnja tri- četiri dana mu napravim adaptirano s malo rižolina, i sve bolje jede, valjda će se sjetit pa jesti kako treba.
Vidjeli smo PP-a, bili skupa na bazenu... Frajer je prekrasan, to se ne da opisati, a nemam ni vremena jerbo moj mali hahar traži društvo...
Pusa svima, do sljedećeg čitanja
Zadnja izmjena: Luka,25 tjedana; 13 kol 2010, 23:10; ukupno mijenjano 1 put/a.
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mali vrag » 25 kol 2009, 20:53

Drago mi je da ste se javili....
Šta da mi kažemo... Luka zvan Buba San napreduje i puuuuuno je napredovao od zadnjeg viđenja. Obojica vole vodu, pa ih je bilo gušt gledat na bazenu.... Zezali smo se da su najmanji, a najstariji... Ponekad je zabavno imat nedonošće... kad ih vide sitne svi im daju 5-6 mjeseci manje... :lol
Nadam se da se opet vidimo na nekom bazenu ili šetnji...

Držim vam fige za vježbanje... kako ste počeli redovitije i češće pohađat Goljak (a znaš moje mišljenje o tome!) Napredak je očit.... šteta je što im treba tolko vremena da se smiluju za poneki termin vježbanja....
Ni ne sumnjam da će Buba San za koji mjesec iskapčat žice....
Mislim da je puno i u karakteru djeteta... Ovaj moj je ionako progutao par petardi... :shock: Od milja ga zovemo Pitbull. Šta namjeri tamo i stigne.... i zbog toga ga je izuzetno lagano vježbat. Mi moramo vježbat bez igračaka... jer kad vidi igračke... on ide po to... pa ne možeš vježbati...

A klopa.... jesi smotana... pa ti si meni davala savjete oko žlice i našeg brljikanja sa :alc .... A mi sad već "sami otvaramo usta....." :lol :lol :lol
Inače PP ima 4 obroka (2 mlječna, 1 voćna kašica, 1 ručak - meso i prilog) na žlicu i tu i tamo neki međuobrok....
Pije na pačiji kljun.... I dalje ima isti prirast oko 500g mjesečno.... Mi nemamo skokove... :oops:
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nadicab » 26 kol 2009, 08:32

nažalost, dobrih fizio je malo, pa one dobre su jako zatrpane :/ Znam da Zoranu boli duša što ne može s nekom djecom češće vježbati, ali jednostavno - dan ima samo 24 sata (što je dobro za nju jer se jako iscrpi).
Veoma je važno da nekako dođete do vježbica za stimulaciju usta - jako dobro za prihvaćanje žvakanja i gutanja
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mmm3m » 27 kol 2009, 16:24

Znaci decki vec na bazenu gledaju cure :lol
Bravo za nase junake,samo tako napred :srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 25 ruj 2009, 09:52

Drage moje, kod nas puna kapa promjena... nabolje, fala Bogu
Vježbe... u samo tjedan dana imao je toliko napretka da se fth čudi. Očvrsnuo oslonac na ruke s ispruženim laktovima, pa sad vježbamo u četveronožnom ljuljuškanje. Bez greške je kod Zorane u takvom četveronožnom odlijepio ruku od podloge i posegnuo za igračkom i nije pao na nos. Iz bočnog ga diže u sjed i vježbamo obrane bočno. Rotacije i pivotiranja su svakodnevna stvar, nije brz ali je uporan i ide mu.
Sljedeći mj strabološka - prvi pregled. Okice idu malo prema nosiću, ali mi se čini da je bolje nego je bilo zadnji put na pregledu. Vjerojatno da će dobiti naočalice s flasterima, ali još ćemo vidjeti.
A prehrana... I dalje sisa, počeo je klopati mliječne kašice (na adaptiranom napravim rižolino, čokolino, frutolino, karamelino, ili onu Hipp-ovu mješavinu griza, jabuke i mlijeka u prahu). Dva obroka dnevno, ujutro i pred spavanje, slisti 50-60 ml tako brzo da ne stignem žilčicom hvatati kašicu iz zdjelice, a on lovi žlicu i trpa je u usta. Počeli smo kušati krušku viljamovku rano popodne, to je slatko pa se jede. Lagano privikavam na voće, pa ćemo i s povrćem krenuti. Nakon dobrih 4 mjeseca borbe da nešto pojede, napokon se pošteno hrani :joy .
Imamo već dva zuba :D . Krvoločno grize... Nastavi li tako, gudbaj dojenje... Tina me nije tako grizla, ona je na finjaka 2-3- puta gricnula, rekla sam joj ne-ne i više nije... A mali lav ko piranja grize i smije mi se i ne pušta...
Otkad ne prima Synagis (zadnju dozu dobio u ožujku) imali smo tri teže prehlade, koje su brzo prerasle u bronhitis, pa je pedica rekla da bi trebali napraviti pulmološku obradu... Tako mi se ne ide, to traje par dana, i ostao bi u bolnici, pa bih i ja ostala s njim, a na samu pomisao hospitalizacije mi se :strah kosa diže na glavi. Vjerojatno da ćemo se probat ugurati na Srebrnjak... Ima tko iskustva s njima? Klaićevu ne bih, vidjela sam im sobe i odjele, mama ima neku fotelju na razvlačenje i još bavaju da ne smiješ razvuć preko dana, nego samo noću... ma koma. Možda je malo više komfora na Srebrnjaku... ???
To bi bilo to, mile moje, skupljam papire za drugu godinu (roditeljski zbog pojačane njege), u HZZO rekli da nisu tak spori i da im sve donesem max mjesec i pol prije isteka ovoga... Ko ih šiša, neću čekati, bolje da su papiri kod njih, nego da me zeznu pa da moram na posao... I jedan dan ne znam kud bih s Lukom...
Pusa i pozdravić svima, čitamo se opet..
Zadnja izmjena: Luka,25 tjedana; 25 ruj 2009, 10:14; ukupno mijenjano 1 put/a.
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 25 ruj 2009, 10:09

nadicab je napisao/la:nažalost, dobrih fizio je malo, pa one dobre su jako zatrpane :/ Znam da Zoranu boli duša što ne može s nekom djecom češće vježbati, ali jednostavno - dan ima samo 24 sata (što je dobro za nju jer se jako iscrpi).


Ostala sam :shock: neki dan, čavrljam sa Zoranom, i veli ona meni da se nada da će joj sad ponudit ugovor za stalno... Skoro tri godine radi na određeno, pa joj produžuju ugovor... Što reći... Koji bi poslodavac vani imao takvog radnika na ugovoru? Ja bih je prva zgrabila za stalno, da sam joj šef... Ali kod nas u zapošljavanju i radu nema logike...
Zato, držimo fige da Zorani ponude stalni ugovor... Trebalo bi joj i beneficije dat... Službeni auto, veću plaću, platit joj tečajeve...
(Nemojte slučajno mislit da sam oduševljena njenim radom... :p )
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nadicab » 25 ruj 2009, 16:38

ma kako je divno čitati ovako divne i pozitivne vijesti ... da čovjek od ganuća pusti :place :cheer
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mmm3m » 26 ruj 2009, 10:00

Kao prvo cestitam rodjendan nasim deckima :rodj :rodj Kako brzo prodje godina a kao da smo juce citali kako su se rodili :srca
Jako mi je drago sto obojici ide tako dobro i jedva cekam da napisete da veselo trce po stanu i da nemozete daih stignete :dada
Poljubac junacima :joy
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 26 ruj 2009, 22:38

mmm3m, vragica bi se uskoro mogla pohvaliti time :D , PP gmiže i puzi i pokušava ustati..., ali neka se sami hvale... Meni su sve vijesti o PP veliki poticaj za vježbanje, kad mi do#%*zdi ponavljanje po milijunti put, sjetim se PPa i njegovog napretka i koliko je živahan... to me tjera naprijed (u najpozitivnijem smislu).
A mi... Luka pokazuje sve više volje i samoinicijative u vježbama, nadam se (i bojim :D ) da će i on vrlo brzo stopama malog/velikog PPa.
Čujem da je cjelodnevno jurcanje za pužućim djetetom vrlo korisno i poticajno... kako li sam to zabovarila, imala sam već puzavca u kući... (ah ta skleroza) :kima .
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mmm3m » 27 ruj 2009, 10:05

Luka,25 tjedana je napisao/la:mmm3m, vragica bi se uskoro mogla pohvaliti time :D , PP gmiže i puzi i pokušava ustati..., ali neka se sami hvale... Meni su sve vijesti o PP veliki poticaj za vježbanje, kad mi do#%*zdi ponavljanje po milijunti put, sjetim se PPa i njegovog napretka i koliko je živahan... to me tjera naprijed (u najpozitivnijem smislu).
A mi... Luka pokazuje sve više volje i samoinicijative u vježbama, nadam se (i bojim :D ) da će i on vrlo brzo stopama malog/velikog PPa.
Čujem da je cjelodnevno jurcanje za pužućim djetetom vrlo korisno i poticajno... kako li sam to zabovarila, imala sam već puzavca u kući... (ah ta skleroza) :kima .

Nije vazno kad ce prohodati vazno je da prohodaju.Volim citati vase podvige jer se sjetim i nasih napora i muka ali zbilja se sve to zaboravi,poslje se sjecamo samo uspjeha a ne i padova.
A naravno i skleroza radi svoje(bar kod mene jer me godina rodjenja nesto zeza ;)
Samo vi vjezbajte,uspjeh ce doci kad se budete najmanje nadali.Kod Mie je islo sporo sporo,i u roku 1 mjeseca je propuzala,digla se i prohodala.
Samo napred :srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mali vrag » 02 lis 2009, 21:47

Kolko ste vi pisali dok smo se mi luftali na g.o..... :shock:


Napunili punu godinu dana... :rodj Na sam rođendan smo dobili prvi zub.... Malo smo bili cendravi, ali stvarno ništa... Još uvijek izgleda ko Jeremija kad se cereka.
Šta znamo... Ustali smo se prošli tjedan. S iskorakom. Oslonac na tabane odličan.
Znamo doć do ladice, one od ormara, ispod TVja, otvorit ju, izvadit sadržaj, uć u ladicu.... (još da ju zna zatvorit za sobom... :lol )
Zna se popet na kauč, ako mu izvučemo ladicu s madracom. Silazi na glavu.... :whew .. pokušavamo savladat silazak na noge i guzu... :ne
Zna istrest igračke iz kutije s pomičnim poklopcem.
Zna izabrat i izvadit igračke iz kutije s igračkama.
Zna svirat s kuhačom po loncima. :nana
Može stić - puzeći pokretni električni vlakić i ulovit ga u pokretu (zna i šta je sačekuša! :pusac ).
Zna izvadit puzzle kvadrat s poda (30x30cm) i izvadit slovo.

Još nemamo 7 kg. Trenutno je dugačak 68 cm.
Imamo pincentu. Ne još onako precizno, ali zna uhvatit i okrenut i izvadit ključiće iz CD plastičnih uredskih kutija (naučio danas kad smo bili u posjetu u uredu) :proljece . I dalje obožava kablove.
Počeo je izabirat jelo pa mu više bezukusno povrće s lešanim mesom ne predstavlja užitak, pa počne radit cirkus - viče, diže ruke, neće otvorit usta...uhvati žlicu i neće ju pustit... i tako.... Al zato voće i fine stvari.... :drink
Cjepili smo se prvi put prošli mjesec ( sad će 2. cjepivo) sa Hexom i prvi puta je dobio temperaturu. Prošla sama drugi dan.

Nemamo više konkretne vježbe. Samo moramo pustit da sam nastavi kako je krenuo. I ići na kontrole 1x mjesečno.

Svima vam :buket koji nas pratite.

P.S. Cimeri... samo nastavite, apsolutno će još neki trčat za Zmajevima kao neki...
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 03 lis 2009, 13:14

PP :shock: i veeeelka :kiss
Mi završili muku po nosu... Jerbo sam iskrcala 189,54 kn za aspirator koji se priključi na usisavač :D . Zvuči puno gore nego kaj je... a izvlači čuda iz nosa i vrijedi svaku lipu... Sad kad zašmrca - saugam :dada , pa nek navuče bronhitis ak je pravi frajer, hehehe
To su za sad jedine novosti...
A ovaj mjesec će bit za pisat, 12. smo na VEPu, 13. kod neuroped, 14. kod strabologa i 15. kod fizijatra.
Danas bili kod fth, veli da bi za Luku bilo dobro da se uključi na radnu terapiju, da malo poradimo na funkcionalnom igranju i nekim finesama

Čitamo se uskoro, drage naše...
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la MaMi » 20 lis 2009, 16:41

I kakvi su nalazi? Kako je Luka?
Ti si ipak ostala kod kuće koliko sam shvatila iz tvojih postova iako si prije pisala da bi išla raditi, zar ne?
Puno pozdrava od mene i mog Mateja koji je također rođen u 25 tjednu, a često puta pomisimo na vas kada iz naše selendre prolazimo kroz vaše mjesto na putu prema Zagrebu. :mah
Zadnja izmjena: MaMi; 21 lis 2009, 21:56; ukupno mijenjano 1 put/a.
21 gram
Avatar
MaMi
Povremeno i pišem
Povremeno i pišem
 
Postovi: 491
Pridružen/a: 21 sij 2008, 18:33
Lokacija: zg županija

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mmm3m » 21 lis 2009, 13:48

Kako su nasi decki :srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mali vrag » 22 lis 2009, 21:56

Evo i nas....
Nažalost, prošli tjedan sam se čula s Lukinom mamom i završili su svoju "muku po nosu" na Srebrnjaku hospitalizirani. Prokleti bronhiolitis. Luka je "očišćen i ispuhan" pa se nadam da su sad puno bolje. Trebali su izaći iz bolnice, pa se nadam da će se i sami javiti. Vježbaju, ali pluća su ih totalno dotukla. Saturacija im je bila koma. :place Mislim na njih i nadam se da su se odšmrkavili. :kiss

Mi smo isto pokupili šmrkitis i kašljitis, ali mi to odrađujemo bez intervencija. Pluća su čista, a Aquamaris ujutro odlijepi sasušeno. Nos je stalno prohodan. Sad se i kašalj smiruje.
Inače cijepljeni smo 2x prošli tjedan i opet je imao temp nakon cijepiva. Nismo imali nikakve preglede pa nemamo nekih novosti stručne podloge. :mrgreen: ZAčudio me je jer kod pedijatra još nema 7kg. ZA mjesec i pol je dobio 300g i izrastao 2cm (sad je 68cm) i glavetina se povećala za 1,5cm.
Počeo se kretat uz ormare. Bočno. Puzanje nam je glavno prevozno sredstvo i nadam se da ćemo izdržat još 1,5 mjesec u tom sredstvu (zbog stopala). Puno smo bosi. Stalno smo bosi kad bolje razmislim (imamo čarape....). Nabavili mi i cipele (za uzrast od 6 mj) jedva.
Sada smo na čučnju. Uzimamo predmete s poda u čučnju. Može se i podignut iz čučnja sunožno.

Muku mučimo "po ručku". Više ne volimo ručat. Volimo voće, kravlji sir, al sve šta je povrtno i mesnato... ne jedemo. Jako sam se uzrujavala, al to je ionako faza.... PP ima povišene nepce (od vječnog respiratora) i sva gušća ili krupnija hrana ga tjera na povraćanje. Ako je krupnija, onda treba biti rijeđa.... Gusta i ljepljiva hrana ga isto tjera na povraćanje. Naime, zaljepi mu se za nepce i onda nastane šou. Pitat ćemo i neura, za sada je kako je. Ako neko ima iskustva s visokim nepcem, napišite iskustva. Znam da će biti problema sa govorom i vjerojatno sa trajnim zubima zbog uske vilice.... to sam uspjela nać u literaturi o "respiratorskim" nepcima. Al s time kad dođemo do toga....

Eto.... nadam se da će nam se Lukina mama javiti ubrzo sa dobrim vijestima... :proljece
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mmm3m » 23 lis 2009, 08:27

mali vrag je napisao/la:Evo i nas....
Nažalost, prošli tjedan sam se čula s Lukinom mamom i završili su svoju "muku po nosu" na Srebrnjaku hospitalizirani. Prokleti bronhiolitis. Luka je "očišćen i ispuhan" pa se nadam da su sad puno bolje. Trebali su izaći iz bolnice, pa se nadam da će se i sami javiti. Vježbaju, ali pluća su ih totalno dotukla. Saturacija im je bila koma. Mislim na njih i nadam se da su se odšmrkavili.


O misa mu maloga :( pa jel se nisu cijepili sa synagisom.Mia je isto imala samo je bila malo starija,saturacija joj je bila cini mi se 86 . Najmanji problem je bronhiolitis sad,tesko je to da on ostavi posljedice koje su vidne jos par godine.Mia zbog toga ima evo vec preko 2 godine problema,sve joj ode u pluca,svaka prehlada i saturacija na granici za dobivanje kisika :(
Nadam se da ce bar ovu zimu koja dolazi preci bez nekih veci problema


Drago mi je da mali vragec tako napreduje i da ce uskoro da krene na maraton :srca
Dobro je da bude i malo u cipelicama(Mia smo tada jedva u italiji nabavili broj 16 :lol ) jer cipelice drze nogicu stabilnije i ljepse stane.Mia je dobro stajala i hodala u cipelicama dok je bosa nogica slabo drzala i vise je padala.
Za hranu nemam savjet,Mia sve jede ali vaga nemrda pa sam vec davni dana odustala od nerviranja,tako da evo skoro 4 godine a ona stoji na 12 kg i nemrda :mrgreen: a zato se meni se ljepi pa sam na vjecnim dijetama,Bas joj zavidim :lol

Poljubac za decke :joy :joy
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mali vrag » 23 lis 2009, 10:14

mmm3m je napisao/la:
Drago mi je da mali vragec tako napreduje i da ce uskoro da krene na maraton :srca
Dobro je da bude i malo u cipelicama(Mia smo tada jedva u italiji nabavili broj 16 :lol ) jer cipelice drze nogicu stabilnije i ljepse stane.Mia je dobro stajala i hodala u cipelicama dok je bosa nogica slabo drzala i vise je padala.



Kod nas je sa Synagisom *ranje jer imaš pravila, ako djete nije hospitalizirano na plučnom 6 mjeseci prije sezone, nema pravo na cjepivo. Prošle zime su obojica bili uredno cjepljeni. Mislim da je Luka sa ovom hospitalizacijom "zaradio" svoje pravo na Synagis i ovu zimu. Toplo se nadam za njega. PP ga sigurno neće dobiti ovu zimu, jer doista od kada je izašao iz bolnice, nemamo problema sa plućima, prehladama i sl stvarima. Čak ni ne znam šta je to "ispiranje", osim iz opće kulture. :lol :lol

Mi smo cipele isto nabavljali izvana. Koma. Ned možeš naći cipelicu za prve korake a da je ok. Jedva smo našli i to onako "usput". Kad smo doma je bos, ustaje povremeno na unutrašnju stranu stopala, pa kad je bos, češće ustaje ispravno. U ovim cipelicama je isto ok. Ali su nam rekli da bude što više bos. Kad prohoda vidjet ćemo šta će reći. Ne izvrće mu se zglob kad je bos. Lijeva nogica mu je malo slabija pa moramo blokirat desnu, da ustaje na lijevu. Al on sjedne i ustane oko 300x u sat vremena. :mrgreen:
Prošli tjedan je napokon počeo duže samostalno sjedit na podu. Prije se nije htio zadržavat u sjedećem, očito da mu je bilo preteško. Težinu potpuno slobodno prebacuje s lijeve na desnu u bočnom...

Neki dan se zaglavio ispod stolića za kavu.... pa između stolca i radijatora.... i tako... stvarno je ponekad problem sa ovako "sitnom" djecom..... :naughty
Avatar
mali vrag
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 51
Pridružen/a: 05 lip 2008, 15:30

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la mmm3m » 23 lis 2009, 11:18

mali vrag je napisao/la:Mi smo cipele isto nabavljali izvana. Koma. Ned možeš naći cipelicu za prve korake a da je ok. Jedva smo našli i to onako "usput". Kad smo doma je bos, ustaje povremeno na unutrašnju stranu stopala, pa kad je bos, češće ustaje ispravno. U ovim cipelicama je isto ok. Ali su nam rekli da bude što više bos. Kad prohoda vidjet ćemo šta će reći. Ne izvrće mu se zglob kad je bos. Lijeva nogica mu je malo slabija pa moramo blokirat desnu, da ustaje na lijevu. Al on sjedne i ustane oko 300x u sat vremena. :mrgreen:
Prošli tjedan je napokon počeo duže samostalno sjedit na podu. Prije se nije htio zadržavat u sjedećem, očito da mu je bilo preteško. Težinu potpuno slobodno prebacuje s lijeve na desnu u bočnom...

[/color]

Kad je Mia krenila na nogice i je nismo mogli zaustaviti onda nam je fizioterapeutkinja savjetovala dobre cipelice,cvrste koje ce joj drzati nogicu.
Mia je prohodala u ovim od cicibana
slika
Kad je hodala bosa je prstice stiskala i nekako uvijala stopalo,kao da nije htjela da joj prstici taknu pod,u cipelicama je bilo super.Jako brzo je od bocnog hodanja i drzanja krenila u normalni iskorak i hodanje.Dugo vremena je hodala ali samo ako je imala nesto u ruci(ona je imala malu zubnu cetku :lol ) ako nije imala nista u ruci puzala bi
Jako mi je drago citati kako napredujete,i evo sad ce Bozic uskoro i sjecam se kako si kukala kako ce biti Bozic bez njega,a vidi sad,netko ce veselo da skace oko okicene jelke.Najbolji poklon koji postoji :srca
Mia,rodjena u 25 tjednu,810g,32cm :)
Matea-1991~~Marina-1999~~Mia-2006
"Maristella"miris mora,lavande i ruzmarina
Avatar
mmm3m
splitska nevista
 
Postovi: 1296
Pridružen/a: 24 vel 2007, 16:05
Lokacija: Slovenia

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la nadicab » 26 lis 2009, 23:33

joj, Mija je baš preslatka :srca Da, logično mi je da ju je smetala podloga, to su specifičnosti naših mrvica ...
i moje 2. dijete se užasavao hodati bos po travi i ako smo ga stavili na deku na travu, ako smo htjeli biti sigurni da neće negdje odlutati, bilo je dovoljno samo ga skinuti bosog :lol
Poslije nije bilo nikakvih problema, sada hoda stalno bos
Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree, it will live its whole life believing that it is stupid. - Albert Einstein
Denis, 16.05.2000.
http://www.udruga-oko.hr
Avatar
nadicab
Prepečena plavuša
 
Postovi: 17718
Pridružen/a: 04 svi 2001, 00:17
Lokacija: Zagreb, Kvatrić

Re: Luka, 25 tjedana, 650 gr, 31 cm

PostPostao/la Luka,25 tjedana » 27 lis 2009, 09:27

Mile moje, evo nas...
Vratili se sa Srebrnjaka...ne znam otkud da krenem...
U bolnici smo bili u srijedu. U petak je seka dobila kozice. Što znači da je bila zarazna dobrih tjedan dana prije pojave istih. A Luka je dobio dva plika na licu, još gledam kakvi su mu to čudni prištevi koji nikako ne prolaze... E pa nisu prištevi...
Kod kozica je loše to da se obruše na čitav organizam i zeznu imunološki 100%. Pa jedan bronhiolitis preraste u paniku, kao kod nas. To je riješeno, a sad se kupamo 3x dnevno u hipermanganu i ne izlazimo u društvo, samo malo u šetnju solistički...
Šta još nas čeka (zašto nema smajlića koji vrišti?-taj bi mi sad trebao)?
Kod neuroped je bio bubini, pa je bio loše. Kod fizijatra je bio super, pivotirao i rotirao i pokazao obrambene reakcije, zadovoljna je. Moramo na kupanje, kad uhvatim priliku javim se još
Svima velika :kiss
Zadnja izmjena: Luka,25 tjedana; 27 lis 2009, 11:01; ukupno mijenjano 1 put/a.
Martina, 27.08.2005
Luka, 18.09.2008

Neko to odgore vidi sve...
Luka,25 tjedana
Samo sam naišla
Samo sam naišla
 
Postovi: 84
Pridružen/a: 10 lis 2008, 19:53

PrethodnaSljedeća

Natrag na Nedonoščad

Na mreži

Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.